H

Çavuş
31 Aralık 2016
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 25 (Bu ay: 0)
Gönderileri
İTÜ’de bilgisayar mühendisliği okuyorum, 3. sınıfa geçtim. Uzun zamandır foruma uğramıyordum, özellikle kendi sınav dönemimde çok takılıyordum bu sitede. Sorularınız varsa cevaplayabilirim canım sıkılıyor zaten
merhaba C ile bir program yazmaya çalıştım. Bu programa 3 tane tamsayı girildiğinde kaç sayının aynı olduğunu gösteriyor. örneğin; 5 10 ve 5 girildiğinde program 2 çıktısını verecek. fakat yapmak istedğim gibi olmadı, bir sorun var ama sorunu anlayamadım. yardım eder misiniz

#include <stdio.h>
#include <stdbool.h>

int main()
{
int a, b, c = 0;

printf("3 tamsayı giriniz: ");
scanf("%d\n, %d\n, %d\n", &a, &b, &c);

if ( a == b && b == c){
printf("3\n");
}

else if ( a == b || b == c || a == c ){
printf("2\n");
}
else{
printf("0\n");
}

return 0;
}
merhaba

usb'ye linux mint yükelemek istiyorum bunu kaldırabilecek, sıkıntı çıkarmayacak usb bellek önerileriniz nelerdir?
şu ikisi iş görür mü? hangisi bu iş için daha uygundur?

http://www.epey.com/usb-bellek/verbatim-nano-usb-3-0-16-gb.html

http://www.epey.com/usb-bellek/sandisk-ultra-dual-drive-m3-0-16gb.html
.
dünyanın yörüngesinde dairesel hareket eden bir astronot ağırlıksız olduğunu hissediyorsa ona etki eden tüm gerçek kuvvetlerin toplamı sıfırdır. bu önermeyle ilgili olarak ne söylenebilir?

cevap: yanlış

yanlış olmasının nedeni düzgün dairesel hareket nedeniyle oluşan merkezcil ivme ve kuvvet midir? açıklayabilecek var mı?
.
The Hateful Eight diğer Tarantino filmlerine oranla neden bu kadar sönük kaldı? Hayır bir tek ben mi sevdim bu filmi bu kadar anlamıyorum. Ben açıkçası bu filmi Django Unchained ve Kill Bill'lerden daha çok sevdim. Ama nedense pek adından söz ettiremedi. Neden böyle oldu?
bu forum sitesinde oldukça çeşitli bölüm bulunmakta fakat psikoloji bölümünün olmaması çok büyük bir eksiklik bence.
Nikomakhos'a Etik ve Sokrates'in Savunması kitapları için önerebileceğiniz kaliteli çevirisi olan yayınevi arıyorum.

Sokrates'in Savunması için Remzi Kitabevi, Everest Yayınları, Kabalcı ve Say gibi seçenekler var fakat Nikomakhos'a Etik kitabında bu kadar çeşitlilik yok. Sizin önerileriniz nelerdir?
.
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 119
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 762 (Bu ay: 91)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 91 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.