D

Er
05 Aralık 2015
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 14 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Herkese merhaba arkadaşlar, başlıkta belirttiğim gibi 15 yıldır sahibi olduğum Mitsubishi Lancer 2005 model aracım var. Severek ve keyifle kullandığım bir araba. Bundan 3 yıl önce rölanti devri 0.5'de düşük çalışmaya başladı, başlarda lpg'ye suç bulup önemsemesem de gitgide bu sıkıntı büyüdü. Sayısını hatırlamadığım kadar ustaya, yetkili servise gittim. Boğaz kelebeği temizliğinden tutun oksijen sensörlerine kadar değişmedik parça, dokunulmadık yer kalmadı. Motorda yağ yakma olduğu için 9000 TL masraf edip Sıfır motor yaptırdım. LPG'yi söktürdüm attım. Bu illet hala geçmedi.. Şuan motor ısındıktan sonra sadece dalgalanma oluyor. Fakat sabahları motor soğukken ilk çalıştırmada stop ediyor. Artık pes etmek üzereyim. Son umut varsa bir öneriniz diye sizlerle paylaşmak istedim. Sorularınızı veya önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler

Not: Araç otomatik ve makine bağlandığında hiçbir arıza kodu göstermiyor.

Öncelikle herkese merhaba, bilgisayarıma format atıp windows 10 kurdum ardından driverları indirip bilgisayarı yeniden başlatıp bios'a girdim. FX 8300 işlemcimin Turbo modunu aktif ettim ve ramlerimi 2133 mhz hıza getirdim (1333mhz) de çalışıyordu. f10 yapıp kaydedip çıktım ardından bilgisayar kapanıp açıldı fanlar ışıklar vs her şey sorunsuz fakat görüntü gelmiyor hiçbir şekilde (bios dahil) boot menu bios falan hiçbir şeyin görüntüsü gelmiyordu. Bios resetlemek için bios pilini çıkarıp 1 saat bekledim yaklaşık. geri takıp çalıştırmayı denedim. Görüntü gelip gitmeye başladı ardarda ve ilk defa karşılaştığım kırmızılı bir şekilde bunu görünce farklı bir ekran kartıyla denedim sonuç aynı görüntü bozuk geliyor (Resimlerde belirttim) ve sürekli gidip geliyor peşpeşe. Sorunun kaynağını anlayamadım. Yardımlarınızı bekliyorum.. Şimdiden teşekkürler..
(Konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayın yabancıyım)
Anakart: MSI Gaming 970
İşlemci: FX 8300
SSD: Sandisk 240 GB
Ekran Kartı: GT 730 "diğer denediğim ekran kartı Asus R7 240 (4GB OC)"
Ram: Zeppelin 8x2 2133mhz

EDİT: ARKADAŞLAR ACEMİLİĞİMİ FARK ETTİM 1333 MHZ OLAN RAMİ BEN AYARLARDAN 2133 YAPMIŞIM FARKINDA OLMADAN SORUN DEVAM EDİYOR EKRAN KIRMIZI BİOS RESETLEDİM RAMLERİ TEK TEK DENEDİM VS SONUÇ AYNI BİR ÖNERİSİ OLAN VAR MI
Merhaba arkadaşlar,

İşletim sistemim : Windows Vista 32 Bit - 2 Gb Ram - 2.20 ghz çift çekirdek işlemci - 1 Gb Nvidia ekran kartı* Laptop

Bazı oyunlar kastığından dolayı Windows Xp Lite'a geçmek istiyorum. İso dosyasını indireceğim fakat format atmadan yükseltebilir miyim ? Yani Usb ya da Dvd'ye yazmadan? Format ile ilgili çok bilgim yok setup'la direk yükseltebilir miyim ? Ya da otomatik kuran bir program var mı ? Dosyalarımın da silinmesini istemiyorum. Yardım Lütfenn
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 3 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 13
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 341 (Bu ay: 48)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 3 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.