Yüzbaşı
02 Ekim 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
7 üye
Görüntülenme
Toplam: 75 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Herkese merhaba. Mayıs 2019'da Almanya'dayken aldığım Logitech G502 Hero faremin sol tuşunda çift tıklama sorunu oluştu. Almanya'ya gönderip beklemek istemedim. Logitech Türkiye distribütörü Penta'yı arayarak konu ile ilgili görüştüm. Almanya'dan alınan ürünün yurtiçinde garantisi olmadığını ve ücretli tamir yapabileceklerini belirttiler.

Değişim için aşağıdaki linkte yer alan 1.20$'lık Omron D2FC-F-K (50M) switch'i kullanacaklarmış. Tamir ücreti olarak 105 TL istediler. Switch için düz hesap 10 TL diyelim. 9 TL dönüş kargo bedelini de onlar ödeyecek. Onu da eklesek toplam masraf 19 TL ki bu switchleri toplu aldıkları için onlara daha ucuza geliyordur. İşçilik için 86 TL talep ediliyor.

Omron D2FC-F-K (50M)

Daha önce bozulan bir Seagate hard diskimi evde açarak içindeki verileri kurtarmıştım. Aynı şekilde başka bir faremin switchini kendim değiştirmiştim. Sonuçta atom parçalanmayacak. 30-40 TL işçilik olsa bir nebze anlarım ancak 86 TL işçilik çok abartı geldi. Şu an tek derdim Aliexpressten gelecek switchi veya Almanya'ya gidiş dönüş süresini (1-2 ay) beklememek. Arabanın filtrelerini değiştiren usta 100 TL alıyor. Bir mouse switchine 105 TL isteniyor.

Aranızda ücretli mouse tamiri yaptıran var mı? Ücretler bu seviyelerde mi? Tecrübe eden arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Herkese iyi forumlar.
Merhaba arkadaşlar. 190 metre kare evimde salona klima almak istiyorum. Salon 35-40 metre kare arasındadır. Kışın ısıtmayı nadiren kullanacağım. Esas amacım soğutmadır. Gündüzleri salon sıcaklığını uygun bir sıcaklıkta tutmak, geceleri de sıcağı kırarak terlemeden uyumak istiyorum. Bu arada Aydın'da yaşıyorum.

Annemin astım ve bronşidi olduğu için havayı temizleyen iyonizer teknolojisi de ilgimi çekti ancak Vestel ve Baymak klimalarda var. Daikin ve Alarko'da göremedim. Bu iyonizer teknolojisinin olması şart mıdır veya alternatif filtre var mı bu iş için?

Salon planım aşağıdadır. Klimanın takılacağı duvarın hemen arkasında balkon var ve dış ünite oraya konulacaktır. 4.3 m duvar güney cephe ve 4 metre batı cephedir. Oda günün çoğu saatinde güneş almaktadır. Bina merkezi sistem kaloriferle ısınmakta olup ısınma problemi yoktur. Ayrıca ısı yalıtımı da yoktur.

Düşündüğüm klimalar aşağıdadır.

Daikin N Serisi ATXN60NB7 22000 BTU klima - 4690 TL
Daikin Daylux DTXN71UV1B 24000 BTU klima - 3800 TL
Baymak Elegant Plus 24 24000 BTU klima - 2850 TL (N11'de)
Alarko Carrier X-POWER GOLD 53 UQV 050H 18000 BTU Klima - 4612 TL

Öncelikle Daikin, Mitsubishi vb. sitelerde hesaplama yaptığımda gerekli BTU 17000 olarak çıkıyor. 18000 BTU klima yeterli olur mu yoksa 22000 veya 24000 BTU mu almalıyım?

Daikin N serisi tüm modellerde sadece hava filtresi ve konforlu uyku modu var. Eco modu, iyonizer filtre, sessiz mod, saat ayarı yok. Bu klimalardan hangisini tercih etmeliyim?
Merhaba arkadaşlar. 2008'de 1TB 3.5" 7200RPM Maxtor harici hard disk almıştım. Sonra kasa toplayınca hard diski kutusundan çıkararak kasaya taktım ve 2 yıla yakın olarak kullandım. Bu arada Maxtor kutusunun içinden 3.5" 1TB Seagate Barracuda 7200RPM hdd çıktı.

Birkaç gün önce hard disk garip sesler çıkarmaya başladı. Kabloları çıkarıp taktım. Farklı kablolar denedim ancak bilgisayar hiçbir şekilde hard diski görmüyor. İçindeki tüm bilgilerim gitti. Yeni hard disk alıp gelene kadar bağlantı kesildi. Hard disk tamamen ölmüş veya can çekişiyor olabilir.

İçindeki verileri kurtarmanın bir yolu var mıdır? Aşağıdaki videodaki yöntemleri evde yapabilir miyiz veya bilgisayarcıya götürmek daha garanti mi olur? Aşağıdaki videoda eğer bu ses çıkıyorsa veriler gitmiştir diyor. :(

Hard diskin çıkardığı ses aşağıdaki videoda 01:23'te başlayan sestir.

https://www.youtube.com/watch?v=WNJqTPutrJ4&feature=iv&src_vid=7m5cil6KezI&annotation_id=annotation_632423799
Silinebilir.
Merhaba arkadaşlar. Aşağıdaki sistemi kullanmaktayım. Yeni bir güç kaynağı alacağım. Aşağıdaki 2 modelden birisini almayı düşünüyorum ancak biri diğerinin neredeyse 2 katı fiyatında.

Sistemim;

i5 4590 işlemci,

MSI Z97 Gaming 3 anakart,

MSI GTX 980 Gaming 4G ekran kartı,

Gskill Ripjaws 8GB (2x4GB) 1600Mhz Ram,

250GB Samsung 840 Evo SSD,

1TB Seagate 7200RPM HDD,

Cooler Master Hyper 212 Evo işlemci soğutucu,

Corsair 300WR kasa,

Corsair VS650 güç kaynağı.

Aslında Corsair RM750i veya RM850i almak istiyorum ancak Türkiye'de sadece düz RM750 ve RM850 modellerini bulabildim.

Aşağıdaki 2 güç kaynağından hangisini önerirsiniz? Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim. Herkese iyi günler.

http://www.mormani.com/ocz-fatal1ty-750-watt-atx-moduler-power-supply-ocz750ftyun/p_264317/

http://www.ereyon.com.tr/urun/seasonic-m12ii-750-80plus-bronze-750w-single-rail-moduler-guc-kaynagi.aspx?ref=akakce&v=0.38.6#Details
Silinebilir.
.
Merhaba arkadaşlar. Uzun yıllardır aviranın ücretsiz sürümünü kullanmaktayım. 3 gündür gerçek zamanlı koruma devre dışı ve etkinleştirmek istediğimde "erişim reddedildi" hatası veriyor.

Bilgisayarı yeniden başlattım. Avirayı silip tekrar yükledim ama çözümü bir türlü bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Silinebilir.
Merhaba arkadaşlar. 30 martta inventustan MSI GTX 980 Gaming 4G ekran kartı aldım. Kendilerine The Witcher 3 kodu için mail attım ve en kısa zamanda kodu yollayacaklarını söylediler.

Oyun 19 mayısta çıkıyor ancak henüz bir kod veya mail gelmedi. İnventustan GTX 970/980 alıp kodu eline ulaşan var mı? Herkese iyi günler.
Hakkında
Forum İmzası:
Ryzen 5 5600x || Asus TUF Gaming X570-Plus || Noctua NH-D15 Chromax.Black || G.Skill Ripjaws V 32 GB 3200 Mhz CL16 || ASUS ROG Strix gaming 1070 || Samsung 970 EVO Plus 1 TB NVME M.2 || Samsung 850 EVO 250 GB || Samsung 840 EVO 250 GB || WD Caviar Blue 1 TB || Corsair 4000D Airflow
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 9 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: geçen ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 728
İkinci El Bölümü Mesajları: 117
Konularının görüntülenme sayısı: 52.000 (Bu ay: 516)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 73 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.