Teğmen
11 Mart 2018
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 57 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Tek kanal RAM kaynaklı oyunlarda çok çok düşük performans alıyorum. Bunun için Intel dahili GPU'yu (UHD 630) tamamen devre dışı bırakmak istiyorum. Ancak BIOS ayarları kısıtlı. Bu konuda ne yapabilirim ? Monitör vs. ile kullanınca almam gereken peformansı alabiliyorum. BIOS ile olma ihtimali yoksa sahte HDMI, monitör gibi yöntemler var mıdır ? 2 aydır bu konuda mağdurum. Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler.

https://www.acer.com/ac/tr/TR/content/model/NH.Q7PEY.002 Özellikler ise bu şekilde. En güncel BIOS kurulu.

Insydeh20 Setup Utility Rev 5.0. bu sürüm numaralı BIOS mevcut.

Bu laptopu bugün aldım. İlk olarak sürücüleri vs kurdum. Birkaç oyunu denemek istedim ve FIFA 19'u kurdum. 1080P Ultra ve 4X MSAA ile 120-130 FPS alıyorum. Baktığım çoğu testte 200-250 FPS alınıyor. Benim istediğim 144 FPS sabit oynamak. Sorun sizce nedir?

İzlediğim ve baktığım testlere göre performansın neredeyse yarı yarıya olması kafamı karıştırdı. Ayrıca bu ayarlarda GTX 1650 Ti 144 FPS veremiyor diye bu laptopu tercih ettim. CS GO en düşük ayarlarda maksimum 140-150 FPS alıyorum. Sizce 1660 Ti ve 10. nesil i7 ile normal mi ?

Birkaç test daha yaptım sanırım işlemci frekansı ile ilgili bir sorun var. Dalgalanmalar biraz fazla gibi geldi 3.6 ike 4.1 GHz arası. Sıcaklıklar 90 derecelerde. Bunun yanında neye bağlı bilmiyorum ama GPU az kullanılıyor.

Arkadaşlar sürücüleri kaldırdım ve kurdum, performans ayarlarını ve harici ekran kartını her zaman seçtim ancak hala düşük performans alıyorum. Bu kadar para verdim ama daha ilk günden moralim bozuldu. Sizce ne yapmalıyım ? Bir de test için bir şeyler yükleyip siliyorum SSD'ye zararı olur mu ? Yaklaşık 250 GB falan kullanmışımdır.
Hakkında
Hakkımda:
Doğru söylersen hiçbir şeyi hatırlamak zorunda kalmazsın...
Sistem ve Tercihleri
Mobil cihaz
samsung
Operatör
Türk Telekom
Ekran Kartı
Asus
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 10 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 3 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 164
İkinci El Bölümü Mesajları: 11
Konularının görüntülenme sayısı: 0 (Bu ay: 111)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 37 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.