Er
24 Haziran 2020
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 110 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Bu gece sonuçların açıklandığı gece olacak bence. Acayip hissediyorum. Kendinizi hazırlayın

Önceleri de böyle hissettiğim yorum attığım oldu ama hiç başlık atmadım. Geliyor gelmekte olan
Arkadaşlar bu saatlerde trollerin "açıklandı" başlıkları hepimizin kalbine indiriyor. Bir önlem olarak açıklanmadı başlıkları açsak, aktif tutsak. Birilerinin anksiyete krizleri geçirmesini önleriz belki.

Yine de tetikte olun, her an açıklanabilir. Sürekli heyecanlanmayalım diye bir önerii sadece.
Hala benim gibi sınavın etkisini atlatamamış, ha açıklandı ha açıklanacak tayfaya ve kendime söylemek istediğim birkaç şey var.

Şöyle bir geriye dönüp bakar mısınız? Gelecek için endişelenmeyi ve şuanı yaşamayı bir anlığına da olsa bırakın ve geçmişe bakın. Sınava girerken kurbanlık koyunlar gibiydik. Daha kitapçıklar açılmamış, sırandasın. Açıklamaları dinliyorsun.

Şimdi biraz daha geriye bak. Masadasın. Bir deneme ya da test üzerinde çalışıyorsun. O haline dışardan bakabiliyor musun? Onun verdiği emekleri unutma, sen bu seneyi boş geçirmedin. Sistemsel hatalardan, stresten, pandemiden, dikkat hatasından belki istediğin sonucu %100 alamayacaksın. Belki de çok şanslıydın ve alacaklardan biri olacaksın.

Şu ana dönelim. Artık lise bitti, mezuna kalmıştın belki mezun yılın bitti. Belki tekrar denemeyi düşünüyorsun belki bu işi bitirdin. Farketmez. Sen dünyada kıyamet koparken bile gelecekten kopmadın, hedeflerinden kopmadın gittin verdin o sınavı. Kopya çekmedin. Alnının akıyla kurtuldun bu işten.

derin bir nefes al ve sonuç sayfasını yenilemeyi bırak. insanlara takılmayı bırak. kendine takılmayı bırak. kendini sev çünkü seni her koşulda hakkıyla sevebilecek insan annen baban sevgilin değil sensin. seni kurtaracak olan da sensin.

Hakkımızda hayırlısı olsun. Umarım herkes istediği sonucu alır.

Başlığın altına trollerin üşüşmemesi dileğiyle.
Kırıkkale bilgisayar mühendisliği için Ankara'dan her gün git gel yapmak mı yoksa Hacettepe'de tutan bir bölüme (çevre müh vb) gitmek mi daha mantıklı? Yüksek lisansımı yurt dışında yapma olanağım var. Ve mezun olduktan sonra illa Türkiye'de devam edeyim demiyorum. Ne dersiniz? Ortamı, hocaları nasıldır?
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 6 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 137
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 0 (Bu ay: 23)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 184 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Eğitim ve Sınavlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.