Çavuş
25 Ocak 2017
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 12 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Müşteri hizmetlerini aramıştım bulunduğum bölgeye yatırımınız var mı diye, üst sokaktaki bir siteye altyapı çekiyoruz başvurun belki gelebilir falan dediler. Site ile aramdaki mesafe 100 metre falan en fazla. Yalnız şöyle bir sıkıntı var bulunduğum bina 9 daireli ve genelde yatırım yaptıkları sitelere oranla ufak bir bina. Sizce altyapı çekerler mi yoksa oyalarlar mı sadece?
Bildiğiniz üzere böyle bir hizmeti var TurkNet'in ama çok az yerde varmış diye duydum. Nerelerde olduğu da hiçbir yerde yazmıyor. Bir de nerelere getirilmesi planlanıyor yakın zamanda?

Sorguda 71 mbps alabilirsiniz diyor ama modem arayüzünde 120 mbps alabilirim görünüyor. En azından 75 alamaz mıyım?
Forumda birkaç kere gördüm bunu ama tam emin olamadım ne olduğundan. TürkNet'in YAPA hizmetini YAPA altyapısı olmadan vermesi gibi bir durum mu? Sadece FTTC binalar için çalışacak bir hizmet mi? Tahmini ne zaman kullanıma açılır?

Şu an 50mbps vdsl2 tarifesi kullanıyorum yalnız modem arayüzünden baktığım zaman rahatça 100 mbps alabilmem gerekiyor. TT müşteri hizmetleri hattımın 73 desteklediğini ve kopmalar yaşanabileceğinden 50mbps üzeri hız tanımlamadıklarını söylediler. Acaba apartman içi kablolarda mı bir sıkıntı var diyeceğim ama daha 2-3 senelik bir ev. Sorun nedir sizce?

Yakın zamanda üst sokağımıza bu kapaktan koydular. Evim ile bu kapağın arasında taş çatlasın 100 metre var. Burada bir iki mesaj okumuştum Superonline'ın bu altyapıdan hizmet verdiği ile ilgili. Superonline bu altyapı ile evime fiber çekebilir mi?
Başlıkta da görüldüğü gibi kendim nispeten küçük bir apartmanda oturmaktayım (toplam 9 daire bulunmakta içinde). Oturduğum ev yeni beş yaşında bile değil daha. Şu an VDSL2 üzerinden hizmet almaktayım Türk Telekom'dan. Evimin 1 üst sokağındaki iki sitede Türk Telekom'u fiberi var (sitelerin biri orta boy denebilir diğeri ise büyük). Evimin alt sokağında da yeni bir apartman yapıldı ve bu da maksimum 50 daire büyüklüğündedir. Bu dediğim site ve apartmanların hepsi evime en fazla 200 metre uzaklıkta ve hepsinde Türk Telekom'un fiberi bulunmakta. Ben evime çektirmek istiyorum fakat okuduklarıma göre küçük apartmanlara fiber çekilmesi neredeyse imkansızmış. Müşteri hizmetleri Türk Telekom müdürlüğüne başvurun biz daire sayısına bakmadan çekiyoruz demişti ama ben olmayacak bir iş için vakit kaybetmek istemiyorum. Sizce uğraşsam evime fiber çektirebilir miyim?
Hakkında
Konum: İstanbul
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 6 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 6 ay
Mesaj Sayısı: 61
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 61
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 0 (Bu ay: 570)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 159 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Haberleşme ve Dijital Platformlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.