Yarbay
14 Kasım 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 25 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Şu anda durum %76 ya %23 şeklinde,
DH ın gücünü gösterin arkadaşlar

Msnbc de ermeni tasarısı için oylama var; 'yes' şıkkında 1,5 milyon ermeniyi Türklerin yok ettiği iddia ediliyor. Bu durumu değiştirmek için 'no' şıkkına basmanız gerekiyor. Ülkemize destek olmak için aşağıdaki linke tıklayıp 'no' ile başlayan şıkkı işaretleyiniz. Ankete sizde katılın. Dünyanın en çok tıklanan sitelerinden olan msnbc de yapılan bu karalama kampayasında ülkemize destek olunuz..

http://www.msnbc.msn.com/id/ 21253084
Alman, Japon, Fransız, İtalyan ve Amerikan arabaları başlı başına birer ekoldür, markalara takılmadan, genel karakteristik özelliklerine baktığımızda, her birinin belli yönleri öne çıkar...

Bu öne çıkan yönler nelerdir, ve size hangi ekol daha tercih edilesi gelir?
Alman konforumu?
Japon sorunsuzluğumu?
İtalyan sportifliğimi?
fransız dizaynımı?
Amerikan büyük motorlu büyük arabalarımı?

sadece örnek babında yazdım bunları, bakalım bilmediğimiz daha neler var...
çok memnun olduğum eski bir yu-ma-tu 1+1 im vardı ama artık ömrünü tamamladı, metal gövdeli, ve çok hoş bas ve tizleri vardı, şimdi onun yerini tutacak uygun fiyatlı 2+1 almak istiyorum, tavsiyeleriniz nedir arkadaşlar?
dostlarım yeni aldığım astra sedanımın arkada hoparlörleri yokmuş, iki adet ön kapı, iki adet arka kapı, iki adet tweeter ve ön camın orda bir adet hoparlör koymuşlar ama arkalara koymamışlar, kablo tesisatı hazır, yerleri boş duruyor, ne önerirsiniz, link ve fiyat verirseniz çok sevinirim...
dostlar, şöför tarafındaki el tutma yeri çıkartılıp bu gözlük kabı monte ediliyormuş, nasıl sizce?
orjinal olduğu yazılmış, cosmo donanımında varmı bu?http://urun.gittigidiyor.com/OPEL-ASTRA-H-CORSA-D-ICIN-GOZLUK-KABI_W0QQidZZ12529004
ABD deki kriz ve ilgili bankanın sistem arızası nedeniyle geciken kredi işlemlerim nihayetinde sonuçlandı, az önce gidip sözleşme yaptım, kredi belgelerini imzaladım ve yarını beklemeye başladım, binlerce şükürler olsun, Allah herkese nasip etsin...

EKLEME:ALDIM
Pazar günü uzun süre oto pazarlarının altını üstüne getirdikten sonra, dişime göre bir şey bulamamış olmanın verdiği hırs ve sinirle, yeni geldiğini duyduğum subaru impreza 1,5 awd sedan aracı incelemek için floryadaki subaru bayiine gittim,

gayet ilgili alakalı bir arkadaş karşıladı elinden gelen fiyatı yaptı ve test sürüşüne çıktık.

arabanın görünüşü çok güzel, donanım harükülade, ısıtmalı koltuklardan tutunda, hız sabitleyiciye kadar herşey var, sadece açılır tavan eksik, koltukların sertliği, görüş açısı, direksiyon ve vitesin ele oturuşu, göstergeler (bilgi ekranı hariç) herşey dört dörtlük, kontağı çevirdiğiniz zaman önce göstergeler tam bir tur atıp tekrar yerine dönüyor, vitese rahat geçiyor, debriyaj yumuşacık... fakat oda ne, araba gitmem diyor, 1,5lt 107 beygirlik motor isyan ediyor resmen, 4. vitese kadar resmen savaşılıyor arabayla, dörtten sonra mesele yok, 140 a kadar çıkabildim yol okadarına müsade etti, ama içeriye gelen bir motor sesi var, aman yarabbim o kadarmı güzel olur, bayıldım resmen, araba birazda gitseydi o saat alırdım o arabayı, birde inci beyazı rengi varki, eğer almayı düşünen varsa mutlaka görsün...

dün akşam ise Opel topkapı odak plazadaydım, akşam 6 da test sürüşüne çıktım, tam iftar kalabalığında astra sedan 1,3 cdti yi test ettim, aslında iyide oldu kalabalık trafikte denemiş oldum, hiçte öyle milletin dediği gibi zayıf motor değil, gayet güzel hele 2000 devirden sonra tam canavar...

uzun lafın kısası muhasebeden hesap özetlerini bekliyorum, gelir gelmez vergi levham ve kimlik fotokopimi fakslayacağım ve kısmetse siyah bir astra sedan 1,3 cdti sahibi olacağım, Allah herkese nasip etsin ve kimseye kaza bela vermesin...
Uzun uğraşlardan ve araştırmalardan sonra ,hatta yer yer sizlerede danışarak en sonunda marka ve modele karar verdim, ama opel kıllık yaparak dizeli benzinliyle aynı fiyata çekti ve kafamı karıştırdı, eskiden senede belli bir km yapılmayacaksa dizele gerek yok denirdi, eee şimdi aynı fiyat, ne yapmak lazım?
.
dostlarım opel fiyatlarını incelerken dikkatimi çekti, benzinli ve dizel fiyatları neredeyse eşitlenmiş, bu bir avantajmıdır?
şu mevcut durumda dizel almak karlımıdır?
malumunuz motorin ile benzin fiyatı aynı olsa bile dizel motorun tüketim değerleri daha düşük hem litre bazında hemde birim fiyat olarak...

Hakkında
Forum İmzası:

2008 siyahastra sedan 1,3cdti njoy+sp
elinden geliyorsa bir ağız tatlandırmaya bak,o ağıza yumruk atmak erkeklik değildir
kötülere iyilik yapmak, iyilere kötülük yapmak demektir
Hakkımda:
ne mutlu TÜRKÜM diyene
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 11 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 11 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 6.496
İkinci El Bölümü Mesajları: 14
Konularının görüntülenme sayısı: 540.758 (Bu ay: 938)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 10 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.