M

Yüzbaşı
10 Temmuz 2018
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 84 (Bu ay: 1)
Gönderileri

Amd sayesinde 6/12 cekirdek islemciyi 675 liraya kapattim bir sene kadar önce. Ekran kartim Rx 570, cok güçlü bir kart olmadigi icin ben R5 3600'e hatta R5 5600x'e gecsem bile 80 fps aliyorsam 90 alicam belki 95. Guclu ekran kartina sahip olanlarsa tabii ki farki hissedecek ama artik oyunculuk 2k ve 4k çözünürlüklere taşınıyor. Rtx 2070-80 3060-3070 alan adam zaten 1080p oynamaz. Bu kadar güçlü kartin varsa en az 2k cozunurlukte oynarsin.

Peki cozunurluk arttıkça aradaki islemciler arasindaki fark kapanirken neden 3200 lira verip R5 5600x alsin insanlar? 300 lira daha verip İ7 10700K alıp hem 2 cekirdek fazlasina sahip olurlar hem daha stabil bir islemci kullanirlar. Amd stabilite konusunda her zaman geride olmustur. İntel pentium kullanirken islemci kaynakli hic kapanma yasamayan bilgisayarim ryzenden sonra acilirken ya da masaustundeyken kapanma yasatti bana.

R5 3600 bile 2000 tl oldu. İ5 10400f ise 1400 lira. Hadi h410/b460 anakartlarda ram siniri 2666 mhz ama ona rağmen çoğu oyunda ryzen 5 3600 ile esit. Kimisinde gecmis kimisinde geride kalmış ama bu güçlü rtx 2080ti için gecerli. Gtx 1660S kullanacak adam için arada hiç fps farki kalmayacak dogal olarak. Peki neden gidip R5 3600 alsin insanlar?

Son olarak da Ryzen 3 3100 var. 1000 tl. İ3 10100f ise 700 lira. Performans eşit ama arada 300 lira var. Butcesi dar insanlar icin 300 lira onemli bir para. Onemli olmasa bile verilmez çünkü artisi yok.

İnsanlar tüm bunlara ragmen neden Amd satin alsin? Sanirim Amd yeni İntel oldu. İntelse eski Amd oldu. Artık bütçe dostu İntel, aç gözluyse Amd gibi.

İ5 10400f ryzen 5 3600 ile eşit performans sağlıyor izlediğim kadarıyla. Hem intel amdden daha stabil. Şu an kullandığım işlemci sık yapmasa da bazen kapanabiliyor.

Ryzen 6000 gelene kadar ya da ryzen 5000 ucuzlayana kadar beni idare etmesi için geçmek istiyorum. 1600 afden yana sıkıntım yok memnunum ama arada bu kadar cuzi bir miktar varken geçmek de istemiyor değilim.

Sizce harcanacak 600-700 liraya değer mi?

500r kullananlara sormak istedim. Kasayi temizliyim dedim, ev taşırken bantlamistim acilmasin vs diye bant izleri kaldi. Her yeri sildim bu arada da fanları temizlemek istedim. Egzoz fani ile yan kapaktaki fani cikarip temizledim ancak on taraftaki izgarayi cikaramadigim için ön fanlar kaldı. Nasil cikartildigini bilen var mi?

Bir de fanin oldugu kapagin vida yuvalari yalama yapti, tutmuyor. Yuvalarin biraz altindan yine ayni vidalarla delik açsak sorun olur mu? Kapak ayagimiz değse düşüyor yere.

Abim iki gündür öksürüyor ve dun biraz atesi çıktı diye hastaneye gidelim dedik, öksürüğü kuru değil, usutmus belli ki biraz da balgami var, oyle bir öksürük. Neyse biz emin olmak istedigimiz için test yaptirmaya Bursa Şevket Yilmaz Hastanesine gittik, gitmez olaydik. Saat 14:00da girip gece 23:30da ciktik ve isimiz bitmemisti. Kan testini hatali yapmislar, bir daha test yaptirin dediler ve kan sonucu 2 saatten aşağı cikmiyordu. Hadi sonuc beklenirdi çünkü beklerken bir yerde oturabiliyorsun ama asıl iş sonuclari almadan ve aldiktan sonra başlıyor. Ben kisaca ne yaptigimizi anlatayim.

14:30'da hastaneye giriş yaparak kayit sirasina girdik.

15:30'da ilk kaydimizi tamamlayip asil muayenenin yapıldığı covid bolumune gittik ve orada yeni bir kayit daha yaptirdik.

15:30'dan 20:00'a kadar muayene sirasinda bekledik. Muayenede sorular sorulduktan sonra abimden akciğer rontgeni ve kan testi istendi.

20:00'dan 22:05'e kadar kan testi sonucunu bekledik.

22:05'den 23:30'a kadar tekrar sirada bekledik ve kan testinin hatali oldugu soylendi. Biz de eve geri döndük.

Beklenilen ortamı size anlatayim. L seklinde bir koridor düşünün. Uzun kismi 15 metreye 2.5 metre kadar, kisa kismiysa 5 metreye 2.5 metre kadar. Anlattigim koridorda 70-80 kişi vardi. Ve insanlarin arasinda sosyal mesafe neredeyse yoktu. Yani insan oraya saglikli girer hasta cikardi. Cogu insan da sadece supheden dolayi gelmişti.

Butun gun rezil oldugumuzla kaldik. Bence insanlar cok emin olmadikca teste gitmemeli. Eminden kastim.yataklara dusmek yani. Zaten devletin yaptigi da eger ayakta atlatabiliyorsan evde kal. Yani test yaptirmanin mantıklı bir yönü yok. Ayakta atlatabiliyorsan gitsen de gitmesen de evdesin. Testin tek iyi yani eger pozitifsen karantinaya aliniyorsun ama bir test süreci bu kadar uzatılmaz be kardesim. Hani belirtilerim ortaya ciksa bile gitmem herhalde bundan sonra. Gittigimize pisman olduk.

rx 570 aldık ama oyunlarda nedense devreye girmiyor. funmark ile test ettim ve %100 kullanıma çıktı, çalışma konusunda sorun yok ama oyunlarda ekran kartın fanı bile dönmüyor. işlemci g4400 anakart h170 m3 ve 8 gb ram. dahili grafik ile çakışıyor olabilir mi oyunlarda?

arkadaşa rx 570 aldık ama güç kaynağı yetersiz bizde yeterli bir şey alalım dedik ama arkadaş çok para harcama meraklısı değil. zalman 600w le bulduk 250 liraya bir de frisby 650w bulduk. hangisini almalıyız?

Bundan en fazla 5 yıl sonra Akp ve Mhp tek başına iktidar olamayacak, çünkü yeni gelen jenerasyonun beklentileri ve hayat görüşlerini reddedip onları ve gençleri yok sayan bir politikaları var. Bu ülkede kalıp bir şeyleri düzeltmeye çalışmaya değer mi sizce? Ben bu ülkenin düzeleceğini bilsem ne araba isterim ne ev yeter ki dışarı çıktığımda kimse kimseyi siyasi tercihlerinden dolayı yargılamasın, dini hassasiyetlerinden yargılamasın, ülkedeki siyasiler 90larda olduğu gibi eleştirilebilsin, seçilenler bir kesimi değil her kesimi kucaklasın vs. Sizce bunlar sağlanabilir mi ve bu ülke adına yorulmaya değer mi? İmkanım yok ama olursa gitmek istiyorum buralardan diğer yandan kalasım da var. Kendi ülkem, kendi halkım, kendi kültürüm. Ekonomik ve siyasi ortam bu kadar kötü olmasaydı eminim çoğumuz gitmeyi bile düşünmeyecektik. Ekonomik ve psikolojik yönden Avrupa ya da Amerika bize çok daha iyi gelecek bundan eminim ama insanı toprağı çekiyor derler ya o da var. Tabii bir kere geliyoruz şu hayata neden ben bitik bir ülke adına kendini harap edeyim ki diyor insan. Siz kalır savaşır mıydınız yoksa gider hayatınızı mı yaşardınız?

Beyler kurslar hem pahali hem pandemi var hem de kursa verecegim parayla baska seyler yapmak icin gitmemeyi tercih ettim. Cok giris seviyesinde ingilizcem var ama cok giriş seviyesi. Gittim, geldim vs gibi. Kelime bilgim de az en fazla 100-150 kelime. Kaynak onerisinde bulunabilecek kimse var mi? Ve bu is sizce evde halledilir mi?

Beyler sizce hangisi daha iyi bir seçim olur? Çalışma hayatında, sporda ve yatak performansında hangisi daha etkili olur?

PKK'nın 30 yılda bu ülkeye verdiği zarar 300 milyar dolarken Gezi Direnişi nasıl olursa 150 milyar dolar zarar verebilir? Yandaş medyada 150 milyar dolar olarak geçiyor, tabii ki doğru değil ama diyelim doğru bu nasıl olabilir?

Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 3 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.168
İkinci El Bölümü Mesajları: 4
Konularının görüntülenme sayısı: 0 (Bu ay: 909)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.766 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.