Binbaşı
20 Kasım 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
12 üye
Görüntülenme
Toplam: 37 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba arkadaşlar;
mITX formunda bir kasa yapmaya karar verdim, Z270, H270 ve B250 chipsetleri arasındaki ciddi farklar nelerdir? i7-7700k veya i7-7700 işlemci ile kullanmayı düşünüyorum. İleri düzeyde hız aşırtma yapma hedefim yoktur.

Örnek olarak MSI'ın şöyle modelleri mevcut:

Z270I GAMING PRO CARBON AC
https://tr.msi.com/Motherboard/Z270I-GAMING-PRO-CARBON-AC.html#productFeature-section
Fiyatı 915 TL mertebesinde.

H270I GAMING PRO AC
https://www.msi.com/Motherboard/H270I-GAMING-PRO-AC.html#productFeature-section
Şu an için bir fiyat göremedim ancak Z270I'den ucuz olacaktır.

B250I GAMING PRO AC
https://www.msi.com/Motherboard/B250I-GAMING-PRO-AC.html#productFeature-section
Fiyatı 545 TL mertebesinde.

B250I'nin fiyatı Z270I'nin fiyatının yarısı kadar, chipsetler arasında uçurum farklar yoksa benim için uygundur.

Yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler.
Merhaba arkaraşlar;
İki günüdür 4G bağlantısında muazzam bir yavaşlık var, 40Mbps hızlarında seyreden bağlantım iki gündür çok düşük. Saniyede 15 KB gibi bir rakamla indirme yapabiliyorum, oynadığım çoklu oyunculu oyunları da oynayamaz oldum, özellikle BF1'de ping 999 mertebesinde :) İki gün öncesine kadar sorunsuz olarak 65-75 arasında oynayabiliyordum. İki gündür Türk Telekom teknik ekibiyle konuşuyorum (hattınıza reset atalım gibi işlemler yaptılar) ancak nafile. Sim kartı denemek başka cihazlarda denedim sonuç aynı. Telefonda bir sorun var mı diye arkadaşımın sim kartını taktım (o da Türk Telekom), gayet iyi şekilde 4G bağlantısı yapabildim. Forumda iki gündür bu sorunu yaşayan başka arkadaşımız var mıdır?
Merhaba arkadaşlar;
MSI Z77A-GD55 anakart ile i5-3570K işlemci kullanıyorum, sistemi anakart üzerindeki OC Genie tuşuna basıp açığımda işlemci 4.2 GHz hızında açılıyor, buraya kadar sorun yok, ancak sistem boştayken frekans hep 4.2 GHz'de sabit kalıyor, sistem boştayken frekansı düşürmesi gerekmez mi, yoksa bir ayar mı yapmak lazım gelir?

Bu soruyu anakart kullanıcılarının bilgi alış-verişi yaptığı bir konuda sormuştum ancak neticeye ulaşamadım.
Arkadaşlar bir süredir takip ettiğim Wargame: European Escalation hakkında bilgi ve fikirleri paylaşalım.

Keyifle oynadığım R.U.S.E'un yapımcısı olan Eugen Systems'in yeni strateji oyunu olan Wargame: European Escalation, kimi kaynaklara göre Kasım 2011'de, kimi kaynaklara göre de 2012'nin ilk çeyreğinde çıkacak. Eugen Systems'in R.U.S.E ile yakaladığı başarı umarım bu oyunda da devam ve bizler kaliteli bir strateji oyunu oynarız.

Resmi Web Sitesi:

http://www.wargame-ee.com/

Görüntüler:

Merhaba arkadaşlar;
Settlers 7'nin Steam sürümüne sahip olan arkadaşlarımız varsa oyuna girip-giremedikleri hakkında bilgi verebilirler mi? Game Launcher Ubisoft sunucularına bağlanamıyor, bu oyunun orijinaline sahip olanların dertleri bitmek bilmedi.
Merhaba arkadaşlar;
Samsung B2430H monitör kullanan arkadaşlarımız varsa yorumları nedir? Bu monitöre alternatif olabilecek aynı/yaklaşık fiyat aralığındaki başka bir mönitör öneriniz olur mu? En kısa zamanda yorum/yanıt alabilirsem çok sevinirim, herkese selamlar.

http://www.eksenbilgisayar.com/?urun-detay_27566_SAMSUNG_B2430H__24inc__1920x1080__5ms__HDMI__DVI__LCD_Monitor.html
Merhaba Arkadaşlar;
Games for Windows Live'da takma ismimizi değiştirebiliyor muyuz, bunun bir yöntemi var mıdır? DiRT2 ve birçok Games for Windows Live oyunu oynuyorum, Games for Windows Live'a üye olurken sistem kendine göre bir takma isim atamıştı, değiştirmeyi bilen arkadaşlar yanıtlayabilirse çok sevinirim, selamlar.
Merhaba Arkadaşlar;
Samsung Spinpoint HD103UJ ve Samsung Spinpoint HD103SJ arasında performans farkı var mıdır? İkisi de aynı fiyata satılıyor, kullanan/bilgisi olan arkadaşlar yorumlarsa çok sevinirim, teşekkürler.
Merhaba Arkadaşlar;
Sahip olduğum XFX AMD Radeon HD6850 (HD-685X-ZNFC) ekran kartına hangi yazılım ile BIOS yükleyebilirim? Hikaye şu şekilde:
XFX AMD Radeon HD6850 (HD-685X-ZNFC) ekran kartının fan devri boştayken %40 hızda dönmekte, bu durum biraz gürültülü çalışmasına sebep oluyor, XFX destek birimine durumu bildirdim. MSI Afterburner ile bu kartın fanının boştayken %15 hızda çalışmasını sağladığımı destek birimine yazdım ve mümkünse kart boştayken fan devrinin daha düşük hızda çalışmasını sağlayacak bir BIOS yayınlanmasını umut ettiğimi not ettim, bugün e-posta adresime yeni/düzenlenmiş bir BIOS dosyası gönderdiler. Gigabyte'ın kendi yazılımıyla BIOS güncellemesi yapıyordum ancak XFX için nasıl yapacağımı bilemiyorum.

XFX destek birimi ile yaptığım yazışma şu şekilde:
Merhaba Arkadaşlar;
500 GB Caviar Black WD5001AALS, 500 GB Caviar Blue WD5000AAKS, 500 GB Caviar Green WD5000AADS ve 1 TB Caviar Green WD10EARS sabit diske sahibim. Bu bilgiden sonra hikaye şu şekilde:

500 GB Caviar Black WD5001AALS sistem diski olarak tek olarak kullanıyordum, sabit diskin performansından gayet memnundum, ancak ürettiği titreşim/gürültüden dolayı sistemden söktüm ve dolaba kaldırdım.

500 GB Caviar Blue WD5000AAKS sistem diski olarak kullanmaya başladım, performansından yine memnundum, ayrıca bu diskle birlikle 1 TB Caviar Green WD10EARS diski de sisteme monte ettim, 500 GB Caviar Blue WD5000AAKS de benim duyabileceğim bir gürültü üretmekte ve biraz da olsa rahatsız etmekte ama 1 TB Caviar Green WD10EARS diskin sesini duymuyorum.

500 GB Caviar Green WD5000AADS sabit diske hiç sistem kurmadım, sadece zaman zaman veri depoladım, bu disk de epeyce sessiz.

Sorum şudur:
Sistemden 500 GB Caviar Blue WD5000AAKS diski söküp onu da dolaba kaldırmayı düşünüyorum, 500 GB Caviar Green WD5000AADS diske sistem yükleyip, ikinci disk olarak da 1 TB Caviar Green WD10EARS montajlasam muhtemelen sesten dolayı yaşadığım sorunları çözmüş olacağım. 500 GB Caviar Green WD5000AADS diskin, sistem yüklü olarak Windows 7 ile performansı nasıldır, bu soruyu sadece Windows 7 sistem yüklü 500 GB Caviar Green WD5000AADS veya 1 TB Caviar Green WD10EARS disk sahiplerinin yanıtlamasını rica ediyorum, Caviar Green sistem diski olmaz gibi yorumlardan ziyade, bizzat kullanıcıların tecrübelerine ihtiyacım var, selamlar.
Hakkında
Meslek: MCSE
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Bilgisayar
Takım
Beşiktaş
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.374
İkinci El Bölümü Mesajları: 208
Konularının görüntülenme sayısı: 85.602 (Bu ay: 189)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 41 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.