Y

Teğmen
11 Kasım 2017
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 32 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar şu yapay zekanın ve bu klavyenin öneri düzeltmeleri canımı sıkmaya başladı. Bu klavye ısı haritası adı altında hangi tuşa kaç kere vs bastığımızı kaydetiyor. Öğrenilen kelimeler adı altında birden fazla kullanılan kelimeleri ve form doldurma verilerini depoluyor. Olduk olmadık yerde bunları öneriyor. Ör: alakasız bir mesaja cevap yazarken mail adreslerimi tel nolarını önerebiliyor. Bu klavye e-devlete girerken yazdığımız tc yi, bankacılık uygulamalarının giriş bilgilerini~şifrelerini de öğrenilen kelime adı altında açık veya gizlice kenara not almış olabilir mi?

"Kim napsın senin şifreni"ci arkadaşlar bu uygulama veya Huawei nin banka hesaplarımı soyacağından endişeli değilim. Endişem ulaşabilecekleri bilginin sınırsızlığı. Gitgide her şirketin Google laşması. Bizi bizim kadar iyi bilmesi.
Parmakizi ile kilit aç
Yok iris ile kilit aç
Kullandığın kelimeler-şifreler öğrenilsin
Buluta fotolarını yedekle, WhatsApp sohbetlerini yedekle
Konumla nerede nerede olduğun bilinsin
He akıllı ev sistemleriyle ocağına kadar kontrol edelim falan filan.. Teknolojinin fazla cürerkarca bu davranışları ve güya bizim yararımızaymışcasına lanse edilmesi canınızı sıkmıyor mu?
Fotoğraf tutkusu olanlara selam olsun. Makine ve lens konusunda karasızım.3-4 aydır.Yapmak istediklerim:
– Düşük ışık altında iyi pozlar
– Meşhur ay fotografı
– Manzara çekimi
– Bokeh
– Videoyla işim olmaz.

1. Yapmak istediklerime göre hangi lensle başlamalıyım? Yeni başlayacak olsam da boşuna 18-55 ve türevlerine para vermek istemiyorum.
2. Fotoğrafçılığa girişte “3000-3500 tl bütçeyle” ne yapılmalı? İkinci elde “5d mark ıı” mi düşünülmeli yoksa croplu “Canon 200d- Nikon d3400/5500- Sony a6000” gibiler arasından mı seçim yapılmalı?
3 Senin yerinde olsaydım şu lens şu makineyle başardım tarzı önerilerinizi bekliyorum. Makineye göre sıfır ikinci el farketmez.
150 den fazla belgede 6-7 tane kelime değişikliği yapmam gerekli, her dosyayı açıp bu-değiştire değer yazmaktan daha kısa bir yol var mı? ( Wordleri birleştirip yapmak aklıma geldi fakat belgelerdeki alt ve üst bilgiler kayboluyor)
HDD bozulduğu için sıfır SSD aldım fakat laptopa bir türlü format atamadım. Boot ayarları usb şeklinde. Usb yi görüyor fakat format başlamıyor. Ethernet kablosu filan yazıyor onu bağladığımda da çözülmüyor iş. Sırasıyla şu ekranları alıyorum:
Kargo ile taşındıktan sonra Windows 7 işl. sist. notebooğum masaüstüne geçmeden uzun süre siyah ekranda bekletiyor. Ardından "restart" yapıyor. Bir döngüye girdi masaüstü gelmiyor. Ne yapabiliriz? Sorun donanımda mı yazılımda mıdır?
*Bütçe +- 200tl oynayabilir.
*Sony'e sempatim var ama tasarım anlamında Ortaçağı yaşadığı için almak istemiyorum.
*Önceliğim başlıkta belirttiğim gibi fotoğraf.
*İphonelar renk doğruluğu açısından daha iyi. Samsungların ise biraz makyajlı. Merak ettiğim en önemli şey Samsung s8 ve s8+ da manuel olarak bu sisteme müdahale edebiliyor muyuz?

1.İphone 7 (7 mp olduğu için düşük kalıyor.)
2.İphone 8 (en düşük 3600 bütçeyi aşıyor.)
3.Samsung S8 (Boy ideal ama ekranın genişliği dar gibi)
4.Samsung S8 Plus (Bunun da boyutu biraz büyük gibi)

Ön plandaki telefonlar bunlar? Ne yapmalıyım? Eğer gerekirse bir iki hafta bekleyip bütçeyi 4.000 e çıkarabilirim. Her ne kadar istemesem de.
Arkadaşlar merhaba. Monitor hariç tüm parçalarım geldi. Montajı kendim yapmak istiyorum. Nereden başlamalıyım? Hangi adımları izlemeliyim? Nelere dikkat etmeliyim?

Anakartın yanında bir sürücü cd si var. Cd sürücü almadım. Bunu illa yüklemeli miyiz?

Dark N10 kasa
Asrock b350m
Ryzen 1200
Msi 1050ti gamin x
Cooler Master 500w
Kingston 8gb ddr4
WD Blue 1TB 3,5"
Arkadaşlar biraz uzun olacak ama yardımcı olursanız çok sevinirim. Bugün, en geç yarın indirimleri kaçırmadan almam gerek. (n11 indiriminde toplamadım. 1050ti üstü sistem denk getirebilmek için.)
*Ssdyi sonra alacağım
*ram 8gb şimdilik yeterli

1.Hepsiburadadan mı toplamalıyım yoksa bir iki parçayı sonra almak üzere inventus sinerji gibi kurup yollayacak sitelerden mi?
(Kargo firmalarında çalınma olayları oluyor. Hepsiburada da bu olayların yaşandığı "yurtiçi ve aras" kargolarını kullanıyor.
Güvenilip verilmeli mi sipariş yoksa diğer sitelere mi gidilmeli?)

2. Amazon bu gece black fridaye giriyor sanırım. Kargo ve vergiden sonra hala fiyat avantajı kalıyor mu? Kalıyorsa düşünülmeli mi? Kargo süresi vs beklerim, sıkıntı olmaz.

3. Eğer hepsi buradadan toplarsam:
"xfx rx 580 8gb--1364 tl" (499 tlye 23'freesync wiewsonıc monıtor fırsatı var)
"galax 1060 6gb--1250 tl"

Şimdiden yardımcı olacak fikir verecek herkese teşekkür ederim.
Güvenilir midir? Alan oldu mu?
Öncelikle amacım Total War serisi oyunlar oynamak.

Gece 23.00 a kadar sipariş vermeliyim.

Bütçe: 3000tl

Soru 1: Hangi marka 1050ti almalıyım? n11 den 70tl lik kuponla şu fiyatlara ekran kartı alabilrim:

1. İnno3d 640 tl

2. Palit 650 tl

3.Galax 680 tl

4. Asus 750 tl

Soru 2: "b350+ryzen 1200" ikilisi mi yoksa "1151+i3 8100" ikilisi mi tercih edilmeli? Bu arada 8. nesil ne ara çıktı hiç haberim olmadı. Testlerine de bakamadım.
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen ay
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 113
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 493 (Bu ay: 175)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 16 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.