S

Teğmen
29 Eylül 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 42 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba arkadaşlar, son çare olarak buraya yazıyorum.

Elimde 120 gb bir harddisk var ve içinde önemli bilgilerim bulunmakta.
Bilgisayarımda virüs olduğundan eminim.
windows update sitelerine bağlanamıyorum, kaspersky nod32 gibi antivirüs programlarını yükleyemiyorum.Notebook aşırı ısınıyor ve bir düzensiz çalışıyordu.

Sanırım bu virüs harici harddiske de bulaşmış durumda ve şu an harici harddisk açılmıyor.

Bilgisayarımda pardus kurulu ordan açabiliyor dosyalarımı görebiliyorum. harddiski alıp farklı bilgisyarlarda denedim açılmıyor.üzerine tıkladığınızda hata veriyor ve antivirüs programları tarafından görülmesine rağmen içindeki bilgilere ulaşılamıyor...

denetim masası bilgisayar yönetminden girdiğimde harddisk gözküyor ve sağlam boş diyor dosya sistemi ise yine boş.Fakat dediğim gibi pardusta bilgileri görebiliyorum.

Evet tavsiyeleriniz nelerdir? ne yapabilirim ? bilgieleri pardustan alıp dvdye çekmek veya farklı harddiske atmek gibi bir mantık kullanmak istemiyorum.Bu benim yenilgiyi kabul ettiğimi gösterir.

Evet lütfen yardımlarınızı esirgemeyin.
Merhaba arkadaşlar,
bikaç gün içinde laptop alacağım :
Bu ürün tarafımca alındı

Dizüstü alma fikri yaklaşık birkaç aydır aklımdaydı.Dün Kadiköy/İstanbul’a uğradım ve DELL Inspiron 1501 serisinde yazının devamında göreceğiniz özelliklere sahip dizüstünü aldım .
NEDEN DELL ? NEDEN 1501 SERİSİ ?
Forumarket.com’u incelediyseniz yaptığım tüm alışverişleri buraya aktarmaya çalışıyorum,sizlere yardımcı olması için ayrıntıları ile yazıyorum.Bu ürün için :

* oyun oynamayacağım için ekran kartının öneminin olmayışına karar vermem.Paylaşımlı ekran kartı olabilir.
* İşlemcinin mutlaka çift çekirdek olması(Core 2 duo veya X2)
* Ramin 1024 MB dan az olmaması (Paylaşımlı ekran kartları için daha iyi performans vermesinden dolayı)
* Laptop markası seçiminde sorunsuz ve sağlam kasa özelliklerinin görünümden daha önemli olması.

Bu 4 maddeye dikkat ederek araştırmalarım sonucu fiyat performans olarak 3 laptop arasında kaldım:

1-MegaBook M673 AMD Turion64 X2 Mobile 1.6GHz 512MB 100GB DVD+-RW –> 899$+Kdv
Bu ürün hakkında geçmiş yazılarında bahsetmiştim, bu ürün araştırmalarım sonucu Pil sorunu olan bir ürün.Sorun Pil in kendi kendini deşarj etmesidir.

2-HP COMPAQ PRESARIO F505EA AMD Turion™ 64 X2 1.6GHz TL-50 İşlemci 120 GB 1024 MB –> 849USD+KDV
Bu ürün ön sipariş ile daha ucuza alınabiliyordu.Bu ürün hakkında geçmiş yazılarımda bahsetmiştim.Bu ürünü tercih etmemem Hp konusunda ön yargılarımın olması ve ürünün henüz piyasada bir ilk olduğundan performasn konusunda yeterli bilgi olmayışıdır.

NEDEN 1501 SERİSİNİN BU KONFiGÜRASYONU ?

* işlemci olarak TL52 olmasına dikkat ettim TL50 ile performasn farkı bir hayli fazla.Burdan okuyabilirsiniz.
* İşletim sistemi konusunda Microsoft kopya yazılımlar için ciddi önlemler için düğmeye bastı + Vistaya geçiş söz konusu (Hernekadar Microsoft kullanmak zorunda olmasamda dizüstünü sadece ben kullanmayacağım için Windows xp Home aldım.GerekirseVistayı Orjinal xp ile daha ucuza alma şansım var.Bu yüzden freedos almadım.)
* Harddisk konusuna önem vermesemde 120gb Harddiski fiyat farkı olmadığından tercih ettim.

Teknik özellikler

İŞLEMCİ: AMD TURION 64 X2 TL-52 (1.6GHz), 1MB (2 x 512KB)
HDD: 120 GB SATA 5400 rpm
RAM: 1024 MB DDR-II 533
EKRAN: 15.4" WXGA, 1280 x 800, True Brite
EKRAN KARTI: ATI Radeon® Xpress 1150 256MB HyperMemoryTM (tümleşik)
CD-R / DVD / CD-RW: DVD-RW DUAL+R9
Modem : 56K ITU V.92 data/faks modem
Ethernet: 10/100 Ethernet, 802.11 B/G Wireless
Port çıkışları: 3x USB2.0 , VGA
İşletim sistemi: Free DOS
Ağırlık: 2.80 kg
Pil Ömrü: 2-2.5 saat pil ömrü, 6-cell pil
Bluetooth: -
Kart Okuyucu: 3-in-1 kart okuyucu (SD/MMC/MS)
Web Cam: -
Tv Kartı: -
Garanti: 2 Yıl
bu ürün farklı konfigirasyonlarla sizlere sunulabiliyor.

1024 mb ram ile , 120 gb harddisk ile ürün harika görünüyor.

http://www1.euro.dell.com/content/products/productdetails.aspx/inspn_1501?c=tr&l=tr&s=dhs

adresinden incelenebilir.
merhaba ,
uzatmadan hemen konuya gireceğim, http://www.forumarket.com adresi altında
güzel bir site açtık ve test yayını yapıyoruz şu an.
hiçbir maddi beklentimiz yok sadece bilgilerimizi paylaşıp net ortamında tanınan bilinen insanlar olmak istiyoruz.

Böylece hem kendi hobilerimizi yaparken hemde insanlarla bir nevi iletişi kurmuş olacağız.

Gerçekten çok kolay sitede örnek olarak 5yazı yazıldı.Bunlara bakabilirsiniz ayrıca hakkında linki altında site kategorileri var isterseniz bu kategorileri sizin için genişletebiliriz.

Bir inceleyin bakın sonra cevabınızı bekliyoruz .

ilgilenen arkadaşlar pm atsınlar...
Hakkında
Forum İmzası:
www.forumarket.com
Bilinçli alışveriş için sıkı bir rehber.Alışveriş öncesi bu siteye uğramayı unutmayın...
Forum İkinci El İmzası:
Sekojan ...
Hakkımda:
ATAM İZİNDEYİZ
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 5 gün önce
Son Mesaj Zamanı: 8 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 183
İkinci El Bölümü Mesajları: 2
Konularının görüntülenme sayısı: 47.334 (Bu ay: 95)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 4 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Notebook - Ultrabook
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.