Yüzbaşı
12 Eylül 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 359 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba evimin dslam a uzaklığı 64 metre ve turktelekom 100 mbps kullanıyorum.

Takıldığım konu ankastre ölçümünde max 85 mbps demelerine rağmen modem ara yüzü 100 gözüküyor.

Ben alabiliyorum onlar mı veremiyor şimdi bu hızı.

Bilgisi olan arkadaşların görüşlerini merak ediyorum
Kafamda iki araç kaldı son. Birbirinden farklı araçlar aslında.

1) 2017 Leon 1.6 TDİ 115 HP Manuel

2) 2019 Toyota Corolla 1.6 Vision Otomatik

Leon yakışıklılık, donanım ve az yakması gibi avantajları varken. Yaş, Km ve yüzünün eskimesi gibi dezavantajları var. Ayrıca Alırsam 1-2 yıl sonra muhtemelen satacağım muhtemelen.

Corolla nın sıfır olması sorunsuz bir otomatiğe sahip olması LPG ile az yakması söz konusu. Dezavanajı ise donananımda eksikleri var biraz. Çelik jant sis farı vb yatırımlarla aracın albenisi arttırılabilir biraz ilerde diye düşünüyorum.

ikinci el değeri ve piyasası konusunu da hesaba katarsak siz olsanız hangisini alırdınız, neden?
Bütçe bandında c segmenti, sorunsuz otomatiği olan LPG uyumlu yada dizel araç bakıyorum.
Piyasasının iyi olması ve 40 bin km nin altı olması tercih sebebi.

Aklımda olanlar:

Elantra 1.6 Cvvt Otm. LPG
Leon 1.6 TDI MT
308 1.6 Otm.
Corolla 1.6 Life Manuel
TTNET sözleşmenin devam ettiğini ancak 3 ay önce verdiğim taahüdün bu gün red olduğunu falan söyleyip yeni kampanya teklif etmeye çalışıyorlar. Tabi 3 ay önce 76,90 dan 2 yıl verdiğim taahhüt için çok daha fazlasını istiyorlar.

Ne güzel dümen bulmuşlar. Bu tarz bir geri bildirim alan var mı?
İki monitör seçeneğim var. r5 2600x ve gtx1070 ile kullanılacak

genelde cs:go, battlefield, pubg vb oyunlar ve netflix, internet amaçlı kullanılacak.

1.si 24 inç 144 hz 1ms 1080p
2.si 27 inç 85 hz 3ms 1440p

fiyatları yaklaşık aynı. Siz olsanız hangisini tercih edersiniz ve neden?
Anakartım msi H110M PRO-VD 1 tane pci x160 slotum var ve 2 edet PCIe 2.0 x1 slotu bulunmakta. 1X to 16X Reiser Kart ıle rx470 crosfire yapılabilir mi acaba? , ikinci kartın hızı nasıl olur?

Konu açıldıysa bulamadım kususra bakmayın.
Merhabalar İzmir içinde nerden dizel alıyorsunuz? Aytemizden halkapınar optimum yada euro alan var mı?
Bu gün dikkatimi çeken bir şey oldu. Arabamı plaka dan 5664 e sorgulatınca şase nosu farklı bir araç gelirlerken şase numarasından sorvuladığımda aracım geliyor. Neden olabilir acaba bu?
İyi forumlar öncelikle herkese.

30.000-32.000 gibi bir bütçem var. (yani kredi çekeceğim) Malum bu paranın hakkını verecek bir araç arıyorum.

Temel kriterler 2008 üzeri, 80.000 km altı olması. Yakıtının az, parçasının ve bakımının uygun, ikinci elinin iyi olması.

Araç önerilerini bekliyorum.
Arkadaşlar böyle bir sorun başladı 1-2 aydır.

Dosya açarken kısa kısa cızlama sesi var.https://www.youtube.com/watch?v=m3tUoAZUaRg&feature=youtu.be
Yük altında iken ise cızlama şu şekildehttps://www.youtube.com/watch?v=1ERJavJoRZ4&feature=youtu.be

Nedendir? Ne yapmak gerekir?

Not: Kondansatörlere baktım hepsi sağlam.
Hakkında
Meslek: Memur
İlgi Alanları: Fitness, Bilişim
Forum İmzası:
AMD R5 3600 @ 4.45ghz // MSI MPG B550 GAMING PLUS // Crucial P1 1 TB NVME // Ballistix Sport 32 GB 3800MHz // XPG Core Reactor 750 Gold // Asus TUF Gaming GT501 // MSI Optix MAG322CQR QHD 165 HZ // SCYTHE FUMA 2 // Synology DS118 // Xiaomi AIoT AC2350 // DSL-AC750 //
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 2 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.182
İkinci El Bölümü Mesajları: 9
Konularının görüntülenme sayısı: 3.758 (Bu ay: 270)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 626 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.