Onbaşı
21 Ağustos 2016
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 42 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba,
Mart ayında MacFit Novada-Ataşehir şubesini kullanmak üzere internet sitelerinden 6 aylık üyelik satın aldım. Bu durumda üyelik sonlanma tarihi 31.08.2018 idi. Herhangi bir sözleşmeye imza atmadım. Geçtiğimiz gün kayıt olurken ödemeyi yaptığım kredi kartımdan bilgim ve rızam dahilinde olmadan bir aylık ücret daha çekildi. Durumla ilgili macfit ile görüşmek istediğimde internet üzerinde onlara ulaşabileceğimiz herhangi bir telefon numarası olmadığını gördüm. Tek seçenek internet sitelerine yazmak, ona da dönerlerse. Şikayet var’daki entryleri de görünce anladım ki herkesten aynı şekilde bir ay, kimisinden farkında olmadan bir kaç ay ödeme almışlar. Ekşi sözlük’te bir arkadaş Tüketici hakem heyetine başvurarak parasını iade aldığını belirtmiş. Ben de bu yol ile paramı geri almak istiyorum. Sizden ricam bana yardım edebilecek bilgi ya da tecrübe sahibi iseniz beni bilgilendirmeniz, yoksa konuyu öne çıkararak bilgi sahibi insanların bana ulaşmasına yardımcı olmanız. Herkese teşekkür ederim.

Şikayet var başlıkları:https://www.sikayetvar.com/mars-athletic-club-macfit/

Edit: Online üyelik sözleşmesinde şu maddeyi buldum;

MACFit Online Üyelik Portalı’nda yer alan Aylık Üyelik Bedeli, ÜYE tarafından işbu Sözleşme’de belirtilen şekilde üyelik iptali talep edilmediği sürece her ay düzenli olarak ÜYE’nin kayıt esnasında sisteme kaydettiği kredi kartından tahsil edilir. Aylık Üyelik Bedeli’nde değişiklik meydana gelmesi halinde bu husus MACFit’in belirleyeceği ve ÜYE’nin bilgi almasını mümkün kılan mecralar üzerinden ÜYE’ye bildirilecek olup; ÜYE’nin Aylık Üyelik Bedeli’nde yaşanan değişiklik nedeni ile kanun ve sair mevzuattan doğan hakları saklıdır.

Bu durumda yapılabilecek bir şey yok sanırım değil mi?
Arkadaşlar herkese merhaba,

Logitech Z506 5.1 ses sistemine sahibim. Evde öylece duruyordu, masaüstü bilgisayarıma bağlamak istedim fakat günlerdir uğraşmama rağmen bir türlü tam kurulum sağlayamadım yani sanal da olsa 5.1 ses alamadım. Ya arka hoparlörler çalışmıyor ya merkez. Ya da hepsi çalışsa arkadan ve merkezden az ve cızırtılı ses geliyor. Anakartımda mavi yeşil ve pembe olmak üzere 3 giriş var; ses sisteminde de yeşil, sarı ve siyah bağlantı kabloları var. Bunları anakarta bağlıyorum fakat RealTek HD Audio yöneticisini açtığımda sadece yeşil jak girişi için hangi aygıtı taktığımı belirleyebiliyorum. Örneğin yeşil giriş için; ön hoparlör çıkışını atıyorum. Diğerleri için de orta subwoofer hoparlör çıkışı ve yan hoparlör çıkışını atamam gerekiyor fakat pembe ve mavi jak girişlerine çift tıkladığımda hiçbir menü açılmıyor.
Dahili ses kartım RealTek ALC 662.
Anakartım Pegatron IPMSB-GS.


Arkadaşlar kimseden cevap gelmemesi üzerine, yabancı forumlardan daha kapsamlı araştırma yaparak sorunu çözdüm. Sizinle de paylaşacağım. Bozulan jacklarınızın yerini değiştirmek için de bu yöntemi kullanabilirsiniz, eğer benim gibi realtek sürücünüz manual olarak yapmanıza izin vermiyorsa. Öncelikle çalıştır kısmına regedit yazıp tamam diyelim. Kayıt defteri açılacak. Şu yolu takip edin.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E96C-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}\00XX\Settings\DrvYYYY_DevType_YYYY_SSYYYYYYYY. X'ler 00-04 arası bir sayı olacaktır, settings klasörü içeren dosyayı bulun. Y'ler random rakamlar olabilir. Sonrasında özelliğini değiştirmek istediğiniz jakı bulacaksınız, ve kodları değiştireceksiniz. Pin numaraları farklı olabilir, biraz kafa yormanız gerekecektir.

Yeni anakartlarda jack atamaları;
"Pin10" = Line-in (ARKA MAVİ)
"Pin11" = Mikrofon (ARKA PEMBE)
"Pin14" = Ön hoparlörler (ARKA YEŞİL)
"Pin15" = Arka hoparlörler (ARKA SİYAH)
"Pin16" = Merkez / Sub-woofer (ARKA TURUNCU)
"Pin17" = Yan hoparlörler (ARKA GRİ)
"Pin19" = Ön Mikrofon (ÖN PEMBE)
"Pin1b" = Ön Kulaklık (ÖN YEŞİL)

Daha eski anakartlarda jack atamaları;
"Pin00" = Ön hoparlörler (ARKA YEŞİL)
"Pin01" = Arka hoparlörler (ARKA SİYAH)
"Pin02" = Merkez / Sub-woofer (ARKA TURUNCU)
"Pin03" = Yan hoparlörler (ARKA GRİ)
"Pin04" = Mikrofon (ARKA PEMBE)
"Pin05" = Ön mikrofon (ÖN PEMBE)
"Pin06" = Line-in (ARKA MAVİ)
"Pin07" = Ön kulaklık (ÖN YEŞİL)

Jack'in hangi çıkışa sahip olmasını istiyorsanız, karşısındaki değeri aşağıdaki değerlerden biriyle değiştirin.

"00 00 00 00" = Line-in
"01 00 00 00" = Mikrofon
"02 00 00 00" = Kulaklık
“03 00 00 00″ = Ön hoparlörler ve 2. çıkış
"04 00 00 00" = Ön hoparlörler
"05 00 00 00" = Arka hoparlörler
"06 00 00 00" = Merkez / sub-woofer
"07 00 00 00" = Yan hoparlörler

Bu işlemler sonrası kayıt defterini kapatıp bilgisayarınızı yeniden başlatın. Sonucu Realtek HD Audio yöneticisinde fare imlecini jackların üzerine getirerek görebilirsiniz. Kayıt defterinde düzenleme yaparken değişlik yaptığınız kısımlarda bulunan eski değerleri bir kenara not almanızı öneririm.
Hakkında
Konum: İstanbul
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
PC
Otomobil
Volkswagen
Mobil cihaz
Apple
Operatör
Turk Telekom
ISS
Turkcell SuperOnline
Oyun Platformu
PC
Takım
Galatasaray
Steam
Mechanic
TV
Grundig
Ses Sistemi
LG
İşlemci
AMD
Anakart
Asus
Ekran Kartı
Evga
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 gün önce
Son Mesaj Zamanı: 3 ay
Mesaj Sayısı: 26
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 287
İkinci El Bölümü Mesajları: 34
Konularının görüntülenme sayısı: 889 (Bu ay: 238)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 243 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Sıcak Fırsatlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.