S

Çavuş
22 Ocak 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 23 (Bu ay: 0)
Gönderileri
www.motoetkinlik.com 'dan alıntıdır.

Yamaha MT-09 Tracer Firma Açıklaması
yamaha_mt_09_tracer_testOrijinal MT-09 motosiklet dünyasına yön vermişti. Şimdi bu konsepti, agresif görünümle yüksek bir uzun mesafe potansiyelini bir arada sunan maceracı gezi motosikletiyle bir adım ileriye taşıyoruz. Karşınızda tavizsiz ve yeni MT-09 Tracer.
Geniş kapasiteli yakıt tankının yanı sıra keskin hatlara sahip bir gövde ile donatılmış olan ve ayarlanabilir sürüş pozisyonun avantajlarından yararlanan Tracer üstün konfor için üretilmiştir.
Ancak bu sıradan bir gezi motosikleti değildir. Tracer’ın çekiş kontrollü, tork yüklü üç silindirli motoru heyecan yaşatmak için üretilmiştir. Tracer, yüksek teknoloji ürünü frenleri ve ABS’nin yanı sıra hafif alüminyum şasisi sayesinde, daima bir sonraki köşeyi dönmek için yaşar. Bir motosiklet, iki ruh.

Yamaha MT-09 Tracer Detaylar
850 cc, 3 silindirli, sıvı soğutmalı,
4-valfli motor Tracer’a özel seçilebilir D-MODE sürüş modları
Y-CCT (Yamaha Çip Kontrollü Gaz)
Değiştirilebilir Çekiş Kontrol Sistemi (TCS)
İnce ve hafif CF döküm alüminyum şasi
Çok fonksiyonlu nokta matrisli gösterge paneli
Çift LED ön farlar ile aerodinamik gövde 3 pozisyonlu, yüksekliği ayarlanabilir ön cam
Dik sürüş pozisyonu, yüksekliği ayarlanabilir sele
Geniş kapasiteli, uzun mesafeli 18 litrelik yakıt tankı
Standart olarak bulunan ana stand ve ABS
İsteğe bağlı yan cepler için montaj noktaları

Yamaha MT-09 Tracer Teknik Özellikler
Motor
Motor tipi 3-silindir, 4-zamanlı, sıvı soğutmalı, DOHC, 4-subap
Motor hacmi 847 cm³ Çap x Strok 78,0 mm x 59,1 mm
Sıkıştırma oranı 11,5 : 1
Maksimum güç 84,6 kW (115PS) @ 10.000 dev/dk.
Maksimum tork 87,5 Nm (8,9 kg-m) @ 8.500 dev/dk.
Yağlama Islak karter
Debriyaj tipi Islak- Çoklu disk
Yakıt sistemi Yakıt enjeksiyonlu Ateşleme sistemi TCI
Çalıştırma Elektrik
Şanzıman Sıralı, 6-zamanlı
Son aktarım Zincirli

http://www.motoetkinlik.com/www-motoetkinlik-com-yamaha-mt-09-traceri-test-ediyor/

Haber Kaynağı :http://www.motoetkinlik.com/trafikte-online-ihbar-donemi/

Yeni uygulama çok tartışılacağa benziyor…
Kaldırıma park edenler, emniyet şeridi ihlali yapanlar, makas atanlar, kırmızı ışığa aldırmayanlar… Artık sadece arkalarından kulaklarını çınlatmayacak dilerseniz ihbar edebileceksiniz.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün bu uygulamasında vatandaş kişisel görüntü alan cihazlarından trafik kurallarını ihlal edenleri fotoğraf veya video ile kayıt ederek EGM’nin sayfasından ihbar edebilecek.

Ayrıca araçta telefon kullanmanın cezası olduğu hatırlatarak “ihbar edeceğim derken ceza yeme olasılığını” göz ardı etmeyiniz. İhbar etmek isteyenler kaldırıma park edenlerle ve araç içi kamera kullanarak başlayabilirler.
Madde 73, araçları kamunun rahat ve huzurunu bozacak veya kişilere zarar verecek şekilde saygısızca sürmek, araçlardan bir şey atmak veya dökmek, seyir halinde cep veya araç telefonu ile benzer haberleşme cihazlarını kullanmak
· Ceza tutarı ne kadar: 80 TL erken ödeme 60 TL
· Ceza Puanı:10
Bulut teknolojisi yayıldıkça hayatımız kolaylaştı. Tabi minik problemleri de yanında getiriyor.

Microfost Office 2013 'ün full sürümü ile birlikte gelen SkyDrive Pro 2013 yazılımı hakkında ayrıntılı bilgisi olan birine ihtiyacım var.

Soru 1 :

Windows 8 Pro yüklü bilgisayarda mağazadan indirilen normal skydrive, microsoft hesabında tanımladığımız mail hesabı üzerinden işlem yapmaktadır. Buraya kadar güzel.

Fakat bu SkyDrive Pro ile neler yapabiliriz. Kurcalamak istedim ama ilk başta kitaplıkları göstermemi ve bir "SharePoint" adresi istedi. İyi de millet zaten para verip de office programını alıyor. İçinden program çıkıyor ama kısaca;

SkyDrive Pro 2013 'ü kullanmak için illa para verip SharePoint hesabı mı almak gerekiyor?

Ayrıca diğer office 2013 programları çok güzel şekilde normal skydrive 'ı destekliyor. SkyDrive Pro'da durum nasıl, aktif kullanan var mıdır?
Merhaba.

Google derin araştırmalarıma rağmen herhangi bir cevap veya bu problemi yaşayan herhangi birine rastlayamadım.

Sorun şu :

Lumia 620 - Windows Phone 8'li telefonu kablo yoluyla PC suite'e gösteremedim. Teknolojik olarak kat kat düşük nokia C2-00 telefonum ve PC Suite sürümü ile fırtınalar estiriyordum. Telefonu elime dahi almadan arama, mesaj alma-gönderme, bilgi aktarımı-saklanması... İşimi çok kolaylaştırıyordu. Sırf bu PC Suite güzelliği için Nokia telefona yönelmiştim ama açıkçası üzdü beni.

Problemi toplarlarsak;

Aldığım hata kodu : Cihaz (telefondan bahsediyor :) PC Suite moduna alınmalı.
Telefonun girmediğim menü delikleri kalmamasına rağmen böyle bir mod seçimi görmedim. Olduğunu da zannetmiyorum.

Verebileceğim bilgiler :

İşletim Sistemi - Windows 8 Pro
Kablo : Orginal Nokia CA-179 modeli USB

Ek olarak : Microsoft'un müzik entegrasyonu için önerdiği ZUNE programı da hiçbir şekilde bağlantı kuramadı cihazla.

Kurcalamaya devam ettikçe PC suite 'te artık kablo bağlantısı için olan seçeneği de kayboldu.

Bluetooth bağlantısı yedek olarak tutuyorum, onu önermeyiniz.

Problem yazılımsal bazda sanırım. Aklınızdan neler geçiyor?
İstanbul'da Sektörün büyük firmalarına; Inbound ya da outbound olarak haftada 5 gün, günde 9 saat çalışacak Çağrı Merkezi elemanları aranmaktadır.

700 TL + Sigorta +Asgari Geçim İndirimi + Performans primi + Servis + Yemek

İletişim ve ayrıntılı bilgi için 0533 231 01 01 nolu telefona ulaşabilirsiniz.
Herkese Merhaba.

Co2'li tabanca derken, havalı tüfek almaya kadar geldim. Bu konuda DH forumunda ve diğer tüm türkçe sitelerde yazılan her bilgiyi okudum. Açıkçası hangi sistemle çalışan ve hangi marka-model havalı tüfek almaya karar verdim sayılır fakat, bir yerde tıkandım. Sizlerin yardımına ihtiyacım var.

Arkadaşım gemide çalışıyor. 10 gün sonra İspanya'nın Mallorca adasındaki Palma şehrine gidecek. Tabi bunu duyunca aklıma ilk gelen şey "GAMO". Yani gamo nun membağı...

İster istemez aklınıza bu tüfeklerin "kaynağında fiyatlar daha uygundur" diye geliyor.

Tabi google'dan ispanyadaki fiyatlara baktığımızda sıfır tüfeklerde 20 TL - 50 TL daha ucuz görüyorsunuz, en fazla. Açıkçası Türkiye fiyatlarının İspanya fiyatlarına yakın olması sevindirici.

Gelelim sadede...

Hazır arkadaş işin merkezine gitmişken Türkiye'den bulamayacağım aksesuar (gece görüş), Tüfek, vs. aldırmak gerek... Zannetmiyorum Türkiye'de olmayan model, fakat hazır fırsat varken kaçırmayayım. Sonrasında kafamı taşlara vurmayayım.

Görüşlerinizi bekliyorum,

Siz olsanız hangi tüfek ya da ne sipariş ederdiniz?
Merhaba.

Excel'de önceden girilmiş "Ad Soyad" "Tc No" ve "Sıra Numarası" bilgilerini şablonu hazır bir takdir belgesine nasıl kolayca entegre edebiliriz.

Amaç excel'deki bilgileri kolayca takdir belgesine işleyerek çıktı alabilmek.

Bunu yapabilen bir paket program var mı? Ya da bunu yapabilmeye olanak sağlayabilecek hangi M.S. Office programını kullanmak gerekir.

Aklıma Access geliyor. Excel'deki Veri tabanını bir şekilde access'e aktarıp, access'in raporlama kısmında tasarım olarak biraz oynama yaparak yapılabilir gibi geliyor. Bunun için biraz vakit harcadım fakat şöyle bir sıkıntı oldu; Rapor'un arka planına eklediğim takdir belgesinin şablonu olan JPEG dosyasını yazıcıdan çok kötü-kare kare pixelleri belli olacak şekilde, kötü performansta çıkardı.

Tek-tek uğraşmak gereksiz zaman kaybı yaratacağından tecrübelerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşekkürler.
Merhaba.

Lexmark S405'i laptopuma ilk tanıttığım zamanlar wireless'le iletişim konusunda problemim yoktu.

Ne zaman eve digiturk aldım, o zaman problemler başladı. (bunu nereden çıkartıyorum, digiturk bağlantı için gelen arkadaşlar Wireless modem ile Digiturk'un yanyana - yakın durmasının sıkıntı yaratacağını söylediler)

Aynen de öyle oldu, pek inanasım gelmiyor açıkçası, sonuçta biri kablosuz yayın yapıyor, diğeri kutunun içinde tüm olay. Sorun olsa, digiturk'te olur diye düşünüyorum...

Sonrasında tekrar tekrar tanıtmaya çalıştım ama yazıcı bir türlü ağı görmedi. Lexmark S405 sahibi arkadaşlar bilgi ve tecrübelerini paylaşırlarsa sevinirim.

Ayrıca eşimin laptopu ve yazıcı arasına şöyle bir iletişimsizlik var; (ağ'da sıkıntı olmadığı zamanlarda) ağdan tarayıcı özelliğini kullanıyor ama belge yazdıramıyor... (Win7 kullanıyor)

Bu sorunla da karşılaşan arkadaşlar varsa, lütfen :)

Teşekkürler.
Merhaba.

A4, 300 gram tual kağıda baskı alabilecek, kağıdı kıvırıp-katlamadan düz şekilde verebilecek yazıcı tavsiyesi istiyorum.
Amacım sertifika basmaktır.

Bütçem 1000 TL'dir.

(Bu makina 1000 TL'yi aşıyorsa 300 gram tual kağıttan ödün vererek, daha düşük gramajlı A4 kağıtlara mecburen geçebilirim)

İlginize teşekkürler.
Benim sorunum; herhangi ortam vasıtasıyla (DLNA, USB ya da anten) LCD'den izlediklerimin sesini 5.1'den almak istiyorum.

5.1 'i TV'ye bağladım fakat sadece ses sisteminin CD-Rom'unu kullandığımda ses alabiliyorum. O da sağolsun her formatı açmıyor.

Şunu hatırlatmadan geçemeyeceğim; 5.1 ses sisteminin Optik ses girişi yok.

Nasıl halledebilirim acep. Yardımı dokunacak bir iki cümleye büyük müteşekkir olurum.

Televizyon:

SAMSUNG LE-46C550 LCD TV
GİRİŞ TERMİNALLERİ
Tuner Var
Component Var
Scart Var 1adet
HDMI Var 4 adet
PC Giriş Var
USB (video) AVI, ASF, MKV, MP4, 3GPP, VOR, VOB, PS, TS, RMVB, FLV, DivX 3.11, DivX 4.x, DivX 5.1, DivX 6.0, XviD, H.264, MPEG-4 SP, MPEG-4 ASP, Windows Media Video v9, MPEG2, MPEG1, RV3.0/RV4.0
USB (Ses) MP3, AC3, LPCM, ADPCM, (MULAW, ALAW), AAC, HE-AAC, WMA, DD+, MPEG, DTS HD, AMR, QCELP, Real Audio
Composite Video Var
ÇIKIŞ TERMİNALLERİ
Kulaklik Çikisi Var
Audio Out Var
EXTRA ÖZELLİKLER
Full HD Var
50 Hz Var
Wide Color Enhancer Var
CI + Var
Movie Plus Var
DLNA Var
SRS Trusurround Var
HDMI Version Var
DVB-Tuner Var
Entertainment Mode Var
Sleep Timer Var
Teletext Var
Connection Share Var
On&Off Timer Var
Auto Channel Search Var
Auto Power Off Var
On Screen Display Var
SES
Hoparlör 2x10 W
Stereo Var
Dolby® Digital Var
DTS™ Var
Dolby Digital Plus Var
ENERJİ
Stand by 0,3 W

Ses Sistemi:

SAMSUNG HT-Z110NT (5.1)
Güç 300 W
Kanal 5.1
OYNATMA FORMATLARI
DVD-R Var
DVD-RW Var
CD-R Var
CD-RW Var
MP3 Var
WMA Var
JPEG Disc Viewer Var
DivX Var
SES ÖZELLİKLERİ
Dolby Digital Dolby Digital 5.1
Dolby Pro Logic Dolby Pro Logic II
DTS DTS 5.1
GİRİŞ ÇIKIŞ TERMİNALLERİ
Component Var
Composite Video Var
Ses AUX1
Anten Var (75 Ohm)
TUNER
FM Tuner Var
Memory 15 Kanal
SPEAKER
Toplam Güç 300 W
Front Speaker 2 x 40 W
Center 40 W
Rear 2 x 40 W
Subwoofer 100 W
Kanal 5.1
EKSTRA ÖZELLİKLER
Speaker Type Satellite
Progressive Scan Var
On Screen Display Var
Hakkında
Forum İmzası:
...
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Notebook
Mobil cihaz
iPhone
Operatör
Türk Telekom
Takım
Fenerbahçe
TV
Samsung
Ses Sistemi
Ses Sistemi
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 6 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 68
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 10.195 (Bu ay: 117)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 3 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.