Yüzbaşı
26 Temmuz 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 0 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Herkese selamlar,

Elimde Eylül 2011 ayında almış olduğum İPAD 2'im var. Jailbreak yada herhangi bir şey yüklenmedi. Dün akşam sorunsuz bir şekilde kullandım ve her zamanki gibi kapattım. Bugün açıp uygulamaları çalıştırdığımda ya uygulamadan atıyor kendisi yada olduğu gibi donuyor. Bazen ayarlara girdiğimde soldaki semboller kararıp geri geliyor. IOS5.1 yüklü ve sorunun ne olduğunu anlamadım. Eğer sorun yazılımda ise IOS 5 i silip yükleme şansım var ama sizce hardware ile alakalı yada sorunun tam ne olduğu konusunda bilen varmıdır?

Saygılar,
Selamlar arkadaşlar,

Elimde bir adet HP marka laptop var.Yaklaşık 4 senelik bir laptop.Uzun zamandır bazı problemleri nedeniyle kullanmıyordum.DAHİLİ CDROM sürücüsü bozuk.Ayrıyetten PC açılır açılmaz kendi kendine kitleniyordu.Yani PC açıldığında üzerinden bir ayarlama yapmak söz konusu değil idi.Bu sebepten ötürü format atmak zorunda kaldım.Ancak dahili CDROM bozuk olduğu için harici CDROM aldım.Format kısmındaki mavi ekranlı bölümü sorunsuz geçtim çünkü sanırım USB hala çalışıyordu.Ancak bilgisayar yeniden başladıktan sonra diğer yüklemeler için olan sayfada bilgisayar harici CDROM'u görmedi.Bu nedenden dolayı format işlemi yarıda kaldı.Biraz araştırma yaptım, formattan sonra bilgisayarın USB aygıtlarının çalışamadığını öğrendim ( USB driver'ların yüklenmediği için.).

Şimdi sorum şu;

Dahili CDROM çalışmadan, harici CDROM ile işlemimi nasıl südürebilirim ve format işlemine nasıl devam edebilirim?Eğer atamazsam başka hangi yolla format işlemine devam edebilirim?

Ayrıca şunu belirtmek istiyorum bazen bilgisayar hiç bir şekilde açılmıyor...

Cevaplarınızı bekliyorum...
Herkese selam dostlar,

Yaklaşık 2 gündür internetim olmasına rağmen bilgisayarımda internet bağlantısını bir türlü sağlayamadım.Kablosuz ADSL kullanıyorum.Tek port çıkışlı.Evde 2 tane pc var.Laptop ve masaüstü.Laptop ile normal bir şekilde wireless olarak bağlantım var ancak masaüstüne kablolu bağlandığımda sağ altta bağlantım olduğunu görüyorum ama internet sayfası açtığımda; örnek olarak google.com.tr yazdığımda, bir türlü siteye bağlanmıyor.msdos u açıp ipconfig/release - renew yaptığımda bağlantı 2 3 saniyeliğine geliyor ve tekrar gidiyor.Anti virüs olarak Kaspersky kullanıyorum.Bazı zamanlarda İnternet Explorer adına bi komut dizini hatası alıp alıp duruyorum.

Elimden geldiğince açık bir şekilde anlatmaya çalıştım.Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar,

Saygılar,
Selam arkadaşlar,

Sorunum şu:

Bilgisayarımı her açtığımda sistem ciddi bir hatadan kurtarıldı uyarısı alıyordum.Ve sonra bilgisayar kendini yeniden başlatıyor(Mavi ekran hatası yok!!).Bilgisayar antivirüs taramasından geçti ve bişi bulanamadı.Sistem geri yüklemesini kullandım bir sonuca varamadım.Her seferinde sistem ciddi bir hatadan kurtarıldı yazısı geldikten sonra belirli bir müddetten sonra bilgisayar restart atıyor.Formata kadar verdim.Eski sürücülerimi silip yeniden oluşturdum ve formata başladım.İşletim sistemi serial number ı girdikten sonraki aşamada mavi ekranda hata alıyorum(okuyamıyacağım hızda geçiyor ve kapanıyor) ve bilgisayarım yeniden başlıyor.Tekrar yükleme sırasında aynı problemle karşılaşıyorum.

Bilgisayarcıya götürdüm.Oda format atarken aynı sorunla karşılaştı ve donanımsal bir problem olduğunu söyledi.Kasayı açıp incelerken işlemci yanındaki anakart üzerinde bulunan 6 adet kondansatörün kafalarının aşırı şiştiğini söyledi ve bunların değişmesi durumda sorunumun çözüleceğini söyledi.Kafama takılan şu:Bilgisayar hep aynı noktada kendine restart atıyor.O nokta formattaki şifre yazdıktan ve onayladıktan bir süre sonra kendini resetlemesi ve tekrar başlaması.Sizce kondansatörlerde meydana gelen problemden dolayı bilgisayar kendini farklı zaman aralıklarında resetlemez mi?Çünkü kendini hep aynı noktada resetliyor.Ayrıca Ram,Sıcaklık ayarları yada diğer donanımlarda bir problem yok.

Bilgisayarın format içinde kendini resetlemesinin başka nedenleri olabilirmi?

Yardımlarınızı Bekliyorum
Selam arkadaşlar

Bana bir akrabamdan laptop geldi.Üzerinde ingilizce Vista Home Premium yüklü ve onu ben türkçe vistaya çevirebilirmiyim?İnternette çok araştırmama rağmen bir sonuç elde edemedim.

Yardımlarınızı bekliyorum..
Sadece izleyin Adamlar neler yapmış

http://www.youtube.com/watch?v=zylIXypH04w
Buyrun izleyin yorumlarınız ne olacak...

http://www.youtube.com/watch?v=G3Hozf6hk38
Arkadaşlar yarın bi akrabama gs store dan orjinal bi forma alacağım ama bana en yakın gs store nin yerini öğrenemedim acaba bi bilgisi olan bana söyleyebilirmi?
Oturduğum yer

İstanbul-Avrupa yakası-Bahçelievler-Basın sitesi

Bilen arkadaşlar lütfen yardım etsinler
Hakkında
Meslek: Öğrenci
İlgi Alanları: Uçaklar ve arabalar
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 7 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 9 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 963
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 131.033 (Bu ay: 130)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.