N

Er
18 Ocak 2016
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 3 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Çok tecrübeli forum ahalisi. Ben bir mahalle bilgisayarcısı olarak, müşterimin talebi üzerine "Tılgın" marka modemden çok değil 12 metre uzaklıkta bir konuma 8 port switch çıkarılmasını istediler ve yaptım.

Söz konusu 12 metrelik kabloyu kasaya, dizüstü bilgisayara bağlayınca problem yok ucunda internet var.
Ama (2) İKİ farklı switch denediğim halde switche 12 metrelik kabloyu girip ardından 1,5 metrelik çıkış aldığım kabloyu bağlayınca, internet olmuyor.
(İP ALMIYOR) Ayrıca switch üzerinde kesik ve sönük ışık yakıyor, yanıp sönüyor. sabit kalmıyor

Tılgın marka modemin hemen dibinde fiber optik dönüştürücüsü var ve modeme wan olarak bir ethernet kablo ile bağlı.
Reset attım ve müşteri hizmetlerine de attırdım lakin durum yine aynı.
Elle ip'de verdim.

Canı gönülden önerilerinizi beklerim.

Anne tarafından azar içerir :D krize girdim
Hizmet :

★ 1 Adet Ücretsiz Domain (com, net, org, co uzantılı)

★ Aylık Limitsiz Trafik (Bandwidth)

★ 100 GB Disk Alanı

★ Cpanel

★ 3 Farklı lokasyon (Avrupa, Asya, Kuzey Amerika)

Alım yapılacak olan firma Godaddy'dir.

Açıklama :

★ Domain ücretsizdir ancak talep edilirse domain alınmadan sadece hosting alınabilir. (Sonrasında domain talep edilemiyor.)

★ Hosting özellikleri yukarıda yazdığı gibidir. 3 farklı lokasyondan birisi talep edilirse seçilebilir.

★ Kampanya 1 yıl için geçerlidir. Sonraki yıl standart fiyatlardan hizmet alabilirsiniz. (Tavsiyem 1 yıl sonunda taşımanız çünkü Godaddy standart fiyatları biraz tuzludur.)

★ İşleyiş konusunda siz sadece boşta bulunan bir domaini talep edeceksiniz ve kalan tüm işlemleri halledip sıfır hesaplar ile tarafınıza bildireceğim.

★ Satın alacak olan arkadaşlar ödeme sonrasında isim, soyisim ve cep numaralarını PM olarak atmaları gerekmektedir.

★ Bu paket özellikle yeni başlayacaklar için uygun ve ideal bir pakettir.

★ Kampanya hesabımda aktif olduğu sürece konuda aktif olacaktır.

★ Paketi peşin alacağımdan dolayı iade bulunmamaktadır.

Fiyat: 15 TL

★ Ek hizmet olarak : istenilen kelime için wordpress kurulumu yapabilir ve tüm ayarlarını domain yada istenilen kelime üzerine inşaa edilerek sistem teslim edilebilir. (Genel ayarlar, Seo eklentileri vb ayarlar). Ekstra hizmet bedeli sadece +20 TL'dir.
Hayırlı cumalar mübarek dh'liler...

Güne saat 10:30 civarı başlayıp kahvaltı faslının ardından youtube'da takip ettiğim motorvlog kanallarına göz atıyordum. Seviyorum izlemeyi... Neyse cumaya hazırlanıyordum mutluydum. Bir telefon geldi çok yakın bir arkadaşım. Kardeşim yarın nişanım var sabah saat 10'da alırım seni...

Ulen çocuk evleniyor ona mı yanayım yarın için son dakika golü yemişim ona mı yanayım. Bütün yaşıtlarımın yarısından fazlası evleniyor ona mı yanayım. Biz mi çok geç kaldık onlar mı çok erken davranıyor beyler çözemedim meseleyi. Kafam çok karışık... 93'lüyüm....
y^2(3x-y)=47
x^2(x-3y)=17 olduğuna göre x-y farkı kaçtır ?

EDİT: 2.SORU

a-b=3
a.b=2 olduğuna göre a³-b³ farkı kaçtır ?
qq
Dersleri satın almaya değer mi ne dersiniz yorumlarınızı merak ediyorum. Tanıtım videolarından çok hızlı anlattığını görüyorum...
Beyler dediğim gibi sadece ygs'ye girecem 310 gibi bir puan lazım. PMYO girmek için. Kaynak öneriniz yada mat çalışmalı mıyım ne dersiniz?
Her gün standart 1 paketim var. Şu sıralar Ygs kasıyorum 1.5 hatta iki oluyor.... :(

Kent Switch
iyi geceler beyler....

Sanırım platonik aşık oldum.

Toki ve kiptaş yapılaşmalarının yoğun olduğu bölgelerin birinde oturuyorum neyse aidat ödemek için gittim site yönetimine gittiğimde saat 13:00 dı. mesai saatleri 13:30 sonrasında devam ediyor. bende gittim bir limonlu soda alıp arkadaki parkta beklemeye başladım. 30 saniye geçmedi ki böyle esmer siyah bukle bukle saçlı bir kız yanında minik şirin bir çocukla parka geldi. Salıncak kaykay filan derken oda bakmaya başladı bana. 30 dakikanın 28 dakikası bakıştık. Gitmedim bende tanışmak vs. için ucuz bir durum olur diye düşündüm. Kaderime küsüp saat 13:30 olunca bastım gittim tekrar yönetime. 20 dakika kadar y***k karının gelmesini bekledim 13:50 de işbaşı yaptı çok güzel kavga ettim sen kimsinde beni bekletiyosun niye mesai saatinde gelmiyorsun filan bir hışımla attım kendimi dışarı. Dışarı çıkar çıkmaz bir baktım ana bu kız.

Çocuğu eve bırakmış tek başına 10 adım ötede gidiyor. Gördüm ama pek umursayamadım sinirliyim çünkü. Babamla konuşuyoruz telefonda ona da anlattım rahatladım biraz. Neyse sitenin çıkış kapısına gelince 3 adım gerisinde olunca zaten kız da farkında haliyle kapıyı açtı benimde geçmem için kapıyı tuttu. Ben halen telefonda olduğum için sadece tebessümle kafa salladım. Falan filan derken.

Bankaya gitmem lazım otobüslerinde nerden geçtiğini nereye gittiğini pek bilmiyorum. Gittim durağa beklemeye başladım o da marketlere doğru gitmişti başka biryere gittiğini sanmıştım 5 dakika sonra yolun karşısındaki durakta belirdi. 20 dakika otobüs bekledik ama karşıdan karşıya yine 20 dakika bakıştık...

Otobüs geldi kız gitti bindi dedim senin allah belanı versin gitti kız

Neyse otobüs geldi 10 dakika sonra akbili bastım bindim. aidatçı karıya sinirliyim kız kaçtı diye üzgünüm bu bunalım halleriyle arka koltuğa kadar gittim. oturdum toparlandım filan küt bir baktım kız karşımda.. ters koltuğa oturmuş. Neyse kardeşler. kız bi şaşırdı ben on şaşırdım öyle baka baka devam ettik.

Derken yarım saat süren otobüs yolculuğunun arkasından kız ayağa kalktı korktuğum gibi benim gideceğim yerle çok alakasız bir yer.... kafamda deli sorular insem mi nereye gidiyor baksam mı filan. kız indi baka baka ben keko inmedim. Bastım gittim bankaya ama kız indikten 2 dakika sonra kendime sövmeye başladım...

Bankadaki işimi hallettim. Akşam arkadaşlarımın oturduğu bölgeye gittim. Kafeye gidicez. Neyse gittik oturduk beyler muhabbet gırgır filan sonra gözüm birşeye daldı aman allahım o da kim ?

Otobüsteki kız beyler kafede çalışıyor. aklımda ilk başta kötü şeyler oluştu ulan kafede çalışıyor çok askıntı olan vardır uzak dur gibtir et filan. ama bu sefer harbiden kız gel artık der gibi bakıyordu....

Gitmedim...

O akşam ordan çıktık kafenin kapanmasını bekledim. 12 ye kadar. Sonra servis geldi bu çalışanları aldı kız da ön koltuğa oturmuş bende dışarda bir yerde arkadaşlarla bekliyorum köşe başında. boynu kırılcak derecede gözleriyle beni aradı onca erkek içinden buldu da. Sonra gitti....

Yarın bişeyler yapmalıyım diye düşündüm. Aynı saatte bindim otobüse gittim. kafeye gidilmesi gereken yolda ilk banka oturdum. bekledim bekledim bekledim. derken geldi. gördü beni bakıştık gitti yine işine...

akşam tekrar oturmaya gittik beyler.. yine bir önceki sahnenin aynısı.

gece tekrar bekledim. yine gördü gitti.

3. gün çocuklardan birini gönderdim. ve şöyle dedirttim...

"kusura bakmazsan yanlış anlamazsan bizimle buraya gelen abi adını soruyor sana ulaşmak için sosyal medyadan filan"

cevap

"adım xxxx abine söyle sosyal medya kullanmıyorum kusura bakmasın "

sosyal medya kullanmayan güzel kız candır beyler bana göre. bir kez daha vuruldum...

neyse işin sonu +2 gündür toplamda 5 gündür her gün gelişini karşılıyor gidişini uğurluyorum.

ama gidip konuşamıyorum hergün aynı bankta oturuyorum. bugün soğuktan ölücektim beklemekten.

gelmedi herhalde izinliydi. yarın bakıcaz artık.... 22 yaşındayım..

tavsiyelerinizi bekliyorum.

1.Dipnot kız garson değil tezgah arkasında çalışıyor çay kahve dolduruyor.

2.Dipnot kafe de öyle nargileli bir kafe değil nezih bir yer
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 117
İkinci El Bölümü Mesajları: 2
Konularının görüntülenme sayısı: 4.751 (Bu ay: 178)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 48 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.