Yüzbaşı
28 Kasım 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
Görüntülenme
Toplam: 51 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba arkadaşlar..
Yaklaşık 1 aydır IPS panel kullanan bir monitör arayışı içindeyim. Sizin de bildiğiniz gibi yurdışına göre ülkemizde f/p ürünü kaliteli panel kullanan ürün bulmak zor.
NEC EIZO gibi profesyonel markaların modelleride almış başını gidiyor. Grafik, Modelleme ve Web işleriyle uyum sağlayabilecek, pivot ayaklı, çıktıdaki hayal kırıklığını minimum seviyede tutan ve 16:10 oran kullanan Göz Dostu bir IPS Monitör alacak olsanız seçiminiz nasıl olurdu?

Araştırmalarım sonucu şu 3 model arasında kalmış durumdayım.

1) Dell U2410

Panel Boyutu: 61 cm (24") (518,4 mm) izlenebilir alan
En/Boy Oranı:16:10 Panel Türü: p-IPS - Düzlem Geçişi Optimum Çözünürlük: 60 Hz'te 1920 x 1200
Kontrast Oranı: 1000:1 (tipik)
Dinamik Kontrast Oranı: 80.000:1 (Maks.)
Parlaklık: 400 cd/m2 (tipik)
Tepki Süresi: 6 ms (griden griye)
Renk Desteği:1,07 milyar renk | Renk Gamı%110 (CIE 1976)Piksel Aralığı: 0,27 mm | Dahili İşlemci 12 bit | İnç Başına Piksel Sayısı 94 | Endüstri Renk Alanı Desteği ve Uyumluluğu AdobeRGB (%96 Kapsama) sRGB, %72 NTSC Renk öykünmesi yapar (%100 Kapsama)

2) Asus PA246Q

Ekran Boyutu : 24.1" Geniş Ekran (16:10) p-Ips
Nokta aralığı : 0.27 mm
Tepkime süresi : 6 ms
Yatay Tarama : 30-83 (H) KHz
Dikey Tarama : 50-76 (V) Hz
Kontrast : 50.000 : 1
Parlaklık : 400 cd/m2
Renk :1.07 milyar
Çözünürlük : 1920 x 1200
Teknoloji : LED
Sinyal GİRİŞİ / Bağlantı Şekli : DVİ-D, HDMİ, D-sub, DisplayPort
Görüş Açısı : 178 / 178 derece
Boyutlar : 558 x 381 x 235 mm
Ağırlığı : 7.3 kg
Fiyatı : 1370tl (KDV dahil)

3) HP ZR2440W

Monitör boyutu (diyagonal) 61 cm (24 inç) 16:10 e-Ips
Ekran çözünürlüğü 1920 x 1200
Piksel aralığı 0,27 mm
Parklaklık 350 cd/m²
Kontrast oranı 1.000:1 statik; 2000000:1 dinamik
Görünüm açısı 178° yatay; 178° dikey
Giriş sinyali 1 DisplayPort girişi; 1 DVI-D; 1 HDMI
Çoklu ortam Stereo analog ve SPDIF dijital ses çıkışı
Eğim ve döndürme açısı Eğim Açısı: -5° ila + 35°; Dönüş Açısı: ±45°
Bağlantı Noktaları 4 bağlantı noktalı USB Hub DisplayPort, HDMI ve DVI'de HDCP desteği
---------------------------------------------------- o O o ----------------------------------------------------------
Dell'in çıkış tarihi sanırım Ağustos 2009 dolayısıyla eski bir monitör ancak hala pahalı. Yurtdışı forumlarda beyazın pembeleşmesinden şikayetler var ama öte yandan renk konusunda harikalar yaratan bi paneli var.
Asus için u2410'un replikası diyorlar, yani Delli taklit etmiş, aynı panel ve özellikler mevcut. Asus'un bu modelinin ve 23" olanının bir kaç sitede çok parlak olmasından dolayı gözü acayip yorduğundan bahsedilmiş, bazı kullanıcılarda da ekranda görüntünün kesilmesi söz konusu. Biraz şans gerekli sanırım bunu alırken.
HP için durum karışık. e-Ips panel olması sıkıntı yaratır mı diyorum, görüştüğüm firma 1 pixel dahi ölse değiştirme garantisi veriyor ve çoğu profesyonellere bu monitörden verdiklerini ve acayip memnun olduklarını iddaa etti.
Dell U2410'un fiyatı 1360 lira, Asus'u Vatandan TEB Bonus ile 1200liraya alabiliyorum, HP ZR2440W için 1000 lira teklif verdi bir firma.
Dell 2412'nin çok parlak olduğu ve back light bleeding sorunları nedeniye eledim.
Bu 3 Monitör hakkında tecrübesi olan yada bunların haricinde bana önerebileceğiniz monitör varsa yorumlarınızı esirgemeyin lütfen..
HB'den v550 almıştım fakat scrolun tık özelliği olmadığı için geri yolladım.Sadece vites değiştiriyormuş,ortadaki küçük tuşa basmakta benim için işkence,çünkü parmagın epey gerisinde kalıyor.

Şimdi bunun yerine hangi mouse'u sipariş etmeliyim..Mutlaka scroll'un click özelliği olmalı.Vites falan önemli değil benim için. (Bütçe 50 TL)
Arkadaşlar bundan 1 ay önce bir tanıdığıma Palit 8600GT verdim ve LCD TV yi ikinci monitör olarak ayarladım.
Fakat ne olduysa 1 haftadır tv sadece siyah ekran durumunda..Sinyal gidiyor ama görüntü de bir kıprıntı falan yok maalesef..
Kart çift dvi çıkışlı iki ekrana da dvi -> vga dönüştürücüler ile bağlı..
Önceden ne güzel çalışırken birden çalışmayınca yazılımsal bi sorun olmuştur dedim ve sistemi tekrar kurdum ama değişen bir şey olmadı.
Ekran kartı 1.monitör de gayet düzgün çalışıyor ama LCD TV ye sadece siyah bir sinyal gidiyor.(ANALOG BAGLI)
Sizce sorunun sebebi ne olabilir? Yardımcı olursanız sevinirim..

Sistem:

19" Samsung Monitör
32" LCD TV
AMD x4 620
ASUS M4A785-M
2 gb 1066 MHz Ram
Kamera kartı
XP PRO 32 Bit

Denediklerim:

1)LCD TV ye direk görüntü verdim çalıştı,bir sorun yok.
2)XP görüntü ayarlarını,NView'ı ve Ultramon'u denedim bir sonuç yok.
3)Dual olarak da Clone olarak da hatta Extend modunda da denedim sürekli siyah ekran.
4)Çözünürlük de değiştirdim olmadı..
5)Kabloyu çıkardıgım anda sinyal yok diyor,dolayısıyla kabloda bir sorun yok gibi.
Biraz önce aradılar İstanbul'da Eğitim Araştırma Vakfı mı ne öyle birşeyiz dediler. Kardeşim Lise 1 e geçti bu sene,başarılı öğrencilerin evlerine gidip 15-20 dakika sınav yönetmeliği,sistemi hakkında falan ailecek görüşme yapıyorlarmış!
Dedim siz nereye bağlısızınız,Mlli Eğitime dedi hanımefendi.
Onlar İstanbulda biz Antalya'da ne alaka anlamadım. İyi dedim gelsinler görevliler.. Yaka kartları falan da varmış hatta.
Numarası da şöyle garip bir numara: 03440821851360
Bir bilgisi olan varmı arkadaşlar? Para falan talep etmesinler ya da altından bi nane çıkmasın
Merhaba arkadaşlar,
Çalışmayanlar için 5ooo TL'ye kadar kredi verebilen bir banka varmıdır?
Kullananlar bilir MSN Messenger'ı minimize etmemize rağmen sistem vistadaki gibi sistem çubuğuna geçmiyor.Bu durum benim sinirlerimi bozuyordu,biraz araştırıp çözümünü buldum ve sizinle paylaşmak istedim..
Windows Live Messenger'ın masaüstündeki kısayoluna ya da Program Files'da ki .exe dosyasına gidin sağ tıklayın,
"Özellikler" sonra "Uyumluluk" sekmesine geçin ve:
Bu programın çalıştırılacağı uyumluluk modu:
"Windows Vista" olarak seçin ve tamam dedikten sonra messengerınızı çalıştırın ve göreceksiniz ki simge sağ alt tarafa yani system tray'e geçecek..
Saygılarımla.
Arkadaş'ım 2 yıllığı bitirdi DGS ye hazırlanıyor ona asker kaçağı muamelesi yapacağız fakat resmi prosedüre uygun bir yazı yazmamız gerekiyor.

Askeriyeden kaçak durumu ile ilgili nasıl bir yazı gelir,fikir verebilirmisiniz? :)
Nvidia 8600GT Ekran kartımın DVI çıkışına çevirici takarak HDMI kabloyla bağladım fakat 2 saattir ayarlarla oynamama rağmen LCD'de masa üstü arkaplanından başka bir şey göremiyorum.Windows dreamscene videosu koydum çalıştı film açıyorum tık yok,klasörlerde geziniyorum tık yok..Sadece önümdeki monitörde gözüküyor..
Bir yardım lütfen!
Arkadaşlar Markette kullanmak üzere orta seviye sistem toplamayı düşünüyorum fakat kafama takılan bir durum var..
2 Kasa yerine 1 kasa alsam ve bu kasaya 2 Barkod okuyucu bağlasam 2 si birlikte aynı yazılıma çakışmadan veri aktarabilir mi?
Bir de bana monitör hariç 750 YTL ye kadar makul bir sistem önerebilirmisiniz..
Ben şöyle birşey çıkardım:

AMD Athlon 64 5400 X2 149.85 YTL

Gigabyte MA770-DS3 143.93 YTL

Kingston 1 GB*2 DDR2 800 MHz 47.12 YTL

Seagate 320 GB 7200 Sata2 NCQ 16MB 102.53 YTL

EKRAN KARTI olarak 150 YTL'ye kadar 1 Model Önerir misiniz??? (fm2oo9'u rahatça oynatsın da)

LG 22X DVD-WR 50 YTL

75 YTL de bir kasa dedim ----> 570 + Ekran kartı gibi bir rakam çıktı bu sistemle..

Lütfen yorum yapın,teşekkürler.
Kişi beni "inivisible" olarak seçip oturum açtıysa yani onLine'sa ben bunu nasıl anlarım? Varmı bunun bir yolu arkadaşlar?
Hakkında
Meslek: Mesgul
Forum İmzası:

Ipsa Scientia Potestas est.
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Sistemim
Takım
Fenerbahçe
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 9 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.510
İkinci El Bölümü Mesajları: 161
Konularının görüntülenme sayısı: 76.364 (Bu ay: 333)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 292 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Sıcak Fırsatlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.