Binbaşı
14 Kasım 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 114 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Merhaba arkadaşlar;


Mi Wi-Fi Pro kurulumu için cep telefona uygulama yükledik, ancak kurumdaki internet T.C: Ve şifre ile girilen bir ara katmandan oluşuyor, bunu mi Wi-Fi repeatera nasıl bağlayabiliriz? Mümkün müdür? Bağlanılacak olan Wi-Fi arayüzden çalıştığı için kurulumda hata veriyor. Amacımız tek sinyal çekimini alıp daha net yaymasıdır.


Cihazın ağ bağlantısı zaman aşımına uğradı, lütfen aşakidakileri kontrol edin:

1-Wi-Fi passport correct.

2-the router is connected to the internet.

3-your Phone is connected to the network.

4-your Wi-Fi is a 2.4 GHz network.


Modemin dibinde denedik .


Eşleşme kısmında şifre istiyor, ama modem TC ve şifre ile giriş yapılıyor, ancak Mi cep uygulamasındaki eşleşme kısmındaki şifreye TC yi girdik denedik olmadı, şifreyi girdik denedik olmadı, düz wifi olsa problem olmuyor ama bu koruma katmanına takıldık.??

Her modem açışımda farklı mps hızı var , bir bakıyorum 69 mps, bir bakıyorum 90 mps, bir bakıyorum 100 mpbs, VDSL var millenicom neden böyle beylerhttps://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/55/3f/6b/553f6bfbc3130c32c6b2f1a6be8ef7cd.png&t=0&width=480&text=1

arkadaşlar 24 dairelik tek apartman kömürden doğalgaza geçti. 1 tane genç karı koca bize sormadan merkezi sistemi kesip attınız diye imza vermiyor. şov yapıyorlar. herkes bireysel doğalgaz döşetti. kat mülkiyeti kanunda da 2 bin m2 geçen binalarda herkesin imzası şart diye bi saçmalık var. Bu kanundan dolayı kimseye gaz bağlanmıyor şuan.


apartman emekli ve 70 yaş üstü. ikinci toplantı yapıldı yaşlı kadınlar yalvarıyor bana mı sordunuz deyip geçtiler. kanuni yada nasıl yola gelir bunlara dava açamazmıyız, yönetim evini satın alma kararı alabilir mi? vicdansızlar 80 yaşındaki kadınları soğukda oturtuyorlar, acayip sinirlendim.


bizde elektrikli soba yakıyoruz. hadi biz genciz ama bu vicdansızlar tüm yaşlıları hastaları soğukta tutuyorlar.

arkadaşlar 24 dairelik tek apartman kömürden doğalgaza geçti. 1 tane genç karı koca bize sormadan merkezi sistemi kesip attınız diye imza vermiyor. şov yapıyorlar. herkes bireysel doğalgaz döşetti. kat mülkiyeti kanunda da 2 bin m2 geçen binalarda herkesin imzası şart diye bi saçmalık var. apartman emekli ve 70 yaş üstü. ikinci toplantı yapıldı yaşlı kadınlar yalvarıyor bana mı sordunuz deyip geçtiler. kanuni yada nasıl yola gelir bunlara dava açamazmıyız, yönetim evini satın alma kararı alabilir mi? vicdansızlar 80 yaşındaki kadınları soğukda oturtuyorlar, acayip sinirlendim. bizde elektrikli soba yakıyoruz.


NOT : 2013 YILINDAN bu yana bilgilendirme yapılmıştı.

.

arkadaşlar lisanssız yada kırık program harici metini yazıya aşağıdaki tarayıcı programı döküypor mu biliyor musunuz?

https://www.canon.com.tr/scanners/document-scanners/capture-perfect/
140 m2 evim için ilk kez kombi alacağım, bikombi sitesinden alan varmı? bunların içinden kablosuz termostat cıkıyor mu? cıkan modeller hangileri?

https://www.akakce.com/yogusmali-kombi/en-ucuz-buderus-logamax-plus-gb122i-24-kd-h-erp-hermetik-fiyati,334518513.html
Internet paketlerindeki bahsedilen hızları tam vermeyen yada yarı orandan az verenler fatura indirimi yapmalıdır. Bu konuda tüketici heyetine giden oldu mu? madem belli hızı veremiyorsun tam fatura ödememeliyiz.

Gereğini yapmamız lazım. Faturadan mahsup etsinler hızı vermedikleri günleri. Bilgisi olan varmı?
Öncelikle bağlı olduğunuz en yakın turktelekom müdürlüğüne gidin.

Direkt saha ekibinin bulunduğu teknisyen odasına girin. Teknisyenlere güzel ve sıcak bir selam verin. Varsa şeflerini bulup bilgi alın.

Sahada kabin kuran ve iş sırası olan teknikerler en net bilgiyi veriyorlar.

Yoksa giriş bankodaki halinden bıkmış bir bayan memurla diyaloga bile girmeniz zaman kaybı olur.

bölge saha ekibi odasını bulmaya çalışın. onlar size 1 yıl içinde gelecek yada şuan planda yok diyorlar. bazende belli olmuyor şirket nerde int müşterisi çoksa oraya kuruyoruz dediler.

Bizim sokakda karşı apartamana kurmuşsunuz dedim, orda müşteri çoktu ttnet uygun gördü kendisi fiber getirdi dediler. (Bizzat şirketin ticari politikası olduğunu söylediler. )

Bizde 24 dairede internet kullanan 7 kişiyiz. vdsl geldi zor bela. aynı karşılıklı çapraz sokakdan bahsediyorum. Fiber gelen apartmanla aram 50-100 metre yok, direk karşımda ve farklı sokakta.

TTNET saha montaj teknisyenleri bulun bi şekilde. Ben gittim konuştum. şefleri ankara bölge müdürlüğünden kabin vs talep ediyorlarmış talebe ve duruma göre değişen bir süreç.


Ayrıca fiber için apartman sakinlerinden dilekçe toplayıp ttnet ilçe müdürlüğüne bırakabilirsiniz. Bizim aprtmanda 24 dairede 10 genç yok. o yüzden vdsl bana kafi. Ancak dilekçeden sonra gelirseler daire başı ek 200 tl ücret cıkabilir dedi ttnet teknisyeni. ondan istemiyor insanlara fiberi dedi. (doğru mudur bilmiyorum. )kablolama masrafı vs. çıkar dedi.

fiber istriyoruz diye örnek dilekçeden tüm apartmana daire sayısı kadar çıktı alın herkesden imza alıp bırak ttnet müdürlüğüne, yada apartman toplantısında dile getirin. Apartman küçükse şayet yine dilekçe alın ve bırakın.

Dilekçe örnekleri için konu :https://forum.donanimhaber.com/turk-telekom-dilekce-ornegi-ornekleri-ve-altyapi-port-talebi-talepleri--140072962

Aklımdaki bilgiler bu şekildedir.

Yine tiwitterdanda ttnet ceo lara soru sorarak fiber talebinizi iletebiliyorsunuz. örnekleri var.

TTNET Müd. yard. Yusuf Kıraç ile birlikte Vali beyde ilgilenmiş, ilgili haber: https://twitter.com/kemalettin/status/1248967282191224832

Yusuf Kıraç talep sayfası : https://twitter.com/krc_ysf/with_replies
Not:
Twitter etkinliği için ilgili hesapları etiketleyip twit atabilirsiniz. En kolay ses duyurma merci şuan.
#turktelekom @TurkTelekom @VodafoneTR @TurkNet @BTKgovtr @UABakanligi @iletisim @tcbestepe @BTKbasin @umitonaltr @kablonet @TRSUPERONLINE @millenicom

Ülkemizin internet alt yapısının gelişmesi için desteklerinizi esirgemeyin. Bazı arkadaşlar kota kalktı faturada yükseldi diyorlar. Ancak talep olmasa 16 mbit aşamazdık şuan emin olun. Size romanya hızları örneği de vereyim.

Romanya dünyada üst sıralarda şuan speedtest verilerine göre buyrun bakın.https://www.speedtest.net/global-index

https://twitter.com/turktelekom/status/1250863135055060993?s=21


Twitleyin arkadaşlar.

internet faturalari indirilmeli ve her aile evine alabilmelidir. 50 mbit upload istiyoruz. !!!!
#UploadHızlarıAcilenArtmalı #UploadHızıArtırılsın #turktelekom @TurkTelekom @VodafoneTR @TurkNet @BTKgovtr @UABakanligi @BTKbasin @umitonaltr @kablonet @TRSUPERONLINE @millenicom


Yusuf Kıraç'ın upload cevabı :https://twitter.com/krc_ysf/status/1250854470394744832?s=09

https://twitter.com/krc_ysf/status/1250854470394744832?s=09
#UploadHızıArtırılsın

destek için buyrun :https://twitter.com/hashtag/UploadH%C4%B1z%C4%B1Art%C4%B1r%C4%B1ls%C4%B1n

Herkesin evde çalıştığı bu zamanda artık birşeyler değişmelidir.

Superonline upload hızını 20 mbite çıkartmışken destek olalım.
Hakkında
Konum: Çanakkale, Merkez
Forum İmzası:
..:: 2004'den beri DH üyesi ::..
Forum İkinci El İmzası:
2004 den beri donanımhaberdeyim
Hakkımda:
Katılım zamanı: 14 Kasım 2004
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
test
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 3 ay
Mesaj Sayısı: 1.794
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.731
İkinci El Bölümü Mesajları: 210
Konularının görüntülenme sayısı: 232.414 (Bu ay: 651)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 248 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.