Çavuş
04 Ağustos 2020
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 43 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Gitmek istiyorum da hiç dikkat etmedim internet kafeler açık mi kapalı mı?

Binance'dan Altcoin almak için transfer yapmak istiyorum. Binance fazla komisyon aldığı için BTCTurk'tan kriptopara alıp binance hesabıma aktarmak istiyorum. Transfer ücreti düşük olmasi için Litecoin ya da Ripple gibi paraları tercih etmem gerektiği söyleniyor. Bitcoin'de de yüksek ücretler varmış. Bitcoin alıp transfer etsem az çok ne kadar tutuyor ve nasıl hesaplanıyor?

SMA Kampanyalarını sosyal medyada sıklıkla görüyoruz, ünlüler canlı yayın yapıyor, her gün story’ler paylaşıyor... Şu ana kadar SMA Yardım Kampanyalarına hiç bağış yapmadım. Neden yapmadığımı, kampanyaya bağış yaptığınızda neden iyilik meleği olmadığınızı ve bunun neden ikiyüzlülük olduğunu anlatmak istiyorum.


1-) Mali Boyut

SMA Hastalarına uygulanan onay almış birkaç tedavi var. Bunlardan bizi ilgilendirenler Zolgensma (2,1 milyon dolar, kampanyalar bunun için) ve Spinraza (yıllık 750 bin dolar, devlet karşılıyor). Şimdi lütfen 2,1 milyon doların ne kadar büyük bir para olduğunu düşünün, 15 milyon 600 bin TL diyelim kolay olsun. 5.800 adet asgari ücret, günde 300 ile 500 kişinin faydalanacağı Afrika’da 1000 civarı temiz su kuyusu, geleceğimiz olan binlerce öğrenciye burs imkanı... Böyle yüksek bir parayı gidip kesin iyileşmeyecek tek bir insana neden veriyoruz, hadi açıklayın!


2-) Bu hastalığın kesin bir çözümü yok!

2,1 milyon dolar fiyatı ile Zolgensma şu an dünyadaki en pahalı tedavi olsa da kesin bir çözüm değil.


3-) Önlenebilir ve aile hatası sonucu ortaya çıkan bir hastalık

SMA genetik yollarla oluşan bir hastalık türüdür. Çoğumuz bilir ki genetik yollarla oluşan hastalıkların baş tetikleyicisi akraba evliliğidir. Akraba evliliği yapacak olan kişilere (ki asla yapmayın), sma gibi bazı hastalıkların testleri yapılması gerekiyor. Bu da kesin bir çözüm yolu olmasa da büyük ölçüde önleyebiliyor. Hastalık geni taşımayan hücrelerle döllenme yapılıyor ve olasılık en aza çekiliyor. Şu an bazı insanlar inkar etse de SMA hastalığının ülkemizde bu kadar yaygın görülmesinin nedenlerinden birisi akraba evliliği, Yapmayın, yaptırmayın! Aynı zamanda anne karnında hastalık tespit edilebiliyor.


4-) Tedavi hakkı

Hangi çocuğun tedaviyi alıp hangisinin alamayacağına ailesinin interneti iyi kontrol etmesi mi karar veriyor? Bana kalırsa öyle. Bazı çocuklar hiç duyulmazken bazı çocuklar parayı toplayıp gidiyor. Twitter'da spam tweetlerde, instagram'da ünlülerin paylaşımlarında ise genelde aynı birkaç isim dönüyor.


5-) Bağışlar çocuğa değil şirkete gidiyor

Bu tedaviyi geliştiren ve satan İsviçreli Novartis şirketi, ailelerin çıkartıp 2,1 milyon dolar vermesini beklemiyordu zaten. Bu tedavinin maliyeti bundan çok çok daha az, ama şirket bu hastalık için bağış kampanyaları açılacağını bildiğinden fiyatı bu bantta tutuyor. Bir sürü kişinin 50-100-200-1000 lira vereceklerini tahmin etmişlerdi ve ona göre fiyat koydular yani.


Bu maddelere rağmen bazı insanlar var, ben istatistiklerle mantıkla konuştukça bana “vicdansız”, “bir çocuğun gülüşünden daha mı değerli” demekten başka cevap veremiyorlar. 50-100 lira yardım yaptığı için kendini en vicdanlı, en iyilik meleği kişi sanıyorlar. Şu aile faturasını ödeyemiyor, şu çocuk eğitim alamıyor desek ise umurunda olmuyor tabii. Madem bir çocuğun gülüşünden daha değerli değil, neden araban son model, neden bir giydiğini bir daha giymiyorsun desen verecek cevabı yok. Lütfen aşağıda gelip "şunun harcaması şu kadar", "şu şirketin vergi borcu affedildi" vb yorumlar yazmayın, bunların doğru olduğunu kimse söylemiyor ve bunların konuyla hiçbir alakası yok.

Instagram ve Twitter tamam eğlenceli ve bilgilendirici ama Facebook grupları tarzı ortak insanların birarada olabileceği yerleri yok, bu çok sıkıntı. Ben yorumları etkin kullanıyorum ama karşındaki kim, nerede yaşıyor falan bilmeyince arkadaş olma olasılığın kalmıyor.

Facebook’ta komedi grupları vardı, isteyene oyun, isteyene film vb. çeşitli gruplar vardı.

Şimdi gittim eski hesabı kapattığımda yenisini açtım. Biraz bakınıyorum ama sadece tektük insan var. İnsanlar eskiden face’ten tanışıp arkadaş olurdu, bırak arkadaş olmayı evlendirdi lan.
Evlere ve insanlara dikkat edin
(Bizi ilgilendiren kısım1:50'de başlıyor)

https://www.youtube.com/watch?v=0fDbsnDs6wI&feature=youtu.be
Bir süredir forumda takılıyorum. Hepiniz biliyorsunuz ki burada birbirimize hocam diyerek hitap ediyoruz. Ben de çok kullanışlı bir kelime olduğu için sık sık kullanıyorum. Yalnız işte sorun burada başlıyor.

Dükkanda bir şey alırken, letgoda pazarlık yaparken, Youtube yorumlarında, genelev'de falan her yerde millete hocam diye hitap ediyorum. İnsanlar tip tip bakıyor. Ben de çok takılmıyorum ama artık kendi kendime kızmaya başladım.
Red Dead redemption 2, hakkında bir şeyler çıkmaya başladıği zamandan beri takip ettiğim ve istediğim bir oyun.

Şuanda yaşadığım sehir letgo piyasasında 4-5 tane RDR 2 satılıyor. Birkaç tanesi 250-280 civarında iken, birkaç tanesi 150-200 civarında.

Bende ise detroit ve God of war var, ikisini de yine letgodan uygun fiyata aldım (başkaları da var da satılmıyor). Sizce bunları kaça satayım ve 150-200'e satılan RDR 2'ler güvenli midir? Letgo'dan baska ps4 ikinci el oyun satılan piyasalar var mi?
En son ki olaylarda da gördük ki bizim memlekette yargısız infaz bir yaşam tarzı. Kimse karşısındaki ile empati kurmuyor ve "acaba"sını düşünmüyor.

Toplumda her gün yaşanan bu olaylara bir sitede gördüğüm bir olayla örnek vereyim, örneği okumadan önce lütfen erkek leyhine, kadın leyhine ya da eşitlik leyhine tüm görüşlerinizi bir kenara bırakın ve olabildiğince objektif bir biçimde okuyun:

"kız arkadaşımla gayet iyi anlaşan birbirimize anlayışlı davranan bir çiftiz. bir gün her çiftin yaşayabileceği hararetli bir tartışmaya girdik. o gün ayrılmak istediğimi söylediğim için evime kadar geldi. olayın devamında tartışma büyüdü ve maalesef fiziksel temasa kadar ulaştı. sokak ortasında kız arkadaşımdan şiddetli bir şekilde tam üç tane yumruk yedim. kimse dönüp bakmadı bile, olayın devamında ona kıyamadığım için insanların içinde öfkemden zırıl zırıl ağladım. tartışma devam ederken kız arkadaşım kolumu sıktı (moraracak kadar hiddetle), sıktığı koluna şiddetli olmayacak bir biçimde vurdum ve önümüzde yürüyen üç tane herif dönüp tepki göstermeye hatta bana küfretmeye başladı. o an kız arkadaşımla tartışmamın da verdiği sinirle heriflere karşılıklı tartışmaya girdim, benden yaşça büyüklerdi ve alkollülerdi. hem kendim hem kız arkadaşımın iyiliği için onlardan uzaklaşmaya başladığımızda arkamdan "takacağım bıçağı" gibi bir ifadeyle bağırmaya başladı. şimdi size soruyorum, o gün (Kadir Şeker olayından bahsediyor) bıçaklanmış ve ölmüş olsaydım bunun hesabını kim verecekti?"

Baştan linç yemek için kendimi savunayım ki teknik olarak Feminist sayılırım. Her zaman her ortamda Kadın-Erkek eşitliğini savunurum ve buna uygun hareket ederim. Ama Türkiye'de (Dünya'da da olsa da Türkiye'de daha hissedilir) Feministlik savunucuları öyle bir noktaya geldi ki Kadın > Erkek mantığına kayıyorlar ve hatta bazıları bunu resmen kabul bile ediyor.

Aşağıdaki evlerin hepsi Amerika'nın Minnesota eyaletinin kuzey bölgesinde (bir nebze Kanada'ya yaklaşıyor). Minnesota demokrat çoğunluklu eyaletlerden, yani halkı genelde ırkçı değildir. Bölge gölleri ve yeşili (bitki örtüsü) ile meşhur bir bölge, ulaşımı da rahat.


Fiyat olarak da çok takılmayın 4'ü de 450-550k bandında, faizi ile beraber ayda 2.000-2.500 dolar civarına geliyor; yani karı-koca mühendis bir aile çok rahat yazlık olarak satın alabilir.


1.EV

https://www.zillow.com/captchaPerimeterX/?url=%2fhomedetails%2f29156-County-Road-37-Laporte-MN-56461%2f115003041_zpid&uuid=b47f0f90-03d7-11eb-b806-8109bae59530&vid=/


2.EV

https://www.zillow.com/captchaPerimeterX/?url=%2fhomedetails%2f37966-Tulaby-Lake-Dr-Waubun-MN-56589%2f106619531_zpid&uuid=b55412d0-03d7-11eb-97ce-a18615211c3f&vid=/


3.EV

https://www.zillow.com/captchaPerimeterX/?url=%2fhomedetails%2f7212-Rogers-Point-Rd-NW-Walker-MN-56484%2f2082944452_zpid&uuid=b5dc0780-03d7-11eb-8cac-691f390d7264&vid=/


4.EV

https://www.zillow.com/captchaPerimeterX/?url=%2fhomedetails%2f27808-County-Highway-34-Callaway-MN-56521%2f106610365_zpid&uuid=b6a10530-03d7-11eb-ad9a-c79eb75f2e5c&vid=/

Lan bu nasıl açlıktır anlamıyorum ki. Geçen forumda fake kadın hesabı açan birini gördüm dedim bende açayım çok zor olamaz.bi Rus kadın buldum ondan ss aldım havalı bir ad koydum açtım hesabı, bakın abartıyorsam top olayım, 20 dk içinde 8 takipçi geldi. Gerçi çoğu gt içindi ama fark etmez. Sayfalara 3-5 komik yorum yaptim, şuan 2. gününde olmama rağmen 30 takipçim var.

Benim bide askeri alanlarla ilgili bi sayfam var, yalnız üzerine çok uğraşıyorum (merak etmeyin reklama yapmaya gelmedim:) ) yabancı sitelerden çeviri yapıyorum, haber sitelerinde olmayan haberleri, gelişmeleri paylaşıyorum. Hatta gittim reklam satın aldım 10 lira ödedim. Şu anki takipçi sayım 25. keşfede düşmek için para harcıyorum bi tarafimi yirtiyorum.

Yani anlayacağınız siz istediğiniz kadar burada "artık kadınlara yüz vermeyecegizeh" diye bağırın, bizim gerçek yüzümuz bu.
Hakkında
Konum: Çanakkale, Merkez
Meslek: Ejdarha Avcısı/Terbiyecisi
Hakkımda:
OWW YEAH MTFCKR!!!
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 hafta önce
Son Mesaj Zamanı: geçen ay
Mesaj Sayısı: 42
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 440
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 0 (Bu ay: 383)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 583 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.