J

Teğmen
01 Ocak 0001
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 40 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Türkiye

Eğv eğv pandemiyi çok eyi yönetti yav allah devlete zeval vermesin yav
İnternet hızları konusunda Türkiye'nin durumunu daha net anlamak için birtakım verilerle küçük bir tablo hazırladım.

Konunun öne çıkması ve yayılması için destek verebilirsiniz.

Türk Telekom'un fiber abonelere verdiği Archer C5V modemi kullanıyordum evimde. Sonra taşındık ve taşındığımız yerde VDSL altyapı var. Yeni modeme para vermek istemiyorum. Bu modem VDSL uyumlu mu?
Türk Telekom'a bugün çağrı merkezi üzerinden başvuru yaptım. Şöyle bir mesaj geldi.

Kaç günde bağlanır bu internet? Ve kurulum yapan ekip getirmiyor mu belgeleri?
Elimde 2 adet kasa var.
İyi olan kasanın özellikleri:
MSI B150m Bazooka
8GB DDR4 2133 MHz RAM
Intel i5 6500 3.2 GHz
MSI GTX 970 4 GB
Western Digital 1 TB 7200 RPM Harddisk

Yukardakine kıyasla kötü olan kasanın özellikleri:
Gigabyte B350m
8 GB DDR4 2400 MHz RAM
Pentium g4560
R9 270 2 GB
240 GB SSD (markayı bilmiyorum, 450 550 mb/s)

Yukardaki PC'yi 2016 Ağustos ayından beri aktif olarak kullanıyorum. Herşey düzgün sadece Harddisk'in mi Windows'un mu problemi var bilmiyorum disk %100 kullanımı sorununu bir türlü çözemedim. Oyuna saniye başına takılma yapıyor. Oyun oynanmayacak hale geliyor dolayısıyla. Harddiski değiştirirsem problemin düzeleceğini düşünüyorum.

Şimdi asıl konuya gelirsek yukardaki pclerin fiyatlarını merak ediyorum. Aşağıdaki PC 2019 Mayıs ayının başında alındı çok az kullandım ve sadece ekran kartını değiştirdim. Performansı gayet iyi. Yukardaki pcnin de Harddisk'ini değiştiricem satmadan önce. Bu durumları da göz önünde bulundurarak yapacağınız fiyat önerilerini bekliyorum.
Türk Telekom fiber altyapı sürecini bu konuda detaylı şekilde anlatmak istiyorum.

Sitemizde 3 bina var ve her binada 18 daire. Tüm dairelerin içine kadar fiber kablo döşetmiş müteahhit. Yani Türk Telekom'un üstüne düşen sadece fiberi binaya kadar getirmek.

27.09.2019

Müteahhit, Türk Telekom'un kendisini aradığını ve 3 Ekim Perşembe günü kazıya başlayacaklarını söylediğini belirtti.

03.10.2019

Türk Telekom müdürü bizzat beni aradı ve kazının bugün yarın başlayacağını söyledi. Ve internete ise ekimin sonunda, Kasımın başında erişebileceğimizi söyledi. Yani kazı başladıktan 1 ay sonra internet başvurusu yapabileceğiz.

05.10.2019

Türk Telekom kazı çalışmalarının çoğunu bitirmiş.

18.10.2019

Uzun bir süreden sonra gelişme oldu. Turuncu fiber optik kabloları siyah borular kullanarak sitedeki binalara getirildi.

02.11.2019

Fiber kutusu konuldu. 1 haftaya aktif olacağını söylediler.

16.10.2019

Altyapı aktif oldu. :) Başvuru yapacağız bugün.
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen yıl
Son Mesaj Zamanı: 2 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 204
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 0 (Bu ay: 441)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 330 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Haberleşme ve Dijital Platformlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.