2

Teğmen
24 Kasım 2017
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 208 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhabalar,

İşlemci modelini yükseltmek amaçlı işlemcimi çıkarttım ve yenisini taktım.

Kasanın bütün fanları çalışıyor.Ram rgbleri yanıyor.

İşlemci soğutucusunu çıkartıp bilgisayarı açtım ve işlemci ısınmaya başladı.Yani işlemcinin bir sorunu yok.

Anakart veya tak çıkar işlemleri kalıyor ama bunun ne kadar faydalı olacağından emin değilim.

Yakınımda bu işten anlayabilecek bilgisayarcı maalesef yok.

Yardımcı olabilecek arkadaş varsa sevinirim.
Merhabalar

İç tesisatıma güvenmediğim için bina içerisinden 30metrelik bir cat6 kablosu çekmeyi düşünüyorum.

TT ankastre kutusuna 2 kablo çekmiş haliyle ben kablonun bir kısmını boş bıraktırıp diğer kısma RJ45 çaktırdım.

1. Cat6 kablosundaki 8 kabloyu 4 4 ayırmam gerekir mi?

Kablonun diğer ucuna çaktırdığım RJ45 bütün kabloları bağlı şekilde.

Aşağıya mecburen 4 4 bölmem mi gerekiyor yoksa ucuna sıfırdan RJ11 mi çaktırmam gerekir 2 renk olacak şekilde?

Deneyimi veya bilgisi olan arkadaşlar yardım ederse sevinirim.
Merhaba arkadaşlar yakın zamanda biosumu güncellediğim için windowsum anlamadığım bir şekilde recovery yapmamı istedi ama bir türlü çözüm yolu bulamadığım için format atmak durumunda kaldım.

Format atarken yaptığım bir yanlışlık ise harddiski çıkartmamış olmam.Yanlışlıktan dolayı windows boot harddisk üzerinde kaldı.
w10 ssd üzerinde kurulu.

Yapacağım ilk şey format atıp harddiski çıkarmak elbette ama bunu hiç dosyalara tekrardan zarar gelmeden halletmenin bir yolu var mı acaba?
silinebilir
silinebilir
Merhaba arkadaşlar elimde COOLERMAST MasterWatt 600W 80+ Aktif PFC 120mm Fanlı PSU var ve bugün itibariyle r9 390 tri x oc modeli bir ekran kartı kullanıyorum.Psu konusunda bir sıkıntı yaşar mıyım sizce?
yeni bir sistem kurdum bugün.Ve yüklemeleri yaptım ama bilgisayar ile çok garip şekilde sorunlarla karşılaştım.

Bu konularda acemiyim gerçekten bilgili arkadaşlar varsa mesaj atarsa detaylı konuşabiliriz.

Buraya yazacağım kadarıyla şu an için w8 sistemimde ekran kartı gözükmüyor gpu z programında gözüküyor ama ondada yazı olarak microsoft temel görüntü bağdaştırıcısı yazıyor.Ama iç detay bilgileri ekran kartıma ait.

Kurulumu yaparken harddiskimin içinde w10 vardı.ssd ye w8 kurdum ve açılış ekranımda 2 seçenek gözüküyor.Harddiskimi biçimlendirdim ama hala sorun aynı.
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 1 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 2 hafta
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 385
İkinci El Bölümü Mesajları: 98
Konularının görüntülenme sayısı: 4.485 (Bu ay: 805)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 189 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İkinci El
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.