Emekli Yönetici
14 Eylül 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
40 üye
Görüntülenme
Toplam: 2258 (Bu ay: 18)
Gönderileri
Arkadaşlar bu powerbank ten aldım. Şöyle bir sorun yaşıyorum.

Type-C to Type-C kablo ile telefonu şarj etmek istediğimde telefon ekranında şarj oluyor yazıyor, 1 saniye sonra sönüyor, 1 saniye sonra tekrar yanıyor ve tekrar sönüyor, böyle kısır döngü şeklinde devam ediyor. Aynı şekilde Powerbank inde ışıkları bir yanıyor şarj eder gibi, sonra sönüyor.. Samsung'un orjinal 45W adaptörü ile gelen kabloyu + yine Samsung'un orjinal 25w adaptörü ile gelen kabloyla deniyorum ikisiyle de aynı. Note 9, S20 Ultra ve S10 Lite ile denedim hepsinde aynı şeyi yaptı.

Bu powerbank arızalı mıdır? Kablo mu seçiyor yoksa var mı fikri olan? Boş yere kablo masrafı yapmayayım diye bir sorayım istedim belki yaşayan vardır.

Not: Usb portlarında böyle bir problem yok, onunla normal şarj ediyor ama hızlı şarjı tam olarak kullanabilmem için type-c nin çalışması gerekli.
Arkadaşlar, bir yakınımın taşındığı sitede Telekom Fiber Altyapısı var, 100mbite kadar destek var.

Acaba bildiğiniz kampanya var mı 50 yada 100 mbit sınırsız bir tarife bakıyoruz. Başka servis sağlayıcısı da olabilir ama ne derece sorunsuzlar şöyle bir bakayım dedim şikayetten başka birşey yok hem milenicom da hem Turknet te.

Var mıdır öneriniz, bir kampanya bilginiz? Taahhütte verebiliriz.
Tablette kullanmak için data paketi arıyorum ama tarife bulamadım. Min. 8 ila 10 GB veya üzeri olması lazım. Var mıdır kullanan ve tavsiye verebilecek biri?
Corsair Void Pro Rgb -- 5.70 kur ile 473 TL ye gelir. TR de 700-750 TL bandında.
Arctis Pro Kablosuz Kulaklık -- 5,70 kur ile 1.772 TL ye gelir. TR de 2.900 TL bandında.

https://www.amazon.com/gp/product/B0748N6796/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1
https://www.amazon.com/gp/product/B079YBKT3H/ref=ox_sc_act_title_1?smid=ATVPDKIKX0DER&psc=1
https://www.amazon.com/gp/product/B01CW4ASS0/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

Tanesi 177 TL ye geliyor. Uzun zamandır beri kullanıyorum bu ürünleri, çok memnunum. 32gb micro sd destekler, dışarıdan kayıt izleme, bebek ağlama, hareket algılayınca kayıt et vs. bir çok fonksiyonu var. N11 de 360 TL civarı satılıyor şu anda tanesi.
İptal..
Merhaba arkadaşlar, biliyorum yukarıdaki araçlar farklı sınıfta belki ama ayırdığım bütçe doğrultusunda bulabildiğim, bana hitap eden araçlar bunlar. Bu araçlardan hepsi kabulüm ancak bir türlü karar veremiyorum, bir de sizin fikirlerinizi alayım dedim. Honda harici hepsiyle test sürüşü yaptım. Golf ve Leon un sürüş konforunu açıkçası iki Japon aracından daha başarılı buldum (zaten 1 yıla yakın Leon 2016 FR kullanmışlığım var, eski aracımdı) ama yinede onlara da kötü diyemem.

Açıkçası dizel olması, dizel olmasına rağmen rakiplerine göre uygun fiyatı, 9 ileri zdf şanzıman kullanması ve 6 yıl garantisi sebebiyle Honda Civic'e yakınım. Diğer taraftan da fiyat avantajı sebebiyle Leon alayım diyorum. SUV a döner isem de Qashqai düşünüyorum, fiyat avantajından dolayı. Siz ne dersiniz?

Bu arada yılda maks. 8-9 bin km yapıyorum ve dizele hiçbir ihtiyacım yok kağıt üzerinde ancak ben burda benzinli/dizel den ziyade, f/p oranı en yüksek aracı almaya, bulmaya çalışıyorum (aşağıda Honda HB dizeli yazdım çünkü aynısının benzinlisi 148.000 TL idi, bu daha avantajlı fiyatta) zira şu aşamada bir araç almaz isem bir sonraki zamda bu fiyatları da bulmak hayal olucak çünkü Eylül ayında bayiler %7 civarı zam beklediklerini söylüyorlar.

1) Qashqai 2018 // Skypack // 1.2T Otm // Kırmızı // Sıfır -- > 140.000 TL

2) C-HR 2018 // Diamond Premium Pack (en full paket) // 1.2 Otm. // Gri // Sıfır -- > 154.500 TL (Hybridde çok avantajlı fiyatlar yok Hybrid Dynamic e 150.000 TL dediler)

3) Golf 2018 // Highline + Cam Tavan // 1.0 Otm // Gri // Sıfır -- > 143.000 TL

4) Leon 2018 // FR // 1.4 Otm. // Kırmızı // Sıfır -- > 123.000 TL

5) Honda Civic HB 2018 // Elegance Paket (Led far+Piano Black Kaplama+Kararan Ayna+Seramik Boya Ekstra -- sunroof yok) // 1.6 Otm. DİZEL // Sıfır -- > 154.000 TL

Herkese merhaba arkadaşlar, Diamond Protect isimli sıvı korumayı Note 8'i alır almaz almıştım (resmi sitesinden) ve hemen uyguladım. Tüm yönergeleri takip ettim. Arka kısımda silikon kılıf ile kullanırken ön kısma gerek reklamlarda gerekse sitelerdeki incelemelere bakarak herhangi bir koruma (temper cam, nano cam, jelatin vs) kullanmamayı seçtim.

Telefonu 2 ay civarı kullandım, çizik konusunda artık onun hikmetimi yoksa Gorilla Glass ın özelliği mi bilmiyorum herhangi bir çizik sorunu yaşamadım ancak telefon çok yakın mesafeden yere düşmesi sonucu bu hale geldi. Üstelik düştüğü alanda laminant idi. Ne ceviz kırdım telefonla, nede başka birşey yaptım. Olabilen en düzgün şekilde kullandım, birkez ihtiyaç oldu onda da telefonun ekranı gördüğünüz hale geldi. 1.050 TL ye yetkili serviste değişim yaptırmak zorunda kaldım.

Bu durumu Diamond Protect'in instagram sayfasına yazdım, sonuç ne oldu biliyor musunuz? Cevap vermeyi geçtim.. Engellediler direk. Muhattap olunan, bu ürünleri satan böyle bir firma. Bu hareketleriyle kendilerine kafayı takmamı sağladılar, tüketici hakem heyetine konuyu bir götüreceğim gerekli evrak, video ve belgeler ile. Bakalım ne çıkacak.

Kullanmış ve dili yanmış biri olarak hiçbir şekilde bu ürünü önermiyorum, benden söylemesi.
Arkadaşlar yatak odasına Grundig 55VLX9650 almıştım, problem çıktı, para iadesi aldım. Şimdi tekrar tv alacağım ama kafayı yiyeceğim.

1. Sony 55XE9005 (100hz+10bit+VA) -- > 6.150 TL + 100 TL kredi kart puanıyla 6 taksit olarak alabiliyorum.
2. Samsung 55MU8000 (100hz+10bit+VA) -- > 5.150 TL + 100 TL kredi kart puanıyla 6 taksit olarak alabiliyorum.
3. Samsung 55MU7000 (50hz+8bit+VA) -- > 3.850 TL + 100 tl kredi kart puanıyla 6 taksit olarak alabiliyorum.
4. Grundig 55VLX9600 (100hz+8bit+IPS) -- > 3.800 TL + 100 tl kredi kart puanıyla 6 taksit olarak alabiliyorum.

Hatta Vestel 55UA8300 -- > 2.150 TL + 100 tl kredi kart puanıyla 6 taksit olarak alabiliyorum.

Vestel bu yukardakilerin klasmanında değil ama LED tv ler ile yaşadığım ışık, sızması, bulutlanma problemi canıma da tak etti. Daha dün servis 65JU7000 deki yeni farkettiğim bulutlanma probleminden dolayı tv yi aldı götürdü. Ondan evel 65" Grundig almıştım, bulutlanma ve banding vardı, iade ettim. Birkaç gün evelde Grundig 55VLX9650 de benzer problem tespit ettim, para iadesi aldım. Daha evel Lg 55" vardı, yine aynı problemden değişim oldu. En son çok aşırı memnun olarak kullandığım tv Sony 55HX850 olmuştu, bidahada yüzüm gülmedi. Hani bilsem ki 5-6 bin TL verince sorunum çözülecek, düşüneceğim ama risk var. 2 bin tl lik cihazda bunu belki göz ardı edebilirim ama 5-6 binlikte edemiyorum.

OLED e yöneleyim diyorum ama 7-8 bin TL yede acıdım açıkçası yatak odası için, belki ilerde oturma odasına taşıma düşüncesiyle kendimi ikna edebilirim.

Şu yazdıklarım ışığında gönlüm Sony 55XE9005 al diyor, mantığım ise uğraşma Vestel in tv sini al diyor.

Yerimde olsanız neye yönelirsiniz? Her yorumu ciddiyetle okuyacağım.
Arkadaşlar, aldığım tv IPS ekrana sahip, 100hz lık bir panel. 2017 model (En üst serisi 2017 nin bu tv ama ne hikmetse Netflix yok içinde ve yüklenmiyor, haberiniz olsun) , 3D yok panelde. Birkaç gündür kullanıyorum, yayın performansından, hareketli sahnelerden, maç yayınından çok çok memnun kaldım, siyah renkler bile IPS ekrana göre iyi gelmişti ta ki Sinema tv de bir film izlerken logonun aydınlattığı tarafın komple beyaz olduğunu farkedene kadar. Local dimming testi yaptım, beğenmedim. Local dimming var diyor ama bu var haliyse yazık. Backlight bleeding testi yaptım daha sonra, hem ışık sızması hemde bulutlanma tespit ettim. Arka ışık ayarından tutun, aklınıza gelen ne kadar ayar varsa denedim, yaptım ettim yok. En iyi seviyesi bu oluyor.

Daha evelde 65" Grundig almıştım hepsiburada dan, yine benzer problemlerden iade etmiştim. Hatta kabul etmediler, dava açıp kazandım, buraya konu da açmıştım. Şimdi mağazadan aldığım için cayma hakkım yok ancak teknik servis çağırdım, değişim isteyeceğim. Muhtemelen bu sorunlar normal deyip, kabul etmeyeceklerdir. Yüksek olasılıkla 2. kez mahkemelik olacağım

Sizinde fikrinizi almak istedim, bu serzenişimde haklı mıyım? Değişim istenecek seviyede olduğunu düşünüyorum, öyle değil mi?

Hakkında
Forum İmzası:

AVR / TV / MOBILE Onkyo TX-RZ 740 9.2 Thx Avr
/ Sony 75XE9005 4k Tv / S20 Ultra
GAMING PC Intel i7 10850k / 32gb G.Skill Trident-Z Rgb / MSI Z490 Unify / Kraken X63 / MSI Rtx 3090 Trio / Acer Predator X34 Gsync
Forum İkinci El İmzası:
Referanslar: overandunder *2, hhcihan, enihat, guneyonur, superms, MuratBayrakçi, casberg*2, hell line, japonozan11*3, levihakan, Weycell 61, darkd66, stoness, ogayhan, NoPRoBLeMtr*3, cemfrost, mertyucel1905*2, kurban50, Jackal78, tansu_zidane, bynedim*3, golgemann, Nosferatu`, FrEaK_BaRoN, akh3737, afowos, hiickimse*2, guven35, labrie, java, hiteknoloji*3, SCoRPioN ®*3, atsuma, cerbe, gateway_15, Dj Peace, cLnmcry, ertugbilgin, Sahin Abi, dr.amon, ASTRAnjoy,MENEME2002*2, zeemax, dimni*2, smooth23, yosunkaya, WebEX, isa6n, Lacrymatoire*2, @uiKSilveR, yilmazeest, pasha_kubilay *4, oceancaptain, Bjk@@N, Oguzk, Tigra, rotasmmm, pashha27, dragonstory, bukalemuns, ignatius, WanDoGa, ((UGUR))*2, tansel, y@s@r, anil92, Lanore, BUGATTI, MytHoLoG, nevzat78, cydonia, sakgoz79, ankara1234 Hiçbir Sekilde Tavsiye Etmediklerim: icebergmetii, factotoum, gokhan1903bjk, @dministrator, yetter, erayee, criminal73, sayims, marins, noin
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Intel 4k Gaming Pc
Otomobil
BMW 1.16D
Mobil cihaz
Samsung S21
Operatör
Turkcell
ISS
Turkcell Superbox
Oyun Platformu
PC Gaming
Takım
Galatasaray
Steam
sky__walker
TV
Sony 55XE9005
TV
Sony 75XE9005
Klima
Samsung AR7000 A++
Ses Sistemi
Dali Zensor Pico + Pico Vokal
Ses Sistemi
Samsung MS650 Soundbar
Ses Sistemi
Indiana Line Nota 250, Diva 252, Diva 752, Basso 850
Tablet
Samsung Tab S7+
PSN ID
sky__walker
Xbox Live GamerTag
AirjordanTR
Game Center
sky__walker
Fotoğraf Ekipmanları
Canon 550D + Canon 28-135mm f3.5-5.6 IS USM
Dünyadan Futbol
Galatasaray
Kulaklık - Amfi
Sony MDR-HW700DS
Basketbol
Chicago Bulls
İşlemci
Intel i9 10850k
Anakart
MSI Z490 Unify
Sabit Disk
Samsung 970 Evo+ M.2
Ekran Kartı
MSI Rtx 3090 Gaming Trio
Modem
TP-Link Archer VR2600
Beyaz Eşya
Bosch
Milli Takımlar
Turkiye
Formula 1
Ferrari
Origin ID
sky_tr35
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 22 dk. önce
Son Mesaj Zamanı: 2 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 16.041
İkinci El Bölümü Mesajları: 1.893
Konularının görüntülenme sayısı: 1.281.916 (Bu ay: 3.963)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 5.334 (Bu hafta: 31)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.