Teğmen
31 Ağustos 2017
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 24 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Ip x alacaktimda is yok begenmedim arkasi cok cirkin

Note 8 yakinda 3k olur onu alacam
Gecen sene 7 aldim 1 hafta once kardesime verdim simdi cop g3 kullaniyorum iphone x 4000 olursa alacam
Zaten 7 yi 3 e almistim satsam 2900 eder zararim yok sayilir zamzung lg vs alsam yariya yariya dusmustu yani iphone zarar ettirmiyor bile o yuzden 4k eder fazlasina param yetmez hatta bu sefer gidip almanyadan alip gelcem
Beyler babam is icin araba alacak tekstil is elbisesi poset galos is guvenligi isi yapiyoruz ve tamamen fabrika belediyelere calistigimizda isler buyuk oluyor babamda mercedes alacak c yada e serisi o arabaylada mal yuklenmez ve bende ehliyeti aldim evde tek araba yetmiyor yani mercedese genel olarak ben binecegim tabi umut ediyorum 200 kusur binlik arabayi daha ehliyet yeni oldugundan hemen vermeyebilir herneyse daha alinmasina 3 4 ay olan seyi konusmaya gerek yok

Simdi babam 30 35 civarina transporter alayim km boya vs onemli degil motoru parcalari duzgun olsun serviste baktirip alayim diyor ama transporter alirsa babam yine mercedesi kullanacak is olmadiginda bende transporter kullanmis olacam ama dacia aldirirsam babam sehiricinde dokkeri kullanir kullanmasada is olmadiginda bana kalsada sikinti yok idare eder beni dokker gosteris delisi gorgusuz degilim

Dokker in koltuklari yatirirsak kullanabilecegimiz alan is icin yeterli olur mu
2014-2015 dizel fistik gibi araba varken gidip 200 kusur binde transporter almaktan mantikli degil mi ? Hani dokker kucuk diyosaniz hic babami ikna etmeye ugrasmayayim adam 2 defa mal al gotur yapmasin
Dokker sonucta yeni ve koltuklar yatiyor + mercedes arkadan itis kar yaginca kullanilmaz dokker isimizi gorur
Vede dershanenin onune mercoyu cekebilirim(isin sakasi tabi)
az önce geçtim sınavdan bi gittim millet takır takır kalıyor hep hocalar sürüyordu korktum ama 0 hatayla cool bi şekilde geçtim
benzinli arabayla yarım debriyajı yaptım
parkı hatasız tek seferde yaptım
çünkü dhli olmak bunu gerektirirdi

kurs cuma günü gel dedi herhalde evrakları alacam sonra ne yapmam gerek ehliyetim ne zaman elimde olur evrakları karakola götürünce geçici ehliyet alabilir miyim
Şimdiye kadar 6 saat ders yaptık hiç sorun yaşamadım hep tak diye park ettim ama şimdi orası dolu olacak ve yamuk yumuk duran arabalar olacak ben parkı cizgilere göre yapıyordum ha normalde sokakta rahat park ediyorum göz kararı ama burda dubalar olduğundan direk kurala göre çizgiler üstünden park edecem
park yerine paralel durmam gerekiyor şansıma önüm arkam arabayla dolu olursa o arada pararlel durup üstüne park etmem gerekecek stop ettirmemde ara dar olursa girmek sıkıntı

Veeee en önemlisi yarım debriyajı son ders öğrendim önceden heyecan yapıyodum hocada bi halt anlatamadığı için kendi kafama göre öğrenmiştim heyecandan her seferinde ayağımı frenden gaza çekerken ya debriyaja yeniden basıyodum araba kayıyordu yada gaza basınca bırakıyordum debriyajı son yaptığımda çözdüm taktiği

durduğumda kavrama noktasına kadar yavaş yavaş çekiyorum araba bir imana geliyor irkiliyor tam o noktada ayağım debriyajda aynı şekilde duruyor gaza basıyorum 1000 deviri geçene kadar debriyaja basarak gidiyorum araba 1000 deviri geçince yavaştan çekiyorum

başkada bişey yok düz yolda stop ettirmem herhalde
Mezunum benim annemin telefonu bozuldu kardeşim 5s i anneme verdi kendide benim 7 yi aldı.
Bende tuşlu telefonumu telefoncuya götürdüm sim kartını okumadı adam yaparım dedi bıraktım ertesi gün bi gittim telefonun beynini yakmış dangalak telefon açılmıyor bide yalan söylüyor açılıyor diye aç dedim açamadı dedim telefonu sağlam verdim şimdi açılmıyor telefon ver o zaman üstünü tamamlayım dedim gelmiş bana ondan geçen sene 100 liraya alıp kullanmadığım sıfır gibi telefonu kendi bozdu 10 tl sayarım dedi sinirim tavan yaptı neyse dedim tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır düzgünce konuştum beyni yanmış bilmem ne dedi ulan dangalak sen yaktın
geçen sene 90 liraya aldığım telefon için ağzını burnunu kırmayayım dedim çıktım gittimde şimdi içimde kaldı keşke kafasını patlatsaydım hobbitin ama sonuç olarak 2 şeyi öğrendim
1-ASLA küçük esnaftan en küçük şeyi bile alma
2-ASLA esnafa karşı düzgün konuşma bağır çağır azarla döv.

Sonra dandik tuşlu bişey alayım diye dolaşıyorum sıfırı 90 tl olan telefonun ikinci elini 110 liraya satıyorlar gidip yine o boktan telefondan almam 100 küsür tl verip ikinci el 5s alıp geçeyim dedim ikinci el 5s lere 1500-1600 istiyorlar geçen sene sıfırını kipada 1400 e almıştım yani mecbur sıfır yeni telefon alacam android çöpüne bulaşmak istemiyorum pek iphone 7s-8 her neyse girsin 7s plus alacam artık

90 tl lik telefondan 3500-4000 e çıktım bu .. yüzünden
park yeri yokuşta ve kalabalık olursa olabilir
yokuştan ve park yerinden çıkarken yarım debriyaj yapıyorum

taktiklerinizi bekliyorum
Abi tinerciler araba araba dolaşıp para topluyor para vermeseler arabaya zarar veriyorlar zabıtalar simit satan 70 yaşında amcalara teyzelere saldıracagına tinercileri toplasın
endüstri mühendisimi çalışanlar ve maaşları ne kadar araba başı prim alıyorlar mı ?

Sanırım şirketlerde falan satın alma müdürü vs oluyorlar bilkent yarı burslu kazandım okul ingilizce zaten ben yanına almanca yada rusca eklemeyi düşünüyorum
Vestel arçelik vs gibi şirketlerde çalışmak istiyorsam rusca
Vw Mercedes vs için almanca öğreneceğim o yüzden soruyorum

araba satış görevlisimi oluyorlar
maaş ne kadar
araba başına primleri ne kadar

sizce şirket mi otomotiv mi ?
18 Yaşındayım 3 gün sonra ehliyet sınavım var büyük ihtimalle geçerim bi sıkıntım yok

bu yayaya çarpma olayından korkuyorum o yüzden araç içi kamera alacam direk arabaya ama merak ettiğim bişey var ben şehiriçinde 40-45 ile giderken benim göremeyeceğim bir yerden tak diye önüme atlayan bir yaya Allah korusun hayatını kaybetse arabada kamera olsa ceza alır mıyım ?

çünkü transporter tarzı araçların yanından yola bakmadan pat diye yola atlayan birini önceden göremem ceza almam saçma olmaz mı ?
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 4 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 111
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 11.224 (Bu ay: 153)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 375 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.