U

Yüzbaşı
25 Aralık 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 114 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar merhaba,

B2 revizyon Ryzen işlemcilerine dair haberleri okumuşsunuzdur.

B2 revizyonlu ürünler beklenmeli mi sizce ?

R7 1800x siparişi verdim, 1 hafta içerisinde iade etmem gerekiyor.

O kadar para verdik, içime şüphe düştü, sizce iade etmeli miyim ?

Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardım ederse sevinirim.

Teşekkürler.
Selam arkadaşlar, ilginç bir sorunum var.

Flash bellekten dosya yüklemesi yaparken kablosuz USB farenin çekim gücü yavaşlıyor. Farenin çekmesi için fareyi bilgisayara daha fazla yakınlaştırmak zorunda kalıyorum.

Sanki USB'ye giden voltaj bir şekilde azalıyor.

Bilgisayarı yeni topladım anakartım Gigabyte h97n, sizce sorun ne olabilir ? Selamlar.

Merhaba arkadaşlar, yukarıda gösterdiğim gibi dizüstü bilgisayara express girişinden harici ekran kartları takıyorlar. Bunu ilk defa görüyorum sanırım yeni bir teknoloji.

Google arama motoruna external laptop graphics yazdığınızda çıkıyor.

Benim hp pavilion dv2000 dizüstü bilgisayarımın ekran kartı malum sebeplerden (ısınmadan dolayı ekran kartını ana karta bağlayan lehimlerin çatlaması sonucu) çalışmamakta. 1-2 defa tamir ettirdim ama nafile kısa süre sonra tekrar patlak veriyor aynı sorun.

Şimdi asıl sorum şu olacak:

Peki yukarıdaki sistemi laptopa taktığımda "bozuk" olan ekran kartımı acaba bir nevi bypass ederek harici ekran kartı üzerinden dizüstü bilgisayarımı eskisi gibi çalıştırabilir miyim ?

Bu olabilir mi arkadaşlar ?

selamlar.
Selam arkadaşlar, 2 yıldır HP PAV. DV2620ET laptop kullanmaktayım. Garantisi daha yeni bitti. Bitir bitmez de birden sorunlar çıkmaya başladı. Garanti bitiminde sorun çıkması beni sinir etti açıkcası.

Bilgisayarı açar açmaz en başta şu yazı geliyor:

1720-smart hard drive detects imminent failure please back up the contents of the hard drive and run HDD self test in f10 setup.

f1 tuşuna basıp windowsa girebiliyorum. Windowsda herhangi bir sorun görünmüyor.

İnternetten araştırdım, bunun anlamı HDD ömrünü tüketmiş, bilgilerinizi derhal yedekleyin demek istiyormuş.

Active@ Hard Disk Monitor programı ile tarama yaptım, BAD SECTOR bulamadı dedi program.

Biosdan HDD self test yaptımi hata verdi.

Şimdi arkadaşlar 2 yılda bir HDD'nin ömrü tükenir mi ? Servise götürsem kaça patlar bir HDD ?

Harici HDD almayı düşünmeye başladım.

Yardım ederseniz sevirimni.
Merhaba arkadaşlar,

Ben XP, Vista ve son olarakta Win7'ye gözatmış biri olarak yine XP diyorum.

Maalesef Microsoft, XP kadar hızlı çalışan bir işletim sistemi geliştiremedi.

Ram kullanımlarına bakıyorum, XP'de 100 civarı iken bu Vista'da 800, Win7'de ise 500mb lere kadar çıkmaktadır.

Ben yine klasik XP'mi kullanıyorum.

Bu konuda sizin düşünceleriniz nedir ?

Selam.
Evet arkadaşlar başlıkta belirtiğim gibi HP nin yeni ürünlerinde ısınma vs.. sorunlarının olmadığını söylüyorlar. Bu ne kadar doğru ?

Zira mevcut sorunlar 1 yıl sonra patlak veriyor zaten..

Buda bu tarz birşey olmasın ?

Ve tabiki bayagıdır takip etmiyorum Hp'yi, yeni ürünler dediğimiz hpnin hangi serisi ?

selam.
Arkadaşlar bu bilgiyi size vereyim dedim. Özellikle yeni pc alacaklar için. Belki benim cahilliğimde olabilir ama ben yeni ögrendim :)

Core2 duolar tek çekirdekli çift veri yönlü cpu larmış.

Yani bütün CORE2DUO lar tek çekirdeklidir. Çift çekirdek değildir. Bilmeyenler için paylaşayım.

Umarım benim cahilliğim değildir :)
Normalde 160gb olması gerekirken tam olarak 152618mb görünüyor HDD

Son zamanlarda biosu güncellenmiştim. Bios güncellenmesi ile alakası olabilir mi ?

Xp kurarken bile artık 150gb görünüyor hdd. 10gb lik koca bölüm havaya uçtu

Ayrıca şuda var; normal vistada 8gb recoverye ayrılıyordu fakat xp kurarken bu eklenmiyor sanırım. 10 gblik eksiklik bundan kaynaklanabilir

Bu konuda ne yapabilirim sizce.

syg.
1 ay önce ısınma ve ekran kartında ki bozukluklardan dolayı hp pavilion 2620et laptopumu servise vermiştim. Ve 20 gün sonra servisten geldi.

Sorun şu ki bilgisayara artık kesinlikle xp kurulamıyor. Driverleri kabul etmiyor. Özellikle ekran kartı kurulmuyor ve başka donanımlarla çakışmaya ugruyor.

İşin kötü tarafı ise vistada güzel bir şekilde çalışıyor bu laptop.

Hp artık XP ye destekte vermiyor.

Bu sebeple bu şikayetlerle hp servisine gitsem laptopumu kabul ederler mi sizce ?

Vista yavaş çalıştıgı için kullanmak istemiyorum.
Beyler binkere söyledim, netten aradım bulamadım. Tekrarlıyorum. Bu son topiğim olacak bu konu ile ilgili;

hp pavilion 2620et bilgisayarım var. XP orjinal media center kurdum fakat hiç bir ekran kartı sürücüsünü kabul etmedi. Donanım yok hatası alıyorum.

Ekran kartım: geforce8400GS

Bios sürümüm: f.21

http://www.laptopvideo2go.com/forum/index.php?showtopic=20761

Burlara baktım yok, notebook.gen.tr de ki driverlarda olmuyor. Millet nasıl kuruyor bu xp yi ?

teşekkürler.
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen ay
Son Mesaj Zamanı: 2 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 737
İkinci El Bölümü Mesajları: 23
Konularının görüntülenme sayısı: 33.325 (Bu ay: 318)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 43 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Notebook - Ultrabook
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.