Yarbay
01 Kasım 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 27 (Bu ay: 1)
Gönderileri
Arkadaşlar 4x2 Kingston DDR4 ram'im var.

anakartım MSI Bazooka, işlemcim 6500 Skylake.

Sistemi ilk dizdiğimde hiçbir sorun yoktu, ondan sonra bilgisayar kafasına göre ama özellikle oyunlarda donmaya başladı. Sorunu anlamadım, ram'lerden birini çıkardım ve bu donma olayı ortadan kalktı. Ram kontrol programlarını çalıştırdım ram'lerde herhangi bir sorun saptamadı. Anakartın 1. slotunda arıza var gibi görünüyordu o yüzden 3 ve 4'e takıyorum. Her neyse kısaca çıkardığım ram'i taktığımda bazen bilgisayar açılmıyor bile, güç geliyor ama anakart başlamıyor.

Aklınıza gelen bir şey var mı? Şimdiden teşekkürler.
Metronet BPL modemim (wireless bir modem değil bu) var şimdi benim, ineternet elektrik kablolarından geliyor yani. BPL modem ve bilgisayar arasına Philips modemi ekliyorum ki wireless özelliğinden yararlanayım. Bunun için Philips'in arayüzüne girmem lazım, wireless'ı ayarlamak için yani. Fakat burda da şöyle bir sorun ortaya çıkıyor: modemi kurmak için yükleme cd'sini taktığımda doğal olarak modemin bütün kablolarının takılı olmasını istiyor (ADSL kablosu dahil), ama işte benim kullandığım bağlantı tipinde ADSL kablosu yok, BPL modemden çıkan ethernet kablosunu pc'ye bağlıyorum sadece; internet öyle geliyor. Sonuç olarak Philips modemi kuramadığım için arayüzüne ulaşamıyorum browser'a 192.168.2.1 yazdığımda.

Bu arada Philips'in arayüzüne ulaşabildi en sonunda. Ama sallama bir ip sayesinde girdiğim için net gidiyor komple.

Durum budur. Herhangi bir çözüm önerisi, fikri olan var mı?
Bu ve benzeri Amerika'dan direkt olarak Türkiye'ye mal göndermeyen sitelerden alışveriş yapmaya yardımcı olan siteleri kullanan var mı? Olumlu olumsuz yorumlarınız?
www.goodreads.com/

Çok tutuk bir kitap bölümüne sahibiz gerçekten. 1 2 kişi olsa da bu enfes sitenin daha fazla tanınmasını istiyorum.

Site basitçe, dijital bir katalog oluşturmanızdan ibaret. Okunmuş, okunuyor, okunacak listenizle çok iyi bir plan ve programlama olanağı sağlıyor.

Evrensel kullanıcıların kitap zevklerini, kritiklerini, önerilerini görebileceğiniz bir site olmasından dolayı da zaman geçirmek için hoş bir yer. Arkadaşınız varsa da onlarla kitapların puanlarını karşılaştırabilir, tavsiye alışverişi yapabilirsiniz. Ayrıca sitenin kendisi de size bol bol önerilerde bulunuyor.

Sitenin en büyük sorunu ise gene kullanıcılar yüzünden. Bir çok vasat kurgu, fantezi kitabı çoğu klasikten fazla puan almış durumda. Herkesi rahatsız edecek olmasa da beni ediyor açıkçası.

Uzun lafın kısası kitap severler için cennet gibi bir web sitesi. Benzerleri ve selefleri bulunsa da bu siteyi tasarım ve kullanım kolaylığı açısından bir numara olarak görüyorum.

Bi' göz atmakta yarar var.

www.goodreads.com/review/list/6985488?shelf=%23ALL%23

Bu da naçizane kitaplığım. Birçok okuduğum eseri hatırlamıyorum tabii.

-

Başka bir forumda yazdığım postu aynen kopyaladım.

Sizin de online kataloglarınızı bekliyorum.
http://www.vatanbilgisayar.com/packard-bell-ts11hr-702tk-ts11-core-i7-2630qm--2.0ghz-8gb-ddr3-750gb-15.6-dvdrw-2gb-gt540m-cam-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=53062

Bu bilgisayara bu fiyat uygun mudur ? Witcher 2 gibi gibi güncel oyunları oynamak istediğimde bana sorun çıkarır mı ? Packard Bell markasına güvenebilir miyim ? Bu fiyata daha iyi laptoplar bulabilir miyim ?

Evet belki konusu vs vardır ama acelem var. Yarın sabah gidip alacağım inş. laptapı, yardım ederseniz sevinirim.
6 7 aydır kullandığım ipod'um bugün aniden 2 şarkıyı ard arda çalmaz oldu. Yani 1 şarkı bitiyor bir sonraki şarkıya geçmeden duruyor öyle. ondan sonra bilgisayara bağladım belki düzelir diye eject ederken "ok to disconnect" yazısının çıktığı anda ipodum dondu ve yarım saattir öyle.

ne yapmalıyım , yardım edebilecek olan var mı ?
özellikle 3g tecrübesi olanlardan yardım istiyorum...

yurtta kalan bir öğrenciyim , yurdun wireless interneti var ama 10larca kişi girince hiç verim alamıyorum. özellikle akşamları msn dışında hiçbişeye girmiyor , bende 3g(laptop) olayına gireyim dedim ama hiçbiryerde detaylı bilgi yok.

yurt mecidiyeköy'de , o yüzden herhangi bir çekmeme sorunu olacağını sanmıyorum. ama bunun hızı nedir ne değildir o önemli. hangi operatörü seçmeliyim , 4gb kotalık olanlardan almayı düşünüyorum ve online olarak dota oynıcam. verim alabilir miyim acaba ? 1 sene burdayım ve bu kaplumbağadan yavaş internet beni çıldırtır.
ben 1megabit kullanıcısıyım. 2 gün önce netlimitsiz tarifesine geçtim ve 2 saatte bir internetip gidip geliyor önceden sorun yoktu. bu sorun hakkında bi fikri olan var mı

winrar hiçbir dosyayı açmamaya başladı.

neyin nesidir ? var mı derdime derman ?
Beyler ben istanbul'da oturuorm ronark'da oynuorm ve ucuza satan bir yer bulabilirsem bollll miktarda gb alcam yardımcı olabilcek war mıı????
Hakkında
Forum İmzası:
it's hammer time.
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 5.423
İkinci El Bölümü Mesajları: 2
Konularının görüntülenme sayısı: 41.518 (Bu ay: 153)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 18 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Sinema - Dizi - Televizyon - Müzik - Kitap
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.