Yüzbaşı
03 Ekim 2019
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme
Toplam: 822 (Bu ay: 2)
Gönderileri

Aman tanrım bu nasıl bir doktor böyle

Circus ve Fabrika Yapım ortaklığında Norveç¸ formatı ‘The Match’ ülkemize uyarlanıyor. ‘Orta Kafa Aşk’ adıyla yayınlanacak dizinin oyuncu kadrosunda; Cengiz Bozkurt, Engin Hepileri, Su Kutlu ve Can Sipahi yer alıyor.
Senaryosunu Zeki Enes Akkan’ın yazdığı,Yönetmenliğini Can Evrenolun üstlendiği dizinin çekimleri 13 Mart Cumartesi günü İstanbul’da başladı. Orta Kafa Aşk dizisinde Semih ve Selin’in aşkını izleyici maç tadında izleyecek.
Kübalı yetkililer ve sağlık otoriteleri kendi yerli aşı üretimi çalışmalarını tamamlayarak, Mayıs ayına kadar Havana’nın neredeyse hepsinin aşılanacağını duyurdu.
DIŞ HABERLER SERVİSİ

Aşı üretimi ve geliştirilmesi konusunda köklü bir geçmişe sahip olan Küba, aşı spekülasyonları arasında kendi yerli aşısını üretmenin eşiğine geldi.

Soberana 2 ve Abdala aşılarının 2’inci faz denemelerine başlayan Küba, aşı üretiminde başarılı olursa Latin Amerika’nın ürettiği ilk Covid-19 aşısı olacak.

Sağlık Bakanlığının Bilim ve Teknolojik Yenilik Direktörü Ileana Morales, devlet televizyonuna aşı çalışmalarıyla ilgili verdiği röportajda, “Mayıs ayına kadar 2.3 milyona sahip Havana’nın 1.7 milyonuna kendi ürettiğimiz deneysel aşıları yapmayı planlıyoruz” dedi.

Reuters'ta yer alan habere göre, Morales, yetkililerin Abdala ve Sobrena 2 aşıları için Haziran ayında onay isteyebileceğini belirtti. Morales, “Aşının acil durum kullanımının onaylanmasıyla halka yönelik kitlesel aşılama yoluna gideceğiz” ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanı Yardımcısı Carilda Peña da, koronavirüs konusunda en kötü dönemde olunduğunu ve neredeyse her 100 bin kişiden 292’sinde hastalığa rastlanıldığının altını çizdi.


ÖNCELİK SAĞLIK ÇALIŞANLARI VE RİSK GRUBUNDAKİLER

Aşının denemelerinden olumlu sonuç alınmasıyla hızla başlanacak olan toplu aşılama işlemleri, 60 yaş üstü ve sağlık çalışanları da dahil olmak üzere en fazla risk altında olan gruplarla başlayacak. Morales, Ağustos ayına kadar altı milyon olmak üzere Küba'nın 11 milyon sakininin yıl sonuna kadar aşılanmış olması gerektiğini söyledi.

Worldometters verilerine göre şimdiye kadar 11.3 milyon nüfuslu Latin Amerika ülkesinde 68 bin 250 vaka bildirilirken, 401 kişinin de hayatını kaybettiği kayıtlara geçti.


https://www.birgun.net/amp/haber/kuba-mayis-ayina-kadar-kendi-urettigi-asiyla-havana-nin-tamamini-asilamayi-planliyor-338753
Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Resmi Gazete’de yayımlanan karar ile bazı illerin milletvekili çıkarma sayılarında değişikliğe gitti. İstanbul ile Bayburt illerinin milletvekili sayısı azalırken, Mersin ve Tunceli’nin ise milletvekili sayısı arttı.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 2020 nüfus bilgilerine göre illerin çıkarabileceği milletvekili sayılarını Resmi Gazete'de yayımladı. Buna göre, geçen yıla göre nüfusu 56 bin 725 kişi azalan İstanbul'un milletvekili sayısı 98'den 97'ye geriledi.

Milletvekili sayısı azalan diğer bir il ise Bayburt oldu. Bayburt'un milletvekili sayısı 2'den 1’e düştü. Mersin ve Tunceli'nin ise milletvekili sayıları arttı. Mersin'in milletvekili sayısı 12'den 13'e, Tunceli'nin milletvekili sayısı ise 1’den 2'ye yükseldi. Ankara, İzmir, Bursa gibi illerin milletvekili sayısında ise değişim olmadı.

Açıklanan 2020 nüfus bilgilerine göre, İstanbul 97, Ankara 36, İzmir 28, Bursa 20, Antalya 17, Adana 15 ve Konya 15 milletvekili çıkarabiliyor.

YSK, Resmi Gazete’de yayımlanan kararın, Türkiye İstatistik Kurumu’nun Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi'ndeki verilere dayanarak alındığını belirtti.

Ayrıca, buna göre Ankara 3, Bursa 2, İstanbul 3 ve İzmir 2 seçim çevresine bölündü.


https://tr.sputniknews.com/turkiye/202103271044129861-ysk-illerin-milletvekili-sayisini-yeniden-duzenledi/
AKP'li Kürşat Ayvatoğlu'nun ifadesinde "kokain değil pudra şekeri çektim" demesinden sonra ünlü gurme Vedat Milor'dan olaya gönderme geldi.

Sosyal medyayı aktif olarak kullanan Milor, konuyla ilgili yaptığı paylaşımda şunları söyledi: "Utandıran itiraf: 40 senedir yemekle içli dışlı olmama rağmen pudra şekerinin burundan tüketilebildiğini bilmiyordum. Restoran eleştirmenliğinde eksilerim birikmeye ve artılarımın önüne geçmeye başladı."


Milor'un paylaşımı sosyal medyada binlerce beğeni aldı.

AKP'li Kürşat Ayvatoğlu, arabada uyuşturucu içerken çekilmiş görüntülerinin çıkması üzerine gözaltına alınmış, daha sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. AKP'deki büro elemanlığına son verilen Ayvatoğlu'nun ifadesinde 'kokain değil pudra şekeriydi' dediği ileri sürülmüştü.

https://www.birgun.net/haber/vedat-milor-pudra-sekerinin-burundan-tuketilebildigini-bilmiyordum-339104
https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/07/48/11/07481113f3dc073bb2ddf3a3c03a5b0e.png&t=0&width=480&text=1
Konusu
Cihan ve Aylin Fırtına, oğulları Mert, büyük kızları Cemre ve küçük kızları Melisa ile; mutluluk ve refah içinde, imrenilecek bir hayat yaşamaktadır. Kariyerleri, evleri, hayatları…

Kısacası çizdikleri aile tablosu mükemmeldir. Ama bu mükemmel hayatları tek bir yanlış anlama ile darmadağın olur. Onlar hem çocuklarını hem de ailelerini korumak için her şeyi göze almak zorundadırlar...
Eşcinsel çifte düğün pastası yapmayı reddeden pastacı, bu kez trans bir kadına pasta yapmadığı için hakim karşısındaABD’nin Kolorado eyaletinde bir pastacı, trans bir kadın için doğum günü pastası yapmayı reddettiği için mahkemeye verildi.

Jack Phillips isimli pastacı 2018’de de benzer biçimde eşcinsel bir çifte düğün pastası hazırlamayı reddettiği için dava edilmişti. Phillips, ABD Yüksek Mahkemesi’nde kısmi bir zafer elde etmişti.

Avukat Autumn Scardina, yüksek mahkemenin düğün pastası davasında Jack Phillips’in itirazını dinleyeceğini duyurduğu 2017’de aynı gün doğum günü siparişi verdi. Scardina, cinsiyet değiştirmesini kutlamak için dışı mavi içi pembe bir pasta sipariş etmişti.

AP’nin haberine göre Scardina’nın davası ABD’de LGBTQ bireylerinin haklarıyla dini hassasiyetlerin karşı karşıya geldiği bir dizi davanın son halkası. Söz konusu anlaşmazlık ABD Yüksek Mahkemesi tarafından henüz herhangi bir karara bağlanmış değil.

Pazartesi Kolorado’da bulunan Denver kentinde bir eyalet yargıcı tarafından yürütülen sanal duruşmada Scardina, Phillips’in bir Hristiyan olarak, dini bir tören içerdiği için eşcinsel çiftin düğün pastasını yapmaya karşı çıktığını ancak başka ürünler satacağını belirttiğini söyledi.

Scardina mahkemenin duyurusunun ardından Phillips’in işlettiği Masterpiece Cakeshop isimli pastaneyi sipariş vermek için aradığını söyledi. Davacı, Phillips’in söylediğinde samimi olup olmadığını anlamak için böyle bir arama yaptığını belirtti.Avukat Paula Greisen, aramanın bir tür “tuzak” olup olmadığını sorduğunda, Scardina olumsuz yanıt verdi. Scardina, “Daha çok blöfe meydan okumaktı” dedi.

Phillips’in avukatı Sean Gates, müvekkilinin reddinin pastanın içerdiği mesajla ilgili olduğunu Scardina’ya karşı herhangi bir ayrımcılık yapmadığını söyledi. Gates, müvekkilinin Charlie Craig ve Dave Mullins’in düğün pastasını yapmayı reddettiği için 2012’de mahkemede yaptığı savunmayı tekrarladı.

Gates, Phillips’in medyanın ilgisini çekmesi nedeniyle o günden bu yana mesajını onaylamadığı herhangi bir pasta yapmadığını söyledi. Avukat, pastacının Cadılar Bayramı’na yönelik materyaller de dahil olmak üzere onaylamadığı mesajlar içeren ürünler yapmadığını söyledi ve ekledi:

Mesaj, cinsiyet değişiminin kutlanacak bir şey olduğunu kabul etmesi anlamına gelecekti.

Dava açmadan önce Scardina, Phillips hakkında şikayette bulunmuştu ve Kolorado Yurttaşlık Hakları Komisyonu Phillips’in Scardina’ya karşı ayrımcılık yaptığına yönelik geçerli sebep olduğuna karar vermişti.

hillips sonrasında Kolorado’ya federal dava açarak kendisini “ezmek için haçlı seferi düzenlemekle” suçlamıştı.

Eyalet ve Phillips’in avukatları Mart 2019’da, Scardina’nın kendisinin ayrı bir dava açmasına izin veren anlaşma kapsamında her iki davayı da düşürmeyi kabul etmişti. O dönemde Kolorado Başsavcısı Phil Weiser, her iki tarafından da davalarda ilerlemenin kimsenin yararına olmadığına dair hemfikir olduğunu söylemişti.

ABD Yüksek Mahkemesi, 2018’de Kolorado Sivil Haklar Komisyonu’nun eşcinsel çiftin düğünü için Phillip’in pasta yapmayı reddetmesine ceza vererek din karşıtı olacak biçimde tarafsızlığını bozduğuna hükmetmişti. Bununla birlikte yargıçlar, işletmelerin geylere ve lezbiyenlere hizmet vermeyi reddetmek için dini itirazlarda bulunup bulunamayacağına dair karar vermedi.

NBC’nin haberine göre Phillips’in avukatları 2018’de eyaletin, inançları nedeniyle müvekkillerine hasmane davrandığını söylemişti.

Mahkeme halihazırda Philadelphia’da Katolik bir sosyal hizmetler kurumunun koruyucu ebeveyn olarak eşcinsel çiftlerle çalışmayı reddedip edemeyeceğine ilişkin davayı değerlendiriyor.

Kaynak: Independent Türkçe

https://gazetekolektif.com/escinsel-cifte-dugun-pastasi-yapmayi-reddeden-pastaci-bu-kez-trans-bir-kadina-pasta-yapmadigi-icin-hakim-karsisinda/
Bekarım tek tabancayım.2K ya yaşayabileceğim.Halkının çoğunluğu yobaz olmayan,sosyalleşme ortamı olan,hayat şartları çok pahalı olmayan şehirler nelerdir?Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Benim kafamda tasarladığım kadar Eskişehir, Antalya,İzmir var.

Masraflar :

Kiralık Ev ya da apart(1+1 ya da 1+0)
Elektrik-Su-İnternet-Market Gıda.


Detaylı yazmama rağmen hala çoğunluk anlamadı.Asgari ücretle(2.8K) Bodrum gibi yerde geçinirsin Tek kişi.Tek kişi diyorum masrafları yazıyorum hala siyasi ironi yapıyorlar...
Hakkında
Konum: Girne,Ağırdağ
Meslek: Martial Artist
Forum İmzası:
YAŞAMAK İÇİN SOSYALİZM
Hakkımda:
YAŞAMAK İÇİN SOSYALİZM
Sistem ve Tercihleri
Otomobil
toyota
Mobil cihaz
xiaomi
Oyun Platformu
xbox
İşlemci
AMD
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 24 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: geçen hafta
Mesaj Sayısı: 700
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 6.116
İkinci El Bölümü Mesajları: 103
Konularının görüntülenme sayısı: 0 (Bu ay: 15.880)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 14.586 (Bu hafta: 24)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.