Binbaşı
12 Kasım 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
20 üye
Görüntülenme
Toplam: 46 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Sorunumu anlatmadan önce,konuyu açmak için en uygun bu bölümü bulduğumu belirteyim.Yanlış yere açılma durumunda,ilgili bölüme taşınabilir.

Üzerimize kayıtlı telefon numaralarının e-devletten sorgulandığını hepimiz biliyoruz.
Bir yıl önce aktif olarak kullandığım üzerime kayıtlı hattı iptal ettirdim,kapattırdım.Ama halen e-devlet sorgu sayfasında bu numara paasif olarak görünmekte.Bu numaranın sistemden silinmesini ve pasif de olsa görünmemesini istiyorum.2 haftadır çalmadığım kapı kalmadı.

İlgili mobil operatörün,müşteri hizmetleri,cep merkezleri,özel müşteri temsilcileri ile yüzyüze görüştüm.Bu temsilcilerden bir tanesi, söz konusu hat havuza düşmüş,bir arkadaşınıza bu hattı almasını söyleyin,arkadaşınız hattı üzerine geçirdikten sonra sistemden silinip e-devletten görünmemesi için gerekli işlemi ben yapacağım dedi.Hattı arkadaşım üzerine aldı,bu sefer aynı numara hem onda hem bende görünmeye devam ediyor.Bunu öneren müşteri temsilcisi ise artık telefonuma çıkmıyor ve numaramı engelledi.

e-devlet 160 ile görüştüm,BTK'ya yönlendirdiler.BTK 120 ile görüştüm,kuruma gelip bir yetkili ile görüşmemi,sorunu anlatmamı çözüm bulunacağını söylediler.Üşenmedim BTK'ya gittim,yetkili birisi ile görüştüm.Söz konusu numarayı bir yıl önce iptal ettirdiğimi,kullanmadığımı ve e-devlete girince üzerimde pasif de olsa görünmemesini istediğimi söyledim.Bir saat boyunca ben anlattım o dinledi,bazı yerleri aradı,durumu anlattı fakat bir çözüm üretemedi.

Avukat tanıdıklarıma danıştım,onların da bu konuda ne bir fikri var,ne de doğru düzgün yol gösterebildiler.

Bu arada söz konusu hat ön yüklemeli,faturasız hat.

Lütfen bana bir yol gösterin,daha önce böyle bir durum başına gelmiş olan var mı,ne gibi bir yol izlediniz veya ne tavsiye edersiniz.

Şimdiden teşekkür ederim.


Unbeatable ve Flash Deal ürünler hariç Herşeyde
10.09.2015 Saat 13:00'e kadar Geçerlidir.
12% İNDİRİM
Maillerinizi kontrol edin.Kodlar kişiye özeldir.
【 Expiry Date: 10:00 am (UTC+8),10th, Sep】
Konunun özeti başlıktaki şekilde.Forumda bu konuyu okuyup yardımcı olabilecek (sorunumu çözebilecek) bir Telekom veya TTnet görevlisi varsa.Ö.M den telefonumu isteyebilir.Ayrıntıları kendisine izah ederim.Ayrıca her iki kurum için de yasal yollara başvurmayı düşünüyorum.
DDR2 667 Mhz veriyoluna sahip netbookum için ram yükseltmesi yapmak istiyorum. 2 GB DDR2 800Mhz Ram buldum.Almadan önce sormak istedim.Satan arkadaş da bu konuda yardımcı olamadı.Almadan deneme imkanım olmayacak.Aldıktan sonra da iade edemeyeceğim.Acaba bu ram cihazda 667 Mhz olarak çalışır mı?Başlık açmadan önce arama yaptım ama ;buna benzer sorular daha önce de sorulmuş ama cevaplanmamış.Cevaplayacaklara şimdiden teşekkürler.
Ne yapsam bilemiyorum.Kısaca son bir yıldan fazla zamandır AVEA ile başımdan geçenleri anlatayım.

17 ay kadar önce kızımın İstanbul"a okumaya gitmesi ve aile içi aramızda iletişim kurabilmek amacı ile eşimin adına 3 adet faturalı Kamu hattı ve kızıma verilmek üzere faturalı Jet modem kampanyası ile 4Gb limitli data hattı aldık.(Data hattı dahil ,hepsi de 29.TL+12 ay boyunca vergiler olmak üzere)

-Avea"nın pis kokuları ilk ay faturalarından itibaren çıkmaya başladı.
-ilk ay data hattının faturası 38.TL civarında geldi ve yaklaşık 10 ay boyunca 37-45 TL arasında değişti.Bunun sebebini bayiye ve 500"e sorduğumuzda ise hattın hem data hem de sesli görüşmeye açık olması sebebi ile vergiler ile beraber aylık 3 TL civarı sabit ücretin ve bu ücretin vergilerinin de eklenmesi olduğu söylendi.
-Kendilerine data hattının sadece data transferine açık olmasını sesli görüşmelere kapalı olmasını istediğimizi belirtmemize rağmen bu sabit ücretleri yaklaşık 10 ay boyunca soyguna maruz kaldık.
-Diğer hat faturaları da vergileri ile birlikte normal 34.TL civarında gelmesi gerekirken (limit aşımları olmamasına ve SMS kullanmamamıza rağmen) sürekli olarak 40.TL " ye yakın veya üzerinde geldi.
-Bu arada hatları aldktan 6 ay kadar sonra her üç ses hattı için bir kereye mahsus olmak üzere numara değişikliği yaptım.
-Tüm hatları aldığımızdan 11 ay sonra Avea"nın E71 kampanyası çıktı ve bir adet E71 almak istedim.
-Fakat E71 talebimizi ilettiğimiz bayiler hatlarımızın ödemelerinde sorun olduğunu ve hatlarımızın AVEA"da 6 ay süreyi doldurmadığını söylediler.
-Ben ısrar edince de 5 ay önce numara değişikliği yaptığımızı ve ödemelerde gecikmeler olduğunu belirttiler.
-Halbûki ses hatlarının ikisinde ve data hattımızda ödeme aksaklığı olmadığı sadece ses hatlarının birinde iki defa 2-3 gün geciken ödemeler olduğu ortaya çıktı.
-Tüm hatların aynı isme ait olması sebebi ile kampanya ekranında "GÜVENİLMEZ MÜŞTERİ" olarak gözüktüğünü ve kampanyadan yararlanamayacağımızı söylediler.
-Kendilerine 11 aydır AVEA müşterisi olduğumuzu 4 adet faturalı hattımız olduğunu ve kampanya sözleşmesinde geciken ödemelerin süresi 7 günü geçmemeli ibaresi(şartı) olduğunu hatırlattım.Buna rağmen kampayadan yararlanamayacağımızı söylediler.
-Bunun üzerine 4 adet faturalı hattımızın da bir ay sonra yasal vergi ödeme sürelerinin bittiğini ve 3 ses hattını başka operatöre taşıyacağımı data hattını da iptal ettireceğimi söyleyince ; 24 saat içinde AVEA tarafından aranıp E71 kampanyasından yararlanabileceğimizi ve istediğimiz bayiden telefonu alabileceğimizi belirttiler.
-Bunun üzerine telefonu aldık.Cihaz Kampanyası ile birlikte 6 ay boyunca da 100mb 3G bağlantı verdiler.Bu bağntıyı da ben kendi telefonumda kullandım.Hatlarımızı kullanırken sürekli AVEA Online İşlemlerden süre takibi ve Data takibinde bulunduk.Buna rağmen geçen ay 29 bağlantı ücreti + 29 Cihaz bedeli olarak 58 TL gelmesi gereken faturam 145.69 kuruş geldi.Bunun sebebi ise;ben Online İşlemlerden data takibinde hattımda yüklü halâ 150 mb ücretsiz data gözükmesi ile benim AVEA"ya güvenmem oldu.Parmak hesabı yapmadığım için 6cı ayın bitip 7ci aya girdiğimi ve ücretsiz dataların bittiğini hesaplamamamın kurbanı oldum.40mb veri karşılığı soygun bedeli gibi yaklaşık 88.TL fazladan fazladan ödeme yaptım.Ekran görüntüsü de almadığım için AVEA"ya birşeyi ispat edemiyorum.Kuzu kuzu faturayı ödedim.Gelişmeler böyle olunca ben de 2 ses hattını Vodafone"a taşıyarak 2 adet telefon sahibi daha oldum.3cü hattı E71 cihaz kampanyasından yararlandığım için mecburen AVEA"da bırakmak zorunda kaldım.
-Data hattında ise iş daha traji komik;12 aylık sözleşme süresi dolunca 4Gb aylık bedel 29.TL"den 39.TL ye çıktı.Hattın vergileri bittiği halde halâ 40.TL üzeri fatura geliyor.
-Data hattını da kapatmayı düşündüğüm için modemle birlikte kızımdan istedim.kendisi bir yılı geçkin sürede kesinlikle 3G ile bağlanamadığını sadece EDGE bağlantısı yaptığını söyleyince,modem elime geçtiğinde AVEA Online İşlemlere bağlandım ve hattın bir yılı aşkın süredir; data hattı olarak satılmasına ve açılmasına rağmen hattın 3G aktif halde olmadığını ve 3G aktif hale getirilmediğini görünce kan beynime sıçradı.fatura kesim tarihinden önce bu hattı da iptal ettireceğim.

Ne diyeyim AVEA Allah"ından bul İnşallah.yabancı sermayeye satılan vergilerini ödediğimiz bir şirket Türk kullanıcılarına yukarıda anlattıklarımı yapıyor.Kimbilir bilmediğim ne tür haksız uygulamaları daha vardır.Anlattıklarımı okuyun ve AVEA"dan uzak durun.Kesinlikle tavsiye etmiyorum.
ses kısma + ana tuş+ açma tuşuna bastım.kazı yapan android resmi var. ve dont turn target diyor .burada takıldı kaldı tel şu anda.ne yapabilirim?Acil yardım lütfen.
quote:

ÖNEMLİ :

- v52.Full Power'ı yayınlayana kadar ; PM alımı kapalı.
- v52.Full Power'ı yayınlayana kadar ; modlarda kullanımı etkileyen büyük bir hata-eksiklik olmadığı takdirde başlıklara cevap vermeyeceğim.
- Yayınlamış olduğum modları download edip kullananlar kabul etmeli ki ;yaptığım tüm modları hobi olarak ve sadece kendi kullanımım için yapıyorum.
- Yayınladığım modlarda isteyen herkes ; istediği değişiklikleri yapabilir ve ister kişisel olarak kullanabilir ,isterseniz kendi adınızı vererek yayınlayabilirsiniz.İzin almanıza gerek yoktur.
- Teşekkür beklemiyorum.Bu yüzden aşağılama hakaret ve küçümseme de beklemiyorum.
- Usta,üstad değilim.Sadece modderim.
- Tüm modların yayınlanma zamanı değişkenlik gösterebilir.
- Sağlık ve en önemlisi günlük hayatın değişen etkenlerine göre bu modların hepsini veya bir kısmını erteleyebilir ve/veya yayınlamayabilirim.
- Keyfini çıkarın.


Arkadaşlar; 5800 için yaptığım işler belli.EVOLUTiON Serisini çıkartamayacak değilim.Fakat test sürümünü yayınladığımdan beri elim gitmiyor.Birkaç gün önce Side_effect'e de telefonda konuşurken söylediğimi sizlere de aynen söylemek istiyorum ; ister kızın,ister bunalımda deyin ama ; CFW denince içim almıyor,midem bulanıyor.Günlerdir internete bile bir saatten fazla girmiyorum.O da sabah ve akşam gazeteleri okumak ve birkaç seyredecek birşey indirmek için.Özel mesajlarımı artık kontrol etmiyorum,konularla ilgilenmiyorum.Bu işlerin sonu yok arkadaşlar.O yüzden artık ben de yokum.Forumda artık ; benim için dargınlığın veya kırgınlığın da bir önemi yok.Çünki;kimseye kırgın değilim.Benden büyük olmadı ama yaşıtlarım,yaşça bana yakın,benden çok küçük olan ama yürekleri çok büyük o yürekleri sevgi dolu o kadar güzel insanlar tanıdım o kadar güzel yazışmalar konuşmalar yaptım.Arkama dönüp bakıyorum burada aslında hep kazanmışım.
Yukarıda da yazdım,EVOLUTiON Serisini çıkartamayacak değilim ; çıkartmayacağım.Sizleri çıkartacağım diye ümitlendirdiğim için özür dilerim.Aslında EVOLUTiON serisine başlarken yarım kalacağını da sanki farkediyordum.
Side_effect'in dediği gibi bu işler zevk işidir,gönül işidir.Ama günlük hayatın zorlukları insanlarda ne zevk ne şevk bırakıyor.

quote:

Orijinalden alıntı: side_effect
Fatih abi yapıcam dediyse elbet yapıcaktır.


Side_effect kardeşimi de verdiğim kararla hayal kırıklığına uğrattığım için özür dilerim.

Daha önce de söylediğim gibi kırgınlıktan dargınlıktan değil.Yarım bırakıyorum ama ; sadece bırakmak istediğim için bırakıyorum.

Side_effect , Aang , Murat arkadaşlarımızın çabalarının değerini bilin.Daha onların izinden gelecek çok arkadaş var,burada isimlerini saymıyorum ama hepsi hafızamda.

HOŞÇAKALIN ARKADAŞLAR...

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------TEST DRiVE;

JAF kurulumu Euro2Turkey-Blue seçilerek yapılacaktır.JAF kurulumu açıklamayacağım.Lütfen kendine güvenenler ve JAF kurulumundan anlayanlar yüklesinler.ilk kurulumdan sonra Mutlaka 2-3 dakika 10 adet programın kurulmasını bekleyin.Kurulum sonrası hard format atıp atmamak size kalmış.


EVOLUTiON_SERiES_RAW_CFW - SiLiNDi


1- Bu Akşam 17:00 de dosyayı sileceğim.Denemek isteyenler indirip deneyebilirler.CFW'yi bu halde yayınlamamın sebebi sadece hata,sorun ve/veya ayarlarda eksiklik/yetersizlik bildiriminde geri dönüşler içindir.
2- Kullanıcı hatasından ve kullanım eksikliğinden kaynaklanan hataları dikkate almayacağım.
3- Şu da olsaydı veya yazılımda şu olmasaydı,şunu ekle,bunu çıkar v.s istekleri maalesef yerine getiremeyeceğim.Yapılacaklar-eklenecekler-yapılacak modlamalar v.s. zaten kendi notlarımda duruyor.
4- indirdiğiniz CFW Evolution Serisinin ; ham kalıp halidir.CFW üzerinde halen yapılacak birçok iş olup;tamamlandıktan sonra bu ham CFW'den 3 veya 4 tane CFW çıkacaktır.CFW şu anda çok az bir modlama içermektedir.Mod eklemeleri devam edecek.
5- Şu aşamada "Samsung Widget Ev ekranı" yüklemede bazı sorunlar var.İleride düşüneceğim.
6- Daima 4.cü şıkkı gözönünde bulundurun.

Kabul Etmeyeceğim Bildirimler ;
OviMAps çalışıyor.Ovisuite ile TR harita ve sesleri indirin.
OviStore çalışıyor.E:\Thinkchange\C klasöründen ovi kurulum dosyasını çalıştırın.Öncesinde Wi-Fi bağlantınızı kurmuş olun.
Ses Komutları çalışıyor.
XpressMusic Tuşu çalışıyor.
Kulak sensörü çalışıyor.
Soft format atılabiliyor.


ÇIKARACAĞIM CFW'LER İLE İLGİLİ GELİŞMELER 05.12.2010 ;

TIKLA DAHA ÇOK RESiM GÖR

ÖRNEK RESİMLER;

TIKLA DAHA ÇOK RESiM GÖR

TIKLA DAHA ÇOK RESiM GÖR

Yayınlandı-Evolution-X v52.Just Hacked-Yayın Tarihi 01.12.2010-21:00 Düşünülenden 1 gün önce yayınlandı.EVOLUTiON-X BURADA --- TIKLA
Yayınlanacak-Evolution-IX ... Test ediliyor. v52.Light - Nokia yeni bir FW çıkarmazsa 05.12.2010 - 0:00
05.12.2010 02:35 itibari ile %50 tamamlandı.Büyük ihtimalle gecikme yaşanacak veya tüm cfwler aynı tarihte çıkacak.
Tüm CFW'ler için düşünülen en son ortalama çıkış tarihi 09.12.2010 - 0:00

Yayınlanacak-Evolution-VIII ... Test ediliyor. v52.ShowTime - Nokia yeni bir FW çıkarmazsa 09.12.2010 - 0:00
05.12.2010 02:35 itibari ile %80 tamamlandı.
Yayınlanacak-Evolution-VII ... Test ediliyor. v52.The Best - Nokia yeni bir FW çıkarmazsa 10.12.2010 - 0:00
05.12.2010 02:35 itibari ile %80 tamamlandı.
Yayınlanacak-Evolution-VI ... Test ediliyor. v52.Full Power - Nokia yeni bir FW çıkarmazsa 11.12.2010 - 0:00
05.12.2010 02:35 itibari ile %80 tamamlandı.
Belirsiz-Evolution-V ... İsim ve Tarih Belirsiz.
Belirsiz -Evolution-IV ... İsim ve Tarih Belirsiz.
Belirsiz-Evolution-III ...İsim ve Tarih Belirsiz.
Belirsiz-Evolution-II ... "Decline" Tarih belirsiz.
Belirsiz-Evolution ... "Sunset" Tarih belirsiz.5800 için Çıkaracağım son mod olacağından bu ismi tercih ettim.İsim konusunda polemik istemiyorum.


ÖNEMLİ :

- v52.Full Power'ı yayınlayana kadar ; PM alımı kapalı.
- v52.Full Power'ı yayınlayana kadar ; modlarda kullanımı etkileyen büyük bir hata-eksiklik olmadığı takdirde başlıklara cevap vermeyeceğim.
- Yayınlamış olduğum modları download edip kullananlar kabul etmeli ki ;yaptığım tüm modları hobi olarak ve sadece kendi kullanımım için yapıyorum.
- Yayınladığım modlarda isteyen herkes ; istediği değişiklikleri yapabilir ve ister kişisel olarak kullanabilir ,isterseniz kendi adınızı vererek yayınlayabilirsiniz.İzin almanıza gerek yoktur.
- Teşekkür beklemiyorum.Bu yüzden aşağılama hakaret ve küçümseme de beklemiyorum.
- Usta,üstad değilim.Sadece modderim.
- Tüm modların yayınlanma zamanı değişkenlik gösterebilir.
- Sağlık ve en önemlisi günlük hayatın değişen etkenlerine göre bu modların hepsini veya bir kısmını erteleyebilir ve/veya yayınlamayabilirim.
- Keyfini çıkarın.
BURADAN iNDiREBiLiRSiNiZ - TIKLA

Yok daha neler diyerek sizlerle paylaşıyorum.

Lillian bu FW ' yi kendi telefonunda test etmiş ve çalışıyormuş.C6 FW ' den daha iyi olduğunu söylüyor.

İlgilenenler için habere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.
Emeklerinden ve bilgilerinden ve konularından faydalandığım herkese teşekkür ederim.


[16.10.2010][C6-2HS & OViMAPS 3.06 İNCLUDED]

CFW'LERE AİT ORTAK GÖRÜNTÜLER
http://img28.imageshack.us/gal.php?g=000001d.jpg

İKİNCİ EV EKRANINA AİT GÖRÜNTÜLER
http://img258.imageshack.us/gal.php?g=scr000001c.jpg

DİĞER GÖRÜNTÜLER
http://img413.imageshack.us/gal.php?g=screen000001.jpg

AÇILIŞ ANiMASYONU


AÇILIŞ VE KAPANIŞ EKRANI


['97Mini_CFW_icin_UDA_ve_CORE DOSYALARI] - iNDiR

2HomeScreen-T9-Simple_Style'97[4x5] - iNDiR

2HomeScreen-T9-Simple_Style'97[4x4] - iNDiR

2HomeScreen-T9-Simple_Style'97[3x4] - iNDiR

OViMAPS 3.06 included - 2Home Screen+ T9 Simple_Style'97[4x5] - iNDiR

OViMAPS 3.06 included - 2Home Screen+ T9 Simple_Style'97[4x4] - iNDiR

OViMAPS 3.06 included - 2Home Screen+ T9 Simple_Style'97[3x4] - iNDiR


- OViMAPS 3.06 GÖMÜLÜ CFW'ye NDrive KURULUMU

Dosyayı - iNDiRiN 29MB Dosyayı indirdikten sonra RAR dosyasının içinden çıkan Ndrive klasörünü (sadece Ndrive klasörü) hafıza kartınıza kopyalamanız ve yine bu NDrive klasörü içindeki "NDrive_No_pips.sis" dosyasını çalıştırararak kurulum yapmanız gerekmektedir.
NDrive register ve Türkiye haritası ( bu haritayı Ndrive-Maps içine kopyalayacaksınız) için @Reis-i Eagles kardeşimin sitesini ziyaret etmelisiniz.
Not : Sis Kurulumundan önce Türkiye haritasını indirin ve Ndrive-Maps klasörü içine kaydedin.

http://www.reis-ieagles.com/
@Reis-i Eagles kardeşimin sitesi-Üyelik gerektirmektedir.Üye olunuz.


- 2ci EV EKRANI KURULUMLA BİRLİKTE GELMEYEN ; BU SAYFADAKi DiĞER TÜM CFW'LER İÇİN ;

ilgili sis dosyasını TIKLA - iNDiR .Bu dosyayı üstte linkleri verilmiş 6 adet CFW ile denemeyiniz.üstteki CFW ler zaten 2ci ev ekranı içermektedir.Bu dosyayı bu yazının alt kısmında yer alan tüm CFW ler ile birlikte kullanabilirsiniz.


Yenilikler :

-Açılış ve kapanış ekranları değişti.
-Açılış animasyonu değişti.
-OviMaps 3.06 Ayrı CFW olarak Eklendi.(Dahili Bileşen)
-OviMAps ile Wi-Fi bağlantı.(Konumlamadan Şebeke tabanlı kapatılmalı)
-Default Tema Dark IND90
-Soundwaves Red eklendi (Mecburen)
-Modifiyeli Zoom Effect eklendi.(Rehberde sadece 2sn bekleme payı)
-Arka planda çalışan uygulamalar kaldırıldı.
-Pin yazma ekranında yeşil tuş hatası giderildi.
-Sürükle bırak yazısı : " Açmak için sürükleyin " olarak değiştirildi.
-2ci Ev ekranı eklendi.Uygulamalar klasörü içinden "gadget" ikonundan çalıştırmanız gerekiyor.
-ovistore son kurulum dosyası thinkchange c klasörüne kopyalandı.
-Ana Ev Ekranına 20 Adete kadar uygulama ekleme imkanı
-Yeni yamalar eklendi
-ilk açılışta yaklaşık 55MB boş ram.
-ilk açılışta C'de yaklaşık 77-79 Mb boş alan
-Abode veOuick occife uygulaması ile C'de yaklaşık 20 Mb toplam kazanç
-Abode veOuick occife ve OviMaps 3.06 uygulaması ile C'de yaklaşık 35 Mb toplam kazanç
-5800'dan port edilmiş T9 Eklendi.Biroltr'nin katkıları ile.Teşekkürler.

Uygulamalar:

1-2ci Ev ekranı
2-Jbak Taskman
3-Ramlbow (reg code sorarsa : 12345)
4-Bildirimler widgeti
5-HugeBattery Widgeti
6-QuickInfo

ÖNEMLİ ; LÜTFEN OKUYUNUZ

-Toplam 7 adet uygulama oto olarak ilk açılışta kurulacak.1-2 dakika beklemeniz gerekmekte.
-Saat ve tarihi kurulum sonrası kendiniz ayarlayacaksınız.
-Kurulum her zamanki gibi olacak.Kurulumu Aşağıdaki Mesajlarda ayrıntılı olarak anlattım.Daha önceden upload etmiş olduğum uda ve core dosyaları ile birlikte flash atılacak.


PİL SARFİYATI

CFW son bir haftalık denemelerimde aşağıdaki sonuçları elde ettim.

1-Normal kullanım olarak şarj 3 gün 12 saat gidiyor.
2-Aktif kullanım 36-48 saat.
3-Çok yoğun kullanım ise 16-24 saat arası gidiyor.

Flash EV EKRANI Kullanımı Tüm seçeneklerde fazladan %25 civarında pil sarfiyatına neden olacağından yukarıdaki zaman dilimlerinde azalma gözlenecektir.

Not: Eğer XM tuşu,Sesli komutlar ve Tuş sürükleme çalışmıyor diyen olursa

Not 2: Tuş sürükleme fonksiyonu herhangibir Taskman programı açıkken çalışmaz.Haliyle Jbak Taskman açıkken de çalışmaz.----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


[5800 v51 - on C6FW.v11][SiMPLE STYLE][3x4][4x5] 2.Ci MESAJA TAŞINDI.

[20.09.2010][SiMPLE STYLE'97]ve[UDA.fpsx] [3x4][4x5]

AÇILIŞ ve KAPANIŞ EKRANIAÇILIŞ ANiMASYONU
Default Tema DARK IND190- Açılış ve kapanış ekranı değişti.
- Açılış Animasyonu değişti.
- Default Tema DARK IND190
- NOKlA WHiTE TEMA Duruyor.
- Tema effecti ExtremeTouch v2 olarak değiştirildi.
- Soundwaves Tema bu CFW'den de çıkartıldı.
- Matrixmenudata.xml düzenlendi.Yüklenen programlar ait oldukları klasörlere gidiyor.
- Tuş ışıklarında ve XM tuşunda daimi yanma,şarj ederken sönmeme gibi bir problem olmadı ve bu sayfadaki 3 CFW'de de böyle bir problem yok.

[SiMPLE STYLE'97]ve[UDA.fpsx] in diğer Tüm özellikleri ve kurulum notları[FLAG'97]ve[UDA.fpsx] ile aynıdır.Aşağıda [FLAG'97]'e ait özelliklerden inceleyebilirsiniz.

SiMPLE STYLE'97 iÇiN iNDiRMENiZ GEREKEN DOSYALAR :

['97Mini_CFW_icin_UDA_ve_CORE DOSYALARI] - TIKLA


SiMPLE STYLE'97[4x5][MODLU DOSYA] - TIKLA

SiMPLE STYLE'97[3x4][MODLU DOSYA] - TIKLA[FLAG'97]ve[UDA.fpsx] [3x4][4x5]

AÇILIŞ ve KAPANIŞ EKRANIAÇILIŞ ANiMASYONUXM TUŞU ÇALIŞIYORSürüklemeli Kilit tuşu Çalışıyor.NOKlA WHiTE DEFAULT TEMASES KOMUTLARI ÇALIŞIYORRESiMLER ÖRNEK OLARAK KONULMUŞTUR,GÖZÜKEN PROGRAMLAR SONRADAN EKLENMiŞ ve TEMA SONRADAN DEĞiŞTiRiLMiŞTiRDiLLER

- Türkçe
- ingilizce


TÜM ÖZELLiKLER


- iki değişik Menü düzeni 3x4 ve 4x5
- Hacks ve Araçlar Klasörü tarafımdan eklendi.Side_effect'in katkıları ile (by f@tih)
- AdobeReader Çıkartıldı.Hatasız Tekrar Yüklenebilir.
- QuickOffice Çıkartıldı.Hatasız Tekrar Yüklenebilir.
- Açılış ve kapanış Resimleri değiştirildi.
- Açılış animasyonu ve sesi değiştirildi.
- SOUNDWAVES TEMA ÇIKARTILDI

- Effect yenilendi.( Birol hocamın izni ile kendi CFW'sinde kulandığı effect'in aynısı)
- Genel tercih ismi Flag'97 olarak değiştirildi.
- InstallServer.exe ile Hackli.
- Tüm Klavyeler ve T9 Aktif.
- Türkçe Sözlük Eklendi.
- Yer imleri düzenlendi.
- Reserved dosyaları silindi.5MB kazanç elde edildi.
- ilk açılış C:\ 78-79MB boş alan
- ilk açılış 52-55 Mb boş ram (zamanla,programların yüklenmesi ile değişiklik gösterebilir)
- Conversation ikonu mesajlar içerisine de alındı.
- MP3'leri E:\MUSiC değil tüm C:\ ve E:\ den Okuma yapar.
- UDA.fpsx dosyası yeniden düzenlendi (by f@tih)
- Aylin'i yazmayı unutmuşum.Elbette Aylin de burada
- Hızlı yan dönme düzenlendi.(Bir miktar azaltıldı)

- Tuş ışıklarında ve XM tuşunda daimi yanma sönmeme gibi bir problem olmadı ve bu sayfadaki 3 CFW'de de böyle bir problem yok.
- ve minor güncellemeler.
- Diğer Tüm özellikler Lillian'ın '97 ile aynıdır.TEMALAR

- NOKlA WHiTE DEFAULT TEMA
- SOUNDWAVES TEMA ÇIKARTILDI
- NSERIES 1
- NSERIES 2
- NSERIES 3
- NSERIES 4

PROGRAMLAR

- FileBrowser ekli.
- ScreenSnap Eklendi.
- LightCtrl Eklendi.
- Conversation Eklendi.
- AuoInstaller Eklendi. (ovistore son kurulum dosyası - E:\thinkchange\c\ içinde)
- RomPatcher+ Eklendi.Auto ve Formatlanabilir.
Patches Klasörü Kurulumla birlikte geliyor.
Sadece ReadCRoot ve Open4All Yamaları Aktif ve Auto
Format sonrası RP+ silinmiyor.

MODLAR

- LuziQ Menü Düzeni
- Sistem Önbelleği C:\'denE:\ ye taşındı.
- Browser Önbelleği C:\'denE:\ ye taşındı.
- Mesaj saklama limiti 999'a çıkartıldı.
- Application Policy yeniden düzenlendi
- Audio codecs ingilizce ve Türkçe olmak üzere eklendi
- Sistem Cache artırıldı.(ram üzerinde olumlu etki)
- Arama anında ekranın dömesi kapatıldı
- Ovi Contacts kaldırıldı
- Extra sensör ayarları uygulanıp eklendi
- Galeri Mod düzenlendi (kuracağınız 3cü parti yazılımlar için garanti verilmez)
- Wi-Fi çekimi artırıldı
- Heap Size artırıldı
- Menü meşgul halkası mavi olarak değiştirildi ( tema effectinin açık olması gerekir)
- Şarj anında yeşil ışık kapatıldı
- Bazı uygulamaların ilk açılış ile birlikte çalışması kapatıldı (rehber-msj-saat gibi.Sonradan bu uygulamaları açarsanız kendiniz kapatmalısınız)
- Kamera çıkışında Ram düzenlemesi uygulandı
- Fota Cache silindi.5 mb kazanç
- Mesajlardaki Lag giderildi.
- Müzik çalardan ovi müzik kaldırıldı.
- Browser veya cihazın kapanması durumunda devam eden indirmelerin kaldığı yerden devam etmesi sağlandı.
- Bluetooth gönderimlerinde sis,sisx,jar,jad dosyalarının kurulumu sağlandı.
- Unlock tuşu üzerinde tek titreşim modu eklendi.
FLAG'97 iÇiN iNDiRMENiZ GEREKEN DOSYALAR :

['97Mini_CFW_icin_UDA_ve_CORE DOSYALARI] - TIKLA


Flag'97[4x5][MODLU DOSYA] - TIKLA

Flag'97[3x4][MODLU DOSYA] - TIKLA


KURULUM NOTLARI

- Kurulum aşağıdaki 2ci mesajın son kısmındaki JAF kurulumunda anlatıldığı şekilde gerçekleşecektir.
- indirmiş olduğunuz '97Mini_CFW_icin_UDA_ve_CORE.rar dosyası içindekileri masa üstünüzde bir klasör içine çıkartınız.
- Tercihinize göre indirmiş olduğunuz Flag'97[3x4]MOD.rar veya Flag'97[4x5]MOD.rar içerisindeki dosyayı da daha önce uda ve core dosyalarını çıkarttığınız klasör içine çıkartın.
- Kurulum aşamasında aşağıda anlatıldığı gibi ilk olarak "RM-356_51.0.006_prd.core.C0r" dosyası şeçilecek
- ikinci olarak "Flag'97[3x4]-RM-356_51.0.006_prd.rofs2.V01" veya "Flag'97[4x5]-RM-356_51.0.006_prd.rofs2.V01" dosyasını seçeceksiniz
- üçüncü olarak "f@tih's-RM-356_51.0.006_026_000_U01.uda.fpsx" dosyasını seçeceksiniz
- Klasörde sadece bu üç dosyanın olması yeterli.başka dosya olmasına gerek yok.


KURULUM SONRASI NOTLARI

- JAF kurulumunu aşağıdaki anlatılanlara uygun yaptığınız takdirde telefonunuz kendiliğinden açılacak.
- Sadece Pin sorma ekranı gelebilir.Tarih saat ve ülke seçim ekranı gelmeyecek.
- Telefon direkt olarak açılacak.Bunları daha sonra kendiniz ayarlamalısınız.unutmayınız.


FLAG'97 ve SiMPLE STYLE CFW'ler beraberce
26.08 - 29.09.2010 tarihleri arasında
TOPLAMDA 1400+ DEFA İNDİRİLDİ


Aslında CFW bir hafta öncesinden hazırdı ve yayınlamak üzereydim;ama bazı sebeplerden yayınlamadım.Bahane ile bir haftadır test ediyorum.Her zamanki gibi kendim için yapmış olduğum CFW'dir.Olmayan hataları ve sorunları ile CFW'yi indirmek isteyenler indirebilir.Hata ve sorun bildirenlere,CFW'ye ilave özellik katmamı , özellik çıkarmamı isteyenlere hiçbirşekilde cevap vermeyeceğim.
1.ci MESAJ
CFW'lerin ÖZELLİKLER
2.ci MESAJ
CFW'lere AİT ve GEREKLi DOSYALAR
3.cü MESAJ
RESiMLi JAF İLE CFW KURULUMU

4.cü MESAJ
Programlar


DiLLER

Türkçe
ingilizce

UYGULAMALAR

- Rom Patcher+
- BestScreenSnap
- RAMblow
- AutoInstaller
- Conversation

TEMALAR

- FRESH^3 1.1_IND190 DEFAULT TEMA
- Firebird 1.9
- Sound Wave Temaları kaldırıldı.

EV EKRANLARI

- Vodafone
- Orange şeffaf
- Tsunami HTC
- BlueSpectrum on Samsung Widget
- Basic
- Contacts Bar
- Finger Use
- Full page
- Navigation Bar


ROMPATCHER+ YAMALARI VE AÇIKLAMALARI

2THEMES.RMP - Ev ekranlarının dışarıdan Tele eklenmesinde gerekli
Bluetooth Locker.rmp - Bluetooth u kapatıyor
Deny New Installation.rmp - Yeni program Kurulumları engelliyor.
DisableEnhNote.rmp
DisableLogs.rmp - Tüm logları kapatıyor.
DisableUSSDNotes.rmp
Hide menu.rmp - Menüyü gizler
LCD Light ON.rmp - Ekran sürekli açık
LCD OFF Charge Complete.rmp - Şarj sonrası ekranı kapatır
Long Multi Tap for 5800 by marshall.87.rmp - Klavye uzun dokunuş etkin
NoBlankPassword.rmp - Şifreleri grerek yazmanızı sağlar
ReadCroot Dosya Yöneticisinden C'yi görebilme
Remove Record Tone.rmp - Kayıt başlangış sesini kapar
Remove red LED ON 5800.rmp - Video kayıtta kırmızı LEd i kapatır
Reset On Power Long Press by wadowice.rmp
Settings Deactivate.rmp - Ayarları sabitler
Short Multi Tap for 5800 by Marshall.87.rmp - Klavye kısa dokunuş etkin
USB Data Disable.rmp - Telin usb bağlantısını kapatır.

Not : Burada anlatımı yapIlan yamalar eksiklik veya fazlalık gösterebilir.

TÜM ÖZELLİKLER

- Font Değiştirildi
- Uzaktan Kilit etkin
- Sesli Komut etkin
- Nokia OVI Welcome Kapalı
- Daha iyi performans için çalışan uygulamalar önbellek olarak E:\'yi kullanır.
- Kinetik Scrolling iyileştirlidi.Boş menülerde KS çubuğu ve KS sayfa doluncaya kadar gözükmez.
- Başlangıçta RAM optimizasyonu
- Bazı uygulamalar başlangıçta devre dışı bırakıldı.
- Ilk açılışta sistem belleğinde artış sağlandı.
- Uygulamaların açılış kapanış hızlarında gözle görülür atış sağlandı
- UI Hızlandırma
- E: \ thinkchange \ c
- E: \ thinkchange \ e
- E: \ Omnia Klasörü içinde samsungtoolbar.mif (otomatik olarak kopyalanıyor)
- E: \ yamalar (otomatik olarak kopyalanıyor)
- Menü Kullanımı küçük halkalar yeşil olarak değişti
- Açılış ekranı değiştirildi
- Kapanış ekranı değiştirildi
- Kapanıştaki NOKIA resmi kaldırıldı.
- Titreşim seviye 2 olarak ayarlandı.
- Tüm Ev ekranları için Fresh Tema standart olarak geliyor.
- Alarm erteleme aralığı varsayılan olarak 7 dk ayarlandı
- Işık Şiddeti varsayılan % 50
- Theme Effect i değiştirildi.
- Font Türkçe'ye uyumlu (problemsiz) olarak değiştirildi.
- varsayılan telefon Otomatik -kilit 30 saniye olarak ayarlandı
- ışık zaman aşımı varsayılan olarak 30 saniye ayarlandı
- Maksimum otomatik telefon kilidini maximum 10 dakika ayarlayabilirsiniz
- Menü Kullanımı yeniden dizayn edilere kolaylaştırıldı
- Neredeyse 40 uygulama organize edildi
- Office, Navigasyon, hack ,müzik, video ve fotoğraf klasörleri ve yeni simgeleri yenilendi ve Türkçe'leştirildi.
- Tapping Mode eklendi
- İndirme yöneticisi yarım kalan indirmelerde tekrar devam edecek şekilde ayarlandı.
- sis/jar/mid dosyalarının diğer telefonlara MMS veya Bluetooth ile gönderimi aktifleştirildi.
- FOTA rezarvasyon kapatıldı - kazanç 5MB
- Bookmark düzenlendi.
- My Nokia - başlangıçta Mesaj gönderimi kapatıldı
- kadedilen ve gönderilen toplam mesaj sayısı 999 olarak ayarlandı
- Ovi Contacts kapalı
- Kamera kapattıktan sonra Ram iyileştirmesine gidildi
- Kamera kalitesi geliştirildi
- ilk açılışta (karşı taraf sesi)kulaklık sesi en yükseğe ayarlandı
- 12 saaate kadar video kaydı (8GB boş hafıza kartı olması koşulu ile)
- Hoparlör otomatik olarak 5/10 ayarlandı
- Açılış sesi düşürüldü
- Ses kayıt kalitesi artırıldı.
- Daha hızlı yenileme sağlandı
- Galerideki dosyaların önbelleklemesi hızlandırıdı
- Varsayılan zil sesi yenilendi.
- Varsayılan mesaj sesi yenilendi.
- Varsayılan alarm sesi yenilendi.
- ilk açılış en fazla boş hafıza: 0 uygulama ile 81,9 MB
- ilk başlangıç en fazla RAM 67 MB
- Dillerin yüklenmesine göre RAM değerleri farklılık gösetrebilir.
- Landscape FiX'lendi.(Yan dönüş hızı)
- Türkçe Sözlük Eklendi.
- Sadece ingilizce ve Türkçe
- Ufak tefek hatalar gözden geçirilip düzeltildi.
- PROViSUAL Sürümü için CPU modfix
- MuzikÇalar ilk açılış MP3 ler için oto tarama
- Yeni Hack (installserver.exe) dosyası eklendi.
- İnstallserver.rmp yaması kaldırıldı.
- Open4all.rmp yaması kaldırıldı.
- Ovi son kurulum dosyası E:\Thinkchange\c\ içine Auto aktarım (kurulum sonrası kurmak için)
- C2Z E:\Thinkchange\c\ içine Auto aktarım (kurulum sonrası kurmak için)
- Widgetizer E:\Thinkchange\c\ içine Auto aktarım (kurulum sonrası kurmak için)

PROPER [ NORMAL MOD ] 'un PROViSUAL MOD'dan FARKLARI :

1 - ORjiNAL FONT EKLENDi
2 - CPU MODFİX YOK.


- Diğer tüm özellikler yukarıdaki yazılanlar ile ortak özelliklerdir.

- v4.0 için başka mod çıkarmayacağım.Sadece bu iki mod olacak.Modlar yayınlandığı şekilde.Modlarda Başkaca düzeltme yapmayacağım.
- Modlarda isteyen istediği düzeltmeyi yapabilir,yayınlayabilir.Tek isteğim düzenlenip yayınlanacak modlarda adımın kullanılmaması.
- 5800 v51-v4.0 ile tüm mod çalışmalarımı sona erdirdim.Bundan sonra çıkabilecek firmware güncellemeleri için mod - hack çıkarmayacağım.
- v4.0 'ın hazırlanmasında bana yardımlarını esirgemeyen ; emperor1907 - Aang67 - NomadCRY - TheWorldLord arkadaşlarıma kucak dolusu teşekkürler.
- Forumdan ayrılmıyorum,sorulara sorunlara cevap vereceğim.
- Yukarıda da yazdığım gibi;modlarda şu da olsaydı ,şu da çıkarılsaydı, açılış ekranı niye böyle veya j harfi kalın ş harfi ince gibi sorulara da yanıt vermeyeceğim.
- Modlar bu şekilde arkadaşlar.modları kurarak yüklendiğinde gelen özellikleri kabul etmiş oluyorsunuz.
- Modlara +/- özellik katmayacağım.isteyenler kendileri yapabilir.


KURULUM SONRASI iÇiN ÖNEMLi UYARILAR:1- Telefonuz flash işleminden sonra ilk açılış sırasında ;ÜLKE, ay ve saat seçimi sonrasında " bluespectrumHS " Ev ekranı ile açılacak.Hiç bir işlem yapmadan önce Tele kurulacak 4 adet programın kurulumunun tamamlanmasını (4 0) ve restart istemesini bekleyin.

2 - Restart sonrası açılacak olan " bluespectrumHS " Ev ekranının alt tuşları kullanımında ilk olarak rehber i açabilir.

3- Sırası ile "Temel" - "HTC" - " Orange" - "vodafone" tekrar " Temel " Ev Ekranlarını belirleyin.

3 - Telefonu kapatıp açın.

4 - " Temel " Ev Ekranı ile açılan Telefonunuzda şimdi " samsung widget (bluespectrumHS) " Ev ekranını belirleyebilirsiniz.


5- PROViSUAL sürümü ile şarj (pil) sorunu yaşayabilirsiniz.CPU Modfix sürümdür.

i L A V E :


- ilk açılışta 4 adet programın yüklenmesi gerekiyor.Bu programların yüklenmesinde bir hata aldığınızda veya tamamı yüklenmediğinde ; FileBrowser veya X-plore ile " C:\Data\AI.txt " dosyasını silin ve telefonu kapatıp açın.Yükleme tamamlanana kadar bekleyin.


Keyfini çıkarın,Güle Güle kullanın.KURULUM TAMAMLANDIKTAN SONRA RESTART İSTEYENE KADAR BEKLEYİNİZ.
Hakkında
Konum: İzmir,Buca
Forum İmzası:
Üye profili kapalı olanların Ö.M ' larını cevaplamıyorum.
Forum İkinci El İmzası:
Sorunsuz alışverişlerim : aeo - cihansevencan - Nosferatu` - nahkax - muzeg - iMHoTeP - Zeyth

Üye profili kapalı olanların Ö.M ' larını cevaplamıyorum.
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 3 ay
Mesaj Sayısı: 1.649
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.109
İkinci El Bölümü Mesajları: 300
Konularının görüntülenme sayısı: 204.394 (Bu ay: 913)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 36 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.