A

Teğmen
06 Aralık 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
10 üye
Görüntülenme
Toplam: 22 (Bu ay: 0)
Gönderileri
arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi, facebook üzerinden birkaç profil, ben ve kız arkadaşıma küfürlü ve manipüle edici mesajlar atıyor, ardından da profilleri kapatıyor, bu yüzden de engelleyemiyorum profilleri çünkü engellemeye kalktığımda böyle bir profil bulunmamaktadır uyarısıyla karsı karsıya kalıyorum. lütfen bana yardımcı olun. bu kişinin kim oldugunu bulmam için ne yapmam gerekiyorsa yapmaya razıyım. gerekirse para da verebilirim. durum gerçekten ciddi.

donanımhaber cemiyeti olarak sizden başka bana yardımcı olabilecek kimse yok su memlekette diye düşünüyorum.
lütfen yardım edin.
arkadaşlar çalıştığım firmanın pc sinin outlook hesabında 3-5 gündür vuku bulan mail alamama durumuyla ilgili problemi resimli şekilde göstermeye çalıştım.
lütfen yardımcı olun çok fena kitlenmiş durumdayım. müşteriler mail atıyolar ama ben dönemiyorum hiçbirine
selam arkadaşlar başlıktanda anlaşılacağı üzere yakıt tüketimi az olan bir araç istiyorum.
çünkü aracı pederciğim alacak ama en azından benzin masrafına karıştırmıyım istiyorum.
maksadım mükemmel görünüşü olan bi araç değil. ayağımı yerden kessin gün içinde yapmış oldugum 30-60 km şehiriçi yol için maddi olarak beni üzmesin.

tabiki insanın içinden güçlü bi araba olsa fena mı olurdu gibi cümleler geçiyo ama bu noktada yardımcı olursanız sevinirim.

fiyat aralığı 50-60bin altı olsun üstü olmasın mümkünse.. ve otomatik olsun abi :) madem sadece ayağımı yerden kesicek bari karting arabası gibi gidip gelelim :)

aklımdaki araçlar
mito 1.4
leon sc 1.2
ibiza cupra gidiyo işte insanın içi.
yaris hybird

ve sizin tavsiye edeceğiniz araçlar :) tüpte taktırabilirim aracıma problem değil. şöyle 20-25 kuruşa gezsek fena mı olur :)

lütfen yardımlarınızı esirgemeyiniz. :)
arkadaslar sizde benim gibi standart idman rutinlerinden sıkıldıyanız bu zıkkımı bulmama yardımcı olunuz hem benim için hem kenidiniz için. saygılar efem.

arkadaşlar alacak olanlara yardımcı olmak adına olumlu yada olumsuz fikirlerimizi burda beyan etsek güzel olur diye düşündüm.
ben başlayayım.

cihaz süper

-beni ilk etkileyen şey ekranı oldu. ve cok akıcı geçişleri. sonunda bi android telefonda tam anlamıyla akıcı geçişi görmüş oldum.
-pil süresi ilk şarjından sonra- sonuna kadar açık parlaklıkta wifi gps 3g şebekesi ve belli başlı vidget lar açık ve bütün gün program vs. kurcalamama rağmen günü bitirdi.
saygı duyulası bi konu bence.

-mesajdayken arama yapma olayı harbiden kullanışlı üstelik sadece mesajda değil arama ekranında da çalışıyor bu sistem.

-canlı duvar kağıtlarından birinde, çok güzel görsele sahip, kısa cümlelerle haberleri geçiyor. gerçekten cok güzel görünüyo acak duvar kağıdının ayarlarında ülkeler kısmında tükiye olmadığı için türkçe haberleri alamıyoruz. bu çok can sıkıcı. bunu türkiye için yaparlarsa mükemmel olur.

-blue-ray mkv dosyları hiç ama hiç kasmadan oynatıyor. üstelik altyazı gömmenize gerek yok.seçiyosunuz altyazıyı ve hiç kasmadan yine oynatıyor. filmi ileri geri sararkende cok iyi. i5 işlemcili laptopumda bile kasıyor ileri geri sarımda. bu bana mısın demiyor. film seslerini stereo bluetooth a aktarıyor.

-oyunlar konusunda büyük bi sıkıntım var. play store da mass effect olsun, dead space olsun, shogun olsun bunlar arattıgımda cıkmıyor sanırım telefon desteklemiyor şimdilik bunu nasıl çözebiliceğim hakkında yardımcı olucak olanlar varsa sevinirim.

şimdilik aklıma gelenler bunlar...
Arkadaşlar bugün kontratli galaxy S3 almaya gittim ancak sadece world dönüş ve axess den pesinat cekebildiklerini soylediler bende alamadim maksimum kartim oldugu icin. Ve tek cekimde ne kadsrs verebilceklerini sordum 2200 tl dediler. Kartim 2000 lira limtli dedim ve bikac telefon gorsmesi ardindan 2000tl ye verebilceklerini soylediler. Yani anliycaniz suan kayitsiz 1550 tlye cihaz almak cok mantiksz. Hem adiniza faturaniz olucak hem garantili cihazinz. Ustelik sirketniz varsa yaklasik 400 lirasini vergiden dusuceksiniz.
Dyurtdisi cihaz alirsaniz kayit masrafiyla beraber 1660 tl ye gelicek. Ustelik kartla almak isterseniz sanalpazar uzernden yuzde 5 komisyonu da var.

Maksadim uygun grdugum rakami sizinle paylasmak.
evet beyler bu soruyu babama sordum sormamın sebebi ise bahcede tavus kusu besliyo olusumuz ve lanet yaratık benim odamın camının yanında pinekliyo. ve o kadar çirkin ötüyo ki geceleri her 10 dakika da bir sesine dayanamıyorum. uyuyamıyorum arkadaş! ve mevzunun en talihsiz kısmı ise babamın tavus kuşu demesi oldu? ne yapmalıyım?
arkadaslar yaklaşık bir haftadır htc sensation xl kullanıyorum. bütün negatif yorumlara ragmen anladım ki herkes cihazı kullanmadan yorumda bulunmuştu, ve bende cihazı almaya karar verdim...
öncelikle şunu söylemeliyim ki,
yok efendim çift çekirdekli değilmiş,
vay efendim ekranı xe den daha kötüymüş ppi değeri daha düşükmüş vs.

gibi yorumlar evet teoride doğru ancak pratikte kesinlikle yersiz yorumlar. (iphone 4,ipad, htc desire s, htc sensation xe kullanmış biri olarak bunu söylemekteyim.)

uzun zamandır, parasını hakkını verdiğini düşündüğüm tek cihaz. sebebleri ise;
-çok farklı bir tecrübe 4,7 inch ekran. tablet ile telefon arasında tam olarak bir bağ kurmuş model.

-cihaz gerçekten çok şık, belki de piyasadaki en iddialı akıllı telefon tasarımına sahip cihaz(iç mimar olarak aldığım eğitimde bu konudaki nacizane fikrime referans olucaktır)

-cihaz diğer htc cihazlarının kendine has bazı tasarımsal kusurlardan uzak. öncelikle dokunmatik ekran etrafındaki renkle, arka kapagın renginin farklı olusu filan cok abes bi mevzuidi bu xl de yok ve diğer modellerde bir sekilde ekran derinde görünüyor dokundugunuz yüzeye binaen. xl de böyle bir histe yok.

-xl sense 3.5 ile geldiğinden sanırım, xe, sensation modeline göre cok daha stabil çalışmakta. çift cekirdekli olmaması kesinlikle yavaş olduğunu göstermez ki internette yapılan karsılastırmalı testlerde de, bırakın eksik yanını tek rakibi galaxy s2 denebilir. ve ayrıca

-normalde ios kullancısı olarak, root işlemiyle uğraşıcak da suan vaktim olmadığından, market bana oldukça yeterli geldi.desire s ve xe de acmak istemezdim ancak ekranın büyük olması da herşeyi çok daha cazip kılıyor.

-madem iphone girdi mevzuya şunu belirtmekte de fayda var. xl i elimde gören bütün üst düzey telefonlara sahip kullanıcılar, satıp bundan mı alsam dediler. cünkü şu bir gercek, 1000 lira üstü rakamlar veriyorsanız bir cep telefonuna, sadece performans değil, masaya koydğunuzda da biraz prestij beklersiniz. bu cihaz gercekten herkesin elinde iphone xe galaxy s2 dolandığı bugünlerde kesinlikle kendini gösteriyor.

-gelelim herkesin üstüne basa basa durdugu, teknik verilerde gercekten, xe ile arasında ciddi fark olacagı hissi veren ekran kalitesine...
ben bu konudaki eksi yorumlar üzerine, htc kesin desire s ve desire hd deki gibi bi fiyasko bekliyodum. malum desire hd gercekten kötü bi ekran kalitesine sahipti.
ancak xl kesinlikle xe'den alta kalır değil ekran konusunda. xe'ye sahip bir arkadasımla bizde inanamadık ancak bir sekilde htc bu konuda cok güzel hilelelere başvurmuş olucak ki göz kesinlikle algılayamıyor o teknik eksiklikleri...

-son olarak da taşınabilirlik;
xe yada iphone tasıyabilen herkes bu cihazı taşır arkadaşım :) cepte potluk yapmıyor. aksine, geniş yüzey alanı basıncı azalttıgından gayet rahat taşınabiliyor. evet bildğimiz cepte :)

son söz: demem o ki, anlamsız bir korku htc xl e duyulan korku. cok şık bir cihaz kesinlikle altta kalmıyor digerlerinden performans olarak, ki kalsa da, abicim bir saniye geç açsa nolur internet sayfasını. çift çekirdek değilmiş, yahu nolur olsun olanı kullandık noldu yani?? teknik verilerde çözünürlük yetersizliği; insan gözü algılamadıktan beni hiç ilgilendirmiyor fotograf cekme gps konularında da oldukca iyi. özellikle foto da cok korkuyordum xe gibi olur diye ancak değil.

evet türkiye satılan fiyatı kabul edilemez, ancak 1150 liraya aldım ben o fiyatı cok rahat eder. eğer xl hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isteyen olursa detaylı inceleme yaparım.

evet beyler hepimizin, sevgililer günü olsun dogum günü olsun, artık her ne halt olursa olsun. bütün erkek milletini bezdiren bu ''orijinal'' olma durumuna bi nebze olsun cözüm getirme amacıyla acmıs oldugum bi baslık. bundan önce acıldıysa affola...

sevgililer günü yaklasıyor. bunun farkındasınız. heryerde kalpli ayıcıklı incikler boncuklar, sevgilinizde sizi kahraman bellemiş ve bu durumun yükü altında ezilmeler yasıyorsunuz. yada aklınıza ilginc seyler gelmedginden artık onu sevmediginizi düsünüyor. yada artık rutinlestigini düsünüyor. yada bundan önc yapmıs oldugunuz güsel bi süpriz, siz farkında olmadan cıtayı yükseltmiş, ve daha iyisini bekliyor.. vs vs..

buna su sekilde bi çözüm getirebiliriz belki beyler. herkes kndince yapmıs oldugu süprizleri yazsın buraya. yada aklında kurdugu. yada görmş oldugu ilginç güzel hediyeleri paylassın. böylece herkes burdan bişiler ''ilham'' alıp bu sevgililer gününü atlatabilir.

en nihayetinde siteye pek dişi varlık ugramıyor sanırım. buda erkeklik dayanısması olur belki

saygılar sevgiler hürmetler dh ahalisi.
görüntülü görüsme yapmak için 2. el fiyatı en uygun, aklınıza gelen, hangi cihaz? acil arkadaslar tavsiyeye ihtiyacım var...
Hakkında
Forum İmzası:
vazgecersen kaybedersin.
Forum İkinci El İmzası:
her alışverişin refenransını istemediysem, bu alışverişe ticaret maksadından ziyade, işimiz görülsün sohbetimiz artsın diye düşünüp formalitelere hacet görmediğimdendir. beni sitede bilen bilir. yanlışım olan olmuşsa da affola...
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 971
İkinci El Bölümü Mesajları: 815
Konularının görüntülenme sayısı: 180.526 (Bu ay: 182)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 19 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İkinci El - Ödüllü Anket
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.