S

Yüzbaşı
24 Aralık 2015
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 83 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar selam. Uzun zamandır araba bakıyordum ama bir türlü alamadım. Bugün itibarıyla krediyi çektim. Artık en kısa sürede almak zorundayım.

Bütçem 100 bin lira. İlk arabam olacak. Ofis açılınca günde 60 kilometre yapabilirim. O yüzden dizel önceliğimdir. Ama az yakan benzinli de olur.

Aradığım en önemli şey donanım açısından biraz dolu olması. Boyası çok önemli değil. Çok değişeni ve hasar kaydı olmasın yeter.

Bulabilirsem Astra 1.3 CDTI Sport/Cosmo alacağım ama bu hafta ilanda pek temiz araç göremedim.

Alternatiflerim:

Renault Clio 1.5 DCI Icon
Ford Fiesta 1.5 TDCI Titanium X

Bunlar dışında sizce bu bütçeyle hangi arabayı alırsam pişman olmam? Tavsiyelerinizi bekliyorum.
Arkadaşlar selam.

Malumunuz hem kredi hem araç fiyatları arttı ve artmaya devam ediyor. Ancak içinde bulunduğumuz koşullar nedeniyle araba elzem oldu.

Normalde bu şartlarda almayı düşünmezdim ama babamın rahatsızlığı yüzünden mecbur kalıyorum. 40 bin lira peşinatım var. 60-70 kredi çekmeyi düşünüyorum.

B Sınıfı tenekeler bile (Clio, Rio, Fiesta, Polo vs.) bile 90-100 olmuş.

Sahibinden'de 2012-2013 model Astra 1.3 CDTI (J Kasa) araçlar dikkatimi çekti. Ortalama 100-100 arası 150K km. Birkaç parça boyası değişeni olan araçlar var. Hem de Cosmo, Sport dolu diyebileceğimiz paketler.

Aranızda bu araçları kullananlar muhakkak olmuştur. Tavsiye eder misiniz? İyi - kötü yanları nelerdir?
Arkadaşlar merhaba,

Bugün ihtiyaç kredisi için ING'ye gittim. İnternet sitelerine göre sözde en düşük faiz onlarda diye... Salgın önlemleri kapsamında dışarıda bekletip içeriye tek tek alıyorlar. Her bankada kuyruk var. Neyse güneşin altında geçen yaklaşık bir saatlik beklemenin ardından sıram geldi.

Kaç para istediğim soruldu. 50 bin lira dedim. Findeks notum 1835. Türkiye ortalamasının çok çok üzerindeyim. Borcum yok, ödediğim bir kredi de yok. Kenarda bir miktar param da var.

Bana verebilecekleri maksimum kredinin 5 bin lira olduğu söylendi. Bankalar ne zamandan beri milletle t***k geçer oldu böyle?
Arkadaşlar merhaba.

50-60 bin lira bandında araç bakıyorum.

Daha öncede almak için çok niyetlendim ancak hem ekonomik nedenler hem de fazla seçici olmamdan ötürü alamadım.

B sınıfı ve tercihen dizel araç bakıyorum. Bu fiyat aralığında bir önceki kasa (2012-2016 sanırım) düşük km Rio’lar mevcut.

Ben daha önce bu aracı inceleme fırsatı bulmuştum. Malzeme kalitesi rakiplerine oranla daha iyiydi. İçi de genişti.

Acaba motoru falan mı kötü? Kronik arızası mı var? Bu araç neden tutmadı? Sizce bu fiyat aralığında daha iyisi var mı?
Organik ve çok sağlam bir sayfadır. Hiçbir cezası, engeli yoktur. Yeni bir işe başladım ve artık sayfayla ilgilenemiyorum. Yazık oluyor sayfaya. İnternet siteniz varsa link paylaşıp trafik çekebilir, ya da bet reklamı alarak para kazanabilirsiniz. İstanbul içi elden teslim olur. Fiyat 600 TL.
https://www.facebook.com/HayatimizGS/
Arkadaşlar merhaba,

Alt liglerde bir futbol kulübünde medya sorumlusu olarak çalışıyorum. Orta seviye bir makineye ve çok iyi zoom yapacak bir lense ihtiyacımız var. Foto-muhabir değilim, bu işlerden hiç anlamam ama iş bana patladı.

Makinede aradığım en olmazsa olmaz özellik dahili wifi ve (veya) bluetooth. Çektiğim fotoğrafları anlık olarak sosyal medyaya atabilmem için doğrudan iphone'a aktarmam lazım.

Lens ile birlikte ayırabileceğimiz para 6000 TL civarı.

Aklımda body olarak Canon eos 80d, zum yapabilecek objektif olarak ise Canon EF-S 55-250MM F4-5.6 IS STM var.

Dediğim gibi fotoğrafçılıktan hiç anlamam. Bugün yaptığım araştırmalar neticesinde bunlara ulaştım. Daha iyi tavsiyeleriniz varsa bekliyorum.

Saygılar.
Arkadaşlar cahilliğimin kusuruna bakmayın. Bir web sitesini (cPANEL) başka bir sunucuya taşımak için o sitenin back-up'ı yeterli mi acaba?
Arkadaşlar merhaba,

Macbook Air için mouse almak istiyorum. Zaten touchpad'den memnunum yalnızca arada PS kullanacağım zaman ihtiyacım olacak.

MacOS ile uyumlu 100 lira civarı f/p mouse tavsiyelerinizi bekliyorum
Arkadaşlar merhaba

Eski bir masaüstü bilgisayarım var. 10 yıl evvel toplamıştım. Her gün aktif olarak kullanıyordum. Bir sabah açmaya çalıştığımda kasaya elektrik gelmedi. PSU'da sıkıntı var diye düşündüm.

Bilgisayarcıya götürdüm,' Kasa çok pislenmiş temizlenmesi lazım ancak o zaman arıza tespiti yapabilirim' deyip 50 lira tokatlandım. Aslında baktırmayacaktım ama kasayı elimde o kadar yol taşıdığım ve gerçekten de pis olduğu için temizlettim.

Neyse eleman bana sıkıntının ekran kartında (GTS250) olduğunu söyledi. Başka bir ekran kartı takınca çalıştı. Söylediğine göre GTS250 PSU'dan da elektrik çektiği için güç kaynağı (220W) tüm kasanın elektriğini kaldırmıyormuş. Bu bana çok saçma geldi. 5 yıldır kaldırıyordu da bugün mü kaldırmamaya başladı.

Neyse eve geldim, yıllar evvel aldığım ufak ekran kartını taktım. Kasaya elektrik geldi ama monitöre görüntü gelmedi. Sonra yeniden GTS250'yi taktım, bu kartla kasaya elektrik gelmiyordu ama bu kez geldi.

Sonra bilgisayarı bir kez daha kapattım ve şimdi yine kasaya elektrik gelmiyor. Küçük kartı takınca da gelmiyor.

Ben bu işin içinden çıkamadım dostlar. Sizce arıza hangi parçada olabilir?

Asıl önemli soru; EKRAN KARTININ BOZUK OLMASI KASAYA ELEKTRİK GİTMESİNE ENGEL OLABİLİR Mİ?
Arkadaşlar merhaba. Elimde 1 yıllık Asus n551vw fy273t var. Ekran kartı 4GB, ram ise 16GB. SSD yok. Uzatılmış özel garantisi var. Neredeyse hiç kullanılmadı. Bu bilgisayarı satmak istiyorum ancak ikinci el değerini bilmiyorum. Nasıl bir fiyat belirlemeliyim? İyi günler dilerim.
http://www.hepsiburada.com/asus-n551vw-fy273t-intel-core-i7-6700-2-6ghz-3-6ghz-16gb-1tb-15-6-tasinabilir-bilgisayar-pm-bd602091
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 gün önce
Son Mesaj Zamanı: 2 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 601
İkinci El Bölümü Mesajları: 2
Konularının görüntülenme sayısı: 8.225 (Bu ay: 1.155)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 2.463 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.