B

Yarbay
03 Ocak 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
8 üye
Görüntülenme
Toplam: 84 (Bu ay: 1)
Gönderileri
Bulunduğum yerde 4.5G'de 1800 ve 800 bantları var. Telefon iki bant arasında dolaşıyor. NetMonster adlı uygulamayı kullandım telefonda hangi bantların kullanıldığını görmek için; 800, 1800 ve 800 + 1800 bandını kullanıyor gözüküyor uygulamada ama sabit durmuyor bir bantta. Bilemiyorum, telefon bozuk değilse - ki yeni alındı Honor 9 Lite - santrala uzaklık söz konusu ve ondan bu şekilde stabil değil herhalde. Bulunduğum konumda başka hatların durumu ne, ona bakamadım ama en kısa sürede ona da bakmak istiyorum. Sizde durumlar nasıl? Diğer operatörlerin de durumunu merak ediyorum. Varsa bilgisi, ilgisi olan yazabilir.
Aşağıdaki durumda Fenerbahçe'nin ikinci sırada olması gerekmiyor mu?

Bu modemde Telnet yazılımdan kapatılmış. Modem ZYXEL VMG1312-B10B'nin aynısı büyük ihtimal de firmware dosyaları uymuyor model farklılığından dolayı. Modemin yazılımına müdahale edilerek Telnet erişimi sağlanabilir mi? Bir de bu modemi eski firmware ile kullanan varsa Telnet erişimi var mı diye bakabilir mi acaba? Güncel yazılımda Telnet erişimi yok ama eski sürümlerde belki vardır.
Telefonum LG G2'nin D800 modeli.

D800'ün Frekansı şu:

GSM 850/900/1800/1900, UMTS 850/1900/2100, LTE 850/1900/700/AWS*

Avea'nınki ise şöyle:

GSM/GPRS/EDGE 850 MHz/900 MHz/ 1800 MHz/ 1900 MHz
HSDPA/WCDMA 2100 MHz

Sıkıntım; telefonda sinyal dalgalanması oluyor çok. Telefonu normal bir şekilde alt taraftan tutarsam sinyal 3 bar ise telefonu üst taraftan tuttuğumda 5 bar oluyor. Videolarda sinyal dalgalanması daha rahat görülebilir.

Antende mi bir sıkıntı var acaba? Yoksa frekanslar mı uyuşmuyor? Var mı bir bilgisi olan?
Monitörümde iki tane parlak nokta var. Ölü piksel değil bunlar sanırım ama ne olduğunu anlamadım açıkçası. Uzaktan siyah nokta gibi, dizüstü ekranı eğdiğimde ise ekranın diğer kısımlarına göre daha parlak gözüküyorlar. Bunlar nedir tam olarak? Elle baskı yapsam da bir değişim gözlenmiyor.
Direkt konuya geçeyim. Batarya oyun oynarken uyarı vermiyor. Oyun haricinde bataryanın azaldığı uyarısı çıkıyor ama oyunda pil bitene kadar oyun oynuyorsunuz. Bir ayarı mı var bunun acaba? İşletim sistemi Windows 8.1 bu arada.
Kardeşim bellekleri kurcalarken bir koku geldi bilgisayardan ve şu anda bilgisayara görüntü gelmiyor. Ramin birisinde ucunda bir karartı gözüküyor. Ekran kartı fanı, işlemci fanı çalışıyor ama şöyle bir durum var; ATX kablosunu taktıktan sonra güç düğmesine basmadan bilgisayar çalışmaya başlıyor. Anakartı fırınlamak bir işe yarar mı?
Bu modemi kullananlardan TCP MSS varsayılan değeri "0" olan var mı?
Dizüstü bilgisayarda cızırtı yapıyor diye Cx States'i kapattım. Bunların TM1, TM2 ve T States ile bi' ilgisi var mı? Yoksa şu anda kapalı durumda, açmam yararlı olur mu?
Bilgisayardan vidayı çıkartmak isterken anakartın bir parçası kırıldı, lehim yapıldı fakat Lcd Paneldeki titreme sorunu geçmedi.

Parçanın üzerinde "PJ030" hemen altında da "LV" yazıyor. Yanında da "DT1" yazıyor. Başka bir forumda bu parçanın titreme ile alakası olmadığı söylendi.

Anakartın modeli;

Kırılan parça;

Özellikle başlat menüsünde belli oluyor bu titreme ve çok aşırı belirgin bir şey değil ama beni rahatsız ediyor. Dizüstü bilgisayarı alttan tutup hareket ettirdiğimde bu titreme ortaya çıkıyor. Neden kaynaklanıyor olabilir?
Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Takım
Fenerbahçe
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 1 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 3.245
İkinci El Bölümü Mesajları: 57
Konularının görüntülenme sayısı: 25.322 (Bu ay: 585)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 306 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.