D

Teğmen
07 Mart 2016
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 8 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar bilindiği üzre dizel bmwlerin çalışma sıcaklığı 100 derece.

Aracım bir süredir optimum çalışma sıcaklığı konusunda sıkıntılar yaşıyordu.120.000km den bugüne kadar yani 133.000 km ye kadar.Çok sıkışık trafikte 100 dereceye sabitlenip yol açıldığında hız ge hava durumuna göre 85 li seviyelete doğru iniyordu yağ sıcaklığı göstergesi.Bu arada aracın klimasında vs ısınmada sıkıntı yok.

Neyse bugün Orjinal bmw kutulu termostatı değiştirttim.30 km sürüş yaptım sıcaklık 60 derecede kaldı ama aracın hissiyatı her koşulda sanki optimum sıcaklıkta çalışıyor gibi.Servise geri döndüm.Aracı obd soketinden bilgisayara bağladık.Rolantide 5 dakikada sıcaklık 100 dereceye geldi Yani 30 km sürüşte ısınmayan motor obdyi yiyince 100 dereceye geldi belki 5 belki 3 dkda.Cihazda da yağ sıcaklığım 93-94 seviyelerinde,soğutma sıvısı sıcaklığım 80 seviyesinde idi.Aracı çalıştırdım 3-4 dk sonra eve doğru yola çıktım.3-4 km sonra sıcaklık 95 derecede sabitlendi.Stop ettim.2 saat sonra markete gittim Sıcaklık yine 55-60 arası çok sıkışık trafiğede girmeme rağmen.

Şimdi benim anladığım termostat ile alakalı değil problem.Ğrün orjinal ve bandrollüydü.Ayrıca ekrandaki görüntüden bağımsız obdye bağlayınca hem kendini düzeltti hemde obd de görüldüğünüzere yağ sıcaklığımgayet iyi idi.Fakat düşündüren şu termostatı değişmeden önce ekranda 85 li seviyeler görülürken değişimden sonra obd den hariç sıcaklık 55-60 olarak gözüküyor,klima sistemi alev alev üflüyor sıkıntı yok.Çekiş,çalışma karakteri olarakta sanki optimum seviye.Motora dokununcada sıcaklık kesinlikle 55-60 tan yüksek gibi.

Problem nereden kaynaklanıyor olabilir ?
Arkadaşlar bugün çok acil lastik almam lazım,yarın uzun yola gideceğim ve 68 bin km dir üstünde fabrikadan çıkan Bridgestone S001 ler var.Hiç memnun değilim mübarek beton.Goodyear Eagle F1 Assymetric 3 almayı düşünüyorum.
Fiyat bilgisi olan var mı bide acelem var kazıklanmak istemiyorum açıkçası.
Atatürk oto sanayide bi continental yetkili bayisiyle anlaşmıştım bugun lastiği takmaya gidecektik sport contact 5 rft 3.700 lira dedi tamam anlaştık,lastik 1 sezon kullanılmış çıktı.Arkama bakmadan kaçtım...
Ölçüler 225-45-18 255-40-18
Arkadaşlar selamlar.
Yurt dışından ikinci el bir araç alıp,devletin belirlediği vergi matrahına göre vergisini ödeyip Türk plakasıyla kullanabiliyormuyuz?
Arkadaşlar selam,normalde sigara tütün kullanan birisi değilim ayda 1-2 nargile içerim,alkol alırsam sigara da içerim.Yılda ortalama 20-25 paket Night blue içerim.Geçen farkına varmadan bakkal aqua blue vermiş.Sigara içerken içine pek bakmam bu gün dikkatimi çekti aqua bluenun külü bi değişiyor ortasında.Böyle macun gibi bişey oluyor 2-3 fırt çekince anca düşüyor orası.O kısmını içerken bi baş dönmesi geliyor nerdeyse kafam düşecek yani.Acaba bu pakette mi bi yamukluk var yoksa geneli hafif olduğu için başka bişey mi katmışlar orası için.Çünkü tamamına bakarsak night blue daha ağır(bana göre tam kıvamı).
Arkadaşlar yoğun yağışta ihmal ettiğim lastiklerim yüzünden araç buzda kayar gibi kaydı ve sağ ön farı kıyma ettim.Geri kalan kısım çok vahim değil ama far pert.
Nedir bunun fiyatı işçilik montaj hariç ? Bileniniz var mı ? Yada yaptıranınız?
Merhaba arkadaşlar.

Ben önümüzdeki 2 ay içerisinde bir araç almayı planlıyorum.Almayı düşündüğüm araç Bmw 4 serisi Gran Coupe 2 litre dizel versiyonu.

Araçta istediğim donanımlar Premium+M Sport paketi+Fren Fonksiyonlu Cruise Control+Katlanır Arka koltuklar+Metalik Buzul Grisi dış renk+Ön Arka Park sensörü(zaten konfigüratör ben seçmesemde 717,00 € ya otomatik ekliyor).+Hi fi ses sistemi.

Bu durumda fiyatı 88.018.00 € oluyor sabit kur 3.09=272.000 TL gibi bir fiyat çıkıyor.

Bu fiyat bana inanılmaz yüksek geldi bu seviyedeki bir araç için.Şuan sahibindende 6-8 bin km aralığında gırtlak dolu araçlar 240.000 TL civarına satılıyor.Acaba borusan oto bu konfigüratör üzerinden indirim yapıyor mu?May Fest bu sene gerçekleşecek mi ? 4 serisi için bir indirim olacak mı ? Ayrıca kur şuan 3.19 yani tekrardan 2.99 a çekilir mi kur ?

Bazı konu başlıklarında 3 serisi için zamanında %10 indirim yapıldığını okumuştum.Bu araç içinde geçerlimidir ? Ben hemen bugun bayiye gitsem bana verecekleri son fiyat bu mudur ? 272.000 ? Bu fiyata bırak bayiye gitmeyi kapısından geçmem 2. el alırım.Daha önceden borusandan araç alıp deneyimlerini paylaşacak arkadaşların yardımına ihtiyacım var çünkü ikinci el piyasası baya hızlı 3 gün takip ettiğim araç satılıyor.Vakit kaybedip 2. eldeki uygun temiz araçları kaçırmak istemiyorum.May Fest i beklemeye değer mi? Euro kuru düşer mi indirim olur mu ? Kafamdaki fiyat 255.000 tl civarı.
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 11 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 11 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 189
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 2.000 (Bu ay: 46)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 44 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.