W

Onbaşı
09 Nisan 2020
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 48 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Herkese iyi forumlar. Benim ergenliğimde vücudumdaki kıllar yavaş yavaş arttı. Bıyık, bacak derken 16-17 yaşlarımda vücudumun her yerinde kıl vardı. Ama bir erkeğin vücudunda olması gerekenden çok çok fazla var. Ben bu kılları önce vücut tıraş makinesiyle aldım. Ama sakal traşı oluyormuş gibi 4-5 günde bir almam gerekiyordu. Moralim bozuldu. Bir ara çok kafaya taktım. Vücudumdaki kıllardan kızlar için değil kendim sevmediğimden sevmiyorum çok fazla zaten. Yazın şort, tişört giydiğimi hatırlamam. İnsanlar beni görünce direkt kollarıma bakıyorlar haklılar da zaten kolumda saç var resmen. Bu vücudumdaki kıllar benim her şeye olan motivasyonumu kırıyor. İnsanların beni böyle görmesini istemiyorum. Aynada kendime baktığımda bu kılları görmek istemiyorum. Normal bir erkekte olması gerektiği gibi kıllar olmasını istiyorum daha 20 yaşındayım. Benim bunları buraya yazma amacım kendimi avutmak değil. Bu forumda daha önceden de benim gibi olan ve bu sitede başlık açan insanlar var, bu sorundan kurtulmuş insanlar var. Ben çok bıktım cidden. Dediğim gibi kızlar için ortam için değil ama bir kızdan hoşlansam mesela vücudumdaki kıllar aklıma geliyor bütün hevesim kursağımda kalıyor. Adım bile atmıyorum yani beni beğenmez diye. Arkadaş ortamında da ya kıllarımı görürlerse diye düşünüyorum. İleride iş hayatımda da etkiler... Epilasyon çok pahallı. Seyrelten ve azaltan kremler gördüm internette ama ne kadar güvenilir bilmiyorum. Tavsiyesi olanlar yazarsa sevinirim.

aasdasdasd

Beyler 15 yaşımdan beri acayip kıllıyım. Bu kıllarım yüzünden kendimi beğenmiyorum ve her zaman özgüvensizim. Özellikle yaz aylarında arkadaşlar bana kısakollu giysene, short giysene bu sıcakta vs. diyince valla bi daralma geliyordu. Takıntı yaptım bu kıl konusunu galiba. Ama vücudumun her yeri kıllı ve aşırı derece kıllı seyrek de değil. Makineyle kısaltıyorum ama nereye kadar böyle yapıcam bilmiyorum. Makine ile kısalltığımda bile diğer insanların kıllarından fazla gözüküyor. Yanlış anlamayın, ortaokulda ve lisede benden hoşlanan kızlar olmuştu ama bu sorundan hiç karşılık veremedim. O yüzden genelde 2 3 arkadaşımla takılıyodum. Çekingen birisi değilim herkesle konuşabilirim. Ama diğerleriyle konuşursam benim vücudumdaki kılları görürse bana iticiymişim gibi bakarlar diye hiç yanlarına gitmiyorum zaten. Ben olsam bende kendimi biraz geri çekerdim yani. Şu an 20 yaşındayım. Tüy dökücü denedim. Makineyle kısalttım ama bu süreçte psikolojik olarak çok yoruldum. Benim gibi olup bu dertten kurtulan var mı ? Ya da bi çözüm önerisi olan var mı ? Bunun gibi başlık önceden de açılmış onları da okudum. Ama lütfen bana bunda çekinilecek bişey yok gibisinden şeyler yazmayın.

Neden asosyalsin ? Seni asosyal yapan sebep nedir ?

Ben küçüklüğümden beri vücudumda olan sorundan dolayı insanlar ne der diye düşündüm. Bu yüzden insanların yanında durmak istemedim. 8 yaşında bilgisayar alınmıştı bana hep bilgisayar oynuyordum tek eğlence kaynağım oydu çünkü. İnsanların yanında olmak istemiyorum diyordum kendi kendime ama aslında insanların beni görmesini istemiyordum. Ben bunu çok sonradan fark ettim. Küçükken arkadaşım olmadığından şimdi de arkadaş edinmekte zorlanıyorum.

Ama biraz düşündüm ki insanın sosyal olması gerekiyor. Hem kafasını dağıtabilmesi için, hem de farklı insanlardan farklı şeyler öğrendiğimiz için. Bunlar oluyor ama hiç fark etmiyoruz. İnsanın çevresi olması lazımmış. Bi derdi olduğunda anlatabilmesi için ya da bir şey öğrenmek istediğinde fikir alabilmesi için. Bende hiç bu durumlar olmadı işte. Derdim olduğunda anlatacak kimsem olmadı. Hep tek başınaydım. Bunun eksikliğini hep hissediyorum.

Biraz uzun yazı oldu farkındayım ama hem içimi döktüm, hem de sizin neden bu durumda olduğunuzu merak ettim.

Bu arada şu devirde instagram hesabım yok.

Benim gibi gelecekte ne yapacağım deyip kafası karışık olan var mı ? Önceden de açtığım başlıklarda belirtmiştim. Bilgisayar programcılığını seçmiştim ama pişmanım bölümü seçtiğime. Sevmediğimden değil beceremiyorum bu işi. Başka bi bölüme geçiş yapmak istiyorum ama ailem karşı çıkıyor. Liseden sonra mezuna kalmıştım sonra bu bölüme yerleştim. Sınavları yapamıyorum yardım alarak kopya çekerek yapmak istemiyorum.Kopya da çekilmiyor zaten kodları yazarken falan videoda kendi yüzümün de gözükmesi gerek.

Her neyse... Benim gibi veya benim durumuma benzer olay yaşamış olan var mı ? Bu durumdan nasıl kurtuldunuz ya da bana önerebileceğiniz bi fikir var mı ? Şu an kendimi ortada hissediyorum. Gelecek kaygısı da var zaten yaşım şu an 20. Geç saatte yazıyorum farkındayım ama görenler olur diye umut ediyorum.

Beyler Nisantasında apartman görevlisiydik. Malum lüks semt cadde üzeri hiç arkadaşım yoktu sadece okul ama okula gelenlerde öyleydi. 16 - 17 yaşıma kadar hiç arkadaşım yoktu sadece pc vardı. Bi şekilde beşiktaşa taşındık orda belki arkadaşım olur dedim ama 4 senedir burdayız yine arkadaşım yok. Tanıştığım bütün arkadaşarın maddi durumu benimkinden iyiydi.

Sosyal bi insan olmadığımdan yeni tanıştığım insanlarla da ne konuşacağımı bilmiyorum. Hatta bu akrabalarıma bile böyle. Her neyse... Orta tipli biriyim şu an 20 yaşındayım.Yanlış anlamayın böbürlenmek gibi olmasın ama Orta okulda da, lisede de, üniversitede de benden hoşlanan kızlar vardı, bi şekilde arkadaş oldum ama hiç yürüyemedim kızlara. Bana ilgi duyanları saçma bi şekilde ilgisini soğuttum. Nasıl sosyal birisi olurum, nasıl kız arkadaşım olur hiç bilmiyorum tavsiyeleriniz esirgemeyin dostlar.

Herkese selam. Liseyi bitirdikten sonra mezuna kaldım. Mezun senemden sonra 2 yıllık bilgisayar programcılığına yerleştim. Herşey iyi gidiyodu ama zamanla bu bölümü hiç sevmediğimi anladım. Derslerde zaten başarılı değildim dönemim de uzadı. Yani bu bölümü hiç sevmiyorum mezun olabileceğimi de sanmıyorum.

Aileme tekrar sınava gireyim iktisat bölümünü istiyorum dedim. Babamla konuştuğumda olmaz dedi. Annemle konuştuğumda o da olmaz dedi. Bizim emeklerimizi düşünmüyor musun falan dediler ama bu bölümden de mezun olabileceğimi düşünmüyorum dersler gerçekten zor geliyor bana. Ailemi nasıl ikna ederim yardım edebilir misiniz ?

Herkese iyi forumlar. Kısaca derdimi anlatmaya çalışayım.

Liseden mezun olunca puanımı hiç beğenmedim ve mezuna kaldım. Kafamda bilgisayar mühendisliği ya da 2 yıllık bilgisayar programcılığı vardı. Mezun senemde de doğru düzgün çalışmadım. 2 yıllık bilgisayar programcılığına yerleştim. Ama bölüm hiç beklediğim gibi çıkmadı yani beceremiyorum bu bölümü, bu işi. Tekrar sınava hazırlanıp iktisat okumak istiyorum ama ailem buna karşı çıkıyor. Babamla konuştuğumda olmaz dedi, bölümü bitir ondan sonra gir sınava diyor ama o zaman 23 yaşında oluyorum zaten şu an yaşım 20. 'Annemle konuştum bizim emeklerimizi düşünmüyor musun ? ' diyor o da haklı ama bu dersleri zaten beceremiyorum 6 tane alttan aldığım dersim var şu an dönemim uzadı zaten. Kısacası bu bölümü beceremiyorum mezun olamam çok büyük ihtimal ama ailem tekrar sınava girmemi istemiyor. Ailemi nasıl ikna ederim yardım eder misiniz ? Ne yapacağımı bilmiyorum. Bu bölümü zerre sevmiyorum.

Doğru yere mi konu açtım bilmiyorum fakat telefonumla ilgili sorunum var.

Telefon 2 gün öncesine kadar kendi şarj makinesiyle şarj oluyodu ama şimdi hangi adaptörü denersem deneyim şarj edemiyorum. USB ile bilgisayara bağladığımda hiçbir sorun olmuyo. Telefonun kendisinde mi sorun var anlamadım. Kendi adaptörüyle şarj olmuyor başka adaptör denedim yine olmadı ama pc ye bağladığımda şarj oluyor. Bunun çözümünü bilen var mı ?
Şimdi bilgisayar programcılığı 1.sınıftayım ama bölümü sevmedim ve ayrılmak istiyorum. Daha önceden mezuna kalmıştım 2.senemde kazandım bu bölümü. Ama dediğim gibi bölümü sevmedim tekrar sınava girmek istiyorum ama ailem çok katı davranıyo dershaneye gitmiyicem zaten kalırsam ama sen evde kalırsan çalışmazsın diyolar bölüm zaten 1 sene uzadı bi de dgs yi kazanıp kazanamamak var o da bi ayrı dert. .İstemediğim bölümü okumak istemiyorum zorla bu bölümü bitirmemi istiyolar yoksa senden bişey olmaz okumaz bu diyorlar. Mezuna kalıp işletme - iktisat ya da ybs düşünüyorum ama ailem izin vermiyor benim yaşadığım durumu önceden yaşayan var mı ? ( 20 yaşındayım )
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen hafta
Son Mesaj Zamanı: geçen ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 72
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 0 (Bu ay: 254)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 21 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.