P

Teğmen
21 Nisan 2018
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 81 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Tavsiye eden var mıdır, düzgün inceleme bulamadım vega kaç anlayamadım.

Fiyatı 5000TL'ye buldum, uygun mudur dostlar?

Selamlar,

Çalışan eski casper tn121r laptopumun bios pili tamamen laptopu sökerek takılabiliyor, kolay bir sistem yapmamışlar, o yüzden tamamen söküp pilini değiştirdim.

Ancak laptopu birleştirdiğimde, aşağıdaki resimde görülebileceği üzere mandal şeklindeki tamamen plastik, önceden yaylı bir prensiple çalışan açma kapama tuşunun boşta kaldığını fark ettim, muhtemelen orada metal bir parça vardı ve ben onu düşürdüm bulamıyorum.

Resimdeki yerden şase yaptırınca da çalışmadı, burada nasıl bir sistem var bilen mühendis arkadaşlar var mı acaba?

Laptopa elektrik geliyor, hazır konum ışıkları yanıyor, başlatamıyorum mandal (düğme) boşta kaldığı için.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/c3/cf/74/c3cf748a272a86980d2d37e1bc50f79d.jpeg&t=0&width=480&text=1

Ekleme: Bir yandan araştırıyorum, bu slide switch miş, yaylı. Sizce kart üzerindeki switch'i mi kırmışım, bir iğne yardımıyla ittirsem yayı start verir mi, ne tarafa ittirmem gerekir?

Arkadaşlar herkese selam,

Bütçe başlıkta hedef belli, yeğenime pc topluyorum, bir hata sıkıntı var mıdır bakabilir misiniz?
gta5 oynayacak, lego serilerini, csgo, anno serisi, tombraider serisi, starwars fallen order vb.

MSI A320M-A PRO Amd A320 Soket AM4
AMD Ryzen 5 1600 Soket AM4
MSI GEFORCE GTX 1660 SUPER AERO ITX OC 6GB GDDR6
GSKILL 16GB (2x8GB) RipjawsV Kırmızı DDR4 3000MHz CL16 1.35V Dual Kit Ram
Kingston 480GB A400 Serisi Sata 3.0 Cache SSD (Okuma 500MB / Yazma 450MB)
COOLER MASTER WATT 80PLUS 600W AKTİF PFC 120MM FANLI GÜÇ KAYNAĞI
ZALMAN N5 MF 4x120mm RGB FANLI MidT ATX GAMING KASA
ASUS 23.8" VZ249Q Full HD 5ms 75Hz FreeSync HDMI+DP IPS Ultra Ince Monitör

Teşekkürler.

Mouse klavye sanırım rgb inca gibi birşeyler olacak.
Arkadaşlar, soru uzun ama psu ile alakalı.
Bilgisayarı kapattıktan kısa bir süre sonra. PC kasama çarpma sonucu bilgisayarım bozuldu. Bir daha çalışmadı.

ram cpu vs. bütün ışıklar yanıyor ancak muhtemelen anakart sıcakken oluşan darbeden dolayı ana kart arızalandı diye düşünüyorum kendimce çünkü ram, cpu ve ekran kartı elimde yedek vardı değiştirip deneme şansım oldu sonuç aynı, bios da resetledim, usblere v.s. elektirk gelmiyor sadece anakart ışıkları yanıyor.

Ben de bu gün ana kartı değiştirmeye karar verdim yeni kart alıcam ancak kafama birşey takıldı,
sorun psu da olabilir mi?

psu 80plus fsp model yeni ve garantisi devam ediyor.

ana kart şu anki durumda çalışırken cpu, g/k köprüleri ısınıyor yani elektik ulaşıyor ama voltajda bir sorun olmuş olma hitimali var mı?
cpu yu besleyen soketi de takmazsam bile anakart çalışıyor ve ışıkları yanıyor.
Ram ler hiçbir denemede ısınmıyor.
Sadece değişmeyen PSU ve anakart kaldı psu bozuk olma ihtimali nedir, bu senaryoda olasılığı var mıdır?

Biraz muallak gibi kaldı ancak anlaşılmayan eksik birşey varsa hemen aydınlatabilirim.
Olay döndü dolaştı yine gs'ye patladı.
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 5 gün önce
Son Mesaj Zamanı: 4 hafta
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 278
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 1.071 (Bu ay: 498)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 118 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.