D

Binbaşı
10 Kasım 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 28 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Selam arkadaşlar,

2013 Kia Rio 1.4 CRDİ sahibiyim. Araç 80.000 KM'e geliyor. Servis fiyatları malum. Şu ana kadar aracımın bakımlarını tüm parçalarını kendim tedarik ettikten sonra sadece işçilik vererek yaptırdım. Fakat aracı daha uzun süre kullanmayı düşünüyorum. İzmir'de usta tavsiyeniz var mı? KİA özel servis olmadığı için Hyundayi servislerini aramaya başladım.

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.
Merhaba arkadaşlar,

Emekter GM Discovery 4GB'ı üzerine dün gece uykumda su şişesini devirmemle birlikte emekli ettik. Dördüncü senesine sıkıntısız girmişti, buradan kutluyorum GM'ı gerçekten, hiçbir akıllı telefonu bu kadar uzun süre kullanmamıştım.

Önceki kullandığım telefondan da anlayacağınız gibi bir akıllı telefondan beklentim çok yüksek değil :) Servisle sık sık başımı ağrıtmayacak fakat modern bir telefon arıyorum. GM'i full rootlu ama stok rom ile kullanıyordum. Samsung Galaxy S6 var aklımda ama f/p olarak tavsiylelerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.
Arkadaşlar merhaba,

Benim sorum biraz ilginç olacak. İş için İzmir'e taşındım. Geçici olarak 1+1 eşyalı bir daireye çıktım. Apartman çok yeni ve 4 daire 1 dükkan var. Superonline fiber getireceğiz diye bina sahibinden ve müteahhitten gerekli imzaları almış fakat daire sayısı az olduğu için hizmet getirmekten vazgeçmiş. Binada telefon hattı da yok.

İşim gereği evimde internet olmazsa olmaz. Daireye 3 gün içinde taşınacağım. Daire İzmir-Bornova'nın orta yerinde fakat böyle bir maduriyet var. Telefon hattı da aylar sonra gelir başvursanız da diyorlar. En yakın zamanda internet bağlatmam gerekiyor. Tavsiyeleriniz nedir?
Arkadaşlar merhaba,

Teknolojikapinda.com sitesinden bir dizüstü bilgisayar siparişi verdim. Daha sonra ürünün çok geç kargo yapılacağını öğrenince siparişini iptal ettim. Telefonda muhasebe ile muhattap oldum ve 14 gün içinde kredi kartıma iade yapılacağı söylendi. Ancak 14 gün sonra arayınca, 14 iş günü dediler ve beklemeye devam ettim. 14 iş günü sonrasında aradığımda iadenin sanal pos üzerinden yapıldığı, istenirse e posta yollayabileceklerini söylediler. Ben e posta istedim, gelmeyince aradım. Bu sefer iadenin yapılmadığını ve teknik arıza olduğunu söylediler. Şimdi konuşuyorum, bana döneceklerini ve iadenin yapılacağını söylüyorlar. İadeyi talep edeli 20 gün olmuş.

İstanbul tüketici hakları il hakem heyetine giderek dava mı açmam gerekiyor? Bu hakkımı en kısa sürede nasıl alabilirim? Bilgilendirirseniz sevinirim.
Merhaba,

1800 tl Max bütçem var. Günlük kullanım, film ve ara sıra, eğer bu bütçe aralığında mümkün ise, popüler oyunları oynamak için Notebook arıyordum. Şu iki cihaz arasında kaldım. Bütçem 100 tl dahi çıkamıyor. Sizce ürünler nasıldır?

http://www.sadecenotebook.com/dell-inspiron-5548-g20f45c-pmu400798

http://www.webdenal.com/lenovo-z5070-59-432061_753049.html?ref=akakce&source=mobil&v=1.39.6

Tavsiyelerinizi bekliyorum, teşekkürler.
Herkese merhaba,

Okul, iş-güç derken donanımdan uzak kaldım. 3 ay sonra GPU güncellemesi yapacağım. Şu an MSI HD6850 kullanıyorum, 3-4 yıl oldu alalı. Belki sizi şaşırtacak ama karttan hala oldukça memnunum çünkü 900p'de oynuyorum, modlu Skyrim'de bile 35-40 FPS altını görmedim. Fakat yedek subay olarak görev yapacağım yere sadece kasa içindeki komponentleri götüreceğim çünkü ve orda sistemimi yeni monitör (22" ve üzeri" ve belki yeni kasa ile birleştireceğim. Sistem aşağıda ve bu sistemde GPU dışında başka parça değiştirmeyi düşünmüyorum, o da yeni çözünürlüğe VRAM yetmeyeceği için.

Asrock Z77 Pro3
i5 2500K @ 4.6 GHZ
Corsair Vengeance DDR3 1600MHZ 8GB
MSI HD6850 @ 1 GHZ
Thermaltake TR2 650W Bronze

Minimum 2GB Vram'li, 1080'de rahat oyun oynayabileceğim bir VGA arıyorum. 3 ay önceden başlığı açmamın sebebi, 3 ay sonra yeni kartlar çıkıp çıkmayacağını bilmemem ve bu konuda bilginize danışmamdır. Örneğin, 3 ay sonra şu kartlar çıkacak onu alabilirsin ya da o kartlar yüzünden şu an piyasada olan bu kartın fiyatı düşer onu alabilirsin diyecek arkadaşlar gibi... Cevap verenlere teşekkürler.
Arkadaşlar merhaba...

2-3 sene önce topladığım sistemimdeki Asrock Z77 Pro3 anakartımdan oldukça memnunum. Lakin stereo amfime bilgisayarımdan kayıpsız ses çıkartmak için dijital çıkışım yok. Ses kartımda kullanabilmek için bilgisayarımdan nasıl dijital ses çıkışı alırım?

Teşekkürler.
Merhaba arkadaşlar,

Ben 2014 Temmuz'da lisans mezunu olup 2 yıl tecil hakkımı kullandım. 2015 Ocak'ta ise bir yüksek lisans programına kabul edildim. Lakin, ailevi ve özel sebeplerden dolayı plân biraz değişti ve en geç tez dönemindeyken bir iş bulup geçimimi sağlamam mecburi, bildiğiniz gibi bizim ülkede özel sektörde asker adayına iş yok ya da çok kısıtlı. Bu sebeple yüksek lisans içinde iken askerliğimi yapmam ya da başkasının hakkını yememek için hiç yüksek lisansa başlamamam gerekiyor. Bu sebeple sorularım var,

1- İlk dönemimi bitirip haziran'da kaydımı dondurup Ağustos celbine gidebilir miyim ? Ya da kaydımı dondurmadan tecilimi kaldırırlar mı ? Dönemi yakmayı bile göze aldım.

2- Mayıs celbine gitme imkanım var mı?

Kısacası okuldan atılmadan bir şekilde askerliğimi önümüzdeki ilk 2 ya da en fazla 3 (yani max kasım) celp dönemi içinde yapabilir miyim? Bilgilendirecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.
Merhaba arkadaşlar,

Evimde uzun yıllardır kullanılmayan eski bir Siemens hi-fi sistemi var. Zamanında pikabından kaset çalarına kadar olan setten şimdi radyolu receiver ve 2 kabin kalmış durumda

Üniversite sonunda eve döndüğümde müzik dinlemek ve ufak çaplı müzik pratiklerimi yapmak için bir sistem almayı düşünürken aklıma bu eski sistemi kullanmak geldi. Fakat birkaç sıkıntım var onlara burada cevap almayı umut ediyordum.

1- 5 pin din kablosunu RCA ya da 3.5 mm'ye dönüştürerek stereo ses almayı düşünüyorum, sorun olur mu?
2- Kabinler muhtemelen sağlamdır fakat amfi bozulduysa ya da gücünü kaybettiyse 300-500 TL düşük vatlı ne amfi alabilirim ?
3- Amfi iyi kabinler kötü durumdaysa 2-3 sürücülü iki kabin ya da tek kabini kaça mal edebilirim?
4- Bas gitar çaldığım için 30-40 hz ve üstü frekans aralığını almam gerekiyor, sizce kendim kabin yaparsan kaç cm'lik bir sürücü bunu verebiliyor?

Şimdiden teşekkürler.
Foruma sorayım dedim, belki cevap alabilirim arkadaşlardan. Artık yazmaktan yorulduğum için Vodafone'a ve şikayetvar'a yazdıklarımı kopyalıyorum aynen, mazur görün.

quote:

Gelen anlaşılmaz mesajlar üzerine 542'yi arayarak, kullanmakta olduğum 3U1 paketini sadece 6 ay kullanabileceğimi öğrendim. (İlk aramamda da paketin yenileneceği söylenerek yanlış bilgilendirildim.) En son aramamda paketi bitiş tarihine kadar kullanmak istediğimi söyledim.

Paket biter bitmez hiçbir onayım, isteğim ve bilgim olmadan Vodafone 25 TL'mi hattımdan çekerek bana Her yöne 500 DK konuşma paketi tanımlamış. 542'yi arayarak şikayet ettiğimde pakete ancak kendi isteğimle üye olabileceğim söylendi. Hiçbir işlem yapmadığımı ısrarla söyleyince de TL iadesi yapılmadı.

Hattıma tamamen haberim ve isteğim dışında tanımlanan bu paketi kullanmıyorum ve acilen TL'lerimin iade edilmesini istiyorum.

Vodafone'a güvenmediğim için TL yükleyemiyor, istediğim pakete üye olamıyorum ve hattımı kullanamıyorum. Maduriyetimin acilen giderilmesini istiyorum.
Hakkında
Forum İkinci El İmzası:
Başarılı alışverişler için referanslarıma bakınız.
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
PC
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen hafta
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.495
İkinci El Bölümü Mesajları: 84
Konularının görüntülenme sayısı: 135.713 (Bu ay: 2.114)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 21 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Web Tasarım - Programlama
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.