F

Yüzbaşı
14 Şubat 2016
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 64 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar hikayeyi kisaca anlatıp yarın başlayacak servis macerasını gün-gün aktarmak istiyorum amacım bu dönemde elimizdeki araçların kıymetini bilmemiz gerektiği gerçeğini iyiden iyiye hissetmiş olmamız ve olası aynı sorunlar için ne kadar masrafla karşılaşacagimi(zi) beraber değerlendirmek.
10 aydır günlük kullandığım çok da sevdiğim 2004 Mitsubishi Lancer otomatik aracım son 1 ayda su eksiltti ve akabinde hararet yapti.Yağda su karışımı-suda yağ karışımı-beyaz duman-sesli çalışma vs hiçbir sorunu yok conta yanığına dalalet edecek. Özel servis ustası radyatör hortumunda basınç var conta yakmış 3000-5000 TL dedi soluğu yetkili serviste aldım ordaki usta da aynısını söyleyince iyi bir usta araştırıp yarın sanayide eksozcu dükkanı olan amcamın komşusuna götüreceğim.Allah var tanıdıkla iş yapmayi hiç sevmiyorum ama bakalım ne bekliyor bizi.
Sizlerden; başına gelmiş olan tecrübeli arkadaşlardan ricam değerli yorumlarınızla beni usta karşısında cahil kalmayacak şekilde bilgilendirin ki yoktan yere fazla masrafa girmeyim bütçem kısıtlı
-Aracta lpg yok
-Km 164000
-Suan mevcut arıza olarak yağ lambası rolantide yanıp gaza basınca sönüyor.
-Motor arıza ışığı yanık
-Son bakım aracı aldığimin ertesinde yapıldı (filtreler vs rutin bakım)
-6-7 ay önce termostat arızası nedeniyle değişim yapılıp antifriz eklendi.
Uzun yazdim değerli vaktinizi aldığım için kusura bakmayın herkese şimdiden teşekkür ederim
Ev taşıma sürecinde eşya kolilerken eski gazeteler elime geçiyor haliyle

28 Kasim'da mobil uygulama üzerinden 150 tl tutarında kitap alışverişi yaptik eşimle.Ayni zamanda bonusun D&R bonus ve garantipay 30 tl bonus kampanyasina da katılmış olmak adına uyguna aldığımızı düşündüğümüz kitaplari beklerken eşimin mobil uygulamaya bakmasiyla kan beynimize sıçradı.Ne bir sipariş görünüyor ne bir kargo kodu hicbirsey yok.Kartimizdan tutar tabiki de çekilmişti.Hemen müşteri temsilcisini aradım söylediği tek şey siparişin sistem hatası yüzünden iptal edildiğini paramın karta 7 iş günü içinde yatacağı yönünde idi.Aramasam haberim olmayacak.Ben de Allah sizi bildiği gibi yapsın diyerek kapattım.Sonra indirim haftası yayınlanan bildirgeyi de göz önüne alarak haksız kazanç elde ettiği gerekçesiyle d&r i cimer üzerinden şikayet ettim.Kimi kime şikayet ediyorsun diyecek olacaktır belki ama sonucu merakla bekliyorum.
Herkese merhabalar.Aracım 2004 Lancer.Üreticinin tavsiye ettiği lastik ebatlari
yazlık 195/60/15
kışlık 195/55/15
Aracın lastiklerini 4 mevsim Falken euroallseason As210 la değiştirmek istiyorum.Lakin lastik ebadi konusunda kararsız kaldım.Falken'de bulduğum ebat 185/60/15.Lastik ebat uyumu hesabina göre yuvarlanma direnci vs kriterlerine uyumlu ancak taban genişliği yaz ayları için biraz kısa mı kalmış olur aracın yol tutuşunda gözle görülür bir problem yaşar mıyım?
Bir diğer model ise Continental 195/65/15.Bu iki ebat ve lastik için değerli görüşlerinizi rica ediyorum.Herkese kazasız sürüşler dilerim.
Falken fiyatı 270 tl
Continental fiyatı 299 tl
Arkadaslar merhabalar.2015 model 1.2 TSI Jetta kullanıyorum aracımı satıp dizel otomatik C sedan bir araca geçme planım var.
..Focus 2015-2017 model 1.5 tdci powershift trendx veya style
..Megane 2016-2017 model 1.5 DCI EDC joy veya touch
Bu iki araç arasında kaldım şirket aracı imajını bir kenara bırakarak tercihimde tecrübelerinizden yararlanmak isterim.
Dipnotlar:
1) Evliyim 9 aylık bir kızım var Allah nasip ederse temmuz gibi bir kızım daha olacak.İkisi de oto koltuğu kullanacak.Bu sene olmasa bile seneye tatile gidilir inşallah.Megane bagajı kullanışlılığı vs bilgim yok.
2) Jettadan önceki aracım Focus 3.5 benzinli idi az biraz fikrim var özellikle Megane için kararsızım.
3) Jetta yı değiştirme nedenim hem dizel hem de eşim için otomatik bir araca geçme düşüncesi oldu.
4) Bu iki araç için sahipleri genel olarak 84-92 arasında bir fiyat belirlemiş.Fiyat için ne dersiniz?
5) O Aralıkta C sedan Cerato ve Elantra baktım önceliğimiz yukarıdaki iki model olduğu için onların degerlendirmesi daha mühim.
6) Takası düşünerek galerilere yönelebilirim fakat galeri elindeki focuslarin yüzde 90 i sirket cikmasi.Sase sorgulamasını detaylı yapıp irdelemeye çalışacağım.Yine de uyanık olmam gerekli hususlar hakkında bilgili arkadaşlardan yardım bekliyorum.
7) Model yılı olarak 2015 ten eskiye gitmeyi düşünmüyorum.Yeni Arac tavsiyesi verecek arkadaşlar olacaktır ;)
8) YouTube üzerinden karşılaştırma videoları izledim fakat hepsi titanium ve icon arasında o nedenle donanımsal farklılık göz önünde bulundurularak yorum yapabilirseniz memnun olurum.
9) Tabiki EDC vs powershift karşılaştırması özellikle kullanıcı yorumları çok önemli bir husus benim için korkuyorum çünkü 2. El otomatik şanzimanin başıma iş açmasından.
10) Son olarak psikolojik bütçe sınırı 93 bin TL .
Şimdiden yorumlarıyla katkı sağlayacak herkese teşekkürler.
Ford____ focus 1.6 benzin manuel..... 69,395tl

wv______ golf 1.2 benzin manuel....... 78,400tl

opel_____ astra hb 1.4 benzin manuel.... 72,900tl
astra sedan 1.6 benzin manuel... 61,900tl

peugeot__308 1.2 benzin manuel................ 73,900tl

kia_______ ceed 1.6 dizel manuel............ 89,900tl
(sitede benzinli model gorunmuyor?)
cerato 1.6 benzin manuel.... 68,900tl
hyundai_____ fiyatlar güncelleniyor

renault______ megane hb 1.6 benzin manuel... 65,250tl
megane sedan 1.6 benzin manuel. 65,900tl

fiat_______ egea hb 1.4 benzin manuel...... 59,400tl
egea sedan 1.4 benzin manuel..... 57,400tl

skoda_____ octavia 1.0 benzin manuel........ 71,900tl

honda_____ civic sedan 1.6 benzin manuel..... 78,350tl

seat_______ leon 1.2 benzin manuel........... 75,900tl

toyota_____ auris 1.33 benzin manuel(2016).... 58,600tl
corolla 1.33 benzin manuel......... 63,950tl

citroen_____ c4 1.6 dizel manuel......... 89,800tl
(sitesinde benzinli gorunmuyor)

nissan _____ pulsar 1.2 benzin manuel.....66,420tl

Bu da burda bulunsun ilerde ihtiyac olabilir
Cuma akşami budget tan kiralanan 1.3 mjet easy egea sedan ile Ankara-Mersin gidis ve pazar gunu ayni guzergah donus yaptik(aksaray.ulukisla otoban.tarsus.mersin)
(+)lar
.alt devirlerde kükreme sesi benzeri motor sesi ile atikliği
.ust devirlerde yokus yukari gazin cok da tepkisiz kalmamasi devir biraz daha sakin ama stok bir sekilde artti
.ses sistemi ortalama sinifina gore iyi
(-)ler
.koltuklari asiri rahatsiz (cruze'a gore benim fikrim )
.suspansiyon serte yakin hatta sert ayarlanmis ama hissiz direksiyonu nedeniyle bu yol tutusa ve o guven hissine yansimamis beni tedirgin etti (150km/h - 180km/h ) yine cruze gore kiyaslama yapiyorum ki sert suspansiyonu severim
.yalitim bekledigimden kotu motor sesi tamam alt devirlerde eglenceli bir kukreme fakat 1.3 etkisiyle sanirim 3000 devirden sonra kafa sisirdi.hayli ruzgar sesi de aliyor.
.surus pozisyonunu testlerde kolaylikla sagliyor denilmis fakat kadranin ust kismi ön camla arasindaki mesafenin absurtlugu bu pozisyon hissini bana yansitmadi tabi koltuklarin yeterli bel destegi olmadigini da varsayiyorum.

Standart bir kullanici olarak simdilik aklima gelenleri paylastim kesinlikle marka ovme/yerme gibi bir niyet yok su nasildi bu nasildi diye sorularla aklima geldikce eklemeler yaparim.

Bu arada yaklasik 40 lt yakit ile 600 km yol katettim ort hiz otobanda 130-140km/h
Arkadaslar merhabalar.esim icin otomatik arac bakiyorum.max butce 35-36.000 tl.malum sitede honda jazz 1.4 elite(2006) ve fiesta 1.6 collection(2008) arasinda kaldim.
Jazz km:120000 fiyat:35000
Fiesta km:105000 fiyat:32500
Boya degisen durumlari benzer birbirine.sizce hangisi ya da elinde kritere uygun araci olan var mi ? Tesekkurler
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 6 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 3 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 506
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 3.789 (Bu ay: 361)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 335 (Bu hafta: 1)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Sıcak Fırsatlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.