Çavuş
26 Ağustos 2020
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
20 üye
Görüntülenme
Toplam: 178 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Selamlar. Bilgisayarımın depolama kısmındaki "diğer" bölümünde bildiğiniz üzere boyutu yüksek klasörler yer alıyor. Buradaki klasörlerin boyutunu topladığım zaman yaklaşık 5GB kayıp mevcut. Format atmadan çözmenin bir yolu var mıdır? Sizce bu kayıp tam olarak nereden kaynaklı olabilir?

Merhaba. Lenovo IdeaPad L340 15-IRH Gaming laptopu kullanmaktayım. Anakartım da Lenovo 81LK. Laptop 256GB SSD olduğundan dolayı artık yetmemeye başladı mecbur kapasiteyi artırmak zorundayım. Başta SSD düşünüyordum ama fiyatlar mâlum. HDD alırsam SSD'nin üçte bir fiyatına halledeceğim. 2 TB HDD düşünüyorum ama destekliyorsa 4 TB HDD de düşünebilirim. Aşağıya YouTube'tan bulduğum bir upgrade videosunun ekran görüntüsünü paylaşacağım. Ekstradan bir port mevcut sadece ayriyeten bir SATA kablosu almak gerekiyormuş. Alırım problem değil. Bilgili arkadaşlar bir yönledirirse çok sevinirim.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/4b/44/08/4b4408ffbfd674ed6f63976bb5b5fcd5.png&t=0&width=480&text=1

Bu iş böyle giderse birkaç güne boynum ile geleceğim arasında bir tercih yapmak zorunda kalacağım.

Hocamız yeni başlamış tesadüfen gördüm. Anlatımı hoşuma gitti kısa öz bilgi verip geçiyor o yüzden bir bakın derim. Tabi sınava 5 ay kala hangi konuyu ne kadar anlatır bilemem ama attığı kadarı izlenir.

Son birkaç aydır sürekli konteynerlarda birilerini görüyorum. Öğlen çöp atmaya gittim biri vardı. Az önce çöp atmaya gittim yine biri vardı. Hatta eve dönerken başka biri daha motorun arkasında çuvalla turluyordu. Artık sürekli bu insanları görmeye başladım. Üzücü gerçekten. Adam çöpten karton, naylon arıyor şimdi o oradayken çöpte atamıyorsun yazık yemin ederim. Temel ihtiyaçlar bu kadar mı lüks oldu? Yani günde 3 kere karnının doyması artık zengin işi mi? Bir de çıkmış bakan diyor ki "Türkiye'de yoksulluk sorun olmaktan çıktı." aynen gel bu adama anlat onu. Adam bu soğukta hobi olarak konteyner konteyner geziyor sanki.

Öncelikle salamınaleyküm arkadaşlar. Bir süredir foruma pek uğramıyorum ama burada uyku konularına yaptığım yorumlar veya kendi açtığım konulardan bilenler bilir. Uzun süredir deniyorum benim için en verimli saat nedir diye. 6 saat uykuyu denedim, 4 saati denedim abi doğru vakitte 7 saat uyuduğun zaman sorun yaşamıyorsun. 6 saatlik uyku da idare eder ama gün içerisinde sürekli çay kahve içmek gerekiyor. 1 saat kâr edeyim diye 5 fincan kahve içmenin pek sağlıklı değil. Hele ben filtre kahve veya Türk kahvesi içiyorum siz o 3’ü 1 aradaları falan içiyorsanız bayağı zarardasınız haberiniz olsun. Şimdi 7 saat konusunda uzlaşmış olalım. Tabi bünyeden bünyeye değişir 5 saat uyuyup zımba gibi kalkan da vardır ben genel konuşacağım. Gece 12’den sonra yatınca abi öğlene kadar uyusan da ölü gibi kalkıyorsun. Ben son günlerde akşam 10 sabah 5 uykusunu deniyorum cidden en güzel aralık buymuş. Mesela geçen gece 2 saat 36 dakika uyumuşum ama dün yatağa girene kadar gün içerisinde hiçbir sorun yaşamadım hatta şaşırdım o halime 2.5 saatlik uykuyla nasıl hiç uyuklamadan devam ettim diye. Bayağı bir denedikten sonra bana en uygun uyku aralığının bu olduğuna karar verdim. Buradaki arkadaşlar da bir denesin derim. Ya kaçta kalkarsınız kaç saat uyursunuz bilemem ama en geç 23.00’da yatağın yolunu tutun derim. Bu arada son olarak tekrarlayayım. 4, 6 saatlik uykuları günlerce denedim gerçekten hani belki haftada bir yapıyorsanız yapın derim ama uzun vadede yarardan çok zararı var. Öyle 2 saat az uyuyayım 2 saat fazla çalışırım mantığı işlemiyor. O 2 saatten kâr edeceğim diye bütün günü yemiş oluyorsunuz. Sabah bir şekilde yataktan kalksam da öğlene doğru ancak kendime geliyordum. 7 saat uyuyun işte sapıtmanın alemi yok.
Saçlarım uzundu 3 gün önce kazıttım. Hazır kafa sıfırken bir de boyumu ölçeyim dedim saçlı hâlime göre 1 cm kısalma var yani daha doğrusu salt boyum 184 cm. Normalde ayakkabının topuğu ve saçtan dolayı boyum 190 cm civarında olduğundan boyumu belli etmiyorum. Zaten bizim memlekette herkes boyunu 5-10 cm uzun söylediğinden kimse inanmıyor. Yok yav sen 190 varsın ben bile 185 cm boyundayım laflarına maruz kalıyorum. Bunu diyen adamlar da burun hizama geliyor o ayrı mesele. Neyse geçen birkaç kız arkadaşla konusu açıldı 185 cm olduğumu söyledim hepsi eh işte falan demeye başladı. Beğenemedin mi diye sorduğumda erkek dediğin 190 cm olur dediler. Dedim çok özür dilerim. Oğlum bunlar kendini ne sanıyor lan hahahhahsjh. Bunlar kafalarında bir erkek modeli oturtmuş 190 cm boyunda, yakışıklı, zengin, zeki falan filan. Hani böyle değilsen bunların gözünde evlenmeye hatta sokağa çıkmaya hakkın yok. Resmen boyumla pazarlık ediyorum. 185 cm aşağısı kardeşlerim akıl sağlığınız için yabancı hanımlara yönelin.
Elleri görelim 🙌🏻

Beyler 185 boyunda biri için kullandığınız veya önerebileceğiniz bir koltuk/sandalye var mıdır? Şu fileli ofis koltukları falan var o şekil bir şey düşünüyorum ama yakınlarda öyle bir mağaza yok hani gidip görebileceğim. Laptoptan ders çalışıyorum. Laptopun standı var yani dik pozisyonda dolayısıyla ben direkt karşıya bakarken beni desteklemesi lazım. Yani öyle aslansın yaparsın modeli değil işte beli desteklesin falan ne diyorum ulan ben? Neyse tavsiyelere açığım.

Hakkında
Meslek: Öğrenci.
İlgi Alanları: Üniversite sınavına girmek.
Forum İmzası:
I am not the same. You never had a clue or knew my name.
You wanna know the story? Take my pain.
I am ready, the lie is heard!
I am not the same. You never had intent to keep my blame.
You really wanna know who the xxxx I am?
I am the orphan, the one who killed your world!
Hakkımda:
Banlanmak bizim işimiz. 2012’den beri...
Sistem ve Tercihleri
Mobil cihaz
Apple iPhone 7
Operatör
Vodafone Red
ISS
Türk Telekom
Oyun Platformu
Gaming Laptop
Takım
Fenerbahçe
Steam
Steam
Tablet
Apple iPad Air 3
Notebook
Lenovo IdeaPad L340-15IRH Gaming
Dünyadan Futbol
Liverpool FC
Basketbol
Los Angeles Lakers
Modem
Zyxel
Formula 1
Ferrari
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: dün
Son Mesaj Zamanı: dün
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 860
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 0 (Bu ay: 907)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 3.340 (Bu hafta: 9)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Eğitim ve Sınavlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.