Yarbay
09 Aralık 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
11 üye
Görüntülenme
Toplam: 24 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba arkadaşlar,
Elimde klavye (g105), mouse (g9x), hoparlör, kulaklık (g930), mousepad (qpad kode5), gamepad (f710), monitör (dell u2414h), ssd (samsung 840 evo 250gb) var.

Anakart,
Ekran kartı,
İşlemci + soğutucu, ( Intel Haswell )
Ram,
1 TB hdd,
Dvd writer,
Kasa,
Güç kaynağı,

Önerilerinizi bekliyorum. İşlemcisinin de güçlü olması önemli iş bilgisayarı olarak da kullanacağım. Upgrade edilebilirliği de önemli benim için. Bütçem 3bin lira civarı. Oyun konusuna gelirsek sadece GTA 5 için topluyorum sistemi. msi z95 gaming 5 + i7 4790k çok hoş duruyor ama bütçeyi çok fazla aşabilir sanırım.
Merhaba arkadaşlar,
Yaklaşık 2-3 aydır 2.el araba arıyorum. En son hedeflediğim modeller fiesta,polo,corsa,astra,punto evo'ydu. Fiyatlarına bakarsak en ucuz ve dolu olanı punto. 35bin lira bütçem var. Hani çoğu arkadaşım punto alma diyor çok tutulmuyor, kalitesi daha kötü vw'ye göre vs. diyorlar ama bütçe belli. TSI temiz düşük km polo bulamıyorsunuz 35bine.

Sanırım multiair dynamic evo'nun en üst paketi bir de 77hp motor yerine 105hp motor bulunmakta. 2011 model 40bin km EVO 1.4 Multiair Dynamic için 33-35bin lira gibi rakamlar sizce nasıldır ?

Birde araç hakkında evo kullanıyorsanız yorumlarınızı dinlemek isterim. Otomatik vitesi nasıl ? ESP'si vs. düzgün çalışıyor mu ? 105hp motor hakkını veriyor mu?
Arkadaşlar 2 aydır araba arıyorum. Fiyatları uygun olsa da hyundai, pejo, skoda, seat, chev markaların modellerine bir türlü içim ısınmadı. Opel, fiat, ford, vw'nin otomobillerini daha çok seviyorum. Birde dış görünüş benim için çok önemli. Haftada 6 gün işe yerime gidip geleceğim. Ev-iş yeri arası tam olarak 10km. Onun dışında uzun mesafede vs. kullanmayacağım. Güvenliği ve donanımlı olması önemli. VW'ler çok pahalı, opel'de düşük km bulamadım. Birde LPG düşünmüyorum. Arabayı kafam rahat etsin diye alıyorum birde başıma bir sürü sorun çıkmasın. Ayda 100 lira daha çok veririm benzine kafam rahat olur. Birde bekar çalışan biriyim 6 ayda bir vergiye 400 lira vermek çok önemli değil.

Bunlar dışında çok fazla araba kullanmadım. En son 2010'da ehliyet sınavında kullanmıştım ve kurslarla birlikte ilk araba deneyimimdi. 90 aldım direksiyondan ama Ankara'da bahçelievlerde oturuyorum yollar biraz atraksiyonlu yeni biri için :D O yüzden 30bin lira üstü araba hiç düşünmüyorum hatta bulduğum arabalar 29 bin liraya satılıyor ancak 27'ye felan alma derdindeyim. Acemi olduğum için sedan araç da düşünmüyorum park etmek vs. daha zor olacaktır. Başta düşündüğüm bütçe 20bin liraydı herkeste olduğu gibi çıka çıka 30binlere geldik...

Arabalar konusunda çok bilgim yok babam hep çalıştığı firmanın arabasını kullanırdı o yüzden hiçbir sorun veya masrafla karşılaşmadık.

30bin liraya kadar az kullanılmış 25bin lira üstüyse tercihen 2010 model üstü olan. 25bin lira altındaysa en az 2005 model olan hb dizel veya benzin araç önerilerinizi dinlemek isterim. Ayrıca temiz otomatik bulmak zor ama otomatik vites daha güzel olabilir benim için.

Teşekkürler...

Ekleme: başlıktaki araçlar hakkında yorumlarınızı da dinlemek isterim.
Arkadaşlar hb veya sedan, dizel veya benzin farketmez ama spor görünümlü bir araba olsun. Kazasız, değişimsiz olması ve km'nin çok yüksek olmaması benim için önemli. Tabi çamurluk vs. gibi basit değişiiklikler önemli değil. Hem satış için mesaj yazabilirsiniz hem de marka model önerebilirseniz çok sevinirim.
sil
Arkadaşlar kendim amfi devresi yaptım. Gayet kaliteli oldu. Ancak piyasadaki hoparlörler çok pahalı ve uygun kutulama olmazsa amfiden iyi verim alınamaz. Elinde bozuk amfisi olup satacak olan varsa talibim. Ancak hoparlör bozuk olmamalı :D Devresi bozuk olan amfi arıyorum. Ürünün kalitesine göre uygun bir fiyat veririm. Bozuk olmayıp eski/kelepir birşey de olabilir.
Bir tanıdığa Hızlıaldan kampanyayla aşağıdaki bilgisayarı almıştım. (23 ekim 2013de alındı.)

LENOVO Z500 59-366635 i5-3230 3.2GHz 6GB 500GB 2GB GT645M 15.6" FreeDOS Notebook

Çok memnun kalmışlar. Aynısından bir tane daha istediler ama bu model hızlı alda artık satılmıyor. Bu donanımda bu fiyatta model bulamadım. Bu donanımdaki modeller şuan 1500-1600 lira çivarında.
Belki gözümden kaçmıştır diye. Sizlerden tavsiyeler bekliyorum. Donanımı daha iyiyse 1500 liraya kadar çıkılabilir.

Bu arada gt740m 64bitli modeller içime sinmedi. Notebookchecktrdeki değerler 128bit için sıralanmış. GT645 daha performanslı oldugunu düşünüyorum.
Arkadaşlar İHA projem var. 2 metre kanat açıklığına sahip elektrikli uçak kullanacağız. İmu ve oto-pilot 2li headerlarla birbirine bağlanacak. Ancak gps, motorlar (servo, brushless), rf harici olacak. Birde ubeclerden güç kablosu gelecek.

Data için sarsıntıdan, düşmeden vs etkilenmeyen sağlam ve küçük konnektör arıyorum.
Güç için ise 5-10A'e kadar dayanabilecek, sarsıntıdan, düşmeden vs etkilenmeyen sağlam ve küçük konnektör arıyorum.
Board çift katman olacak. SMD fırınımız ve dizgi makinemiz var.

Yani aradığım konnektörler askeri düzey ile hobi düzeyi arasında olacak. Piyasa konusunda bilgim olmadığı için sizlerden yardım istiyorum.

Ekleme:
Konnektörler;
10lu,5li,3lü,2li olacak.
sil
Arkadaslar bayan bir arkadasim icin 1600 lira civari f/p laptop ariyorum. Onerilerinizi bekliyorum.

Herkese tesekkurler.
Hakkında
Meslek: elektronik muh.
İlgi Alanları: web tasar�m,robotik,3d tasarim simulasyon
Forum İkinci El İmzası:
Tum Alisverislerim : $ EASTWOOD1981 (SONY MDR-EX300SL) , $ fbbatir (Ipad 2 16gb) , $ wolkanistanbul (HP COMPAQ CQ57-375ST) , $ bejamaru (ipod touch 4g) , $ usaklee (Nokia 5800XM) , $ positive (RC-690 Kasa) , $ HalukK (Targus Laptop Cantasi) , $ usaklee (SONY CYBERSHOT DSC-S650) , $ XGNUX (Psp 2004) , $ ufukuzman (Asus Radeon X1550) , $ mcyubi (Psp 3004), $ Sürekli Dizi (Ipod Touch 4G 32GB)
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Asus G73JH-RBBX05
Mobil cihaz
Sony Ericsson
Operatör
Turkcell
ISS
Superonline
Oyun Platformu
PC
Takım
Galatasaray
TV
Sony
Ses Sistemi
Logitech
Tablet
İpad air
Notebook
Asus
Kulaklık - Amfi
Sennheiser
Sabit Disk
Samsung
Modem
TP-Link
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen yıl
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 3.991
İkinci El Bölümü Mesajları: 86
Konularının görüntülenme sayısı: 417.803 (Bu ay: 1.668)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 31 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Spor
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.