Er
05 Kasım 2020
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 9 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Arkadaşlar iyi forumlar. Öncelikle böyle klişe bir konu açtığım için herkesten özür diliyorum. Arama butonunda ve Google'da ya benim yeteneksizliğimden, ya da gerçekten bir eksiklikten dolayı soruma net cevap bulamadım.


Programlama ile ilgili hiçbir bilgim yok. Sıfırım. Kur artışını görünce birdaha alamam diye kendime bir MacBook Air aldım. En ucuz modeli. i3 işlemcili, 256gb ssd.


Tavsiyede bulunan herkes, öncelikle C öğrenmemi söyledi. Bu tarz bir bilgisayarı ilk kez kullandığım için C'yi hangi IDE üzerinden çalışacağımı bulamadım, araştırdım, beceremedim. Visual Studio indirdim, bilgisayarı bozarım korkusuyla kurcalayamadım, çünkü gördüğüm bütün Mac Visual Studio videoları yetersizdi. Sonra baktım ki benden bir baltaya sap olmayacak, Mac için en kolayının Swift olduğunu öğrendim ve iOS geliştirmeyi öğrenirim diye xCode indirdim.


Ama işin temelini de öğrenmek istiyorum. O yüzden nasıl bir yol izlemeliyim ve hangi programı indirerek program yazma girişiminde bulunmalıyım? Beni aydınlatırsanız çok sevinirim. Zira ilk Macbookum ve hiçbirşey bilmiyorum. Bozarım diye de korkuyorum zaten en kötü işlemci seçeneği ile aldım.


Şimdiden teşekkürler, saygılar.

Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 5 ay
Mesaj Sayısı: 3
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 5
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 0 (Bu ay: 8)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 3 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İşletim Sistemleri ve Yazılımlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.