Yarbay
18 Aralık 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
18 üye
Görüntülenme
Toplam: 73 (Bu ay: 1)
Gönderileri

Sağlık, teknoloji, bakım, doğa, haber gibi konuları ele alan kategorileri içeren blog sitesi 2018 yılından beri kullanıcılarına hizmet vermektedir. Düzenli olarak güncellenen ve yeniliklere uyum sağlayan Solargezi.com blog sitesi; ziyaretçilerine en iyi hizmet ve imkanları sağlamaktadır. Google news kayıtlı olan solargezi de en yeni paylaşımları okumak mümkün.


www.solargezi.com

Ahsapaydinlatma.com iç mekan aydınlatmalar için aydınlatma çözüm hizmetleri sunan e-ticaret sitesidir. Proje bazlı mimari çalışmalarla birlikte bünyesine katmış olduğu bazplan'ı da içine katarak misyon ve vizyon çerçevesinde müşteri kitlesini arttırmaya devam ediyor. Ahsapaydinlatma.com bugün dünya çapında bir çok ülkeye dekoratif aydınlatma ürünleri göndermektir. Özellikle spesifik tasarlanması zor, ilgi ve odak dönüşümü içerisinde yer alan aydınlatma modellerini baz alarak; bugün bir çok iç mekanlarda özellikle mimari proje alan uygulamalarında kendi adını duyurmaya devam ediyor. Yine iç mekan aydınlatmalarında başta restoran ve cafe olmak üzere bir çok mekanda kendisini dekoratif ve estetik görünümü ile gösterebilen ürünlerdir. Ahşap led aydınlatmalar; masif ve ham ağaçtan üretilmiş olup, doğal ortamlara uyum sağlayabilecek ve tüm doğallıkları ile birlikte görünüm estetiğinden taviz vermeyerek bugün bir çok işletmenin ve müşteri kitlesinin ilgi odağı olmayı başarmış aydınlatma modelleridir. Ham ve masif ağaçtan üretilen ahşap aydınlatmalar; el işçiliği ile harmanlanarak özel olarak tasarlanmıştır. Ahşap aydınlatmalar üretim atölyelerinde hikayeleri ve temalarıyla birlikte üretilir. Özel ilgi ve emek getiren led aydınlatmalar; iç mekan alanlarında göz ve nesnel yaklaşımları hedef alarak ilgi ve odak noktaların dönüşümü olur. Dış ve iç tasarım olarak son derece özel tasarım ve hikayeleri ile birlikte üretilen aydınlatma modelleri; temasındaki hikayelerle birlikte adından söz ettirmeyi başarmış; bugün Türkiye ve dünya çapında bir çok ülkeye kargolanmış aydınlatma modelleridir. Tasarımları tamamıyla kendisine ait olan bu modellerin tüm marka tescili yapılmış; mimari filtrelerden geçilmiş ve özel olarak müşterilerine sunulmuştur. Ahşapaydınlatma.com sitesindeki kendi tasarımlarına ait ürünlerin başlıca isimleri şunlardır:


Lantern ahşap led aydınlatma


Nature ahşap led aydınlatma


Feldspar ahşap led aydınlatma


Sorcry ahşap led aydınlatma


Casing ahşap led aydınlatma


Pairs ahşap led aydınlatma


Bir çok ahşap led aydınlatma modellerini kendi bünyesinde bulunduran Ahsapaydınlatma.com ahşap aydınlatma modelleri ile birlikte proje bazlı çalışmalar içerisinde yer alarak, mimarlara aydınlatma hizmetleri ve çözümleri sağlamaktadır.


Perakende satış içerisinde de yer alan ahşap aydınlatmalar; kendi e-ticaret sitesi üzerinden bir çok müşterisine aktif hizmet vermektedir. Ahsapaydinlatma.com bazaydinlatma.com ve bazplan.com bünyesinde barınan, TYS aydınlatma teknolojilerine ait web sitesidir.https://www.ahsapaydinlatma.com

Bazplan; kreatif ve portatif tasarımlar içeren bir baz aydınlatma şirketidir. ''Otel, Ofis, Büro, Kafe, Restoran, Hastane, Endüstriyel ve Proje Bazlı Alanlar İçin'' Aydınlatma Hizmeti Sağlar. Bazplan; İç aydınlatma, dış aydınlatma, ahşap aydınlatma, endüstriyel aydınlatma, koleksiyon aydınlatma başta olmak üzere kaliteli aydınlatma armatürleri satan bir işletmedir.


İç Aydınlatma: Led panel, downlight spot led aydınlatma, ray spot led aydınlatma, lineer led aydınlatma, dekoratif led aydınlatma, sarkıt lineer led aydınlatma, acil aydınlatma armatürleri ve glop armatürler.


Dış Aydınlatma: Led projektör, yer gömme armatür, wallwasher aydınlatma, sokak armatürü, tavan aydınlatma, kanopi aydınlatma, aplik duvar aydınlatmaları, bollard aydınlatma, bahçe ve çim aydınlatmaları


Endüstriyel Aydınlatma: Etanj aydınlatma


Koleksiyon Aydınlatma: iç ve dış mekanlar için tasarlanmış ve özel üretilmiş aydınlatma armatür modellerinden oluşur.


Dekoratif Aydınlatma: İç ve dış mekan aydınlatmaları, mağaza ve vitrin aydınlatmaları, ofis alanları aydınlatmaları, villa aydınlatmaları vb yerler.


Bazplan aydınlatma çözümleri sürmekle birlikte mimari proje aydınlatmaları içerisinde müşteri memnuniyetine önem veren bir aydınlatma firmasıdır.


https://www.bazplan.com/

Arkadaşlar propolis virüsün hücre içine girmesini engellediği ile ilgili yazı var. Arılar bu işin içinde olacak demedi demeyin

Çalışmalar Dünya’da büyük bir salgına dönüşen Covid-19 virüsünün akciğerlere ACE2 enzimine tutunarak girdiğini göstermektedir. Virüs bu şekilde akciğerlerde çoğalıp zatürre ve solunum sıkıntısına yol açmaktadır. Peki virüsün akciğerlerde çoğalması engellenebilir mi? Araştırmalar, virüsün tutunarak hücre içine girdiği ACE2 enzimini inhibe eden yani oluşmasını engelleyen ajanlar ile akciğer enfeksiyonunun ve tablonun ağırlaşmasının önüne geçilebileceğini göstermektedir. Peki propolis ACE2 oluşumunu engeller mi? “2008 yılında Florida Eyalet Üniversitesi’nde yapılan bilimsel bir çalışmada; ACE’nin yani anjiotensin dönüştürücü enzimin, ACE1 proteininden, ACE2 oluşmasını sağlayan bir enzim olduğu belirtilmiştir. Yani ortamda ACE enzimi olmazsa ACE2 oluşamamaktadır. Bu durumda virüsler ACE2’ye tutunarak hücre içine girememekte ve çoğalamamaktadır. Bu çalışmada; propolisin, ACE enzimini inhibe ederek ACE2 oluşumunu engellediği ortaya konulmuştur. Dolayısıyla propolisin virüslerin akciğer enfeksiyonuna yol açma ihtimalini azaltabileceği belirtilmiştir. (1).” 1. Bhadouria M, Nirala S, Jaswal A, Raghuvanshi S, Bhatt R, Shukla S, Propolis Therapeutic Perspectives Aganist Silica İnduced Toxic Manifestations, 13 (8271)/2008-09.

Propolis covid 19 ilişkisi


2008 yılında Kyushu Üniversitesi’nde gerçekleştirilen bilimsel çalışmada; propolis özütlerinin, koronavirüs gibi zarflı bir virüs olan, influenza virüsüne karşı antiviral aktivite gösterip göstermediği in vivo koşullarda incelenmiştir. Çalışmada virüsle enfekte gruba, yedi gün boyunca günde üç kez 10 mg / kg oral yoldan propolis verilmiştir ve diğer bir gruba verilmemiştir. Sonuç olarak, propolis alan grubun semptomlarında daha hızlı bir iyileşme görüldüğü ve propolisin enfeksiyon süresini kısalttığı bulunmuştur. Propolis alan grup hastalığı daha hafif semptomlar İle ve daha çabuk atlatmıştır. Bu durumun, propolisin antiviral özelliğinden yani virüslerin çoğalmasını engelleyici etkisinden kaynaklandığı belirlenmiştir. Araştırmacılar influenza virüsüne yakalanan insanlarda da düzenli propolis kullanımının hastalığın semptomlarını azaltacağını vurgulamışlardır. Kaynak: Shimizu T , Hino A , Tsutsumi A, Park Y, Watanabe W, Kurokawa M, “Anti-influenza virus activity of propolis in vitro and its efficacy against influenza infection in mice”, Antiviral Chemistry & Chemotherapy 19:7–1

https://www.solargezi.com/propolis-koronavirusun-hucre-icine-girmesini-engelleyebilir-mi/
Arkadaşlar her şeye hassas duyduğumuz gibi bu da gerçekten çok önemli bir konu. Covid 19 metal yüzeylerde uzun süre kalabiliyor.

Para alışverişi virüsü yayar.

Temassız veya QR pos ödeme sistemlerine geçmeli. Eldiven bu işi kurtarmıyor.


Covid 19 lu hastanın yanına giren kişilerin nasıl kat kat giyindiklerini anımsayın.

Şu saatten sonra parayla alışveriş yasaklanmalı.

QR kod , mobil ödeme, kartlı temassız ödeme sistemleri geliştirilmeli.
Arkadaşlar selam.

CoronaVirus hakkında bazı gözlemlerim, araştırmalarım, bulgularım var. fakat iletişime geçecek kimse yok. Özellikle oraya buraya mail attık fazlasıyla kimse geri dönüş yapmadı. Dünya sağlık örgütünün tutun, çin ajanslarına kadar.

Sizden rica Çinli veya dünya örgütlerinden birine direkt olarak mail yolu ile ulaşabilecek bir mail adresi var mı ☺️

Böyle bir durumda direkt olarak tr aracı olmadan onlarla nasıl iletişime geçilir?

Demek biri bir şey bulsa iletişim problemi olacak.
Arkadaşlar AÖF uni okuyan birisi kaç sene İstanbul kart imkanlarından yararlanabilir.

Bunun bir limiti var mı?

Benim 2014 kayıdım var ( 4 senelik tarih ) eğer ki yararlanıyorsam tekrar yks ile uğraşmak istemem.

Bununla ilgili net bir bilgi var mı bir yerde bulamadım.
Arkadaşlar SEO hakkında yeniliklerden haberdar olacağınız telegram SEO kanalı aktif olmuştur. Bu kanaldan sadece yenilik, haber, makale, blog tarzı vb şeyler hakkında bilgi alacaksınız.

Umarım katkı sağlarız.

SEO haber 📮
SEO'dan al haberi 📮

Davetiye linki:
https://t.me/Seohaber
Uygun, kaliteli ve lezzetli pideler yiyebileceğiniz yer.Link
Bugün bir devlet doktoruna gittik. (Cildiye) kadın hem hastasını muayene ediyor. Hem de hastadan parça falan alıyor. Yani bu iki şeyi aynı kişi yapıyor.

Parça dediğim de (ben, siğil, vb şeyler.) Ama tabi yine de yakma kesme işlemleri var. Yani bir operasyon söz konusu.


Normalde parçacı ayrıdır, muayeneyici ayrıdır. Yani ilk defa denk geldiğim için merak ettim.

Doktorun sürekli parça alma isteği bende şüphe uyandırdı. Acaba ek prim vs söz konusu mu?

Mazur görün ilk defa karşılaştım. Başka özele gittik sorguladık da farklı bir durum olabilme söz konusu diye açtım.

Şimdiden teşekkürler.
Hakkında
Konum: İstanbul,Beyoğlu
Meslek: Satın Alma
İlgi Alanları: Duygu ve Düşünce
Forum İmzası:
Bir sonraki nesli düşün.
Forum İkinci El İmzası:
[color=
Hakkımda:
*Sahip olduğunuz ruhsal, fiziksel ve duygusal her şey için Allah’a şükredin..
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
HP
Otomobil
Opel
Mobil cihaz
Samsung
Operatör
Türk Telekom
ISS
Vodafone
Oyun Platformu
PC
Takım
Fenerbahçe
Fotoğraf Ekipmanları
FujiFilm
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: dün
Son Mesaj Zamanı: 3 ay
Mesaj Sayısı: 3.246
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 21.300
İkinci El Bölümü Mesajları: 52
Konularının görüntülenme sayısı: 353.068 (Bu ay: 2.247)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 2.556 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.