Binbaşı
12 Aralık 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
9 üye
Görüntülenme
Toplam: 32 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Selamlar arkadaşlar iyi günler;

Gigabyte GA-EP45T-UD3P anakart sahibiyim.

Bu anakarta 8 GB ram takmak istiyorum. Acaba marka ve modelde belirtebilirseniz 2*4 GB mı yoksa tek modül 8 GB 'mı takmalıyım.

İlginiz için teşekkürler.
http://www.gigabyte.com.tr/products/page/mb/ga-ep45t-ud3p_10#kf
Arkadaşlar tekrar merhaba;

Daha önceden LG makinem ile ilgili açtığım konunun (https://mobile.donanimhaber.com/lg-f1495bdsa7-degisimi-sonrasi-makine-tavsiyesi--129070641 ) sonucunda aşağıda belirttiğim makinelerden birisini alacağım gönlümde yatan Siemens ama bide size Danışayım dedim

Siemens WM14T480TR - Hepsiburada 1699 TL.
Profilo CMG140DTR - Hepsiburada 1500 TL
Bosch WAT28480TR - 1800 TL
Selamlar hayırlı hafta sonları arkadaşlar.

21.12.2015 tarihinde satın almış olduğum 12 kg. kapasiteli LG marka F1495BDSA7 model makinam tamda en taşınma arefesi ve 10 günlük kurban bayramı tatili öncesinde arıza yaptı. LG yetkili servisi arkadaşlar (ısıtma-soğutma üzerine dükkan ama servis işte) sağolsunlar gelip kontrol ettiler ve makinede motor arızası tespit edilerek bayram sonrası sipariş geçilip parça isteneceği belirtildi. Genel anlamda memnun olduğumuz makinede ki en sağlam lanse edilen parçanın arıza yapması da kötü oldu.

Arıza kaydının açılıp parça tedariği süresi olan 17 iş günü içerinde kimseden yanıt alamadım ve geçtiğimiz Cuma günü LG Genel Müdürlüğüne mail ve faks ile dilekçe gönderdim. Aynı gün akşam saatlerinde servis aradı ve LG Genel Merkezince parça tedariğinin gerçekleşememesi nedeniyle makine değişimi yapılacağı belirtti bende aynı sorunlardan korktuğum değişim yerine para iadesi talebi bildirdim.

Kabul edilmesi halinde para iadesi süresince bende yeni makine arayışına girdim. Sizlerden ricam 9 kg. kapasiteli servis ve yedek parça konusunda üzmeyecek makine tavsiyesi rica ediyorum.

Nevşehir ilinde ikamet ettiğimden görüp alma seçeneklerim kısıtlı maalesef Profilo, Siemens, Elektrolux (Evkur), Hotpoint, Bosch, Samsung, Arçelik, Beko ve Vestel satış noktaları mevcut, bu markaların içerisinden de Hotpoint, Samsung, Arçelik, Beko ve Vestel markalarını çevremde kullanılan ürünlerdeki sıkıntılar nedeniyle elemek durumundayım.

İlginiz için şimdiden teşekkürler.
Arkadaşlar bir süredir telefon arayışındayım ve 3. yılını doldurmak üzere olan General Mobile Discovery 4 Gb. modelini kullanmaktayım.

Bütçe olarak en fazla 1200 ₺ ayırabiliyorum. Gittigidiyor % 10 indirimim var dolayısıyla bu siteyi kullanmayı düşünüyorum. LG dışında ithalatçı garantisi olayına takılmıyorum. (G4 modeli için Delta Servise mail attım bootloop probleminin yeni serilerde de devam edip etmediği ve firma olarak bu tür arızalarda işlem prosedürlerini sordum maalesef açıklayıcı yanıt alamadım. Sadece inceleme neticesinde yanıt verilebileceğinden ve arızanın her sürüm için olabileceğini belirttiler)

Kullanım alışkanlıkları olarak'ta bankacılık uygulamaları, facebook, whatsapp, navigasyon, ofis vb. uygulamalar kullanıyorum. Fazla oyun alışkanlığım yok ama boş zamanlarda vakit geçirmeye yönelik takıldığım oyunlar olabiliyor. Kamera benim için çok çok önemli değil telefonun 24 saatlik periyodu rahatlıkla çıkarabilmesi benim için önemli zira arama kurtarma personeliyim görev gereği uzun süreli kullanımlar olabiliyor. Son ve en önemli olanda sorunsuzluk.

Kendimce yapmış olduğum tespitlerde marka model olayını 4 'e düşürdüm.

Huawei G8 - 1.226 ₺ Huawei Türkiye garantili bulunabiliyor. 1.040 ₺ 'ye mal edilebiliyor.

Huawei Honor 7 - 1.299 ₺ Huawei Türkiye garantili bulunabiliyor. 1.100 ₺ 'ye mal edilebiliyor.

Lenovo Vibe P1 - 1200 ₺ Lenovo Türkiye garantili bulunabiliyor. 1.020 ₺ 'ye mal edilebiliyor.

General Mobile 5 Plus - Ön siparişte ve Nevşehir'de göremedim telefonu bu yüzden almayı düşünmüyorum.

Huawei telefonlar daha güncel anladığım kadarıyla parmak izi ve tasarımları çok hoşuma gitti. Fazla kullanıcısı yok kullanım süresi bilgisi kısıtlı ve SAR değeri olayı yüksekmiş malesef. Lenovo 'da evkur 'da görebildim fazla inceleyemedim zira elemanlar alıp kaçakmışım gibi davranınca fazla uzatamadım.

Arkadaşlardan ricam yukarıdaki modeller yada önerebilecek modellere göre hangi telefonu almalıyım. Teşekkürler.
Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyesi ve Futbol Komitesi Başkanı Tamer Kıran, Beşiktaş eski başkanları ve yöneticilerinin buluşmasında Beşiktaş'ın gündemi ile ilgili açıklamalar yaptı.

Kıran, yaptığı açıklamada;

-BÖYLE DESTEKLER BİZLERE ÇOK DAHA ŞEVK VERİYOR-

Birlik ve beraberliğin en güzel şekilde gösterileceği bir gece olacağını dile getiren Kıran; "Beşiktaş Kulübü'nde bugüne kadar Başkan, Yönetim Kurulu ve Divan Kurulu Üyesi olarak hizmet etmiş bütün yöneticilerimiz ile birlikte bir araya geldik. Çok güzel bir gece. Yaklaşık 180 kişilik bir katılım var. Birlik ve beraberliğin en güzel şekilde gösterileceği bir gece olacağı kanaatindeyim. Uzun zamandır ihtiyacımız olan bir geceydi. Özellikle de böyle sıkıntılı olduğumuz bir dönemde bu tür desteklerin bizlere çok daha şevk verdiğini söylemek istiyorum." dedi

-BU SÜRECİN BASINA YANSIMASI BİZİ ZORLUYOR-

Teknik direktör için en iyisini bulacaklarını belirten Tamer Kıran; "Geçen hafta sadece bir gün yurt dışındaydım. Çalışmalarımız ve görüşmelerimiz devam ediyor. En iyisine karar vermeye çalışıyoruz. Fakat bu sürecin basına yansıması, hem bizi çalışırken zorluyor hem de görüştüğümüz isimleri o veya bu şekilden dolayı rahatsız ediyor. Bunun için ketum olmak zorundayız. Taraftardan da bu ketumluktan dolayı anlayış bekliyoruz. En iyisini bulmaya çalışıyoruz. Bunu da bulacağımıza inanıyoruz." dedi.

-BELLİ BİR SÜRE KOYMADIK-

Teknik Direktör arayışları için belirli bir zaman belirlemediklerini söyleyen Kıran; "Antrenör arayışı için belli bir süre belirlemedik. Bu şekilde kendinizi bağlarsınız. Bunun sonucunda da hata yapmaya açık bir duruma gelirsiniz. Ama düşündüğümüz zaman en kısa sürede bitmesi gerektiği fikrindeyiz. En kısa zamanda da bitireceğiz" dedi.

-19 KİŞİNİN AYNI GÖRÜŞTE OLMASI MÜMKÜN DEĞİL-

Yerli ya da yabancı hoca konsunda karar vermediklerini ifade eden Tamer Kıran; "Yönetimde fikir ayrılığı yok. Herkes fikrini söylüyor. Tabii ki yönetimdeki 19 kişini aynı görüşte olmasını beklemek mümün değil. Yerli ve yabancı hoca düşüncesinde olanlar var. Şu anda yerli ya da yabancı hoca olacağı konusunda bir karar vermedik. Hem yerli hem de yabancı hocalarımızla görüşmelerimiz sürüyor." dedi.

-İNSANLAR RANGNİCK'İ AKILLARINDAN ÇIKARSIN-

İsmi teknik direktörlük için geçen Alman Ralf Ragnick konusunda kesin ifadeler kullanan Kıran, "İnsanlar Ragnick'i akıllarından çıkarsınlar. Ragnick, Almanya'da kalmak istediğini söyledi ve bizde bundan dolayı bu ismi tamamen listeden çıkardık"

Zico'yla ilgili de konuşan Kıran, "Zico ile çok yakın görüşmemiz olmamıştı. Dolayısıyla o isim de gündemimizde değil" diyerek sözlerini tamamladı.

Haber Kanağı: HABER1903
Beşiktaş Asbaşkanı Levent Erdoğan, Teknik Direktör Samet Aybaba takımın başına getirilmezse istifa edeceği yönündeki haberleri yalanladı.

Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı Levent Erdoğan, kendisinin söylediği iddia edilen, "Beşiktaş'ın yeni teknik adamı Samet Aybaba olmazsa yönetimden 8 kişiyle birlikte istifa eder, yönetim kurulunu olağanüstü kongreye götürürüm" ifadesinin tamamen asılsız olduğunu açıkladı.

Yazılı bir açıklama yapan Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

"Bugün bazı internet sitelerinde benim ağzımdan söylendiği belirtilen 'Beşiktaş'ın yeni teknik adamı Samet Aybaba olmazsa yönetimden 8 kişiyle birlikte istifa eder, yönetim kurulunu olağanüstü kongreye götürürüm' şeklindeki sözlerim tamamen asılsızdır. Konuyla ilgili görüşüm sorulduğunda şahsi tercihimin Samet Aybaba'dan yana olduğunu söylemem üzerine ifadem çok başka noktalara çekilip bir kargaşaya neden olmuştur. Ne herhangi bir röportajımda ne de yönetim kurulu toplantısında böyle bir ifade kullanmadığımı, bu tarz haberlerin iyi niyetle ve var gücüyle çalışan Beşiktaş yönetimini yıpratma amacı taşıdığını ifade etmek isterim. Ayrıca hiç bir kaynağa dayandırılmadan benim ağzımdan çıkmamış sözlerin haber olarak servis edilmesini de basın ahlakı ve etiğiyle örtüştüremediğimi belirtir, böylesine kritik bir süreçte taraftarlarımızında bu tarz gerçek dışı haberlere itibar etmemesini rica ederim."

Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı/haber1903
Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Ahmet Nurçebi, Beşiktaş'ın gündemi hakkında açıklamalarda bulundu.

Nurçebi, yaptığı açıklamada;

"2 yabancı hoca ve yerli hocalarla görüşme yaparak bunun sonucunda bir karar vereceğiz. A. Bilbao Teknik Direktörü Bielsa ve Ralf Rangnick gündemimizde olan 2 yabancı antrenör. Onlarla ilgili değerlendirmeler yapacağız. Tayfur Havutçu da antrenör alternatiflerimiz içinde yer alıyor. Hocamızla devam etme kararını da masaya yatıracağız. Ama hepsi için genel bir değerlendirme yapılacak. Tunay Torun, transferi ile ilgili de Futbol Komitemiz çalışmalarını devam ettiriyor. " diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: haber1903
Selam arkadaşlar;

- Başlıkta da bahsettiğim üzere 22.000 TL. bütçem var.

- ABS, asgari 2 hava yastığı ve klima olmalı (Malumunuz bazı araçlarda olmuyor)

- Eşimin isteği yada beğenisi doğrultusunda Sedan araç alacağız.

- Şimdiye kadar yüksek model araç kullandığım için terfi ederek 2003 ve üzeri model araç alabilirsem çok iyi olacak,

- Dizel araç istiyorum ancak bütçem ve model yılı tercihime göre kilometresinin yüksekliği ile ağır bakımları korkutuyor gözümü. O yüzden tercihim benzin / lpg yönünde olacak zannedersem.

- Mümkün mertebe yakıtta tasarruflu ve kronik problemi olmayan araç bulursam da çok iyi olacak.

Bana yardımcı olabilecek tüm arkadaşlara teşekkür ederim.
Şimdi D-Smart HD Alana Ayda Sadece 15 TL Fark Ödeyerek Full HD Televizyon.
Üstelik 82 Ekran.
Vestel ile Ortak Bir Kampanya...

Buda yeni yayınlanmaya başlanan reklam filmi

http://www.dailymotion.com/video/xez89h_d-smart-15-tl-ye-hd-tv-ve-d-smart-h_creation

Not: Alıntıdır...
Selamlar arkadaşlar, hayırlı günler diliyorum.

İmzamda yer alan tek noktadan enjeksiyonlu aracı kullanıyorum. Aracımı satın aldığım günden bu yana geç marş problemi ile uğraşıp durdum. Gerek yetkili servis gerekse motor tamir ustaları sorunu hep farklı yerlerde aradılar, dün LPG montaj ve servis ustasına gittim araçta ayarlamaları vs. yaptırdıktan sonra beyin regülatörü üzerindeki ayar vidasında gaz kaçağı tespit ettik onu onardıktan sonra geç marş sorunundan bahsettim.

Usta regülatör'ün motora gaz kaçırabileceği dolayısıyla da motorda biriken yakıtın boğulmaya neden olacağını belirterek kontak kapalı konumda iken regülatörün motora gaz ulaştırdığı çıkıştan gaz kaçağını kontrol etti ve regülatörün motora gaz kaçırdığını tespit etti. Aracımda bulunan tunçgaz marka regülatörü değiştirmemiz gerektiğini söyledi.

Araç çalıştıktan sonra problem olmasa da bu sorun nedeniyle regülatörün değişimi kaçınılmaz oldu. Usta mimgaz takalım dedi ama ben yine de sizlere danışmak istedim.

Cevaplar için teşekkür ederim.
Hakkında
Meslek: Memur
Forum İkinci El İmzası:
Alışveriş Yaptıklarım: madlive (Ekran Kartı Sattım), NEO_DRACULA (Anakart Aldım), fotifoti (Ram Aldım), heady (Anakart Aldım), dilmutt (İşlemci Aldım), [C_a_N_e_R] (5+1 Ses Sistemi Aldım), canboz (İşlemci Takası), java (İşlemci, Anakart, Ram Aldım), alişeker (LCD Monitör Aldım), vogast (Psu Aldım), elektro35 (Ekran Kartı Takası), MÜŞAVİR (İşlemci ve Anakart Aldım), hiickimse (İşlemci, Anakart ve Ram Aldım), cavador (Ekran Kartı Aldım)- SIRgeon (Psu Sattım), mj_pelit (İşlemci Sattım), kimikonen (İşlemci Sattım), sertdemiry (Anakart Sattım)
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
test
Otomobil
Opel
Mobil cihaz
xiaomi
Operatör
turktelekom
Takım
Beşiktaş
Notebook
Casper
GPS, Navigasyon
Next
Fotoğraf Ekipmanları
Canon
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 gün önce
Son Mesaj Zamanı: 11 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.487
İkinci El Bölümü Mesajları: 260
Konularının görüntülenme sayısı: 19.465 (Bu ay: 231)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 12 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.