L

Çavuş
22 Nisan 2020
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 89 (Bu ay: 1)
Gönderileri

Merhaba. Ben sırtüstü yattığımda rüyalarımı daha canlı görürüm. Dışarıdan araştırdığımda çoğunlukla benzer cevaplar görüyorum. Bunun sebebi nedir

Merhaba. Benim kapının kilidinde sorun olduğu için ve arabanin kapı açık algıladığı için bazen tavan lambası yanıyordu. Bazen de sonuyordu her zaman olmuyordu bu arıza. Kilitciye gittim kilidi tamir ettirdim ancak tavan ampulü kapı açılıp kapanınca bir daha sönmüyor elle benim ışığı kapatmam gerekiyor. Arka koltuk lambası da aynı şekilde. Tamirci mi bozdu acaba nasıl cozebilirim

Merhaba. Covid-19 oldum maalesef. Dışarıya çıkmam yasak ancak market alışverişi yapmam gerekiyor. Nasıl yapacağım

merhaba. GM marka triger zincir setine sanayide 650 tl fiyat çektiler. internetten araştırdığımda 400 tl ile 550 tl arasında değişmektedir. ancak bu hepsiburada.com satıcısı 250 TL'ye satıyor. bundan sipariş ettim ancak içime kurt düştü acaba sahte diye korkmalı mıyım? teşekkürler https://www.hepsiburada.com/gm-opel-astra-corsa-1-3-cdti-zincir-seti-95518770-p-HBV00000D5019

1996 tarihinde Afganistan yönetimini ele geçiren Taliban'ın bildirisi.


"-vatanımızın adı bundan böyle afganistan islam emirliği'dir. bunlar da bizim koyduğumuz, sizin uyacağınız yasalar;


- bütün vatandaşlar günde beş vakit namaz kılacaktır. namaz vakti başka bir iş yaparken yakalanan kırbaçlanacaktır.


- bütün erkekler sakal bırakacaktır. meşru ölçü, çenenin altında en az bir sıkılı yumruk uzunluğundadır. bu emre uymayanlar kırbaçlanacaktır.


- bütün erkek çocuklar türban takacaktır. birinciyle altıncı sınıf arasındakiler siyah, daha yukarı sınıftakiler beyaz türban takacaktır. bütün erkek çocuklar islami kılıklar giyecektir. gömlek yakaları düğmelenecektir.


- şarkı söylemek ve dans etmek yasaktır.


- iskambil oynamak, satranç oynamak, kumarın her türü ve uçurtma uçurmak yasaktır. ( Uçurtma gökyüzündeki melekleri rahatsız ediyor )


- kitap yazmak, film izlemek, resim yapmak yasaktır.


- evinizde kuş beslerseniz kırbaçlanacaksınız ve kuşlarınız öldürülecek.


- çalarsanız eliniz bilekten kesilir. bir daha çalarsanız ayağınız kesilir.


- müslüman değilseniz müslümanların görebileceği yerlerde dua etmeyin. bunu yapanlar kırbaçlanacak ve hapse atılacaktır. bir müslümanı kendi dinine döndürmeye çalışan kişi idam edilecektir.


kadınların dikkatine;


- evinizden dışarı çıkmayacaksınız. kadınların sokaklarda amaçsızca dolaşması caiz değildir. dışarıya çıkarsanız yanınızda mutlaka mahrem erkek akrabanız bulunacak. sokakta tek başına yakalanan kadın dövülecek ve evine gönderilecektir.


- her ne şart altında olursa olsun asla yüzünüzü göstermeyeceksiniz. dışardayken burka ile örtüneceksiniz. aksi halde şiddetle kırbaçlanacaksınız.


- makyaj malzemeleri yasaktır. mücevher yasaktır.


- çekici, gösterişli giysiler giymeyeceksiniz.


- sizinle konuşulmadan konuşmayacaksınız. erkeklerle göz göze gelmeyeceksiniz.


- uluorta gülmeyeceksiniz. gülenler kırbaçlanacaktır.


- tırnaklarınızı boyamayacaksınız. boyarsanız bir parmağınız kesilecektir.


- kızların okula gitmesi yasaklanmıştır. bütün kız okulları derhal kapatılacaktır.


- kadınların çalışması yasaklanmıştır.


- zinadan suçlu bulunursanız taşlanarak öldürüleceksiniz.


dinleyin, iyi dinleyin. itaat edin. allah-ü ekber."


Din kötücül amaçlı kişilerin eline geçerse, özellikle bu kişi dini siyasallastirilsa yani iktidar merkezli bir konumda olursa ne kadar tehlikeli olur, bu bildiride ortada.

....

Ortadoğu'da bu karışıklık ne zamana kadar sürecek? Bir olayın sonsuza kadar sürmeyeceğini biliyoruz. O yüzden Ortadoğu'daki olayların da bir sonu var. Bence birkaç stratejik ülke hariç 21. Yüzyılın sonunda petrolün bitmesiyle geri plana atılan bir coğrafya olacak.

Mısır 3 bin yıl hüküm sürdükten sonra tamamen hanedanlık devri sona erdi. ( İlginç bir bilgi vereyim: keops piramidin yapımı ile vii Kleopatra dönemindeki zaman aralığı, bizim yaşadığımız 2021 yılı ile vii Kleopatranın yaşadığı m.ö 69 arasında zaman farkından daha fazla. Günümüzden 500 yıl geçtiğinde iki zaman aralığı da esitlenecek.)


Mısırlıların ( tabii ki özünü kaybeden mısırlıların ) bir daha mısırı ele geçirmesi, antik mısırın çöküşünden 2 bin yıl sonrasında olacaktı.


Firavunlar kendilerini tanrı olarak görüyorlardı. Binlerce yıldır firavunlara lanetli, günahkar, zalim, Allah'la güreşen ve Allah'ı yendiğini söyleyen kişiler olarak kötü anlamlar yüklüyoruz.


Buna dayanarak neden 2 bin yıl içerisinde mısırı ele geçiren farklı müslüman devletler piramitleri yıkmadı? Çünkü piramitler, firavunların sonsuz yaşamı için yapılmış bir sığınak olarak görülüyordu. Müslüman devletler o zamanki zihniyetiyle neden " bu bir safsata. Bu Allah'a şirk koşmak demek bu yapıları yıkalım " dememiştir?


2021 yılında bile en küçük bir farklılığa tahammül göstermeyen insanlar, özellikle Ortadoğuda bu tür olayların had safhada yaşandığı bir dönemde nasıl bu olaylar yaşanmadı? Yoksa Orta doğunun en cahil olduğu zamana mi denk geldik

şu an covid-19'un en sert vurduğu bir sektörde çalışıyoruz. artık harcamalarımı sadece hayatta kalabilecek en asgari biçimde ayarlamış durumdayım. sizlerin veya ailelerinizin durumu nasıldır?

Esnafların yüzde 80i zarar ediyor, şimdiden tek tük intihar eden esnaflari haberlerde okuyoruz. Karantinada ve karantina yasaklarinda özgürlüğünden kısıtlanan kişilerde yavaş yavaş ( bu kişiler hissetmese de ) psikolojik sorunlar çıkıyor. Yetkililerin bunu da düşünmesi gerek.

Sabancı koç holding gibi devlet ortaklı firmaların tuzu kuru tabii. O yüzden zırt pırt evde kalın edebiyatı kasiyorlar. Bazılarına göre hayat eve sigamiyor maalesef.

Hakkında
Konum: Diyarbakır, Yenişehir
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 14 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: geçen hafta
Mesaj Sayısı: 87
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 337
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 0 (Bu ay: 874)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 401 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.