Yarbay
27 Aralık 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
8 üye
Görüntülenme
Toplam: 66 (Bu ay: 2)
Gönderileri

Merhaba,

Microsoft Office Excel içerisinde yer alan Microsoft Visual Basic uygulaması ile yaklaşık 61 bin satır kodluk bir uygulamam var. Ancak, bu dilde malumunuz yapılabilecek şeyler kısıtlı. Kendime bir çağ atlattırmak istiyorum. Exe uygulamalar oluşturabileceğim, Microsoft Visual Basic gibi görsel işlemler yapabileceğim, geçişte fazla zorlanmayacağım hangi dili önerirsiniz?

Merhaba,
https://forum.donanimhaber.com/cevaplarim

Linkindeki sol üstteki "Tüm Forumlar" linki çalışmıyor.
Merhaba, elimde Compaq Presario CQ57 (CQ57-371ST) (QH731EA) dizüstü bilgisayar var. Mevcutta intel pentium r b950 işlemci takılı. Bu işlemciyi yükseltmek istiyorum. Üzerindeki anakart HEWLETT-PACKARD 3672. (Gerekmesi halinde istenilen diğer bilgileri de sunabilirim.)

Sizden ricam, yukarıda verdiğim bilgiler doğrultusunda bu bilgisayara takabileceğim işlemcilerin listelendiği bir site tavsiye etmeniz. Yardımlarınız için teşekkür ederim.
Merhaba, elimde Compaq Presario CQ57 (CQ57-371ST) (QH731EA) dizüstü bilgisayar var. Mevcutta intel pentium r b950 işlemci takılı. Bu işlemciyi yükseltmek istiyorum. Üzerindeki anakart HEWLETT-PACKARD 3672. (Gerekmesi halinde istenilen diğer bilgileri de sunabilirim.)

Sizden ricam, yukarıda verdiğim bilgiler doğrultusunda bu bilgisayara takabileceğim işlemcilerin listelendiği bir site tavsiye etmeniz. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Merhaba,

32" TV'umuz arızalandığından ve evde idareten bir TV olmadığından, acilinden yeni bir TV alma durumumuz oluştu. 42"-49" arası F/P ürünü tavsiyelerinizi alabilir miyim?
https://www.n11.com/urun/techwood-43u902-43-109-cm-4k-ultra-hd-smart-led-tv-1451901

Bu ürün nasıldır? N11'de fena sayılmayacak derecede yorumlar var. TV'den üst düzey performans beklenmiyor. Annem ve babam kullanacak.

Şimdiden teşekkürler.
Merhaba,

Geliştirmiş olduğum excel vba tabanlı uygulamama ek bir özellik ekleme projem var. Adalet Bakanlığı bünyesinde görev almaktayım ve yazışmalar için Uyap Döküman Editörü isimli bir uygulama kullanıyoruz. Uygulama java tabanlı. Bu (http://www.uyap.gov.tr/destek/uyap.zip) adresten indirilebilir. Uygulamanın içinde, oluşturulan belgeyi DOC, PDF, ODT formatlarında kaydetme özelliği var. Bunu da anladığım kadarıyla ODFDOMConverter diye bir yöntemle yapıyor.

Biraz araştırma yaptım ve şurada da (https://angelozerr.wordpress.com/2012/12/06/how-to-convert-docxodt-to-pdfhtml-with-java/) böyle bir makale buldum. Makalenin en altında "What about with odt converter?" diye bir bölüm var. Burada da o yöntemden bahsediyor. Yöntemin özü şu. (https://mvnrepository.com/artifact/org.odftoolkit/odfdom-java/0.8.7)

Mevcut durumda excel vba tabanlı uygulamamda oluşturmuş olduğum UDF formatlı dosyaları, açmadan yazdırma işlemi yapamıyorum. Bunu aşmak için de, UDF dosyasını ODT'ye çevirip, bir şekilde ODT uzantılı dosyayı yazdırabilirim diye düşündüm.

Javada şöyle bir şey yapabilir miyiz?
MSDos ile şöyle bir şey çalıştaracam:
javaw converter.jar orjinal.udf yenidosya.odt

Yani özetle, orjinal.udf isimli dosyamı yenidosya.odt isimli dosyaya aynı yapıda çevirecek? Java bilgimin sıfıra yakın bir seviyede olması nedeniyle, sizlere danışma gereği duydum. Vakit ayırıp en azından fikir verebilecek, beni java ile ilgili bir foruma yönlendirebilecek bile olursa çok sevinirim.
Merhaba, yaklaşık 4 yıldır Vestel 42PF7175 kullanıcısıyım. Bugün itibariyle, panelde bir adet dikey çizgi belirdi ve kaybolmuyor. Sanırım, panelin ömrü bitti bitecek. Hazırlıksız yakalanmamak için bir ön hazırlık yapayım dedim.

Aslında düşüncem minimum 50 inç; ne uydu, ne smart, ne ses çıkışı ya da sayamadığım diğer ek hiçbir özelliği bulunmayan monitör vasfında bir panel alarak, TVBox + Scart Uydu alıp büyük ekranın ve hızlı bir smart tarzı altyapının tadını çıkarmak istiyorum ama kararsızım.

Sizce hangi yöne yönelmeliyim? Bu saydığım mı mantıklıdır yoksa smart içerikli bir TV'ye mi yönelmeliyim?
Merhaba, yaklaşık 4 yıldır Vestel 42PF7175 kullanıcısıyım. Bugün itibariyle, panelde bir adet dikey çizgi belirdi ve kaybolmuyor. Sanırım, panelin ömrü bitti bitecek. Hazırlıksız yakalanmamak için bir ön hazırlık yapayım dedim.

Aslında düşüncem minimum 50 inç; ne uydu, ne smart, ne ses çıkışı ya da sayamadığım diğer ek hiçbir özelliği bulunmayan monitör vasfında bir panel alarak, TVBox + Scart Uydu alıp büyük ekranın ve hızlı bir smart tarzı altyapının tadını çıkarmak istiyorum ama kararsızım.

Sizce hangi yöne yönelmeliyim? Bu saydığım mı mantıklıdır yoksa smart içerikli bir TV'ye mi yönelmeliyim?
Merhaba,

Annemin ve babamın kullanımı için 2 adet telefon ihtiyacımız hasıl oldu. Batarya süresi elbette bir tık ön planda. Biraz araştırdım sınırları zorlayınca en iyisi KAAN N1 gibi duruyor ama sizin de değerli fikirlerinize ihtiyacım var.

Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Otomobil
Hyundai
Mobil cihaz
Asus
Operatör
Vodafone
Takım
Beşiktaş
TV
Vestel
Clash of Clans
Y@sin
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 7 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 2 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 5.042
İkinci El Bölümü Mesajları: 197
Konularının görüntülenme sayısı: 336.346 (Bu ay: 2.161)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 269 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Sıcak Fırsatlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.