Yüzbaşı
05 Eylül 2017
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 61 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Çok güzel bir interaktif dedektiflik oyunu olan Blacksad: Under the Skin bence bir türkçe çeviriyi hakettiğini düşünüyorum kendisi ayrı zamanda ödüllü bir oyun ama nedense Türkiye kapsamında kimsenin oynadığını veya paylaştığını görmedim. Belki de çevirmen ekibin bile zevkle çevireceği sürükleyici bir hikaye olacağını düşünüyorum.
Uzun beklemeler ve uğraşlar sonucu bir kol almayı karar verdim ve yaptığım araştırmalara ve incelemelere göre size göre doğru seçim mi yanlış seçim mi yaptım onla tartışmak istiyorum öncelikle gamepad almayı uzun zamandır istiyorum ama bu aya nasip olduğu taksitlerim bitmediği için ve sonunda Stratus Duo'da karar kıldım şimdi neden bunu aldığımı söyleyeceğim sizlere

Öncelikle xbox one s gamepad günümüzde 0 orjinal cihaz en ucuz 340 tl satılıyor (Aslında bu ayın başında almayı planlıyordum ama kredi kartı ödeme günüm ayın ortasında ve kabarık diye alamadım o yüzden fiyat arttı normalde ayın başında alcağım zaman 300 tl idi) ve masaüstü bir bilgisayar kullanarak gamepad kullanıcam ve anakartımda bluetooth ve wifi yok o yüzden gamepad ile oynamak için ekstra bluetooth adaptörü almam gerekicekti ve bu yüzden 60 tl gibi bir ücret ödicektim çünkü yaptığım araştırmalarda 30 tl ve 40 tl bütçede satılan bluetoothlar çok yakından bile kopma yaşıyormuş kullanan insanlar ve bu konuda hiç memnun değiller o yüzden 60 tl satılan memnun kaldıklarını söyledikleri için onu alcaktım neyse konumuza geri dönelim şimdi hem fiyat artışı hem de bluetooth adaptör parası ile 400 tl buluyor ve Stratus Duo 400 tl olarak aldım bunu almamın nedenleride şunlar

-Kendi bluetooth adaptörü var
-Bataryası var xbox one s de batarya ile kullanmak için ekstra baya ücret ödemeniz gerekiyor ve pil çıkıyor, çabuk bitiriyor pilleri diyorlar ve şarj olmayan piller Stratus Duo'da ise bataryası olduğu için şarj edebiliyorsunuz ve 15-20 saat ömrü var şarjın
-Telefonda kullanabiliyorsunuz
-Ledinde batarya durumunu öğrenebiliyorsunuz bu xbox one s de yok

Farkettiklerim bunlar yanlış birşey söylediysem veya eksik belirtirseniz sevinirim
Merhabalar 1.5 yıl önce Hyperx Alloy Elite RGB Model bir klavye aldım ama aldığım günden beri keycaplerinden oldukça pişmanım çünkü çabuk kırılıyor ve yerlerinden çıkıyorlar bundan ötürü yeni keycap almak istiyorum ama türkiyede satan bir yer bulamadım internettede aliexpressde bulabildim ancak ama nasıl bir keycap almam gerektiğini bilmiyorum bu konuda hakkında bilgi sahibi olan ve daha önce yaşamış biri olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim

Resimde gördüğünüz üzere de keycaplerin giriş yerleri ince ve yuvarlak değil acaba ondan ötürü mü çabuk çıkıp kırılıyor diye düşünmüyor değilim çünkü diğer klavyelerin keycap girişleri hep yuvarlar artı şekilde bendeki gibi değil

Almayı düşündüğüm keycaplerin linkleri bunlardır:https://tr.aliexpress.com/item/32902062981.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.79ac2b3dMwHb09&algo_pvid=89c604af-4fcf-4074-b7b7-a2f20d40256c&algo_expid=89c604af-4fcf-4074-b7b7-a2f20d40256c-0&btsid=bada1317-1f3d-4e53-96d7-a9553b03d9d7&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_1,searchweb201603_53
https://tr.aliexpress.com/item/4000210736373.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.79ac2b3dMwHb09&algo_pvid=89c604af-4fcf-4074-b7b7-a2f20d40256c&algo_expid=89c604af-4fcf-4074-b7b7-a2f20d40256c-1&btsid=bada1317-1f3d-4e53-96d7-a9553b03d9d7&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_1,searchweb201603_53

sonda ki attığım keycapi almayı düşünüyorum çünkü hyperxin buna benzer yaptığı keycapi var tüm hyperx klavyeleri uyumlu diye ama hyperxin pahalı diye onun yerine alsam bir sıkıntı olur mu

Merhabalar yakın zamanda aldığım oyunlardan ötürü kol almak istiyorum ama bilgisayarıma wifi adaptörü almadım internete kablolu bağlandığım için buna göre bana ne önerebilirsiniz gamepad olarak ?

Şuan aklımda xbox one s controller var ama kasama nasıl bağlıycağımı düşünüyorum ne bluetooth ne de wireless özelliği var xbox one s controllerın adaptörünü almayı düşündüm o da baya pahalı geldi yani bir adaptör için 240 tl vermekte istemiyorum sırf kol için sizce ne yapmalıyım ?
12 Aylık taahütüm bitiyor ve bende internet olarak çok memnun değilim stabil alamadığım için ve millenicom geçmeyi düşünüyorum 99 tl 100 mbps kampanyasına ama evde dizi izleyen aile fertlerim var ve tivibu kullanıyoruz memnunuz ama ben millenicoma geçince tivibuyu tek başına kullanabilir miyim ?
Merhabalar şuanlık evimde türk telekomun fiber altyapısını kullanarak aylık 90 tlye yakın veriyorum ve aldığım hız 35 mbps ve üstüne tivibu kullanıyorum ocak ayında taahütüm bitiyor ve ben türk telekomdan memnun değilim son zamanlarda çünkü 3 mbps upload almam gerekirken çok dengesiz bir upload alıyorum anlık 1,5 1 falan düşüyor ve yayın sırasında sıkıntılar yaşıyorum altyapımda maalesef türk net yok o yüzden hangi sağlayıcıya geçiceğime kararsızım altyapımda fiber var ve şuan bildiğim kadarıyla hizmet verenler türk telekom , superonline ve millenicom var sanırım diğerleri hakkında pek bir bilgim yok altyapı olarak ve fiyata göre bakınca millenicom 99 tl ye 100mbps download 4 upload vericeğini söylüyor sizce millenicom geçmeli miyim yoksa başka bir öneriniz var mı ? Tek istediğim stabil bir internet almak.
Merhaba hazır indirimler varken ve mousem yavaşdan bozulmaya başlarken mouse almak istiyorum bütçem 350-400 tl max aklımda şuanlık rival 600 var ama yapıştırıcı problemi yaşamaktan korkuyorum yoksa çok istediğim bir mouse , varsa başka önerebiliceğiniz bu fiyatta önerilere açığım şuan Bloody A90 kullanıyorum ve yavaştan ömrünü doldurmaya başladı 3. yılına giriyor çok fazla oyun oynuyorum ama aşırı fazla tuşa ihtiyacım yok mmo rpg tarzı oyunları oynamadığım için lütfen yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim
Herkese merhaba benim elimde hepsiburadanın bana verdiği alt limitsiz 500 TL çek var ve kulaklık almayı düşünüyorum elimde de çok fazla nakit yok ondan üstüne ekleyemiyorum ve çeki sadece hepsiburadanın sattığı ürünlerde kullanabiliyorum sizce hangi kulaklığı almalıyım nedeniyle söylerseniz sevinirim.

Bunlar çekle alabilceğim kulaklıkların bir kaçı

Razer Kraken Pro V2 - 650 TL
Razer Electra V2 - 620 TL
Corsair HS60 - 605 TL
Gigabyte Aorus H5 RGB - 590 TL
MSI Immerse GH60 - 571 TL
Hyperx Cloud Silver - 545 TL
Cooler Master Master Pulse MH750 - 525 TL
MSI DS502 - 509 TL
Logitech G430 - 486 TL
Hyperx Cloud Stinger - 401 TL
Merhaba elimde 4000 TL Limitli Maximum Kredi Kartı ve ben 5000 TL Alışveriş yapmak istiyorum taksitli içine 1000 TL atarsam kartın 5000 TL tutarında taksitli alışveriş yapabilir miyim acaba ?
Yakın zamanda telefon alacağım ve başlıkta görceğiniz üzere 2 telefon üzerinde takılı kaldım size şunu sormak istiyorum
One Plus 6T'nin Pocophone F1'e göre daha iyi olduğunun kanaatindeyim ama şöyle bir soru var 700 TL farkı vermeye değer mi ?
Hakkında
Forum İmzası:
Kasa: Phanteks Enthoo Pro M Acrylic Window PSU: Evga 600B 80 Plus Bronz Anakart: MSI Z370 SLI PLUS İşlemci: İntel i7 8700K Ram: Kingston Hyperx Predator 8 GB 3000Mhz CL15 DDR4 (x2) Ekran Kartı: Zotac GTX 1080 Mini SSD: Corsair ForceLE200 240 GB HDD: WD 1 TB 7200RPM 64MB Fan: NZXT AER RGB 120mm Soğutma: NZXT Kraken x52
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen ay
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 361
İkinci El Bölümü Mesajları: 12
Konularının görüntülenme sayısı: 7.584 (Bu ay: 743)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 56 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.