Yüzbaşı
05 Şubat 2016
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme
Toplam: 225 (Bu ay: 1)
Gönderileri

Merhaba, finallere çalışırken en son 14-15 saat önce açtığım xbox um kendi kendine saat tam 05.00 de çalıştı. Normal açılmasına rağmen konsol ve kontrolcüdeki ışık yanmadı ve 4 dk sonra fanları kapadı ve arkada HDD çalışmaya devam etti. Şuan saat 5.14 ve hala çalışıyor HDD. Böyle bir şeyi neden yapmış olabilir ?

ek: enerji tasarruf modunda cihaz.

Merhabalar, evin anten sistemi kötü olduğu için başlıkla belirtiğim gibi internet üzerinden yerel kanalları izliyebilceğimiz iyi bir ürün arıyorum. Bütçe ortalama 300tl bandında olup herseye açığım ürün olarak. Teşekkürler

Merhabalar, yaklaşık 4-5 aydır odamda internet sorunu çekiyorum. Odamda bir adet router var ama yeterli olmuyor. Salondaki modem ile odamdaki Xiaomi Mi Wifi 2 cihazı arasında yaklaşık 7 metre bulunuyor. Bende çözüm olarak 2 farklı yol düşündüm ve Xiaomi Router 4A modelini satın aldım. 2 farklı yoldan hangisi kullanarak daha kârlı çıkabilirim bu konuda yardımınızı bekliyorum. Eğer anlattıklarım anlaşılmaz ise fotoğraflar ile destekliyebilirim.

1. YOL: Salondaki modem ile evin girişi arasında 5m mesafe bulunuyor. Odam ile giriş arasında 5m mesafe var. Aralarında sadece kapı var ve odamın kapısı genellikle kapalı salonun kapısıda genellikle açık duruyor. Telefonum ile yaptığım hız testinde modem ile giriş arasında 50-55mbps download, 7-8 mbps upload alıyorum.
  2. YOL: Salonun girişe bakan duvar kapısının üstüne ethernet kablosu ile bağlanıp odama sinyal vericem. Modem ile salon kapısı arasındaki mesafe yaklaşık 4 - 4.5 metre. Odam ile arasında yaklaşık 6 - 5.5 metre olucak routerin ve duvar ile çakışıcak. Ek olarak router yukarıda durucak. Routerin yukarda durması sorun değil sadece odama giden internet bağlantısı azaltırım emin olamadım.

Anlattığım her iki yol içinde elektrikçi çağrılıp kablo çekilicek. Bu iki yoldan hangisi yaparsam daha verimli bir sonuç alabilirim ?

Odam ile salondaki modem güzergahı ise L şeklinde. L deki iki çizginin bitişiğindeki giriş ve bir ucu odam bir ucu salon olarak düşünebilirsiniz.

Odamda kullandığım cihazlar: iPhone, iPad, Macbook Air ve Xbox One S cihazlarını aktif bir şekilde kullanıyorum.

İnternet hızım 75mbps şuanki router ile odama 12mbps gönderebiliyorum. Ek olarak bulunduğumuz dönemden dolayı 60mbps internet alıyorum.

Sahip olduğum router: https://www.hepsiburada.com/xiaomi-wifi-2-sinyal-yukseltici-2-nesil-yakinlastirici-300-mbps-pm-HB00000ABS4M

Aldığım Router: https://www.hepsiburada.com/xiaomi-mi-wifi-ac1200-router-4a-giga-version-1167-mbps-2-4g-5g-cift-bant-4-antenli-p-HBV00000MK46E

Eskiden Donanım Haber'in 2. el fiyatları diğer sitelere göre daha uygundu. İlanlara girdiğin zaman tanırdın birilerini. Şimdi ise sırf malını satmak için kayıt açmış kişiler var. Fiyatları normal piyasanın çok üstünde ürünlerin bir kısmında. Anlıyorum serbest piyasa ama bu yaptıkları dolandırıcılıktan başka bir şey değil. Net olarak yetkili kişilerin 2. eli kontrol etmesi lazım. Ek olarak söylemek isterimki 5 tl ye satılan ürünü 4tl ye alma çabasında değilim. Sadece 5 tl ilk ürünü 7-8 tl ye koyanlara tepkim. Belki satıcı hiç araştırmıyor piyasasını yada kendini zeki falan zannediyor bilmiyorum ama bir formül bulunması şart !

Merhabalar, 3 gün önce 2. el olarak almış olduğum MacBook Air 2014 Early cihazıma AirPods u bağlıycakken cihazda Bluetooth olmadığını fark ettim. Apple destek ile iletişime geçtiğimde cihazınızda bluetooth modülü var ama yazılımsal yada donanımsal bir sorun olabilir gibisinden konuştu. En son olarak açma kapama düğmesine bastıktan hemen sonra cmd + r tuşuna basıp tekrardan yazılım kurulması gerektiği söylendi. 3-4 saat içinde bu işlemi gerçekleştirip konuyu güncelleyeceğim. Eğer parça kaynaklı sorun varsa maliyeti ne kadar olur yada fikir verebilirseniz sevinirim. İyi günler :))
Ortalama bütçem 3000tl. Araştırmama göre 2012 macbook prolar var bütçeme göre. Alırken cihaz sahibine hangi soruları sormam lazım nelere dikkat etmem lazım tam olarak bilmiyorum. Şimdiden teşekkürler
Selamlar, başlıkta belirttiğim ana karta sahibim. Dün kasamın ön tarafına usb bağlantı yolu ile hoparlör bağladım ve sonrasında bir takım sorunlar ardından ertesi gün bilgisiyarı çalıştırdığımda ''over current have been detected on your usb device'' hatasını aldım. Anakartın ram tarafında kırmızı ışık yanıyor çalıştırdığımda 5 kere ötüp ekranda bu yazı çıkıp kapanıyor. 5 kere ötme sorunu işlemciden kaynaklı olduğu gösteriliyor. Sizce sorun nedir ?
Selamlar, anakartıma fx-8 serisi işlemci almayı düşünüyorum ama işlemcninin fx-8 serisini destekliyip desteklemediğine dair net bir bilgi yok. Bu konu hakkında yardımcı olucak birisi varsa sevinirim.
Selamlar, 3 hafta önce ofisten aldığım 8-9 yıllık hazır kasaya yaptığım bazı iyileştirmelerle low seviye gaming pc ye çevirdim. Yalnız HD-7850 ekran kartım x2 555 işlemci ile darboğaz yaptığı için sıkıntı yaşıyorum. Sadece lol oynayabiliyorum oda düşük ayarlarda fps drop yiyerek. Anakartın özelliklerine bakttığımda msı ın sayfasında oto oc ve işlemcinin 4 çekirdekli işlemciye çevirebilceği söylenmekte. Çekirdek açmayı denediğimde ekrana görüntü vermedi bios pilini tak çıkar yaparak bios u sıfırlamak zorunda kaldım. Sizce neden olabilir ek olarak oto oc kısmını bulamadım bunun için bios updatesi mi yapmam lazım ?

https://tr.msi.com/product/Anakart/760GM-P23-FX.htmlhttps://tr.msi.com/product/Anakart/support/760GM-P23-FX.html#down-bios
Selamlar ortalama 2.000-3.000TL arası bir bütçem var duruma göre artabilir. Alma amacım Adobe cc ve premiere kullanımı için. Profosyonel işler yapılmayacak. Şimdiden teşekkürler. Sorularıma gelirsek

Hangi os yazılımı olan cihazı tercih etmeliyim ? Ne kadar yeni o kadar iyi kafasındamı hareket etmeliyim yoksa eski cihaz olacağı için eski yazılımla daha iyimi çalışır ?

Alırken nelere dikkat etmeliyim ?

Üzerinde kaç gb ram olması lazım ?

Bütçeme göre alıcağım cihazlar ortalama 10 yıllık olacağı için ssd li mi yoksa hdd limi almalıyım ? Elimde 2 farklı 2.5 inçlik ssd var. Bunları ekletebilirmiyim ?

Üzerinde hangi işlemci ve ekran kartı bulunması lazım. Ekran kartının ram değeri ne kadar etkili olur ve işlemci i7 olmasına özenmi göstermeliyim ?

Mouse padi yeni macbooklardaki gibi işlevselmi yoksa farklımı ?
Hakkında
Meslek: Öğrenci
Forum İmzası:
Macbook Air - iPad 8 Gen - AirPods 2 Gen - İphone 7 - Renault Fluence Privilege 1.6 + Hyundai Accent Era 1.5 CRDi Team

Forum İkinci El İmzası:
@@@GÜVENİLİR SORUNSUZ ALIŞVERİŞ@@@
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
macBook
Otomobil
renault
Mobil cihaz
Apple
Operatör
Vodafone
ISS
TTNET
Oyun Platformu
PC
Takım
Fenerbahçe
Steam
YuduBey
TV
Samsung
Xbox Live GamerTag
YuduBey
Milli Takımlar
Turkiye
Formula 1
Renault Sport
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 4 hafta
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 502
İkinci El Bölümü Mesajları: 276
Konularının görüntülenme sayısı: 6.879 (Bu ay: 736)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 82 (Bu hafta: 1)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İkinci El
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.