Yarbay
02 Eylül 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 34 (Bu ay: 0)
Gönderileri
arkadaşlar az önce 2011 seat(beyaz) ibizanın ön tamponun köşesini kendi aracımla çizdim
seatın kaskosu yok bende var.servisde nekadar tutar(lokal mi yoksa tampon tamamenmi boyanır) axa oyakda hasarsızlık bozulurmu
pazartesi servise gidecez ne yapmalıyım.
98 model 1.8 turbosuz passatın boğaz kelebeği temizlendiği halde randıman alınamadı.
yenisine 400 tl diyorlar.
çıkma uygun olurmu ilerde problem çıkarırmı.kaça buluruz.
Fiat satışlarını yüzde 14.7 arttırdıAvrupa genelinde Mart ayında otomobil satışları yüzde 9 düşerken, İtalyan otomobil üreticisi Fiat'ın yüzde 14,7 arttı.


Fiat, satışlarında büyüme kaydeden tek Avrupalı otomobil satıcısı olurken, geçen yıl Mart ayında yüzde 7,4 olan pazar payı da yüzde 9,2'ye yükseldi. Fiat'ın satışları, sadece Almanya'da hükümetin teşvik programında eski otomobillerin yenileriyle değiştirilmesi karşılığında 2 bin 500 dolar indirim olması nedeniyle, yüzde 200'den fazla arttı. İtalyan otomobil şirketi, zor durumdaki ABD'li otomobil üreticisi Chrysler ile azınlık hissesini almak için görüşmeler yürütüyor. Fiat Grup Üst Yöneticisi Sergio Marchionne, ABD'li ve Kanadalı sendikaların maliyetleri kısma konusunda fikir birliğine varmaması durumunda, anlaşmanın başarısızlıkla sonuçlanabileceğini söyledi.

AA
Linea'ya yeni dizel motor seçeneği!Fiat’ın kompakt sedan sınıfındaki yeni modeli Fiat Linea’nın Multijet teknolojili 1.6 litrelik dizel motorlu versiyonu bayilerdeki yerini aldı.


Tofaş’ın dünya klasında üretim alanında “gümüş” seviyeye yükselen ve geçtiğimiz günlerde 3 milyonuncu aracını bantlardan indirdiği Bursa’taki fabrikasında üretilen “küresel yerli” Fiat Linea 1.6 Multijet, ÖTV indirimi sonrası 30 bin 770 TL’den başlayan anahtar teslim fiyatı ve sınıfındaki önemli rakipleri karşısında dikkat çekici fiyat/fayda orantısıyla ön plana çıkıyor.

Kompakt sedan sınıfında Fiat’ın yeni yüzü olarak yollara çıkan Fiat Linea modelinin 1.6 Multijet motorlu yeni versiyonu, Nisan ayından itibaren Türkiye’de satışa sunuldu. Tofaş’ın Bursa’daki yüksek teknojili ve üretim kalitesiyle dikkat çeken fabrikasında Türk mühendis ve işçisinin emeğiyle üretilerek Türkiye ile birlikte birçok küresel pazarda satışa sunulan Fiat Linea modelinin en yeni motorlu versiyonu, ÖTV indirimi sonrası 30 bin 770 TL’den başlayan anahtar teslim satış fiyatlarıyla bayilerdeki yerini aldı. Dizel motorlu ve kompakt sedan sınıfındaki yerli ve ithal rakiplerine göre fiyat/fayda orantısında olduğu kadar kullanım maliyetleriyle de dikkat çekici biçimde ön plana çıkan Fiat Linea 1.6 Multijet, Dynamic ve Emotion adı verilen iki zengin donanım seviyesiyle tercih edilebiliyor.

Fiat İş Birim Direktörü Okan Baş, “ Türkiye’de toplam binek otomobil pazarında satışların % 45’ini kompakt sedan sınıfının oluşturduğu göz önünde alınacak olursa Fiat Linea’nın Fiat markası için önemi çok daha fazla ortaya çıkmaktadır. Yeni bir model olmasına rağmen aradan geçen süre zarfında sınıfında % 11’lik pazar payına ulaşan Fiat Linea’nın 1.6 litre ve 105 HP güç üreten yeni dizel motoruyla pazar payını çok daha yükseltmesini hedefliyoruz. Kompakt sedan sınıfında satışlarının yarısından fazlasının dizel motorlu seçenekler olduğu düşünülürse 1.3 litre 90 HP’lik Multijet motorumuza ek olarak sınıfınının en yüksek tork değerini sunan ve aynı zamanda ekonomik yeni bir dizel motoru Fiat Linea’da tüm rakiplerine kıyasla uygun fiyat koşullarıyla tüketicilere sunuyor olmaktan mutluluk duyuyoruz.

Geçmişte Fiat Tempra ve ardından Fiat Marea gibi kompakt sedan sınıfında yer alan modellerin ardından Fiat Linea ile yepyeni isim ve model olarak pazara giriş yaptıklarına da dikkat çeken Baş, “ Gerek ismiyle gerekse ürün olarak yepyeni bir dönemi simgeleyen Fiat Linea, markamızın kompakt sedan sınıfında nesilden nesile devam edecek başarı simgesi olacaktır. Bu noktada ilk olarak satışa sunulduğu 2 yıldan bu yana ulaştığı 20 bin adete yakın satış başarısıyla her geçen pazarda tüketiciler nezdinde yerini sağlamlaştıran Fiat Linea, hem küçük sedan hem kompakt sedan sınıf müşterilerinin beğenisini kazanmasıyla da ilerisi için bizleri daha fazla umutlandırıyor. Devletin yaptığı ÖTV indirim teşviğine ek olarak sadece Nisan ayında geçerli olmak üzere Fiat Linea’nın 1.6 Multijet versiyonunda ilave 1000 TL nakit desteği sunarak müşterilerimize ekstra indirim avantajı da sağlıyoruz” açıklamasını yaptı. Yılın ilk 3 ayında 1300 adet civarında Fiat Linea satışı gerçekleştirdiklerini de ifade eden Baş, Nisan ayında ÖTV indirimi ve yeni 1.6 Multijet motor yeniliğimizin etkisiyle 1600 adet civarında Fiat Linea satmayı hedeflediklerini de vurguladı.

Fiat Linea 1.6 Multijet’in başlangıç donanım seviyesi olan Dynamic versiyonunda; sürücü ve yolcu ön havayastığı, EBD destekli ABS, CD çalarlı müzik sistemi, klima, yol bilgisayarı, katlanabilir arka koltuklar, elektrikli ve ısıtmalı yan aynalar, gövde rengi kapı kolları ve yan çıtalar ile krom gölgeli ızgara gibi donanımlar standart olarak sunuluyor. Emotion donanım versiyonunda ise Dynamic donanım seviyesine ek olarak yan ve tavan havayastıkları, MP3 çalarlı müzik sistemi, tam otomatik klima, arka park sensörü, yağmur sensörünün yanı sıra krom kapı kolları ve tampon kaplamaları, deri direksiyon simidi ve vites topuzu gibi donanımlar standart olarak sunuluyor. Tüm bunlara ek olarak deri döşeme, ESP+ASR+MSR+Hillholder, Blue&MeTM, hız sabitleyici gibi donanımlar ise isteğe bağlı donanım kapsamında satın alınabiliyor.

900 km’lik Menzil!

6 ileri vitesli manuel şanzımanla kombine edilen 105 HP güç ve 290 Nm tork üreten 1.6 litrelik common rail teknolojili turbo dizel motor, Fiat Linea’yı 11 saniyede statik konumdan 100 km/sye çıkarabiliyor. 190 km/s’lik maksimum hıza sahip Fiat Linea 1.6 Multijet, 100 km’de ortalama 5.0 litrelik yakıt tüketim değeriyle 900 km’lik menzile ulaşarak aileler için ekonomik ve performanslı bir kompakt sedan olduğunu kanıtlıyor.


haber7
Fiat 500'e New York'ta tasarım ödülüFiat'ın küçük sınıftaki modeli 500, New York Otomobil Fuarı kapsamında otomotiv gazetecileri tarafından ''2009 Yılının Dünya Tasarım Ödülü''ne layık görüldü


Fiat'tan yapılan açıklamaya göre, daha önce COTY tarafından Avrupa'da ''Yılın Otomobili'' seçilen Fiat 500, son olarak İngiltere'de ''2009 Yılının Şehir Otomobili'' unvanıyla ödüllendirilmişti.

Seçkin otomotiv gazetecilerinin ve endüstriyel tasarım alanında uzman akademisyenlerden oluşan jüri tarafından ''2009 Yılı Dünya Tasarım Ödülü''ne layık görülen Fiat 500, finalde Citroen C5 Sedan ve Jaguar XF'i geride bıraktı.

2004 yılından bu yana düzenli olarak her yıl verilen ve New York Otomobil Fuarı kapsamında açıklanan ödülü, geçtiğimiz sene Audi’nin R8 modeli kazanmıştı.

Fiat 500, Türkiye'de ÖTV indirimi sonrası 25 bin 230 liradan başlayan anahtar teslim fiyatıyla satılıyor.
diyelimki tiptronik vitesli bir araca bindik bunu nasıl kullanırız.
Fiat 500 Barbie, doğum günü hediyesiFiat’ın küçük sınıftaki yeni modeli Fiat 500’ün dünyanın en ünlü moda bebeği olan Barbie’nin 50. yaş günü etkinlikleri amacıyla üretilen şov amaçlı versiyonu Milano’da yapılan bir özel organizasyonla tanıtıldı.


Avrupa’da ”2008 Yılının Otomobili” ve İngiltere’de ”2009 Yılının Şehir Otomobili” gibi küresel başarı ödülleri Fiat 500’ün Barbie’nin 50. yaş kutlamaları için hazırlanan versiyonu farklı özellikleriyle dikkat çekti.

Barbie Fiyat 500’ü seçti

Fiat Tasarım Merkezi ve oyuncak üreticisi Mattel işbirliğiyle geliştirilen ve kutlamaların ardından Barbie’ye hediye edilen Fiat 500 Barbie doğum günü hediyesi olarak da alıcılarına mesaj gönderdi. Fiat Tasarım Direktörü ve Fiat 500’ün tasarımcısı Roberto Giolito, ”Barbie, Fiat 500’ü seçtiyse ve doğum günü için hediye olarak istiyorsa, bunu modern zamanlara özgü yepyeni bir sinyal olarak nitelendirmek gerekmektedir. Barbie’nin 50. doğum gününü, güneşin ve yıldızların daha iyi bir görüntüsünü sunarak hayal kurmaya, özelikle de tatlı düşler görmeye devam etmesini sağlayan bir modelle, yani Fiat 500 ile kutluyoruz” dedi.

asha
Avrupa'nın en çevreci üreticisi Fiat!
Fiat, JATO'nun yaptığı araştırma sonuçlarına göre 2008 yılının en çevreci ve en az karbondioksit salınımına sahip otomobiller üreten markası oldu.


İtalyan otomobil üreticisi Fiat, otomotiv verileri konusunda dünyanın en önemli hizmet sağlayıcısı konumundaki JATO tarafından gerçekleştirilen araştırma sonuçlarına göre 2008 yılının en çevreci ve en az karbondioksit karbon salınıma sahip otomotiv üreticisi oldu.

Üst üste ikinci kez Avrupa’nın en çevreci otomobil üreticisi unvanını kazanan Fiat, bu başarısını Euro 5 normunu başarıyla karşılayabilen üstün teknolojili ve aynı zamanda ekonomik benzinli ve dizel motorlarının yanı sıra LPG ve CNG yakıt türleriyle kombine edilebilen model gamıyla elde etti. Ayrıca kademeli olarak Fiat markalı tüm modellerde kullanılmaya başlanan Start/Stop sistemi gibi çevreci ve ekonomik tüketim sağlayan inovatif teknolojiler, Fiat’a 2007 yılında olduğu gibi 2008 yılında da liderliği getiren unsurların başında geliyor.

Otomotiv verileri konusunda hizmet veren ve dünyanın önde gelen şirketlerinden JATO, 19’u Avrupa Birliği üyesi 21 ülkede gerçekleştirdiği 2008 yılı karbondioksit emisyon sonuçlarını içeren araştırma raporunu açıkladı. İtalyan otomobil üreticisi Fiat, 133.7 g/km ile 2008 yılında da Avrupa’nın en çevreci otomobil üreticisi unvanını aldı. Böylece üst üste ikinci defa Avrupa’nın en az karbondioksit emisyon salınımı gerçekleştiren otomobil üreticisi olmayı başaran Fiat, 2015 yılında uygulamaya geçecek olan 130 g/km hedefine şimdiden yaklaşmasıyla da başarısını ortaya koydu.

Çevre dostu otomotiv teknoloji yatırımlarıyla ön plana çıkan Fiat, Euro 5 normlarını karşılayan benzinli ve dizel motor yelpazesinın yanı sıra LPG ve CNG yakıt türleriyle satışa sunduğu model yelpazesiyle de aynı zamanda yakıt ekonomisi de sunmayı başarıyor. Bununla birlikte kademeli olarak tüm Fiat markalı araçlarda kullanılmaya başlanan Start/Stop teknolojisi ise yine Fiat’ın ekonomik mobilite kavramına ekolojik çözümler sunma hedefinin bir diğer yenilikçi ayağını temsil ediyor. Özellikle sıkışık trafikte ve rölantide beklerken yakıt tüketiminin ve karbondioksit salınımının artmasını engelleyen sistem, vites boşa alındığında motoru anlık olarak durduruyor. Motoru tekrar çalıştırmak için ise vitesi seçmek yeterli oluyor. Fiat Linea’dan Fiat Grande Punto ve Fiat Bravo’ya kadar farklı modellerde kullanılan downsizing teknolojili 1.4 litre T-jet ve 1.6 litre Multijet benzinli ve dizel motorlar da daha düşük emisyon sonuçlarına ulaşılmasında etkin rol oynadı.
Fiat Doblo'nun yeni versiyonu: SafelineFiat Doblo'nun ''Safeline'' adı verilen yeni donanım versiyonu satışa sunuldu. Fiat Doblo Safeline'yi 22 bin 690 liradan başlayan anahtar teslim satış fiyatıyla tüketicilerin ilgisini bekliyor.


TOFAŞ'tan yapılan açıklamaya göre, Fiat Ticari Araçlar, Fiat Doblo Safeline'yi 22 bin 690 liradan başlayan anahtar teslim satış fiyatıyla tüketicilerin ilgisine sundu.

TOFAŞ tarafından Bursa'da üretilerek birçok ülkeye ihraç edilen Fiat Doblo'nun yeni donanım versiyonu olarak ön plana çıkan Fiat Doblo Safeline, standart olarak sunulan 2 havayastığı ve EBD destekli ABS gibi aktif ve pasif güvenlik donanımlarına sahip.

Fiat Doblo ailesinin diğer üyelerinden ''Safeline'' logolarıyla ayrılabilen yeni model versiyonu, ilk olarak Fiat Doblo VIP'te sunulan metalik siyah gövde rengiyle de satın alınabiliyor.

Doblo Safeline'de sunulan güvenlik donanımlarına ek olarak MP3 çalarlı müzik sistemi, klima, 2. sürgülü kapı, tavan rayları, koyu renk camlar, çift parçalı katlanabilir arka koltuklar ve elektrikli yan aynalar gibi unsurlar standart olarak sunuluyor.

Arka koltuklar dik konumda 750 litre bagaj hacmi sunan Fiat Doblo Safeline, arka koltuklarının yatırılmasıyla 3 bin litreye ulaşan yükleme alanına da erişebiliyor.

Fiat Doblo Safeline, kaputu altında sadece manuel şanzımanla kombine edilen 1,3 litre 75 HP ve 1,9 litre 105 HP'lik Multijet iki ayrı dizel motor seçeneğinin yanı sıra 1,4 litre 77 HP'lik benzinli motorla kombine ediliyor.

Fiat Doblo Safeline için nisan ayı boyunca Koç Fiat Kredi desteğiyle 12 bin liraya 12 ay vade ve yüzde 0 faizli kredi koşulları sunuluyor.

AA
Hakkında
Konum: YurtDışı
Forum İmzası:
FIRE (Fully Integrated Robotized Engine)
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 11 yıl
Mesaj Sayısı: 7.073
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 7.295
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 1.352.431 (Bu ay: 1.095)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 7 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.