Binbaşı
15 Aralık 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme
Toplam: 56 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar merhaba, sorum şu;

Benim oyunlar ile ilgili ciddi bir sıkıntım var. Oyunu oynarken arada bir takılmalar,donmalar yaşıyorum. Mesela Half-Life 2 oynuyorum, ve oyunu açtığımda falan hiç bir sıkıntı yok. Ama 10-15 dk sonra oyunda 5-10 sn lik donmalar yaşıyorum(ki gerçekten çok sinir bozucu) . Ardından oyun normal haline dönüyor. bi 5-10 dk sonra yine aynı problem. Sürekli bu şekilde devam ediyor. ve bu hemen hemen her oyunda oluyor. Bir türlü sorunu bulamadım. Yani hiç bir şey yokken bir anda böyle bir sorun ile karşılaşıyorum. Isınma problemimde yok.yazılımsal bir hata olduğunu düşünüyorum, çünkü daha öncede böyle bir sorunum vardı format attığımda düzelmişti. Fakat dün tekrar başladı. (ben format atalı 4-5 aydan fazla olmuştur sanırım)

Sistemim oyun gereksinimleri için yeterli. o yüzden hiç onları yazmıyorum.

Sürücü güncellemelerini de yaptım. DirectX, ekran kartı, vb.

Acaba bu konu hakkında çözümsel bir fikri olan var mı?

yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.
Arkadaşım ilandaki araba için pazarlık yapıyor .Kendisi arayıp konuşmuş.

quote:

Sahibi arabada en ufak boya veya kaza olmadığını söylüyor.İstediğin servise götürüp gösterebileceğimi söyledi.Km ‘si orjinalmiş. Arabadaki eksikler sunroff,boss müzik sistemi ve deri koltuk ve gibi birkaç önemli özellik yok,

fiyat 26.000 tl demiş,pazarlık var.sizce en son verilebilecek rakam nedir?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-alfa-romeo-147-hatasiz-147-35765755/detay
ABD'li uçak şirketi Boeing, ''787 Dreamliner''ın teslimatını 3. çeyreğe erteledi

Şirketten yapılan açıklamada, kasım ayında test uçusu sırasında elektrik panosunda çıkan yangın nedeniyle bu yıl ilk çeyrekte yapılacak olan ilk 787 Dreamliner teslimatının üçüncü çeyreğe ertelendiği bildirildi.

Uçağın teslimatı daha önce de ertelenmişti.

Gövdesi ve kanatlarının neredeyse tamamı hafif ve çevre dostu kompozit malzemeden yapılan ilk yolcu uçağı olma özelliği taşıyan Boeing 787 Dreamliner'ın bu özelliği, uçağın yakıtta yüzde 20 tasarruf ve daha az gürültü yapmasına olanak sağlıyor.
Öncelikle yeni bölüm hayırlı olsun.Havacılık için önemli olan etkenlerden biride hava olaylarıdır.Aşağıda Havacılık meterolojisiyle ilgili biraz bilgi var.Bundan sonra elimden geldiğince burada meterolojiyle ilgili bilgileri paylaşacağım.

Havacılık Meterolojisi Nedir?

Uçuş faaliyetlerini etkileyen meteorolojik olay (Oraj, Downburst, Microburst, Türbülans, Buzlanma, Sis vs.) ve parametrelerin gözlem ve tahminlerini kapsamına alan ve meteorolojinin havacılıkla ilgilenen dalına “AERONATİK METEOROLOJİ” veya “HAVACILIK METEOROLOJİSİ” denir.

Aeronatik Meteoroloji, her türlü hava taşımacılığında ihtiyaç duyulan yaygın, güvenli, süratli ve standartlara uygun meteorolojik bilgilerle, bunların temin edilmesi için işletme ve planlama hizmetlerini kapsayan bir bilim dalıdır.

Ülkemizin ekonomik, askeri ve turizm alanındaki gelişmelerine paralel olarak havaalanlarımızın sayısı da her yıl artmaktadır. Havacılığın meteorolojik olaylara son derece duyarlı bir sektör olması ve sayıları hızla artan bu havaalanlarının meteorolojik destek hizmeti talepleri Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünce Dünya Meteoroloji Teşkilatı (WMO) ve Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı (ICAO) standartlarında karşılanmaya çalışılmaktadır.

Uluslararası hava seyrüseferinin düzenli, emniyetli ve verimli bir şekilde yürütülmesini sağlamak üzere Şikago’da bir araya gelen 52 ülkenin delegeleri 7 Aralık 1944 tarihinde Şikago Sözleşmesini imzalamışlar ve böylelikle Uluslar arası Sivil havacılık Teşkilatı (ICAO) doğmuştur. Teşkilatın üye sayısı zamanla hızla artmış, özellikle 1960’lı ve 70’li yıllarda sömürgelerin bağımsızlıklarını kazanmaları ve nihayet Aralık 1991 de eski Sovyetler Birliğinin dağılması sonucu ortaya çıkan bağımsız devletlerin de üye olmasıyla 2002 yılı itibariyle ICAO’ya üye ülke sayısı 185’e yükselmiştir.

Şikago Sözleşmesinin 37. maddesi gereğince meteorolojik hizmetlerle ilgili uluslararası standartlar ve uygulamalar ile kod sistemleri, Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı (ICAO) tarafından ilk kez 16 Nisan 1948 tarihinde onaylanmış ve sözleşmenin EK-3’ü (Annex-3) olarak yayınlanmıştır. Annex-3’te o tarihten bu yana ortaya çıkan ihtiyaçlara göre çeşitli değişiklikler yapılmıştır.

1945 yılında Dünya’da 9 milyon yolcu (o tarihteki Dünya nüfusunun % 0.5’i) hava yoluyla taşınırken, 1992 ylında 1.2 milyar yolcu (o tarihteki Dünya nüfusunun % 25’i) hava yoluyla taşınmıştır. 2003 yılında Dünya’da hava yoluyla taşınan toplam yolcu miktarının 2.1 milyara (Dünya nüfusunun % 33’ü) ulaştığı düşünüldüğünde Havacılık Meteorolojisinin önemi daha iyi anlaşılmaktadır.

Son yıllarda akaryakıt fiyatlarında görülen aşırı artış yüzünden uçuş planlamaları son derece önem kazanmıştır. Birçok havayolu şirketi bu planlamayı eldeki mevcut işletmeyle ilgili diğer bilgilerle birlikte, en son meteorolojik bilgileri de kullanmak suretiyle çözdüklerini biliyoruz. Diğer yandan meteorolojik bilgi ve verilerden yararlanarak uçuş planının hazırlanması da, emniyetli, konforlu ve rahat bir yolculuk için gerekli bir işlemdir. Bununla birlikte iniş ve kalkışlardaki meteorolojik bilgiler pilotlar için hayati derecede önemlidir. Özellikle meydanlardaki rüzgâr hızı ve yönü, görüş mesafesi, pist görüş mesafesi, yağışın şekli ve şiddeti, bulut alt taban yüksekliği, altimetrik basınç değeri, türbülans ve wind shear gibi meteorolojik bilgiler uçakların emniyetli iniş ve kalkış yapmalarında en önemli etkenlerdendir.

Uçuş faaliyetleri bakımından özem arzeden bu meteorolojik parametrelerin gözlemlenmesi amacıyla Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatının kriterlerine göre, her havaalanında ulusal veya uluslararası meteorolojik bilgi taleplerini karşılayabilecek en az bir meteoroloji ofisinin bulunması zorunludur.
TTNET İLE 'GÜNLÜK İNTERNET' DÖNEMİ BAŞLIYOR

Her yere interneti ulaştırmayı hedefleyen Günlük İnternet Paketi
ile müşteriler, diledikleri gün internete bağlanıp, bağlandıkları gün
başına ödeme yapabilecek
Türkiye’de interneti toplumun her kesimiyle tanıştırmayı amaçlayan
TTNET, “Günlük İnternet” dönemini başlatıyor. Bireysel müşteriler için
geçerli olan “Günlük İnternet Paketi” ile aboneler, interneti
kullandıkları gün kadar ödeme imkanına kavuşuyor.

Bu paket özellikle internetle yeni tanışan, düzenli internet
kullanımına ve aylık aboneliğe ihtiyacı olmayan kullanıcılara büyük
avantajlar sağlıyor. Aboneler bu yeni paket ile aylık 3 TL ve
kullandıkları gün başına ayrıca 3 TL ödeyerek 1 Mbps hızında ve günlük
500 MB kotalı
internet erişimine sahip oluyor. Paket kapsamında
kablosuz ve kablolu modemler de avantajlı fiyatlarla müşterilere
sunuluyor. İsteyen müşteriler ayda 2 TL taksitle kablosuz modem ya da
ayda 1 TL taksitle kablolu modem sahibi olabiliyor.

Kullanıcılar Günlük İnternet Paketi’nde bulunan 500 MB internet
kotasını doldurduktan sonra da internet kullanmaya devam edebiliyor.
500 MB üzerindeki internet kullanımlarında kota aşım ücreti her 1 MB
için KDV ve ÖİV dahil 1 Kuruş olarak ücretlendiriliyor.

Günlük İnternet Paketi’nden yararlanmak için 444 0 375 TTNET
Müşteri Hizmetleri'ni aramak ya da internet yazıp, bir boşluk bırakıp,
ADSL bağlatmak istenilen telefon numarasını alan koduyla birlikte
yazıp (Örnek: İnternet 212xxxxxxx) 6606'ya SMS göndermek yeterli
oluyor. Ayrıca Türk Telekom Ofisleri veya Türk Telekom Bayilerine de
başvuru yapılabiliyor.
...
4 adet vodafone hattımdan ikisini turkcelle taşıdım.Biri 50 tl lik cep limitsizdi.Faturam 15 inde kesiliyor.ben 18 inde taşımıştım.3 gün için 50 tl fatura edilmiş.
Sabit ücret olduğu için 1 gün bile olsa 50 kesilir diyorlar.Girerken kaçında girmişseniz girdiğiniz gün kadarıyla para kesiyorlar.Çıkarken neden 50 kesiyorlar.
aslında aklıma gelmişti tarifemi en düşük olanı taşımak ama yapmadım keşke yapsaydım.

Bu uygulama doğru mudur?Yapabileceğim bir şey var mı?

numara taşırsanız ya fatura sonunu bekleyin ya da limitsizlerden çıkın.
Merhaba
Arkadaşın bilgisayarı bir sabah çalışmamış.
ilk power supply i denedim çalışıyor.başka bir power getirdim.bilgisayar açılmadı.

tüm parçaları söktüm.anakarta sadece fan bağladım fan çalıştı işlemci takılıyken çalışmıyor.başka bir anakart getirdim.pc açılıyor ama ekrana görüntü gitmiyor.hem onboard hem pci ile denedim.

işlemciyi başka pc ye taktım(3.pc) çalışıyor.

yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.
Trabzonspor Yönetim Kurulu, başarısız sonuçlar nedeniyle teknik direktör Hugo Broos'un görevden alındığını, takımı Ünal Karaman'ın çalıştıracağını duyurdu.

http://www.aa.com.tr/tr/broos-gorevden-alindi.html
Finlandiya hükümeti, internetin vatandaşların yasal hakkı olduğunu ve herkese ücretsiz 1 megabit genişbant internet hakkı verileceğini duyurdu. İlgili yasanın parlamentodan geçmesiyle birlikte Finlandiya'da herkese ücretsiz 1 megabit internet genişbant hizmeti verilecek. İlgili yasa Temmuz ayından itibaren geçerli olacak.

Finlandiya İletişim ve Ulaştırma Bakanlığı'da söz konusu yasayı doğrulayarak, Temmuz ayı itibariyle herkese ücretsiz 1 megabit genişbant bağlantı hakkı verileceğini açıkladı.

Finlandiya hükümeti, 2015 yılı itibariyle de kendi halkına 100 Mb genişbant bağlantı hizmeti verme hazırlıkları yapıyor. Bakanlık ayrıca orta vadeli amaçlarının bağlantının cep telefonu ağ servisi üzerinden verilmesi olduğunu aktardı.

Veri transferi teknolojisinin genel adı olarak kullanılmakta olan genişbant internet, kullanıcılara bilgisayardan ya da cep telefonundan yüksek hızda veri indirmeye olanak sağlıyor. Bu olanağı sağlayan 3N teknolojisi de yakın zaman önce Türkiye'de kullanıcıların hizmetine sunulmuştu.

Kaynak:Cihan.Stargazete
Hakkında
Forum İmzası:
Change begets change
Forum İkinci El İmzası:
Alışveriş Yaptıklarım
Comiser,FelixCrail,guven35,ferrari_tayfur,MENEME2002,NightStalker035,ilker.d
Hakkımda:

Sabır bir erdemdir.
C449A41FA885409CA3782745165C5428.jpg
Sistem ve Tercihleri
Mobil cihaz
Apple
Operatör
Turkcell
ISS
Uydunet
Oyun Platformu
Xbox One
Dünyadan Futbol
Giresunspor
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 18 dk. önce
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.105
İkinci El Bölümü Mesajları: 24
Konularının görüntülenme sayısı: 36.062 (Bu ay: 309)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 15 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.