P

Yüzbaşı
09 Aralık 2002
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 19 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Siemens WM12T460TR veya Bosch WAT24460TR
Arkadaşlar, 8kg 1200 devirlik bu iki makina ikisi de Profilo imalatı ve hemen hemen aynılar. fiyatları da hemen hemen aynı.

Aralarındaki tespit edebildiğim farklar:
1) Siemens'te KIRIŞIK ÖNLEME tuşu var. (Bosch'ta yok)
Bosch'ta ise HASSAS DURULAMA tuşu var. (Siemens'te yok)
2) Panel aynı ama estetik fark var. Bosch panel ışıkları kırmızı, Siemens'inkiler beyaz. Siemens'in program düğmesi metalik.

Siemens'teki kırışık önleme'nin nasıl çalıştığını veya bir işe yarayıp yaramadığını bilemiyorum, ancak Bosch'taki hassas durulama seçilirse sanırım durulumada fazladan 2lt su kullanarak detarjan artıklarının kalmamasını sağlıyor.

Eşim hem estetik açıdan, hem de olası daha az kırışıklık, dolayısıyla kolay ütülüme açısından Siemens'e daha yakın duruyor.
Deterjan artığı problem olmuyorsa ve "hassas durulama" tuşu önemsiz bir şey ise, Siemens'e yöneleceğiz.

Tecrübesi olanlar görüşlerini paylaşabilirse sevinirim.
Arkadaşlar 2 gündür internet çok sıkıntılı oldu.
TTNet abonesiyim.
Sitelerin bir kısmına erişim ya çok yavaşladı, ya da imkansız oldu.
Örnek olarak Donanım Haber. Dün site çok geç açılıyordu, forum kısmına ise öğleden sonra hiç giremedim. Bugün ise çok ağır ve beklemeli olarak site ve forum içinde dolaşabiliyorum. Diğer bir çok site de bu şekilde duraklamalı, beklemeli olarak açılıyor.
Eskisinden farksız, normal hızda açılan siteler de var.
Sitelere tracert attığımda, eskiden 8-10 hopla gidilen yerlere şimdi hemen göze çarpan yeni bir takım IP lere de uğrayarak 12-13 hopla eriştiğimi görüyorum.
Dosya indirme hızları da çok değişken.
Online oyunlarda pingler eskisinden pek farklı sayılmaz, ancak paket kaybı aşırı fazla.
Sonuç olarak internetin eski rahatlığı, akıcılığı yok.
İnternetimizde bir arıza, bir değişiklik mi söz konusu?
Dilerim bu kalıcı bir durum değildir!
Başka farkeden, bilgisi olan var mı?
Telekom ve alt şirketi TTNet özelleştirme sonrası, ne ülkemizde ne de Dünya'da başka hiç bir şirkete nasip olmamış bir şekilde müşterilerinin önemli bir kısmının süregelen tepki ve öfkesine, hatta nefretine hedef olmaktadır. Bu durum, şirketin tekel oluşu nedeniyle hizmetlerine bir anlamda mecbur olunmasıyla, yani özellikle bilinçli tüketicilerin memnuniyetsizliklerinin ve çaresizliklerinin bileşke tepkisi olarak kısmen açıklanabilse de, gene de hiç te normal bir durum sayılmasa gerek.

Kendi adıma eğer, söz konusu şirketlerin yöneticisi konumunda olsaydım, bundan ciddi rahatsızlık duyar ve bu kötü imajın nedenlerini irdelemek, şirketin uzun vadeli çıkarları için bu hataları ve bozuk imajı düzeltmek ihtiyacı ve çabası içerisinde olurdum.

Yetkililerin bu forumları okuduğu ve kendilerine ders çıkartmak, müşterilerinin bam telini hangi durumlarda zıplattıklarını bilmek isteyebileceklerini umarak, kendilerine karşı tepki ve öfke duyma nedenlerimizi bir başlık altında toplayabileceğimizi düşündüm. Buradaki amaç hakaret, aşağılama veya rahatlama amaçlı sövme olmamalı, bir şeylerin değişebilmesi adına rahatsızlıklarımızın yapıcı bir şekilde ifade edilmesi olmalıdır.

Ben kendi nedenlerimi sıralayarak başlıyorum. İlk 4 madde, Telekom veya TTNet’ten ziyade, Telekom özelleştirmesini gerçekleştiren siyasilerin sorumluluğunda olmasına karşın, bu özelleştirmenin kendisindeki yanlışlıklar, Telekom ve TTNet’te karşı olan memnuniyetsizlik ve “nefret”in başlangıcını ve temelini teşkil etmektedir düşüncesindeyim. Bu olguyu değiştirmek artık mümkün olmasa da, bu başlık altında bir kere ifade edilmelerinde fayda var.

1. Haberleşme anayasal bir hak, sosyal ve herşeyden önce ulusal ve ülke güvenliğini de içeren bir olgu olmasına karşın, Türk Telekom özelleştirildiği ve daha ötesi yabancı bir şirkete satıldığı için.
2. Satış, bedava denilebilecek bir fiyata (3 senelik karı karşılığı 5 sene taksitle!) yapıldığı için ve teslim edilirken kasasında ciddi bir nakit, üstüne kaymak olarak ta yeni kesilmiş bir aylık tahsil edilecek abone faturası bırakıldığı için.
3. Özelleştirme, tekellik durumu sona erdirilmeden yapıldığı için.
4. Satış üzerinden yıllar geçmesine rağmen, tekellik hala sürdürüldüğü için.
5. Telekom özelleştiğinden beri kotalı internet tarifeleri dayatılıp, kota insanlara çok olağanmış, Dünya’nın her yerinde tüm servis sağlayıcılar tarafınca uygulanan bir şeymiş gibi empoze edildiği için,
6. Kullanıcılara bir yandan kota zorlanıp, türlü yollarla kabul ettirilirken, kullanıcılardan alınan fahiş ücretlere rağmen, internet bandınn genişletilmesinin ve yurt dışı çıkışlarınının arttırılmasının sanki çok masraflı bir şey olduğu gerçek dışı bilgisinin sürekli empoze edilmesi nedeniyle,
7. Hükümetin ötv vergi indirimi gerçekleştiği andan itibaren, TTNet gözünü bu indirime diktiği ve abone başına 3-5 liralık bu indirimleri nasıl edip te kendi kazanç hanesine kaydedebileceğinin hesaplarını yaptığı için, bu uğurda kampanya vs düzenleyerek aklımızı çelmek adına onlarca kez bizleri inatla arayıp rahatsız ettiği, en sonunda da yaptığı son zamlarıyla gerekli ayarlamaları yapıp, bu emeline zorla nail olduğu için,
8. Kullanıcılara, verilenin her zaman daha da iyisini hedeflemek ve parasının karşılığını aldığı duygusu verilmek suretiyle, sürekli memnun edilmesi gereken müşteriler olarak değil, milyon dolarlık reklam kampanyalarıyla, şark kurnazlığı dolu stratejilerle, göz boyayıcı basın bültenleriyle kandırılacak, enayi yerine konulmasında sakınca olmayan, kendisine mecbur, azami faydalanılacak gelir kaynakları olarak bakıldığı için,
9. Satın aldıklarından beri, Dünya trendlerinin aksine hiç fiyat indirimine gitmedikleri, sadece el mecbur kimi hız arttırımları yaptıkları ve bizleri Avrupa’nın en fahiş fiyatlı ve kotalı internetine mahkum ettikleri için,
10. Fahiş fiyatlı 8mbit tarifesinden başka gerçek limitsiz internet tarifesi bırakmadıkları, ellerinden gelse bu son limitsiz tarifeyi de ortadan yok etmek arzusunda olduklarını bizlere hissettirdikleri için,
11. Aslında bir limiti olan tarifeleri limitsiz adı altında sattıkları, adil kullanım gibi göreceli kavramlar uydurarak, bu limitleri saklayarak, müşteriye yalan söylemekten ve yanıltmaktan utanmadıkları için (ilgili mercilerce bu konuda kendilerine hesap sorulmaması da ayrıca irdelenmesi gereken bir husustur)
12. Yüzbinlerce online oyun oyuncusunu önemsemedikleri, online oyun oynanabilmesi için gerekli düşük pingli, paket kayıpları ve gecikmeler minimize edilmiş sağlıklı ve temiz bir bağlantıyı bir türlü sağlayamadıkları ve bu durum her geçen gün kötüleştiği için ve buna rağmen oyun pazarlama amaçlı portal kurmaktan utanmadıkları için,
13. Hizmet kalitesini yükseltmek yerine telekom dışı yan-pazarlama işlerine soyundukları için,
14. Gayretlerini, reklam kampanyalarını, tarifelerini ve düzenlemelerini küstürdükleri, inatlaştıkları ve kızdırdıkları müşterilerini kazanmaya, Dünya’da hiç bir firmaya nasip olmayan bozukluktaki kötü imajlarını düzeltmeye odaklamadıkları için,
15. Devir aldıkları teknolojinin üzerine yattıkları, vizyon ve ülke çıkarları gereği, kar amaçlı olmayan, geleceğe dönük yatırımları yapmadıkları için,
Dünya'da interneti ölçüsüzce yasaklayan veya aşırı kontrol altında tutan bazı ülkeler:

İran
Çin
Kuzey Kore
Pakistan
Suudi Arabistan

Türkiye'de TİB'iyle, binlerce yasaklı site ve engelli servis ile bunların arasında yerini almakta mı dersiniz?
Orijinal GTA IV kurdum. Üzerine yamalarını kurdum. (en son GTAIV_MAINTENANCE_UPDATE_1040_EFIGS)

Bir Rockstar hesabı açtım ve Windows Live ID'mden oluşturduğum Games For Windows Live hesabımı ona bağlantıladım.

Ancak GFW Live desteklenmeyen ülkelerden birinde olabileceğimi belirtiyor ve online oynamamı engelliyor.

İngiltere adresli başka Rockstar Games ve GFWL hesapları açtım onlarla da olmuyor, aynı uyarıyı alıyorum. Sanırım IP den tanıyor.

GFWL hizmeti verilen 26 ülkelik bir liste var Türkiye onların arasında yer almıyor.

Aynı sorunu yaşayan ve aşan arkadaşlar var mı?
Arkadaşlar yeni aldığım 9500 Pro (PC Gold OEM) ile ilgili bir sorum var. WinXP+DX9.0a+Cat3.4 kullanıyorum.

1. monitör için 1024x768x32'nin üzerinde bir çözünürlük listelenmiyor ve ayarlar kısmında da gözükmüyor. Monitör ayarlarında da bu çözünürlük ve 85Hz max gösteriliyor. Halbuki, ATI 8500LE kartımda böyle bir sorunum yoktu. Monitör Hyundai 7770D ve 1024 ün üzerini de destekliyor elbette.

2. monitör çıkışı için bütün çözünürlükler listeleniyor.

Benzer bir durum yaşayan ve çözümünü bilen varmı ? Acaba monitör sürücüsünden mi kaynaklanıyor ? Windows bu monitörü doğru ismiyle kendisi buluyor.
Nisan ayında ATI'den yeni kartlar geliyormuş.
9200 ve 9600 ün yanısıra, en tepede, 0.15 mikron R350 tabanlı 9800 (375MHz, 128MB DDR), 9800 pro (400MHz, 128MB DDR) ve 9900 (400MHz, 256MB DDR). 9800pro'nun 9700pro'dan %40 (?!) daha hızlı olacağı iddia ediliyor.

Yeni kartların performanslarının gerçekte nasıl olacağını çıktıkları zaman göreceğiz ama mevcut kartların ucuzlaması sonucunu getireceği de kesin.
ATI bugün Radeon serisi için Catalyst 3.1 sürücülerini ve control panel'ini çıkartmış.

Yeni sürücülere ulaşabileceğiniz adres :
http://mirror.ati.com/support/drivers/powered.html
Arkadaşlar, ATI bugün Catalyst 3.1 sürücülerini çıkartmış. Düzeltmelerin içinde, NFSHP2'de bütün ayarlar maksimuma getirildiğinde yaşanan kilitlenme sorunlarının giderildiği de yazıyor. Mafia ve Nascar için de iyileştirmeler içeriyormuş. Henüz denemedim. İlgilenenlere duyurulur.

WinXP sürücüleri :
http://mirror.ati.com/support/drivers/winxp/radeonnowdm-xp.html

WinME sürücüleri :
http://www.ati.com/support/drivers/winme/radeonnowdm-me.html
Battlefield 1942'ye 1.2 patchini uygulayamıyorum. Uygulayınca kum saati çıkıp hemen yok oluyor, oyun çalışmıyor.
Oyun cd'deki 1.0 haliyle de ve 1.1 patchi uygulanarak ta gayet güzel çalışıyor. Ama her türlü seçeneği denememe rağmen bir türlü 1.2 versiyonuna yükseltemiyorum.
Önerisi olan var mı ?
Hakkında
Meslek: Elektronik Müh.
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 965
İkinci El Bölümü Mesajları: 207
Konularının görüntülenme sayısı: 44.465 (Bu ay: 199)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 113 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.