O

Teğmen
19 Kasım 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 28 (Bu ay: 0)
Gönderileri
We will rock you.... We are the champions... sarkilariyla dunyanin heryerinde taninan ve 1991 yili 24 kasiminda aids ten olen freddie mercury yani faruk bulsaranin bu gunku yasi 62...
Her biri birbirinden bagimsiz yuzden fazla parcasi bulunan queen grubunun beyniydi freddie... dunyanin gelmis gecmis en yuksek oktavli sesi ondaydi... dunyada ilk ticari klibi bohemian rhapsody ile ona aitti... 131.000 resmi biletli 180.000 kisinin izledigi parayla izlenen dunyanin en buyuk konseride onun eseridir...

gelelim bu gune... her gun yeni sarkicilar cikiyorlar... hazir sarkilar ve tinilarla gelip geciyorlar... oysa freddie (ve onun gibi efsaneler) icin show hala devam ediyor...

the show must go on...
Iran Bandar Abbas Limanina gitmeseydim bende bu tehlikenin farkina varmayacaktim. Oyle sicak bir havaya rastladiydik ki Butun Korefez ulkeleri yaniyordu. Gemimizde Termometreler bilincimin inadina 65-70 dereceyi gosteriyor ve odamizda uyuyamiyorduk. Ascimiz Bize firinda tavuk pisirmis, Tavuklar hazir ama 1-1.5 saat daha kaynamaya devam ediyordu firin tepsisi ustunde, ISI kaybolmuyordu. Kisaca yiyecek bir isiya gelmemisti.
Klimalarimiz arizaliydi, Disaridaki bolumde otomatik isi sensoru ariza veriyordu. Klimayi otomatik devreden kesiyordu. Bazen hava sicakligi dustugu zaman calisiyordu.
Gemi vinclerinin icindeki Klimalari soktuk, Toplu oturdugumuz salonlara yerlestirdik orada uyurruz diye. Ama onlarda da otomatik kendini koruma sistemine gectiler her ikisi de.
Gemimiz kalkti, fakat Radarin 1 tanesi arizalandi , Telsiz cihazim kismen calisiyordu. O kadar dayanikli marine tipi telsiz cihazi bircok siucakliga dayanikli yapilmis.
Dinleme yapiyor Cikis yapamiyorum. El telsizleri caliyordu cunku demire metale degmemislerdi. Kamaramdaki bazi yumusak lastik malzemeler erimisti. Gemi personeli Buzlukta yatiyordu. Tek calisan sogutucu buydu, fakat bize sebzelikte yatacak yer kalmamisti.
Personeli gunduz calistirdigimiz icin , onlarin sebzelikte yatmasi uykusunu almasi daha mantikliydi.
Seyire ciktik Ruzgar estigi anda bircok cihazimiz tekrar hayata geri dondu

Bu Tehlike hemen hemen kimsenin farketmedigi bir tehlike

Elektronik ve elektrik malzemelerinin cogunun verimli calisma sicakligi vardir. Bu isi 55-65 C derecelerdir maksimum eger ortam sicakligi bu dereceleri asarsa cihazlar arizalanir hasarlanir gecici olarak bloke olur. Yada yanarlar.

Turkiyenin Kuresel Isinma sebebi ile Iklim sartlari daha sertlesmektedir. Ve bundan sonra
Kendi dusunceme gore isiya daha dayanikli malzemeler uretilmelidir.Cunku bircok malzeme
Hasarlanacak yanacaktir. Metaller isiyi iletirler Acikta kalan metallere bagli cihazlarda direkt gunes isiginin verdigi isidan daha fazla isi ortaya cikar.
Yakin gelecekte su anki mevcut sistem klimalar da arizalar yapmaya baslayacaklardir.Calisan esyalar calismaz olacaktir. Cunku onlar bu sicakliklara gore yapilmamistir.

Belki su an icin bir asiri tehdit degil, belki de arizalar basladi bile ve biz normal bir bozulma saniyoruz ?yenisini aliyoruz yada tamire goturuyoruz

Siz bu konuda ne dusunuyorsunuz ?
- bazı hayvanlar acı çekince ağlarlar bunu hepimiz görmüşüzdür,

insanlar mutlu olunca , mutluluk sevinci kahkahaya döner,

hahaha şeklinde yada hohoho şeklinde güleriz ?

buraya kadar tamam da hiç hayvanın sevinçten güldüğünü gördünüz mü ?

yada hayvanlar güler mi ?

hayvanlar deyince çok genel oldu (matrak bir konu) ,mutluluk işaretleri nedir sizce,

bildiğiniz tanık olduğunuz örneklerler varmı
Tevion 3000 gps cihazı elime geçti sd kartı silinmiş

cihaz win ce 4.2 sistemi çalışıyor mp3 ve mp4 filmleri sd karttan açıyor
ancak Uzerinde gps ile ilgili bir menü yok Ayarlar ve multimedya yazısı türkçe

USB yok sadece SD KART

reset düğmesi yok ancak , + işareti ile birlikte powere basında

SD DOWN START
SD DOWN OS 3-4 saniye sonra
ERROR SD DOWN yazıyor

palm veya smartphone gibi windows menüsü de yok

İGO programını rardan kurtarıp dosyalarla girlikte SD karta attım ancak yükleyemedim, açtığı başka bir dosya mı var ? eger biliyorsanız beni yönlendirirmisiniz veya öneriniz nedir
teşekkürler
uzun yillar denizciyim ' buyuk firtina monsooon demiyorum ama 'denizcileri en cok etkileyen ruzgardir' (sis i de kabul etmezssek) ruzgar firtina demekir . dikkat ettigim seylerden biri gemimiz firtinaya girince eger cok buyuk yagmur yagarsa deniz yuzeyi 'biraz rahatlar gemi biraz daha rahat hareket eder'
birde baska birsey var yagmurdan sonra firtinalar genelde kesilir

sizce sebebi nedir ???

benim sorum yeni denizcilere buydu: ama cevabim da hazir
sizin cevabiniz nedir ??

aldik bir pusula kuzeye ciktik .. yuruduk yuruduk gittik gittik tam dunyanin kuzeyine ciktik '

bize okuldayken hep ogretilmisti ' pusulanin 1 ucu hep kuzeyi gosterir N

pusula nereyi gosterir ? gittik gittik artik kuzey kutubu bitti oturduk dunyanin tepesine

kuzeyi gosteren uc nereye bakar ------------------ ?????????

(teoriler bir yana ''deneyip te cevabini buldugum bir soru oldu cunku denizciyim ' )

Bg*romanya taraflarinda da dukkanimiz var umuma acik yer'' internet kafe 'klima var ama temiz havada lazim

bir sinekler var kardesim' illallah ettik

Ahlaksiz bunlar' gupegunduz cinsellik dersleri veriyorlar 'cocuklara kotu ornek oluyolar

kovaliyosun tekrar ustune geliyor' kufur ediyosun'

COUNTER STRIKE oyunu oynu oynayanlara 1-2 tane de sinek her bir oyuncuya' ayrica bir tane sapsak (sinek vurma aleti) veriyoruz'' oyun nerdeyse 3 d olucak''

tamam biz bu sinekleri direk olduruyoruz'' dusundum de' sineklere ceza vermiyoruz' direk eziyoruz '' halbuki eger suratina 2-3 tokat atsak diyorum' kufur etsek' agzini burnunu dagitsak SEN NEYE BANA KONUYON ULEN DEYYUS sinek desek' her bize konan sinege bunu asilasak'''

o gider anasina babasina soyleer ' kardesine anlatir' abisine anlatir'''

abi yaaa sinek dovuyolar valla billa ' azimi burnumu dagitti salagin teki uhhuuuuuuu (aglama)

SAKIN GITME len 'insanlara yaklasma''

Acaba hayvanlara Operant sartlanma ogretilerek'' bir BONSAI cicegi gibi genetigine yazilsa insanlara yaklasmamak ogretilebilir mi..

Mevcut sistemde SINEGE tokat patlatmiyoruz ' EZIYORUZ' hayvan haklarina ters' hayvana bisey demiyoruz' alt tarafi olen bir sinekti ' ama bir tembihleme yok' hayvanlari insanlardan uzaklastirmak icin disipline etsek''

sinegin gozune yumruk caksak'' Osmanli tokadi ' sonra tembihlesek

--acaba sinegin beynine insanlardan uzaklasmak ogretilebilir mi'

bilgisayarin flash bellegi gibi' bios a rom atmak gibi.

acaba gene bizimle ugrasirlar mi. ??? Yani Biosa operant sartlanma atilabilir mi
Fake 2.5 ' lcd ekranli 1 gb SV-885 model MP4 MP5 yaziyor'Foto kamerali model

Usb konnektoru takarken dondu kaldi' bir daha duzelmedi

on-off acilista :: ilk Acilis ekrani duruyor:: oylece kaliyor acilis menusune gecemiyor Flash silindi saniyorum'

Bilgisayarda Usb de soru isareti var fakat' bir turlu driver bulamadim : surucu olarak PC de gorunmuyor'

''' ADFU cihaz diye tanitmaya calistim olmadi'' bilgisayari kilitliyor adfu reset atiyor''

alet uzerinde sarj ederken 'veya onof yapinca acilis ekrani var ' fakat resetle kapatiyorum

Bilen bir arkadas herhangi bildigi yontemle firmware veya usb driver hk yonlendirebilir mi..

baska sitelere uye oldum ancak' oradaki modeller genelde minik ipod veya kamerasiz modeller' bu buyuk sayilir ve kamerali bir model' tahtakaleden aldim muhtemelen firmware o civarda tamircilerde vardir.piyasada bol cunku'' ama ben yurtdisindayim su an gitmem mumkun degil'
cihaz hk bilginiz varsa beni siz yonlendirin

simdiden tesekkurler'
OSMANLI NIN EN ÖNEMLİ ÜSLERİNDEN BİRİ , TÜRK ŞEHİRLERİNDEN ŞUMNU DAN TAZE RESİMLER 10 GÜN ÖNCE KENDİM ÇEKTİM, bu şehirde nereye giderseniz gidin Türkçe konuşun biri size yardım edecektir.Hemde çok temiz bir Türkçe ile. bulgaristanın kuzey kısmı plaj şehri varna dan 60 km içeriye doğru girerseniz,şumen-şumnu ya varırsınız,, Fabrikalar çalışmadığı için Dağ ve orman havasının Oksijeni
ilk gün ciğerleriniz şok olabilir,çünkü sanayi ve baca dumanı yok. Türk eserleri ,eski türk evleri görmeniz mümkün 150- 200 senelik Türk evi mi görmek istiyorsunuz hemde faal kullanılır durumda,burada var.
Tombul camii- kurşun çeşme ve birçok eser var -- bulgaristan a gidiş otobüsle 35YTL dönüş te 35 YTL
vize almanız lazım-

Türkiyeden otobüsle giden çok dönen yok,şirketler bulgaristana ek sefer düzenlemişler, bize az gelen ingilizler ,bulgaristanın sahil kesimini satın almışlar,ve oradalar. Otobüs BURGAZ sahillerinden geçerken insan kaynıyordu burgazda insanlar mayolu geziyor , avrupa topluluğunun korkunç ilgisi var bulgaristana, geçen yıl avrupa topluluguna girecek en polpüler ülke olarak geçmiş furalarda,en büyük ilgi ingiltereden.şu an arsa ve ev satın alan yabancılar kaynıyor, 2007 de fiyatlar uçacak çünkü kesin AB ye girecekler, Türk işadamı kaynıyor, yatırım yapanlar yapmış, Bira fabrikalarından tutun alüminyum profil,birçok Türk işadamı girmiş bile,ancaktam dibimizde olmasına rağmen,bazı müteşebbisler malesef geç uyanıyor.Yakınımızdaki burnumuzun ucundaki ülkeyi değerlendiremiyoruz, ülker ve eti-efes pilsen girmiş mesela,,,başka yabancılar girmeye başlamış artık,,bizden daha iddasız ülke malları dolanmaya başlamış,çok geç kalıyoruz pazar elden gidecek gibi

iddalı Türk işadamları, bulgaristana girmek için geç kalacaklar bu gidişle--
YUNANİSTAN şu anda hemen hemen ele geçirmiş, sadece ülkerle,eti yle,efes pilsen le,3-5 tane bisküvi ve altyapı maddesi -boyalar-mutfak eşyalarıyla olmuyor--tamam bulgaristan bugün size para kazandırmayabilir, Avrupa topluluğuna girince çok geç kalacak iş adamlarımız.fabrikaları orada kurun.. atı alan üsküdarı geçmiş--geleceği görenler de var bazı türk işadamları orada fabrika açmışlar bile,, sözüm geç kalan Business men lere
2007 resmen de avrupa topluluğu üyesi en fazla mayıs ayına kadar uzatabilirler avrupa toplulugunu 2007 nin maximum mayıs ayı-- bulgaristan çok eski -bazı şeyler zor görünsede avrupa topluluğu çok çabuk sindirecek -dengeliyecek bu ülkeyi-türkiye kadar büyük değil.
ingilizler toprak alıyor şu anda-- tamamen ingilizler- fiyatlar uçmuş yunanlılar ticaret merkezlerini satın alıyor.. orada yaşayan o kadar çok türk çoğunluğu varken yararlanamamak çok kötü. Türkiye avrupa topluluğuna giremeyecekse siz de bireysel olarak avrupa topluluğuna girin bu bir pazar,ve bulgaristan işadamlarına böyle bir oturma müsadesi pasaport veriyor
not:-- şunu da söylemek isterim, daha önce bir lahmacun kültürü sokulmaya çalışılmış ,önce halı dükkanıyla başlanmış sonra işler değişince kovulmuşlar, çeşitli şehirlerde aynı şeyler olunca bulgaristan türkiyeye vize uygulamaya başlamış, kesinlikle seyyar satıcı olarak değil iş adamı olarak ciddi düşünenler gelecekte kazanır. oradaki Türk çoğunluğu kullanın. o topraklar bizim topraklarımız hala -elden çıkmak üzere
http://img99.imageshack.us/img99/1221/reihan3fl4xk.jpg bu da orada yaşayan sanatçı bir türk kızı

alttaki resimler daha yeni kendim çektim

selamlar
Düz alanda, demek istedim, gözün optik gücü kaç x en iyi görüş şartlarında

--sis pus olmadan 100 metrelik uzun 15m yüksek bir obje olsun mesela

dagın tepesindeki bir ışık elbette 30-40km dan daha uzaklarda olsa da görünür. istanbulda çamlıca tepesine yüksekten bakan antenleri çok uzaktan görür

"Ben mesela

çok temiz bir havada deniz üstünde 26km uzakta gemiyi görmüştüm (düz alan")

ama hava keskindi- rüzgar vardı görüş çok iyiydi.
Hakkında
Meslek: TA1EV
İlgi Alanları: telsiz,elektronik,bilgisayar
Forum İmzası:
radyoelektronik
Hakkımda:
istanbul-g.o.paşa
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen yıl
Son Mesaj Zamanı: 4 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 200
İkinci El Bölümü Mesajları: 80
Konularının görüntülenme sayısı: 81.979 (Bu ay: 441)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 5 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İkinci El
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.