Onbaşı
08 Ağustos 2020
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 34 (Bu ay: 2)
Gönderileri
Merhabalar, pandemi ve online eğitim nedeniyle 2020 Nisan ayında evimize Türk Telekom ADSL bağlatmıştık. Hızın nispeten düşük olacağını öngörmüştük fakat pandemi nedeniyle herkes evinde olunca ADSL altyapısına aşırı yüklenilmeye başladı ve gün içinde sıklıkla internetten kopmalar gerçekleşmeye başladı. Bu kopmalar online eğitim sürecinde sürekli dersten düşecek kadar sık yaşandığı ve geçenlerde sokağımıza KabloNet fiber altyapısı geldiği için cayma bedeli neyse ödeyip fiber internete geçmek istedik. TürkTelekom ile konuştuğumuz zaman ise isteğimiz dahilinde cayma bedeli ödemeden HiperNet hizmetinden faydalanabileceğimiz söylendi. Anladığım kadarıyla bu hizmet VDSL altyapısıyla çalışıyor. ADSL yerine VDSL'e geçersek stabilite sorunları çözülür mü? Bu işten anlayan veya halihazırda HiperNet kullanan forumdaşlar yanıtlarsa sevinirim.

Not: Benim ve ailem için en büyük öncelik aynı anda iki zoom toplantısı üzerinden yapılan dersi kopma olmadan kaldırabilecek bir altyapı olması. Kardeşimle derslerimiz çoğu zaman çakışıyor ve birimiz bağlanırken diğerimiz dersten düşüyordu (ders zamanı internet kullanan diğer cihazların kablosuz özelliğini kapatmamıza rağmen). Sırf derse girerken kopma sorununa tahammül ediyorduk fakat çoğu üniversite final sınavlarını da zoom üzerinden yapma kararı aldı ve bu sınavlardan koparsanız çoğu zaman kopya muamelesi yapılıyor, o yüzden bu sorun benim için hayati öneme sahip. Bulunduğumuz konum ise İstanbul/Kartal/Cumhuriyet Mh.
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 hafta önce
Son Mesaj Zamanı: 3 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 120
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 0 (Bu ay: 29)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 95 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Eğitim ve Sınavlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.