Yüzbaşı
16 Aralık 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 55 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Bu ay başka masraflarım nedeniyle kredi kart bircumun sadece asgarisini ödeyeceğim, geriye 1400 tl borç kaldı, bir ay gec ödeyeceğim, isbankasi maksimum kart bana ne kadar faiz çıkarır?

Vodafone faturalı 4gb uyumlu paketteyim, 30 tl ödüyorum, 2 güne taahhütüm bitiyor. 5 gb 33 tl veya 6 gb 37 tl şeklinde iki teklif gönderdiler.

Vodafone veya Turkcell de daha cazip paket tavsiyeniz var mıdır? Fiyat olarak otuzlu rakamları aşmak istemiyorum, dakika çok önemli değil ama internet ne kadar çok o kadar iyi...

Fujifilm x-t200 kameram ve xc15-45 lensim var. Bir de prime lens almak istiyorum. 7artisans markasının 35 mm ve 50 mm olanları oldukça uygun fiyatlı ama keskinliği biraz düşük diye yorumlar okuyorum. Kullanan arkadaşlar var mı?
Elimde fujifilm aynasız kamera var. bir arkadaş eski canon 600 filmli makinasının sigma 70-210 mm ( diyafram halkası yok ) objektifini verdi. onu benim fujiye takıp denemek istiyorum, diyafram ayarlamaya izin vermeyen 150 tl civarı adaptörden alıp takarsam kullanabilir miyim? Bir videoda adam lensi önce eski kamerasına takıp f8 e ayarlayıp bozmadan çıkarıp aynasız kamerasına takıyordu, hiç böyle şeyler yapmadan lens çalışmaz mı? en açık diyaframda otomatik olarak seçilmez mi? Kiwi veya K-F Concept adlı iki marka adaptör gördüm bunlardan birini alıp lensi benim fujiye takarsam nasıl bir sonuç alırım?
Çok uzun zamandır görüşmediğim bir arkadaşla yarın Kadıköy'de buluşsak mı, diye düşündük ama 3 aydır evden market harici çıkmadım. Kadıköy'de yemek yerleri, cafe restoran gibi yerler hala kapalı mı? Çarşıdaki köfteci, pideci vs satış yapıyorlar mı, sadece paket servis mi var, bir yerde oturup çay kahve içmek sanırım hala yasak değil mi? Diyelim köfte ekmek aldık sahilde gezmek yürümek hala yasak mı?
Bir gece konaklamak için. Konak civarında Temiz düzgün bir otel arıyorum. Babam emekli subaydi ama giriş kartımın suresi baktım 3 ay önce dolmuş, zaten günlük giriş kartı, gece kalmaya izin verirler mi bilmiyorum.

Konak öğretmen evini duydum, yorumlarda bazıları pis, bakımsız gibi şeyler yazmış, doğru mudur?

Burası olmazsa 150, 200 TL civarında bir otel tavsiyesine açığım.
2 sene önce Western Digital My Passport modeli harici diskler yeni çıkmıştı, renkli renkli modellerdi, ben de 2 gb kırmızısından almıştım. Sorunsuz kullanıyorum. Geçen hafta bir tane daha 2 gb bu sefer mavi rengini aldım. Gelen model tasarım olarak aynı ama daha ince ve buna şaşırdım biraz da huylandım. Genelde aynı model ve kapasiteli diskler daha incelirse bunu yeni bir model olarak pazarlarlar. Böyle sessiz sedasız inceltilerek değiştirilmesi acaba teknolojisi değişti mi, kalite düştü mü gibi şeyler düşündürdü bana. Veya iki farklı modeli mi var? Bu arada benim eski olan ultra değil, ultralar iki renkli beyaz-gold gri-siyah falan oluyor. Yani sorum şu, wd My Passport modelleri inceltildi mi?
2 sene önce Western Digital My Passport modeli harici diskler yeni çıkmıştı, renkli renkli modellerdi, ben de 2 gb kırmızısından almıştım. Sorunsuz kullanıyorum. Geçen hafta bir tane daha 2 gb bu sefer mavi rengini aldım. Gelen model tasarım olarak aynı ama daha ince ve buna şaşırdım biraz da huylandım. Genelde aynı model ve kapasiteli diskler daha incelirse bunu yeni bir model olarak pazarlarlar. Böyle sessiz sedasız inceltilerek değiştirilmesi acaba teknolojisi değişti mi, kalite düştü mü gibi şeyler düşündürdü bana. Veya iki farklı modeli mi var? Bu arada benim eski olan ultra değil, ultralar iki renkli beyaz-gold gri-siyah falan oluyor. Yani sorum şu, wd My Passport modelleri inceltildi mi?
Benim çipli maksimum kredi kartım var. Genelde ödeme sırasında pos cihazına sokarlar şifre girerim ve ödeme alınır. Biraz önce yemek yedim görevli kartı pos a soktu biraz bekledi sonra kartımı ön bölümden çıkarıp yandaki manyetik alandan sürterek parayı çekti. Şifre falan sormadan para çekildi. Bu normal mi? Ben kartımı düşürsem bile şifremi bilmeden kimse kullanamaz alışveriş yapamaz sanıyordum. Bu arada kartım temassızlardan değil.
Ryzen 5 2400g işlemcili bir pc topladım. Kasadaki egzoz ve ön fanları biostan düşük devirli ayarladım gayet sessiz çalışıyorlar. CPU fanını da sessiz ve düşük değerlere ayarlama rağmen arada hızlanmalar oluyor ve fanın zırıltısı beni rahatsız ediyor.

İlk aklıma gelen dark freezer 120 gibi işlemci soğutucular almak ama onu takmak için anakartımı da kasadan tamamen sökmem gerek bu kadar uğraşmak istemedim. Zaten overclock yapan be işlemcisini çok zorlayan ve ısıtan biri değilim. Benim tek derdim stok fanın sesi.

Acaba stok fanı soğutucu bölümünden çıkarıp yerine daha sessiz bir fan takmak mümkün mü?

Eğer mümkünse hangi fanı önerirsiniz?

Başka çözüm öneriniz var mı? ( cpu fanının hızını oldukça düşüren kontrol eden bir program gibi...)
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 6 gün önce
Son Mesaj Zamanı: 5 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.497
İkinci El Bölümü Mesajları: 20
Konularının görüntülenme sayısı: 10.870 (Bu ay: 276)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 2.378 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.